Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie za ten filmik, bardzo pomogło. 

Mam taki mały problem, BTR'ki na Kordonie zaczęły do mnie walić jak oszalałe bez powodu przez co zostały mi już tylko dwa wejścia na bagna. Da się jeszcze coś z tym zrobić czy po prostu musze się już przyzwyczaić do biegania przez całe bagna do CS'ów?

Drugie pytanko czy ktoś mógłby zdradzić mi położenie schowka Ekstremała? 

I trzecie pytanko co do działania mp3. A konkretnie niepoprawnego działania pendrive'ów z muzyką. Słychać tylko chwilowy szum i to wszystko.

Edytowane przez Zakazany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zakazany napisał:

Mam taki mały problem, BTR'ki na Kordonie zaczęły do mnie walić jak oszalałe bez powodu przez co zostały mi już tylko dwa wejścia na bagna. Da się jeszcze coś z tym zrobić czy po prostu musze się już przyzwyczaić do biegania przez całe bagna do CS'ów?

Trzeba było nie drażnić trepów na posterunku:) podeślij mi proszę plik ...gamedata/config/creatures/game_relations.

27 minut temu, Zakazany napisał:

Drugie pytanko czy ktoś mógłby zdradzić mi położenie schowka Ekstremała? 

Na zdjęciach w PDA masz pokazane gdzie znajdują się ów schowki. W czym problem?

27 minut temu, Zakazany napisał:

I trzecie pytanko co do działania mp3. A konkretnie niepoprawnego działania pendrive'ów z muzyką. Słychać tylko chwilowy szum i to wszystko.

U mnie działały prawidłowo, dodatkowo nikt nie zgłaszał takiego problemu. Być może archiwum z modem źle się pobrało? Chyba że dodawałeś samemu jakieś pliki/edytowałeś na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Trzeba było nie drażnić trepów na posterunku:) podeślij mi proszę plik ...gamedata/config/creatures/game_relations.

Na zdjęciach w PDA masz pokazane gdzie znajdują się ów schowki. W czym problem?

U mnie działały prawidłowo, dodatkowo nikt nie zgłaszał takiego problemu. Być może archiwum z modem źle się pobrało? Chyba że dodawałeś samemu jakieś pliki/edytowałeś na własną rękę?

1. Wojskowi sami zaatakowali wioskę kotów więc ktoś musiał ich bronić. :uzi:

2. Wyczytałem na którejś ze stron wcześniej o tym schowku ale w grze jeszcze o nim nie słyszałem więc chciałem sobie trochę skrócić oczekiwanie na info. 

3. Pobierałem plik z mega 5+ GB Żadny z penów nie działa a radio puszcza jedną piosenkę a następnie ktoś zaczyna gawarić i tyle ze słuchania muzyki podczas polowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. To teraz powiedz kotom że mają ci ścieżkę na Bagna wykminić:)
  2. Striełok powie ci  o pewnej katastrofie w lesie na Radarze. Tam znajdziesz PDA i zdjęcie. Poniżej lokalizacja schowków Ekstremała:
    Spoiler

    1.Kierujemy się do Prypeci, znajdujemy dom przedstawiony na zdjęciu. Wspinamy się po gruzowisku, podróżujemy teleportami, aż dojdziesz do pokoju z radiem. W plecaku znajdziesz teleporter "Trzpień" i zdjęcie. 

    2. Aby dostać się do schowka w zachodniej Prypeci, trzeba mieć  drewnianą skrzynkę (miej 3 dla pewności). W PDA z balkonu będą współrzędne do teleportera, wklepujemy, skaczemy, PDA, współrzędne. W końcu uzyskasz zdjęcie klatki schodowej w fabryce Jupiter. Tam będzie czekał na ciebie drugi ze schowków Ekstremała. 

    TUTAJ WIDEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Stanley- samo życie. A Ty znajdując "czyjś" schowek, zostawiasz zawartość?

Czyszczenie schowków jest jednym ze sposobów odciążania moda. Nagromadzone dużych ilości złomu w różnych schowkach, to zbędny balast. Ostatni zapis niesie w sobie wszystko co zrobiłeś do jego wykonania, a nie tylko ostatnie zdarzenia. Stąd bardzo często przytrafiają się wyloty z LUA, spowolnienie ładowania zapisów, zawisanie gry. Lepiej te rzeczy opychać handlarzom i NPCom, bo kasy nikt Ci nie zabierze. Jeśli czegoś nie nosisz w plecaku, a zostało na lokacji do której szybko, albo wcale nie wrócisz, to te rzeczy są zbędne. W tym modzie do wykonania niektórych zadań potrzebne jest posiadanie ogromnej kasy i to właśnie ją trzeba gromadzić, aby potem niepotrzebnie nie ganiać po całej mapie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie ale raczej z poległych NPC-ów oraz mutantów i innego złomu. A co do samoistnego opróżnienia skrzynek to już raczej wyglą mi mi na to że to że NPC-e kradną ponieważ np. w skrzynce w barze był Bulldog 6 i zniknął (wkurzyłem się bardzo mając zadanie na niego) wyłapałem go u powinnościowca jak zagadałem o handel. Podobnie z innymi NPC-ami, posiadali zebrane wcześniej części mutantów i arty nie występujące na ternie baru czy w kordonie a dupsk z tamtąd do nikąd nie ruszają. Od takie moje spostrzeżenia. W sumie jakieś urozmaicenie moda. W przypadku zniknięcia czegokolwiek popytajcie okolicznych o handel.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że ja nigdy nie miałem cierpliwości do nazwijmy to "handlowania":005: przez NPC-ów moim szpejem. Po info o obrabowaniu schowka wpadam jak burza na daną lokację, zapisuję i w okolicy schowka  :uzi:do wszystkiego co ma czelność chodzić w pionie na dwóch nogach. Po mniejszej lub większej masakrze lokalizuję delikwenta LUB delikwentów którzy zajęli się pod moją nieobecność "handlem" moim towarem. Wczytuję i wtedy już wiem kogo trzeba wysłać do piachu, aby odzyskać graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chcesz odzyskać swój szpej albo chcesz mieć dobre relacje ze złodziejami :mrgreen:  Oczywiście reputacja spada, jednak łatwo ją odzyskasz wykonując zadania. Pamiętam że przez całą grę okradli mi schowki ze 3-4 razy, później już chyba do nich doszło że nie warto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stanley napisał:

A tak z innej beczki to gdzie można znaleźć poradniki lub filmy z przejścia jako stalker ??

Wystarczy czytać ze zrozumieniem poprzednie posty:

* * *

@Stanley w poprzednich postach można nie tylko znaleźć linki do wideo poradników ale o wiele więcej przydatnych w grze informacji. Korzystaj z tej wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Dnia 12.12.2016 o 18:46, jerczi napisał:

co do miotacza to wszystko mam oprócz rurki o której powinien wiedzieć Sidor na Kordonie, ale w dialogu z nim nie ma o tym mowy...zadanie z teleportem wykonałem...teraz będę musiał się wziąć za te widma..

Co do misji z miotaczem ognia od Wkręta, nie wiem dlaczego ale dialog u Sidorowicza jest zakomentowany.. Znalazłem też parę błędów w spolszczeniu ogólnie mod jest strasznie chaotyczny niepotrzebne było te mieszanie z podstawką.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sory. Nie było pytania. Mój błąd. Wpisywałem w okienko nazwy i mnie wywalało. Nie popatrzyłem do plecaka dopiero jak mnie ciężar zaczął mocno przygniatać to się okazało że mam po trzy kombinezony(wszystkie) i innych rzeczy tonę.

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zacząłem. Mozolnie turlam się od początku. Nazbierałem fantów, zrobiłem schowek w wiosce na Kordonie i po krótkiej przebieżce do Baru odkryłem, że kilku rzeczy brakuje. Zero jakiegokolwiek powiadomienia, nic.

