Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, wariat napisał:

Nie wiem od czego to zależy, ale np ja mam dość słaby sprzęt jak na dzisiejsze czasy, a mimo to toczę w tego moda na ośw. dynamicznym i nigdy nie miałem wylotu z "out of memory". Nie wiem o co tu chodzi. 

Ze swojej strony muszę powiedzieć, że OP-2.1 jest świetnie zoptymalizowany i stabilny. Na całą swoją rozgrywkę miałem tylko dwa wyloty (a w modzie jestem daleko) i nie były związane z brakiem pamięci. Moim skromnym zdaniem optymalizacja to jeden z największych plusów tego moda.

Nie jestem informatykiem ,  myślęże to kwestia podzespołów komputera , jego optymalizacji do okreslonych zadań , typu Windowsa ? Dla przykładu:

- Acer z I5 , Nvidią  i 8GB ramu- full detal  1366x768 Win 10 Home - bez wylotów

-Desktop NoName z I7 , i 16GB ramu - full detal  1680x1050 Win 10 Prof- od czasu do czasu "out of memory"

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberm napisał:

@kondotier - po sytuacji z MW to juz pójdzie jak z płatka. Dałeś sobie radę ze  wzmocnionym plutonem  wsparcia w ilości ca 60 kolesi > to że szwedają się po MW - to kolokwializując "pryszcz" - powoli ich wyłuskasz . A i kasę zdobedziesz - handlarz Wolności jest nastawiony na broń natowską i nieżle płaci. 

BTW: a wziąłeś PDA najemnika który kontaktował sie z Pawlikiem? Jest następną składową questu na zaginioną ekspedycję.

Co?? Jakie to pda? Bo mam wiszące zadanie na znalezienie pda siwego i coś tam jeszcze a jestem już kawał dalej w grze długi kawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zwinny napisał:

Co?? Jakie to pda? Bo mam wiszące zadanie na znalezienie pda siwego i coś tam jeszcze a jestem już kawał dalej w grze długi kawał

PDA Ary - a Siwego znajdziesz  w poblizu przejścia na Jantar z Dziczy - spawnuje sie losowo , wiec czekaj - w końcu go dorwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Out of memory pojawia się na niektórych lokacjach często np. na bagnach ( przy grze full HD) i na pewno nie na początku gry. Ja mam 8GB pamięci, ale czy ten mod wykorzystuje więcej? To upierdliwe, że trzeba zjechać z rozdzielczością i szczegółowością detali a i tak wylot co 20-30 min. 

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3x3,1ghz, 4gb ramu, starą grafikę geforce gts 450 amp 1GB.

Gram w FullHD ale na ustawieniach niskich i z oświetleniem dynamicznym. Wylotów z out of memory jeszcze nie doświadczyłem.

Dobrze, że jakiejś wielkiej różnicy miedzy grafiką na low, medium nie ma to postanowiłem dla komfortu i bezpieczeństwa grać na niższych i na razie nie mam problemów.

Co do zapisów to mam taki system w stalkerze od lat ;), że robię sobie 10 zapisów i co trochę je nadpisuję i tak w kółko, no jeszcze dochodzą auto zapisy z przechodzenia z lokacji na lokację. Także u mnie w OP 2.1 przez całą grę folder z zapisami to maks 100mb.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier ale to dobrze, że ich przybywa o to właśnie chodzi. Twoja postać w założeniu ma się rozwijać a nie zwijać.

Co do Borowa i wysłannika to nie jedyne zadanie gdzie czyszczenie drogi nic nie daje, i według mnie jest to bardzo dobry zabieg, inaczej starzy wyjadacze ;) na pamięć lecieli by z zadaniami, i nie było by żadnej przyjemności z przeprowadzenia tego typa na bazę, bo w sumie sam by szedł a Ty mógłbyś wykonywać już inne rzeczy. Polecam albo PKM albo AA-12 wtedy to zadanie staję się proste. 

