Skocz do zawartości

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji.


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

Smox - czy mógłbyś krótko opisać jaką zmianę fabularną, robi w modzie ten dodatek?

Część 1., powtarzałem z konieczności kilka razy i to niedawno, a jeśli zmiana jest niewielka, poczekam ze zmienionym modem aż trochę zapomnę z tego co było. Jeśli nie należałoby w ten sposób, psuć zabawy innym, daj mi odpowiedź na PW.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy obowiązkowy fix błędu z granatem na Agropromie....http://narod.ru/disk...ertuham.7z.html. Tłumacze zdecydują czy wymaga to ich ingerencji.

Na AMK jest wzmianka że wyszła wersja SCREAM 2 dla Patch 3. Obecne spolszczenie nie jest kompatybilne.

Ogólna lista zmian wprowadzonych przez ostatni Patch 3 . Jest po rosyjsku, kto ma chęci może przetłumaczyć...

1. Правка по торговле Кулинара.

2. Поправлен косяк по аномальной гранате "Дестрой", которая указывала на иконку ночной звезды

3. Добавлен диалог Сидоровичу

4. Добавлена забытая моделька

5. Поправлены некоторые диалоги

6. Дописана зловещая секция картечи

7. Чуть правлен конфиг арбалета

8. Небольшая правка путей Бакса

9. Поправлена логика вертушки, на которой толпа прилетает с Юпитера в ВЛ

10. Поправлена логика Димона на Юпитере и также несколько недочётов.

11. Исправлен вылет при загрузке игры на Болотах.

12. РПГ-шники с базы ЧН заменены.

13. Убрана халява с ведьм.

14. Сокращено пьянство на Кордоне у вояк.

15. Увеличен радиус рестриктора при спавне Чуда-Юда.

16. Убран автоквэст на Ростке.

17. Небольшие правки в гулагах мода АМК.

Для правки вылета на Болотах, был полностью переработан all.spawn для данной локации.

18.Добавлены исключения спавна аномалий. (Мостики на Болотах, где мог заморозиться Костя 2) Место спавна Бура и ко, на Свалке 3) в путях Бакса)

19.Убраны РПГ у нейтральных неписей.

20.Исправлена заморозка квэстовых неписей. Пример: Выход группы Танго на Кордон, трое морозились.

21.Исправлена заморозка гулага Блокпоста Долга, после квэста на бандитов.

22.Убраны некоторые муз.хиты по выполнению квэстов, а где не убраны, есть 2 варианта выбора диалога, чтобы пробежать место, со звуком или без звука.

23.После первого квэста на арбалет, Дед Щукарь будет патрулировать территорию и не будет надоедать своими блатными разговорами. Ночью будет спать.

24.Переделана вертолётная сцена на Агропроме. 2 вертухи будут врагами ГГ, но другие 2, будут атаковать первых, т.е. 2 борта, военных и 2 наймов.

25.Убрано потемнение в глазах, с проявляемой краснотой во время хардкорных моментов: 1) Когда берём диск Сахарова 2)Телепорт Стрелка на Агропроме и т.д.

26.Убрана трясучка у выброса АВС.

27.Исправлены метки в ПДА, где указывали на меченого.

28.Переработаны, ряд квэстов.

29.Исправлены АВС-шные вылеты и при выводе на худ шрифта зелёного цвета, можно сохраняться.

30.Заменены озвучки, где Шрам ругался матом во время ранений, падений. Теперь более терпеливый.

31.Изменены метки в ПДА и убраны кривые записи мода АВС. Также описания артефактов.

32.Заменена озвучка в музычке фрицев, которую слышно было за км. автор. Geep_85

33.У Шрама появились основные цели, чтобы сюжет не терялся.

34.Заменена модель Рафаэля и Гастелло. авторы: jgar Ааз

35.Кабаны теперь из ЗП.

36.Добавлены новые звуки природы, амбиента

37.Новые: Менюха, загрузочные экраны и вступительный видеоролик.

38.На блокпосту Долга добавлен музончик - Depeche Mode (4)

39.Изменены и правлены многие тексты, где двойной выбор диалога - отличаются друг от друга.

40.Группу Танго в ВЛ, уже не нужно ждать с 8 до 9 утра и лагерь будет помечен.

41.Поправлена логика Феи, где она без конца играла на гитаре. Теперь не будет играть.