Gdzie zrobić schowek, żeby mieć pewność, że nie będę musiał rozpieprzać połowy populacji celem odebrania własnych rzeczy? Jest w ogóle takie miejsce? Początkowo myślałem o schowku tam, gdzie chowam śmieci jak idę do Przedzonia, czyli za ladą na Skadowsku, ale nie chce mi się latać ciągle na Zaton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam znowu problem. W Zach.Prypeci zaczęło mnie wywalać z czymś takim

 

KLIENT: Synchronizacja...
* phase time: 34 ms
* phase cmem: 400982 K
* [win32]: free[481608 K], reserved[96036 K], committed[1519444 K]
* [ D3D ]: textures[701862 K]
* [x-ray]: crt heap[400868 K], process heap[953364 K], game lua[34672 K], engine lua[237 K], render[0 K]
* [x-ray]: economy: strings[9943 K], smem[56007 K]
* MEMORY USAGE: 362867 K
! error in stalker with visual actors\monolit\stalker_mo_hood_9
stack trace:

001B:00452606 XR_3DA.exe, CKinematicsAnimated::PlayCycle()
 
[error][     259]    : Brak dalszych danych.

Dotychczas nie miałem problemu z Zach.Prypecią dopiero po wizycie w Centralnej.

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat trzeba było przez środek, musiałem pchać się pod kule ale udało się. Teraz mam inny problem. Przy wyświetlaniu filmiku na początku Generatorów wywala mnie z czymś takim:

 

! error in stalker with visual actors\monolit\stalker_mo_hood_9
stack trace:

001B:00452606 XR_3DA.exe, CKinematicsAnimated::PlayCycle()

Tego nie mam jak obejść. Zmieniłem już na statyczne ale też nic z tego. A nijak nie wiem jak się dostać inną drogą do Kolektora.

Może się gdzieś da wyłączyć ten filmik?

Edytowane przez Ranger801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa 1.3, mimo że w stosunku do pierwszej wersji zanotowała duży postęp, nadal wymaga jeszcze sporo roboty, aby być grywalną. Za dużo jeszcze w niej dziur i złego spawnu. Mam jednak nadzieję, że jej autorzy wezmą sobie do serca uwagi graczy i rozdzielą ją na dwa mody. Może wtedy uda im się usunąć nieprawidłowości, uniemożliwiające grę. Zamiast zajmować się sadzeniem kwiatków, usuną bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

nadal wymaga jeszcze sporo roboty, aby być grywalną

Nie wiem, czy w obecnym kształcie, bez gruntownych zmian pewnych elementów, da się to w ogóle doprowadzić do postaci minimalnie grywalnej.

Spawn przy pierwszych kilku próbach miałem taki, że nie byłem w stanie wyjść z Zatonu bez porządnie obitej mordy. Teraz było minimalnie lepiej, ale co z tego, skoro dotarłem na okrętkę na Magazyny Wojskowe, a tam czekały radośnie 4 pseudogiganty i jakieś absurdalnie duże stado nibypsów? Są jakieś trainery, duperele, mógłbym to ogarnąć... ale jaka z tego przyjemność? Równie dobrze mogę włączyć "god mode" i walić do Elektrowni, czy gdzie tam fabularnie trzeba dotrzeć, nie oglądając się na nic.

Dwa mody to rozwiązanie idealne. Ale widocznie jestem cienki Bolek, że nie daję rady.

Po wczorajszej euforii z odnalezienia przejścia na drugie Bagna, dziś znowu mam dość. Alternatywa wraca na półkę do momentu jej połatania, albo mojego kolejnego przypływu wiary we własne umiejętności, bo szukam rozrywki, a nie powodu do łyknięcia czegoś na uspokojenie.

A ci z Was, którzy ją ukończyli, są jakimiś, pardon, pieprzonymi robotami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.