Jump to content

Spolszczenie TS 2


czernobyl10
 Share

Recommended Posts

Chyba że jest to wersja spakowana, poczekam na popołudnie i najwyżej pobiorę jeszcze raz bo nie wiem za bardzo jak ją zainstalować, chyba że podczas instalacji wskazujemy ścieżkę i sama się instaluje albo automatycznie wyszukuję instalację stalkera i podmienia pliki.

Link to comment
Share on other sites

@ korn06

W wersji finalnej dodany jest autosave autorstwa portalsa - u mnie działa http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

@ MiedzianeJaja

Możesz wrzucać wersję finalną jak jednego wielkiego patcha http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Nie powinno się nic popsuć, ale na wszelki wypadek zrób backup gamedaty :)

Link to comment
Share on other sites

Do tej wersji jest dodany autosave

Auto zapis nie ma nic do roboty w spolszczeniu...i został nie potrzebne dodany. Osobiście ten dodatek mnie zawsze irytuje, bo dopisuje zapisy których mieć nie chcę...

Dlaczego nie wypuścicie czystej wersji spolszczenia z poprawionym zakończeniem.?

Jest dział dodatki tan wstawiajcie ile chcecie...

Jest jeszcze jedno przeciw...wpisy rozwalają menu gry...widać na fotce..

Image

Oczywiście można powiedzieć ,że czepiam się szczegółów, ale to one decydują o całości. Jeżeli mowa o szczegółach pięknie dorobione wpisy ..TAJNE ŚCIEŻKI 2 ... w teksturach początkowych gry.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem i autosave działa. Ale pamiętam, że w Tajnych Ścieżkach ten dodatek powodował problemy, sejwy za pomocą tego dodatku często nie działały ( postacie kwestowe stawały w miejscu, przedmioty się nie spawnowały). Czyli w tym pliku spolszczenia jest wszystko co potrzebne do grania?- mod + fix 0.2 +spolszczenie?

Link to comment
Share on other sites

Tajnych Ścieżkach ten dodatek powodował problemy, sejwy za pomocą tego dodatku często nie działały ( postacie kwestowe stawały w miejscu, przedmioty się nie spawnowały)

Teraz jak już o tym mowa to wgrałem na próbę nowe spolszczenie i przy każdym zaliczeniu zadania gra zamarza całkowicie i po jakimś czasie startuje na nowo. podobnie jest przy braniu zadań..poprzednio tego nie było.

Czyli w tym pliku spolszczenia jest wszystko co potrzebne do grania?- mod + fix 0.2 +spolszczenie?

Nie jest wszystko co potrzebne. Jest to pełna ostateczna wersja spolszczenia + fix 0,2 + auto zapis...czyli wszystko co trzeba wrzucić na pobranego wcześniej w formie ../gamedata moda
  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Przeszedłem całego moda z autosejwem i nie stwierdziłem żadnych problemów z jego użytkowaniem. Ta chwila freeza po otrzymaniu zadania nie ma żadnego wpływu na grę. W kliku przypadkach (konkretnie w dwóch) autosejw uratował mi grę w momencie gdzie z niewiadomych przyczyn pojawiły sie błędy zapisu QS lub standardowego sejwu.

Poza tym, będzie on przydatny osobom, które grając w Stalkera nie robia tyle sejwów co my i potem są sytuacje, których jest na naszym forum pełno (chociażby w temacie Solianki) - nie mam sejwa, sejw nie działa itp. To narzędzie stworzone przez naszego Portalsa zostało zaimplementowane z całą premedytacją do tego moda, żebysmy nie musieli rozwiazywać ciągle tych samych problemów i zapytań na forum.

Każdy gracz będzie mógł sam wrócić do odpowiedniego momentu w grze, gdy coś schrzani z fabułą (co miało miejsce u kilku doświadczonych stalkerów testujących polonizację http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif), co akurat w Tajnych ścieżkach 2 jest w kilku momentach bardzo możliwe (np.: spotkanie kolesia od Mahometa w Martwym Mieście).

Jak ktoś nie chce mieć zapisów z autosejwu, to może je po prostu usunąć http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif

Dynamicznej muzyki nie będę usuwać. Pojawia sie raptem kilka razy w ciągu gry i czasem nawet nieźle buduje klimat. Jak ktoś chce sie jej pozbyć, niech kombinuje na własną rękę.