42.Сейф у Феи, будет под кодовым замком и за маленькую плату можно оставить у неё хабар.

43.Поправлена метка перехода с ВЛ в ТД. Теперь метка не исчезнет.

44.Исправлена радуга На Юпитере. Теперь её нет.

45.На Болотах, исправлены затемнения в домах и на крышах.

46.Откроются дополнительные переходы.

47.Добавлено несколько новых квэстов, таких как: Угнать ниву через несколько локаций, квэст у Пули, где

он переоденется из невидимки в обычный броник, квэсты в реальном сне, где ГГ побывает ещё на 2-х

локациях - Саркофаг и Бункер управления монолитом. (Квэст озвучен), квэст у Двоечника, где ГГ

раскроет для себя, ещё немного инфы.

48. Переделан алгоритм нахождения цифр к тайнику Семецкого, который заполняется по одному из 4-х желаний Шрама, в реальном сне.

Идеи: Akva, vdv55499

49.Подрезано часть халявных нычек.

50.Добавлен Призрачный поезд, который ГГ увидит в двух местах. мод. "Призрачный поезд"

51.В Предбаннике, Военсталки стрелять не будут, но заход на эту локу, много радости не принесёт.

52.Переработана полностью погода, которая менялась резко в течении каждого часа и каждой загрузки. Было решено - поменять на динамическую погоду

и за основу были взяты моды: DRW автор. ivar, S.W.T.C. 2.0 Gold Vincent Vega, но в большей степени взят рабочий вариант мода "Dead Autumn" автор.Sany@Prizrak. Далее были правлены:

Зацикливание ночи и доработка погоды, с секциями АВС. За предложения и дельную помощь - спасибо Хемуль36рус.

Погода также в ближайшее время будет дорабатываться.

53.В Т.д. можно будет от вертолёта отказаться и если ГГ, согласится лететь, то вертуха закинет ГГ принудительно.

53.Вылечен Ахтунг, когда труп Арни удалялся, но у Воронина отыгрывалась в последствии ремарка, где он должен смотреть на Арни во время убийства.

54.Новые модели гражданских зомби, собак автор. jgar

55.Новые способности у монстров: Псевдо-пёс способен выбить из рук оружие, электро-тушкан дерётся током если стрелять по нему с близкого расстояния, Кот "Баюн", теперь реально усыпляет,

когда ГГ рядом.

56.Сменены эффекты у электры. Аномалия - "жарка", есть даже на Кордоне.

57.Неписи теперь бьют морды, способны убить кулаком кого угодно, вешают адоны, глушаки, подствольники. Выбирают лучшее оружие, если найдёт у себя в РД,

Стреляют из подствольников. автор АИ аддона Bak

58.И очень много мелких правок.......

В ближайшее время дорабатывается текстурный репак, в котором большинство текстур мода, будут ужаты примерно в 2 раза,

для подъёма производительности и решения разных проблем, на слабых и средних ПК...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoilerze tłumaczenie zmian wprowadzonych przez patch3.

Panowie tłumaczący ten patch, tam gdzie nie byłem pewien jak przetłumaczyć, nazwy pozostawiłem cyrylicą. Mogą pochodzić z nowości, których nie znam.

Jeśli macie taką możliwość, zmieńcie zgodnie z Waszym tłumaczeniem. A jak się spodobało, dodajcie #1.

ZMIANY WPROWADZONE PRZEZ PATCH DOPEŁNIAJĄCY.

1. Zmieniono handel z Kulinarem.

2. Poprawiono wygląd anomalnego granatu "Дестрой" (Zniszcz), który na ikonie pokazywał "Nocną Gwiazdę".

3.Dodano rozmowę z Sidorowiczem.

4. Dodana zapomniane wyglądy.

5. Poprawiono niektóre dialogi.

6. Dopisano złowieszczą sekcję kartaczy ( śrutowych?)

7. Troszkę zmieniono konfig kuszy.

8. Trochę zmieniono drogę Baksa.

9. Poprawiona logika śmigłowca, którym przylatuje się z Jupitera do Wilczego legowiska.

10. Poprawiona logika Dimona na Jupiterze i też kilka niedokładności.

11. Naprawiony wylot przy ładowaniu gry na Bagnach.

12. NPC z RPG z bazy CZ.N.zmienieni.

13. Usunięty rozdział z wiedźmami.

14. Zmniejszono opilstwo żołnierzy na Kordonie.

15. Zwiększony kąt oddziaływania przy spawnie Czuda-Juda (Чуда-Юда).

16. Usunięty autokwest na Rostkie (Ростке).

17. Niewielka zmiana w obozach AMK.

18. Dodano wyłączenia anomali:

1) Mostki na Bagnach, gdzie mógł zablokować się Kostia.

