Skocz do zawartości

Polskie paradoksy :)


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jutro zaczynam kolejne 2 tygodnie pracy tam, w UK. I będą na mnie patrzeć jak na przedstawiciela narodu, który nie drenuje stadionów, nie potrafi przewidzieć pogody a jak już przewidzi, to nie potrafi zamknąć szyberdachu, jak leje. I myślicie, że im wytłumaczę, że to decyzje garski imbecyli, którzy są akurat przy żłobie? Nie, po raz kolejny pomyślą, że głupota to nasza cecha narodowa... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UK. I będą na mnie patrzeć jak na przedstawiciela narodu, który nie drenuje stadionów, nie potrafi przewidzieć pogody

Kolejna Polska kompromitacja i nic dziwnego ..jedna z wielu i nie ostatnia... :smile:.

Czy można im się dziwić...świeży stadion za worek pieniędzy niezdatny do użytku w kilka miesięcy po oddaniu. Fale wody przelewające się z dachu na klatki schodowe. Samo to pokazuje błędy konstrukcyjne obiektu. Osobiście mam nadzieję, że zamknięty stadion dałby radę odprowadzić te dodatkowe tony wody i nie doszłoby do jakiejś tragedii.

//

To nie PIS jest winny to idiota który wymyślił murawę bez drenażu na ważne jesienne spotkanie. Samo zamknięcie dachu to decyzja kolektywna więc tutaj winnego na szczęście nie znajdą.

Pamiętając mecz z Grecją przy zamkniętym dachu w środku lata...tam zamknięcie dachu dało Grekom 20% przewagi bo stworzyło to typowy dla nich klimat. Kolejny paradoks na wielkiej liście syfu z PZPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wszystkie duże sieci handlowe są w obcych rękach, a co za tym idzie kapitał wypływa z kraju. Nie wspomnę o dużych zwolnieniach podatkowych na starcie również na niekorzyść Polski. To właśnie znaczy że Polacy nie potrafią sami zadbać o swoje interesy i wolą je oddać innym by czerpali zyski...

Zgadza się i należy dodać, że jak mija okres zwolnienia z podatku, a jest to PIĘĆ LAT, to po około 4,5 roku działalności, nagle pojawia się inny dyskont i dalej jedzie kolejne 4.5 roku na zwolnieniu z podatków! Czy dzieje się coś takiego koło Was, bo kolo mnie tak. Który polski przedsiębiorca ma takie fory! Nie ma. To włażenie w d..ę obcym kapitalistom, przyprawia o mdłości i taki pajac potem mówi narodowi, że znajdzie ileś tam miliardów oszczędności, by poprawić sytuację w kraju. Liczył ktoś, ile jest w Polsce takich hipermarketów? Proszę o podanie, to zobrazuje nam skalę uciekających pieniędzy z polskiego budżetu. Są to biliony rocznie. Jak padała komuna, to mieliśmy około 40 miliardów dolarów długu wobec innych krajów. Umorzono nam z tego około 18 miliardów dolarów, a teraz na dzień dzisiejszy, mamy około bilion złotych długu, co daje to około 340 miliardów dolarów! Tak nasi rządzący dbają o interesy, ale o swoje, nie dla polski. Spaprano najważniejszy chyba dla Polski interes, a mianowicie rurociąg gazowy z Norwegii i teraz skomlą o obniżkę u Rosjan, pajace. A paszoł won z takimi politykami-nieudacznikami! Polska jest jak po zawale, ciągle niewydolna i każdy ją "leczy" domowym sposobem. To jest paranoja, nie paradoks!