 

Mi to się bardzo podoba ;)

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem przy tych najemnikach. Ta snajperka z posterunku najemników, jak ją zabierałem była "wyzerowana". Wkręt nie podejmuje się jej naprawy. Zobaczę jeszcze co zrobi mechanik w barze. Jak nie będzie mógł, znów poproszę o zespawnowanie. Pośród najemników na posterunku, zabrałem PDA Ary, bardzo trudnego do zabicia. Czy on przez przypadek nie był kwestowym do innych zadań? Wyżej napisano, że PDA to powinno być właśnie z niego, ale ono dało mi przejście z Dziczy na MW. Później Łukasz dał drugie, z dużego ATP na magazyny. Sądzę, że po skorzystaniu z niego nie będzie znów tej chmary najmów.

A tych najemników którzy szli do Pawlika nie obszukałem dokładnie. Zostawiłem obszukiwanie na powrót z posterunku, ale ci najemnicy rozsiani po MW skutecznie mi to uniemożliwili. Trzeba się będzie jeszcze raz pofatygować. Powinno ich być mniej, bo porwali się na Wilka i Kostię, a ich skutecznie przetrzebili.

Ilość broni zaś była tak wielka, że chyba trzeba będzie zrobić ze trzy kursy aby pozbierać. O ile mod jej wcześniej nie usunie. A że najemników likwidowałem granatami, cześć tej broni też jest wyzerowana.

Mam wstawionego czita na duże pieniądze z trupów i często są to kwoty nawet ponad 10 tys., tak że kasy mi nie brakuje.

@Junx  skompilował mi dwa czity, wzajemnie się eliminujące, w jeden. Tak teraz znaleziona broń i pancerze są w pełni sprawne i ilość amunicji w trupach jest większą. Zasugerowałem mu aby go upublicznił. Piłeczka teraz po jego stronie.

I na okrasę.

                                      Przed młotkowaniem...                                                                    ... i po nim.

ss_administrator_07-21-19_14-56-10_(l07_military).thumb.jpg.5080a0570c14050e94924d023119f1f3.jpgss_administrator_07-21-19_15-00-35_(l07_military).thumb.jpg.0451f07349f6202315d336248a13e2f9.jpg

Każdemu nowo grającemu polecam to oręże. Na początku trafienie już atakującego zombie może być trudne, tak samo z połamańcami, ale szybko dochodzi się do wprawy i wyczuwa moment kiedy uderzyć. A duże mutanty jak bibliotekarz, szpon śmierci czy chimery oraz dziki, padają bez problemu od jednego uderzenia. Mocno mi brakuje w HUDzie jeszcze jednego slotu, albo lokalizacji młota w innym niż dla noża. Aby można je używać bez zamiany.

Młot do ręki i :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprowadziłem tego bandziora z samą śrutówką i tylko 2 razy mi padł tylko dlatego że raz pobiegłem po arta w jeziorze a za drugim się zagapiłem i dzik go od tyłu zabił 

U mnie nie ma żadnej kasy w trupach, jak się pojawią banknoty to w opisie jest zawsze 0 rubli, i po co te papierki zbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 17:49, boberm napisał:

779ac6b6cdfb233c7f547194bf9f50ad.thumb.jpg.7c2196ba5428da602364cef64c92e8b5.jpgNo - faktycznie  cięzko . A i wejście jest z nietypowej strony - a mianowicie z ATP. Przejscie dostajesz od Sacharowa za zdobycie jego torby lekarskiego z CEA2. Plecak jest na drzewie w centralnej cześci Prypiati - dostajesz sie po niego po drutach rozpietych miedzy budynkami. Inaczej nie da rady bo są poustawiane restryktory na spawn onegoż plecaka. 

Wymiękkam, jakimś filmikiem ktoś poratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyyy1 - jak mniemam używasz spawnera z menu gry? Wpisujesz nazwe itemu - w tym przypadku televizor i zatwierdzasz . Jak bedzie ok to pobierze Ci 200 tys rubli i bedziesz miał item w plecaku. W przypadku użycia spawnera "zewnetrznego" - musisz wyszukac na liście składowych interesujący cie przedmiot. 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.