2) Miejsce spawnu Bura i kompanów na Wysypisku,

3) Droga Baksa.

19. Zabrano RPG neutralnym NPC.

20. Naprawione zawisy kwestowych NPC. Przykład: Wyjście grupy Tango na Kordon, troje zawisało.

21. Naprawiono zawis obozu posterunku Powinności, po kwescie o bandytach.

22. Usunięto niektóre muz-hity po wykonaniu zadań, a gdzie nie usunięto, są dwie możliwości wyboru

dialogu, aby przejść miejsce, z dźwiękiem lub bez.

23. Po pierwszym kweście o kuszy, Dziadek Szczukar będzie chodzić po terenie i nie będzie uprzykrzać

się swoimi nudnymi rozmowami. W nocy będzie spał.

24. Zmieniona akcja ze śmigłowcami na Agropromie.Dwa śmigłowce będą wrogie, a dwa następne będą je

atakować.Tj. Dwie załogi wojskowe i dwie najemników.

25. Usunięto efekty optyczne zamroczenia i sczerwienienia w ostrych momentach:

1) branie dysku od Sacharowa,

2) Teleport Striełka na Agropromie, 3) itp.

26. Usunięto wibracje, przy emisji AWS.

27. Poprawione znaczniki w PDA, które wskazują Szramę.

28. Zmieniony szereg kwestów.

29. Naprawiono AWSowe wyloty i przy pojawieniu się na HUDzie zielonego znacznika, można się ukryć.

30. Zamieniono głosy, gdzie Szrama klął wulgarnie przy zranieniu lub zabiciu. Teraz złagodniał.

31. Zmieniono uwagi w PDA i usunięto niepoprawne zapisy moda AWS.

32. Zmieniono muzykę i odgłosy fryców.

33. Szrama dostał nowe zadania, aby scenariusz się nie gubił.

34. Zamiennio wygląd Rafaela i Gastello.

35. Dziki teraz z CoP.

36. Dodano nowe dźwięki przyrody i otoczenia.

37. Nowe: Meni, ekrany ładowania i wstępne wideo.

38. Na posterunku Powinności dodano muzykę - Depeche Mode.

39. Zmieniono i poprawiono wiele tekstów, gdy jest możliwość wyboru pomiędzy dialogami, różnią się od siebie.

40. Grupy Tanga w WL, już nie trzeba oczekiwać od 8.00 do 9.00 rano i obóz będzie oznaczony.

41. Zawaloną logikę Fei - ciągle grającą na gitarze - zmieniono. Już tak grać nie będzie.

42. Sejf Fei jest zamknięty na kodowy zamek i za drobną opłatą można do niego wstawiać swój dobytek.

43. Poprawiony znacznik przejścia z WL do DM.

44. Usunięto tęczę na Jupiterze.

45. Na bagnach usprawniono zaciemnienia w domach i na dachach.

46. Otwierają się dodatkowe przejścia.

47. Dodano kilka nowych zadań, takich jak:

1) Przejechać Ładą przez kilka lokacji;

2) Sytuacja w realistycznym śnie, dającym GG pobyt dodatkowo na 2. lokacjach - W Sarkofagu i Bunkrze Kierowania Monolitu;

3) Kwest z Kulą, kiedy on zamienia pancerz z niewidzialnego na zwyczajny;

4) Kwest u Двоечника, gdzie GG otworzy sobie wiele informacji.

48. Zmieniono algorytm znajdowania cyfr do Schowka Siemieckiego, który zapełnia się po jednym z czterech życzeń Szramy, w realistycznym śnie.

49. Wycięto część głównych schowków.

50.Dodano Pociąg-Zjawisko, który GG zobaczy w dwu miejscach.

51.Na Perymetrze, wojskowi stalkerzy strzelać nie będą, ale na tej lokacji niewiele radości.

52. Całkowicie zmieniona pogoda, zmieniająca się szybko w czasie i po każdym załadowaniu gry. Zdecydowano zamianę na pogodę dynamiczną.

Przyjemnej gry.

//

Dziękujemy..opis dodany do 1 postu...malakas

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kawałek:

1. Korekta handlu z Kulinarem. 2. Poprawiony błąd z anomalnym granatem "Destroy", który pokazywał na ikonce Gwiazdę Wieczorną 3. Dodano dialog z Sidorowiczem 4. Dodano zapomniane modele 5. Poprawiono niektóre dialogi 6. Dopisano złowieszczą sekcję grubego śrutu 7. Poprawiono trochę konfigurację kuszy 8. Niewielka korekta trasy Baksa 9. Poprawiona logika helikoptera, na którym przylatuje się z Jupitera do Wilczego Legowiska 10. Poprawiona logika Dimona na Jupitierie i także kilka braków. 11. Naprawiony wylot przy ładowaniu gry na Bagnach. 12. NPC z RPG na bazie Czystego Nieba zastąpieni. 13. Usunięte gratisy z wiedźm. 14. Skrócono pijaństwo na Kordonie u wojskowych. 15. Powiększony promień ograniczenia przy spawnie Cuda-Juda. (cokolwiek to jest) 16. Usunięto awtokwest w Rostoku. 17. Niewielkie korekty w bazach moda AMK. Dla korekty wylotu na Bagnach, został całkowicie przerobiony all.spawn dla tej lokacji.

Nie jest to ideał, ale zawsze coś. :thumbsup:

Edytowane przez metek58
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawimy główny opis @kondotiera dodałem również część od @metek58... nie liczy się doskonałość, liczy się to że opisy robimy sami dla siebie. Podziękowania za tłumaczenia dla kondotier i metek58. // 11. Naprawiony wylot przy ładowaniu gry na Bagnach. 12. NPC z RPG na bazie Czystego Nieba zastąpieni. 13. Usunięte gratisy z wiedźm. // Wylotu już nie ma to fakt, ale dalej gra wywala przy ataku kontolera w wiosce obok mostu...to samo było w Soljance i podejrzewam, że to robota podstawki AMK. Tych kolesi na bazie to zaraz poznam bo tam idę... :smile: . Czy ktoś pamięta jakie gratisy dawały Wiedźmy ? // Ogólnie zmian w patch według opisu jest dużo na lepsze..zobaczymy w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wylotu..farciarz.. Ja za każdym uderzeniem kontrolera witam pulpit, ale gram na max detalach może to jest przyczyna. Zombiaków nie widziałem bo muszę zabić najpierw tego durnia co mi żółty obraz robi.. :biggrin: . Jedno co zauważyłem do tej pory ...fryce przy wejściu są dużo słabsi niż poprzednio. Pamiętam że snajpera było trudno zabić, a teraz padł jak mucha. Na Bagnach gdy wszedłem po raz pierwszy była piękna pogoda. // Jeżeli usunęli Wiedźmy to bardzo źle by była dobra rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ma oznaczenie PEGI 16+. Opiekunki ze żłobków miały dość wysłuchiwania "idi gulaj" kiedy dawały swym podopiecznym kaszkę :biggrin: . A na poważnie autor chcąc trafić do większej ilości graczy, musiał pójść za ich sugestiami. Zgadzam się, że w grze gdzie "patroszysz" nożem przeciwników to bezsens, ale :geek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga: nie strzelamy do śmigłowców na Agropromie po odparciu "piechoty". To wojskowe helikoptery walczą z maszynami Najemników. Nieopatrznie możemy strącić "sojuszników" a wtedy stają się wrodzy (ja zacząłem "klepać" z kałasza do śmigłowców co skutkowało ponownym wczytaniem zapisu).

//

Graficznie dopieszczony modzik. Ani jednego wylotu. Poranek na kordonie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

//

Południe na Kordonie, wczesna jesień (na Mazurach? :biggrin: ):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem trochę i muszę powiedzieć że ta poprzednia akcja z śmigłowcami bardziej przypadła mi do gustu. Tam trzeba było je samemu posłać na ziemię i było ciekawiej. Oczywiście strzelałem do śmigłowców bo nie załapałem o co chodzi z tą bitwą...skutek znany..przyszli i zabili GG... :biggrin: . Za drugim razem było lepiej bo zapamiętałem który śmigłowiec do mnie strzelał i granatnik był skuteczny. To było tak dla frajdy..można zostawić je samym sobie i bitwa się rozstrzygnie. // @cichy masz dużo totek otwórz galerię moda. Są bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajżyj do poradnika, akurat tu nia zauważyłem zmian. Zdobyłem cały kod do schowka Siemieckigo, a tam siurpryza zamiast fantów, teleport do spełniacza życzeń. Czyli pierwsza poważniejsza nowość. I tu jest brak przetłumaczonego dialogu, jest cos takiego "oso_son_dialog_cyferka" podczas pogawędki z zielonym hologramem. Ogólnie mod z dopą jest piękny nawet zbyt piękny dla mego kompa, co skutkuje regurarnymi wylotami bez loga. Z innych rzeczy mod jest łatwiejszy. Przykład: w x-16 czekało na mnie gorące przyjecie plus desant wiedzm. Teraz standart jak w podstawce, czyli spacerek. Pogoń za desantowcem, wsch prypec przy PDA spawn mutantów i zombi teraz spacerek tam i spowrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ten dysk dla torycza leży w tych samych miejscach w barze o których mówi poradnik dla powrotu szramy bez dopy?, bo jak narazie to nijak go nie mogę znależc. Proszę o pomoc bo obszedłem już chyba cały zewnętrzny bar ale jak dotąd go nie znalazłem. pozdro

Edytowane przez zbych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy w poprzedniej wersji ( bez dopełnienia) intro było przetłumaczone? Bo uruchomiłem moda z intrem ale jest po rosyjsku. Podobno jest ważne dla fabuły wiec pytam z ciekawości. Przerzuciłem kilka plików których nie ma w tej wersji ale nic z tego.

Edytowane przez Buber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam, nie było. Tłumacze nie mają możliwości zmiany takich plików dźwiękowych.

Może pomógłby w tym  zespół który robiąc nowe tłumaczenie do ZP, wstawili "mówione" żarty przy ognisku w formie napisów na ekranie.

 

A skoro zdecydowałeś się na Powrót Szramy, proponuję również Deja vu. Jak sama nazwa moda mówi, to samo ale inaczej :).

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spolszczenia dodano intro z Fotografa. Jeśli w Powrocie Szramy, ten napis jest tak samo zrobiony jak w Fotografie, to tego pliku nie da się otworzyć.

Ja w Fotografie, nomen omem, bawiłem się w fotografa. Musiałem robić zdjęcia ekranu, bo ani zrzutu ekranu, ani screena nie można było zrobić. Szramę spolszczał Yurek i jak on nie dał rady, to widocznie się nie da.

Buber - zrób zdjęcie ekranu z tym intro, wstaw tutaj, albo poślij mi na PW, to przetłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już jestem z fabułą na czasie :) Poprzednia wersja miała intro przetłumaczone.

 

EDIT. Dla zainteresowanych jak uruchomić Dope z intrem

Z pliku gamedata/config/ui/ui_movies.xml usuwamy sekcję

<item type="video">
   <delay>1</delay>
   <pause_state>on</pause_state>
   <sound>characters_voice\scenario\video\thq_logo_audio</sound>
   <video_wnd x="0" y="0" width="1024" height="768" stretch="1">
    <texture x="0" y="1" width="720" height="484">intro\thq_logo_hyuv</texture>
   </video_wnd>
  </item>

  <item type="video">
   <delay>1</delay>
   <pause_state>on</pause_state>
   <sound>characters_voice\scenario\video\intro_gsc_wp</sound>
   <video_wnd x="0" y="0" width="1024" height="768" stretch="1">
    <texture x="1" y="1" width="638" height="286">intro\intro_gsc-wp</texture>
   </video_wnd>
  </item>

  <item type="video">
   <sound>characters_voice\scenario\video\intro_gsc</sound>
   <delay>1</delay>
   <pause_state>on</pause_state>
   <video_wnd x="0" y="0" width="1024" height="768" stretch="1">
    <texture x="0" y="1" width="800" height="358">intro\intro_gsc</texture>
   </video_wnd>
  </item>

we wpisach length_sec>9</length_sec> i <length_sec>5</length_sec> wartości zmieniamy na 0

po czym usuwamy plik gamedata/textures/dreams/dolg_dream.ogm

Powinniśmy mieć teraz stare intro po rosyjsku. Teraz wystarczy przerzucić 3 pliki dolg_dream.dds z wersji pl bez dopy i voila.

Jak ktoś będzie zainteresowany i mi poda spoko serwer to wrzucę gotowca

 

Edytowane przez Buber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.