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczył ktoś, ile jest w Polsce takich hipermarketów? Proszę o podanie,

No, samych "Biedronek" jest 2000 (bo właśnie otwarto dwutysięczną). O innych nie wiem. Ale pracowałem w GM gdy budował fabrykę OPEL POLSKA w Gliwicach - tam zwolnienie z podatku było podpisane na 10 lat (wybudowano w Gliwickiej strefie ekonomicznej). Szkoda gadać. Ale najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że obecnie NIE MA żadnej formacji politycznej, na którą można by zagłosować z nadzieją, że pomogą stworzyć lepsze jutro - na kogo by się nie zagłosowało, to będą to te same mordy, które od 22 lat kręcą się po Wiejskiej, jak za przeproszeniem klocek w przeręblu, nie będąc w stanie, czy raczej nie chcąc zrobić NIC by ludziom żyło się lepiej. Tam trzeba zupełnie nowej krwi, a to przy naszej ordynacji wyborczej jest raczej niemożliwe...

@Gandalf71, masz rację, to rzczywiście temat do Humoru i Luźnej Gadki niezbyt pasujący, to gorzka prawda...

A tu jeszcze dodatek odnośnie wczorajszego meczu, właśnie przeczytałem i cytuję za portalem Interia.pl

Jeśli mecz nie może być rozegrany w terminie z powodu warunków pogodowych, bądź innych okoliczności niezależnych od organizatora, spotkanie należy rozegrać nazajutrz, unikając znaczących dodatkowych wydatków po stronie gości".

Deszcz spowodował przerwanie meczu Polska - Anglia - ogłosiliśmy światu we wtorkowy wieczór, choć nie do końca było to prawdą. Spowodowała to głupota, nieudolność ludzka, przez którą gruntujemy na świecie obraz Polaka, który nawet stadion za 2 mld zł spartaczy.

Opady deszczu w październiku w naszej strefie klimatycznej nie są niczym nadzwyczajnym. Nadzwyczajnym zjawiskiem jest za to niedziałający drenaż na jednej z najnowocześniejszych aren świata, jaką jest Stadion Narodowy. Nienormalna jest też sytuacja z brakiem wykorzystania zadaszenia - bez względu na to, kto w tym przypadku zawinił.

- Drenaż na stadionie działa tak samo jak na innych arenach Euro 2012, tylko opady były nazbyt intensywne - przekonywała nas rzeczniczka NCS-u, ale dziwnym trafem woda stała tylko w niektórych częściach boiska, choć padało na całą murawę.

Jeszcze 30 września na płytę stadionu Narodowego wbiegło siedem tysięcy uczestników - nota bene - świetnie zorganizowanego Maratonu Warszawskiego. Byłem wśród nich. Trawnika nie było wtedy ani śladu. - Zaraz, zaraz, jak oni zdążą w kilka dni przygotować profesjonalną murawę - pomyślałem mając na uwadze spotkania z RPA i Anglią. Nie zdążyli.

Edytowane przez Papaczos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=z7BKyISjSHE&feature=g-logo-xit Ja nie wiem, powinniście się cieszyć że nikt nie zainkasował za wodotryski na stadionie. Jedyny stadion na świecie z wbudowanym wodospadem. W hipermarketach macie takie nawiewy nad wejściami, a na narodowym prysznice, proste.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji wyboru Nowego Prezesa PZPN

:biggrin:

Dołączona grafikaDołączona grafika

I żeby nie było,to sie zmieni !!! :thumbsup:

A miało być "inaczej" ! http://sport.wp.pl/kat,1726,title,Boniek-pilka-w-Polsce-ma-byc-normalna,wid,15046334,wiadomosc.html

Kto interesuje się piłką to wie o czym mowa.

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=z7BKyISjSHE&feature=g-logo-xit

Ja nie wiem, powinniście się cieszyć że nikt nie zainkasował za wodotryski na stadionie. Jedyny stadion na świecie z wbudowanym wodospadem.

W hipermarketach macie takie nawiewy nad wejściami, a na narodowym prysznice, proste.