A teraz, na koniec mały poradnik dla tych, których autosejw napawa takim wstrętem, że nie mogą z nim spokojnie grać:

1. Po zainstalowaniu moda i polonizacji zrobić co nastepuje:

- pobrać z poniższego linku i podmienić plik w stosownym folderze

link: http://rapidshare.com/files/457228044/gamedata.zip

link: http://www.megaupload.com/?d=Y45I0Z3C

- usunąć z folderu "scripts" plik o nazwie "u3_utils.script"

2. I można już grać bez autosejwu

:)

Link to comment
Share on other sites

Możecie się na mnie dąsać....ale nalegam na usunięcie autozapisu z wersji finalnej i dodanie go jako osobnego dodatku do gry. Powinien znaleźć swoje miejsce w dziale dodatki obok... celowników, wskaźników, zmian tekstur itp. Yurko link który podałeś nie działa... popraw jeżeli możesz, chętnie skorzystam.

Link to comment
Share on other sites

Dodałem nowy link do pliku usuwającego autosejwa z polonizacji moda TS2 (tym razem na megaupload). Mi ten link z rapida chodzi bez problemów ... Z wersji finalnej autosejwa nie będę wyrzucał z powodów, o których pisałem kilka postów wcześniej. Na własnej skórze przekonałem się i wiem, że jest to dobry i pożyteczny dodatek i będę go bronił. Z jego dodaniem specjalnie czekałem, aż sam skończę grać, by mieć pewność, że nie powoduje błędów.

Link to comment
Share on other sites

Z wersji finalnej autosejwa nie będę wyrzucał z powodów, o których pisałem kilka postów wcześniej. Na własnej skórze przekonałem się i wiem, że jest to dobry i pożyteczny dodatek i będę go bronił. Z jego dodaniem specjalnie czekałem, aż sam skończę grać, by mieć pewność, że nie powoduje błędów.
Skoro testowałeś i nie powoduje błędów przy wykonywaniu zadań to warto zostawić autosave. Gdy grałem w Soljankę, korzystałem z autosave i bardzo to ułatwiało grę. Tylko w TŚ1 tak jak pisałem wyżej czasami powodował błędy i trzeba było korzystać z własnych sejwów. EDIT: autosave psuje sejwy we wszystkich modach, nie używajcie go.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przeglądając dziś forum stalker.pl natknąłem się na link do polonizacji TS2 z naszego forum. Problem jest jeden, każdy może zalogować się na forum, pobrać potrzebne pliki i uploadować je na niezależny serwer a potem dodać linka do posta. Jakieś dobre zwyczaje jednak obowiązują jeżeli nawet jest to wersja beta lub finalna i autor nie wyraża zgody to tego NIE ROBIMY.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ekipie za polonizację i za zrypanie stabilności. Mój błąd polega na tym iż wczytałem autosave który wykonał mi ten beznadziejny dodatek a więc szlag grę trafił :/ Powinniście tak jak wcześniej Malakas pisał dodać go jako dodatek bo tak samo jak w Soliance ten owy Autosave spierniczył sprawę... Gram od nowa na God Mode aby nadgonić to co straciłem i wracam do normalności jeśli ktoś nie chce się zawieść niech nie używa save-ów z autosave bo naprawdę to ich wina i widać po czerwonych wpisach w konsoli. Radzę usunąć to dla potomnych. Nikt przecież źle nie chce. Wiem że chcieliście dobrze ale ten dodatek powoduje masę problemów i to na pierwszy rzut oka widać.

Link to comment
Share on other sites

W poście:

http://www.stalkerteam.pl/topic/2211-spolszczenie-ts-2/page__view__findpost__p__22266

szczegółowo opisałem jak można sie w prosty sposób pozbyć autosejwu z polonizacji TS2.

Za niedługo postaram sie dodać link do pobrania wersji bez autosejwu :D

Dziwne, bo u mnie autosejw nie robił zadnych problemów przez caluteńką grę, a jeszcze na dodatek pomógł w kilku podbramkowych sytuacjach ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity