Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozwiązać ten problem. O to log, a dokładniej częś gdzie jest błąd.

 

FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function	  : CScriptEngine::lua_error[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line		  : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobylgamedatascriptsxr_logic.script:1491: attempt to call field '?' (a nil value)

 

Proszę o szybką odpowiedz. PS.Dodam że moda mam z torrenta od cichego, dodatkowo optymalizacja silnika i to że obsługuje więcej niż 2 gb ram ale to chyba do tego nie istotne.

Edytowane przez malakas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust powiedz jaką maasz wersję STALKERA SoC zainstalowaną, bo NS ten mam i ja ale działa tylko w dwóch przypadkach:

1. STALKER SoC 1.0000 + patch 1.0004 (ja tak mam  i działa)

2. STALKER SoC 1.0004

 

Jesli miałeś wersję 1.0005 lub 6 i ją "zdałngrejdowałeś" to ni chu chu Ci nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest powiedzieć co jest powodem tego błędu...sam skrypt nie jest źle napisany, ponieważ tego typu wypad - przynajmniej u mnie - występował rzadko i patrząc na problemy graczy - również. Zawsze ważne są okoliczności zapisu gry tzn. wartka akcja np. z ostrzałem helikoptera, występująca emisja czy próba przejścia podczas emisji na inną lokację jak również b. duża ilość atakujących jednostek w pobliżu [np. akcja desantowa na Starej Wsi i próby wczytywania save] - takich sytuacji należy się wystrzegać, mając na uwadze słabą optymalizację gry, masę skryptów, długie wczytywania...jeśli obciążymy grę zapisem podczas sytuacji wymagającej większego zużycia pamięci, wówczas może dojść do w/w błędu, ponieważ nie wczyta się skrypt. Rada - wczytać grę sprzed błędu, ponieważ ingerencja w skrypt pogorszy sprawę - nie należy doszukiwać się błędu w konstrukcji skryptu. Napisz w jakich okolicznościach został zrobiony zapis?...być może zapisywałeś nie zdając sobie sprawy z faktu wystąpienia błędu nieco wcześniej. Podczas rozgrywki a w zasadzie - zaraz po wczytaniu gry, warto sprawdzić konsolę na wypadek wpisów Fatal Error, co uchroni nas przed błędnym zapisem, który w takiej sytuacji - usuwamy!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zainstalowałem wszystko według instrukcji, zacząłem nową grę, pochodziłem trochę po mapie, zapisałem (zaczęło mi mocno ciąć grę, więc wyszedłem z niej) i dzisiaj jak chcę wczytać grę to podczas wczytywania wywala na pulpit z błędem, że program przestał działać, ktoś wie co można poradzić na mój error? 

 

FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobylgamedatascriptsxr_logic.script:1491: attempt to call field '?' (a nil value)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podstawka, jaki patch, ewentualnie jak degradowany...elementy użyte w instalacji  ? to wszystko powinieneś napisać w swoim poście.

Jeżeli problemy występują już na początku gry przeinstalować mod. Jeżeli nie pomoże pobrać z innego źródła i wypakować odpowiednim programem w zależności od pobranych plików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja podstawowa + patch 1.0004, zainstalowałem wszystko tak jak w instrukcji tutaj na stronie: http://stalkerteam.pl/topic/279-dopelnienie-z-14082010-z-patchami-z-2008-i-0309/, a do tego doinstalowałem nowy kumulowany patch 8.04.2013 + spolszczenie. Z początku działało, a teraz włącznie nowej gry nic nie pomogło:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matrix991 jesteś kolejnym graczem który zgłasza problem z patch 8.04. nie wiem co w nim jest bo nie korzystałem z niego, ale gra na patch 3.09. szła normalnie bez problemów.

SPRÓBUJ URUCHOMIĆ GRĘ NA PATCH 3.09 + ODPOWIEDNIE SPOLSZCZENIE I SPRAWDŹ CZY BĘDĄ PROBLEMY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też występował u mnie taki błąd od razu na początku gry, Po zastosowaniu się do rady malakasa ten nie występuje natomiast są inne np." [~ ERROR: can't detach independant object. entity[wpn_aks74m45316:45316]". Prawdopodobnie coś jest nie tak z patchem 8.04. Pokombinuję jeszcze z osobną instalacją tego patcha i ostatmią polonizacją.

Sprawdziłem i niezależnie od kolejności instalacji patcha 8.04 i najnowszego spolszczenia błąd występuje.

Edytowane przez Stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd ten powstaje w sytuacji gdy NPC zbiera przedmioty wyrzucone na ziemię, jest to błąd niekrytyczny w konsoli oznaczony kolorem żółtym. Można przeczytać o nim w tym miejscu w dolnej części strony lub w wyszukiwarce wciskając Ctrl+F i wpisując frazę: ~ ERROR: can't detach independant object

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam ponownie. Do soljanki wyszedł nowy patch , więc znowu spróbowałem przebić się przez tego moda . Soc 1.0 do tego patch 1.0004. potem soljanka z torrenta i w to nowe spolszczenie z dodatkowym patchem. Po załadowaniu się prawie gry wita mnie to :

 
FATAL ERROR[error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsbind_stalker.script:94: attempt to index global 'art_hit' (a nil value)
Edytowane przez MaddMAX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, dziś chciałem sobie pograć w solianke ale nici z gry. Moda instalowałem według instrukcji zamieszczonej przez administratora i wcześniej grę zdegradowałem z 1.006 na 1.004 metodą opisaną przez kobalta. Gra uruchamia się ale zanim pojawiło się menu mam wylot z takim logiem:

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...ow of chernobylgamedatascriptsui_main_menu.script:38: attempt to call field 'read_pol_ver' (a nil value)
 
Wszystko zrobiłem według instrukcji i nie wiem co może być przyczyną błędu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki smox, w końcu uruchomiło się menu gry. Ale podczas wczytywania nowej gry nowy wylot do pulpitu a treść loga brzmi tak:

 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobylgamedatascriptsxr_gulag.script:1161: attempt to compare nil with number
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc. Po dwoch latach ,chcialem pograc w Solianke a tu znowu problem. Przez ten czas zmienilem kompa i tez nic to nie pomoglo. I wyglada no to ,ze w ogole nie zagram w nia :(

 

Mam identyczny blad jak kolega Duplet, przy wczytywaniu nowej gry mam wylot ;

 

FATAL ERROR   [error]Expression   : fatal error [error]Function   : CScriptEngine::lua_error [error]File   : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamescript_engine.cpp [error]Line   : 73 [error]Description : <no expression> [error]Arguments : LUA error: ...shadow of chernobylgamedatascriptsxr_gulag.script:1161: attempt to compare nil with number

 

Zdegradowalem stalkera z 1.0006 na 1.0004-w celu sprawdzenia uruchomilem i zapisalem ,wszystko dziala .Po instalacji Solianki z godnie z pierwszym postem tego tematu http://stalkerteam.pl/topic/6943-aktualna-instrukcja-instalacji-wraz-z-linkami/ mam w/w log bledu. Jak ktos wie jak go rozwiazac ....prosze o info -dzieki.

Bawilem sie opcjami graficznymi i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z grafiką. To błąd skryptów. Biorąc pod uwagę, ze wracasz do NS po dwóch latach, na innym sprzęcie i wszystko przeinstalowywałeś, najprawdopodobniej twój stary zapis nie współgra z twoją nową Solianką. Oczywiście możesz próbować, w tym wypadku najlepiej wczytać inny zapis bo żadnego gotowego rozwiązania na twój problem nie ma.

A jak założysz nową grę to wszystko działa? Bo jakby też nie działało to można by założyć błąd w instalacji lub uszkodzone pliki gry podczas ściągania / rozpakowywania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeszcze raz ściagnij moda, patche i polonizację. Na czas ściagania, wypakowywania wyłącz antywirusa. Przemyśl proces instalacji, czy na pewno wszystko dobrze robisz. Pisałeś o degradacji patcha. Jak go degradowałeś? Skąd masz Soliankę. Nie przypadkiem z torrentu? Czy czysty Cień Czarnobyla, bez modów, odpala ci się normalnie?

Instalowałem NS nie raz, uwierz mi, jak wszystko zrobisz prawidłowo, musi chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym antywirusem niepomyslalem,ale zadnego komunikatu nie mialem,wiec nic nie wyrzucil. Degradacje wykonalem z godnie z zaleceniami Kpuca http://stalkerteam.pl/topic/3349-degradacja-patcha-soc-1000-10003-10004-10005-fsgameltx-gamedata-out-off-memory/  sprawdzone i dziala. Wlaczylem i zapisalem gre,tak trzy razy i za kazdym bylo wszystko ok-gra normalnie sie odpalala. Solianke i wszystkie fixy,dodatki zassalem ze stalkerteam  http://stalkerteam.pl/topic/6943-aktualna-instrukcja-instalacji-wraz-z-linkami/  wszystko z godnie z zamieszczona instrukcja. Duplet i ja mamy ten sam errorlog wiec jest juz nas dwoch. Mozna jeszcze sprawdzic save ,ale ktos musi go podeslac.

 

///////

 

Sciagne jeszcze raz ale bez ostatniego fixa (08-04-2013) tylko jest maly problem z przedostatnim linkiem ,nie dziala prosze o uaktualnienie linku ;

 

Polonizacja do wersji 03.09.2010 Z naszego serwera <---- tego

Edytowane przez Mnich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie degradacji, ja zawsze stosowałem sposób ten, zresztą sam go opracowałem. Jeśli jednak masz stalkera z CDA może być problem. Wprawdzie do pakietu dołączyłem miniimage, ale nie wiem czy zadziała. 

Odnośnie polonizacji.  Aktualna wersja z serwera minimalnie różni się od tej co ja mam na dysku i to plikami skryptowymi. Ale nie tym z którym masz problem. Niemniej jest jakaś szansa,że te pliki są ze sobą powiązane i wychodzi error. Moją wersję polonizacji masz tu.

Co do sprawdzania zapisów. Wybacz, ale raczej nikt nie będzie specjalnie sciągał całej NS + patche+polonizacja i to instalował tylko po to by zobaczyć czy będzie miał ten sam błąd co ty. Musiałbyś trafić na kogoś kto niedawno jak ty rozpoczął nową grę.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik za dobre checi i pomoc Kobal. Sciagam te pliki ktore zamiesciles w/w poscie-zobaczymy. A co do save to nie mialem na mysli to co napisales, moze komus sie uchowal gdzies i tyle.

Jakby zadzialalo to mam najpierw przejsc linie z podstawki ,a potem Solianke? Znajomy mi tak podpowiedial i ze sami tworcy modu tak radzili.

 

Dzieki jeszcze raz za porady :)

Edytowane przez Mnich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, niektóre linie questowe z NS są bardzo rozbudowane. Możesz dostać zadanie na lokacji, do której według oryginalnego stalkera nie powinieneś mieć jeszcze dostępu. Poza tym każde zadanie powoduje spawn jakichś przedmiotów czy postaci questowych, no i mutantów, które tych przedmiotów / osób mają bronić. Może to się mieszać ze skryptami z podstawki i wywoływać błędy w stylu "already of story registry". Dlatego bezpieczniej jest iść zgodnie z fabułą Cienia, po drodze robiąc jakieś tam drobniejsze zadania poboczne, a po załatwieniu się z Świadomością Z już dalej to jak będzie ci się chciało. 

Skoro zaczynasz wszystko od nowa , a masz problemy z instalką to może przemyśl Soliankę + OOP Wszystko to co w zwykłej NS + dużo więcej. Jest też stabilniejsza choć trudniejsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.