Jak się nie mylę z tym wodospadem co lał się na schody to Drzewiecki z powiedział że tak musi być bo to taki system odprowadzania nadmiaru wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy zalicza się to do paradoksu i nie wiem także czy już ktoś to wrzucił ale proszę :biggrin: :

http://allegro.pl/fi...camp_source=spo

Coś dla stalkerów do jeżdżenia po zonie ^^ :biggrin:

Tu był link albo to jest zdecydowanie trafne :D

Polityka jest niepotrzebna na Forum, prowadzi do konfliktów. cichy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W/w problem to problem z pogranicza filozofii antycznej i matematyki - geometrii czyli kwadratura koła zwana też u nas Polskim cudem, gdyż zarabiając 2000 małżeństwo utrzymuje dom, 2-3 dzieci, opłaca media itd/itp i dalej wegetujemy i jeszcze chcą bysmy kopsali nasz hajs na różne akcje ratunkowe... oczywiście dobrowolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

I ani to śmieszne ani nie luźne.

A no przyznam się, że nie wywiesiłem, ale nie dlatego, że nie czuję obowiązku, dumy z państwa. Po prostu nie mam flagi w domu ;-;

A flagę wywiesiłbym jedynie, by oddać cześć ludziom, którzy mieszkają w tym kraju, którzy za niego walczyli, za same ziemie Polskie...

Ale nie za idiotów, którzy nim rządzą...

No nie wszyscy to idioci

ale 99% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie to jest temat rzeka, im więcej się z tego naśmiewamy tym jest gorzej ludzie muszą się (ci mądrzejsi ) zjednoczyć ( wiem nie realne , ale marzyć można ) by coś z tym zrobić a najlepiej to ujął Piłsudzki odnośnie ówczesnego rządu ale również pasuje do współczesnych realiów.

 

"Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k...! "

 

"Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytutą. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest do prostituty. Pierdel, serdel, burdel."

 

Józef Piłsudski

 

Przecież w czasach przed zaborami , szlachcice sprzedawali wszystko co Polskie sąsiadom i siebie też sprzedawali "tfu... Mości Hrabia" . To się dzieje znowu tylko jest pod względem prawa zgodne ( mowa o międzynarodowym ) nie widzę żeby były jakieś fabryki , przetwórnie czy nawet małe jedno-dwu osobowe firmy rzemieślnicze ( ogólnie nazywam to: "spierdoliną" ) które mogą prosperować i płacić ( ludzkie , rozsądne , w granicach normy podatki ) a tym samym budżet kraju zapełniać , ale nie k... lepiej wyssać ostatnie soki z człowieka ( obywatela podatnika , pracownika , czy nawet żula który pije wóde z akcyzą palący fajeczki z Polską banderolą ( tak wiem piją ruski spiryt i ukraińskie fajki ).

 

 

Co jak co można było ustrojowi komunistycznemu wiele zarzucić ale:

- Jak chciałeś miałeś pracę, Nawet jak nie chciałeś.

- Było mało na pułkach w sklepie ale miałeś dużo kasiorki , mogłeś sobie kupić kolorowy telewizor a kiełbaskę mogłeś na boku sobie załatwić.

- Gospodarka ! Mieliśmy zarąbistą gospodarkę ,w Lublinie w FSC robili żuki dla egitpu ( tzw: ramzesy).

- U mnie w mieście Lubartów była fabryka UNITRY robili tam magnetofony które szły na zachód była praca.

- Lepsze szło na eksport a gorsze do nas ale nie takie złe.

- Pracownik miał więcej praw niż pracodawca o ile pracowałeś jak leżałeś na workach to nic dziwnego.

- Prawie każdy miał gdzie mieszkać ( lepiej lub gorzej ale miał )

- ARMIA ! Mieliśmy bardzo dobrze wyposażoną armię i dużą liczbę żołnierzy.

 

Jestem patriotą i myślę co by było najlepsze dla Polski. Kraj powinien być jak dobra matka , dbać o swoje dzieci ( obywateli ) a także potrafić ich karcić bo jak patrzę na nasze Polskie kary to jest to tylko besztanie a nie porządne sieknięcie skórzanym pasem ( a tak powinno być ) powinniśmy się trochę bać i szanować ale też nie być jak teraz kozłem ofiarnym.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.