Skocz do zawartości

Symulatory pola walki: ARMA, IF oraz ciekawe mody i mody typu S.T.A.L.K.E.R do ARMA II CO


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tom@kb w 100% ten mod, kampanię i misję "ukradły" mi wiele godzin gry w ARMA II/OA/CO. Fabuła świetna, misję kampanii o zróżnicowanym poziomie trudnosci. Obecna wersja jest duzo bardziej rozbudowana, dodano nowe wyspy i jednostki ale nie do wszystkiego są misję. Czy grać - koniecznie a poznacie starego dobrego OFP na silniku AII. Dodam że warto mieć jescze zainstalowane mody: CSLA, NC(Namalsk Crisis) po prostu klimat powala, oraz UNSUNG i INVASION 1944 D-DAY. Do tych modów znajdziecie mnóstwo misji a nawet kampanię na Armaholicu.

Wracając do propozycji misji do ARMA3 zostały poprawione przez autora misję DOOMSDAY NIGHT teraz mamy lepsze wyposażenie DN-1, poprawiono znaczniki zadań na mapie i sekcję zadań. Polecam zagrajcie i to koniecznie w nocy.

Kolejne propozycje misji do ARMA3

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=194702611

Taktyczna misja w której wcielamy się w członka francuskich sił specjalnych, naszym zadaniem jest zniszcznie sił CSAT, transportera sztabowego i odbicie lokalnej elektrowni. Misja długa i trudna, przeciwnik otrzymuje wsparcie drogą powietrzną w formie dodatkowych oddziałów. Rozgrywka dynamiczna i dająca wiele satysfakcji po wykonaniu zadania.

Ocena - polecam!!!!

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=331229527

Taktyczna misja dzięjąca się w górach Takistanu, nasze zadanie to likwidacja sił mudżahedinów w pobliskich miejscowościach i uwolnienie porwanego biznesmena z obozu rebeliantów. Misja długa, ciekawa. Mamy mozliwość skrytej likwidacji rebeliantów. Szczególnie ciężka walka czeka na nas w samym obozie.

Ocena - polecam!!!!.

Sobota 7 marca godzina 17.00 na http://www.twitch.tv/arma3official pokaz oficialnego działania DLC Strzelec do ARMA3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj ukazał sie ostatni z zapowiedzianych DLC do ARMA3 zmieniający/odmieniający walke piechotą a dotyczący zachowania strzelca na polu walki. Co nowego w dodatku:

- 7 nowych broni(karabiny wyborowe, karabiny maszynowe);

- 2 lunety;

- 1 nowy strój maskujacy dla snajpera.

Co DLC poprawia i jak wpływa na rozgrywke:

Jak dla zaawansowanegi gracza to zmiany są bardzo duże, w końcu dodano mozliwosć rozkładania podstaw broni które do tej pory były dostępne tylko w modach/addonach. Ułatwia to rozgrywkę, poprawia celność i stabilność broni. Dużo łatwiej jest trafić oddalony cel. Tutaj wielkie podziękowania ponieważ stare misje i addony dostępne dotychczas są kompatybilne z DLC. Oczywiscie jak zawsze po wiekszej aktualizacji gry dostaniemy nowe wersje addonów.

Strzelec może szybko zmienic postawe strzelecką oraz ukryć się przed ostrzałem. Poprawiono dźwięk odgłosów strzałów, inaczej brzmią strzały z daleka  i bliska, dotychczas mielismy to w świetnym modzie Jarheda JSRS i pewnie będzie nowa wersja moda.

W końcu poprawiono balistyke broni, donosność skuteczna jest uzależniona od broni i rodzaju uzywanej amunicji.

Jeżeli ktos dalej nie jest przekonany do ARMA3 a posiada grę to polecam zakupić cały zestaw DLC lub prynajmniej dwa tj.: helikoptery i strzelców. Tym bardziej że większość misji będzie zawierała elementy z DLC.

Oczywiscie zakup nie jest obowiązkowy ale wymieniony elementy są dostepne tylko w DLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że wszystkie elementy wpływające na mechanikę rozgrywki, tj balistyka, rozkładane dwójnogi, poprawki dźwięków, podpieranie broni dostajemy także za darmo w patchu.

Ale jeśli komuś zależy na używaniu tej oszałamiającej liczby broni (7szt) to szykować 13 euro i strzelać :woot:

Uwielbiam nową politykę Bisu odnośnie dlc.

Robię misję, zabijam gościa, podbiegam, myślę sobie "wezmę tą bajerancką snajperkę", a tu zonk wyskakuje okienko z "kup mnie albo nie postrzelasz" ;)

Trolling level master by Bis :P nie ma to jak zobaczyć takie coś w klimatycznej misji :wallbash:

Fajnie, że chociaż inne elementy jak nowe kamizelki (kilka sztuk)i są dostępne. No ale po tylu latach "chudych" wreszcie chłopaki muszą się trochę odkuć na swoich produkcjach.

 

Może tylko mi tego typu DLC kojarzą się z słynną zbroją dla konia.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tomek masz rację ale ja zakupiłem klucz do całosci DLC za ok 100 zł w ubiegłym roku więc nie narzekam. Oczywiscie ARMA3 dalej trzyma cene ponieważ połączenie gry z warsztatem daje dostęp do ogromnych modów/addonów od ostatniego patcha. Z warsztatu mozna pobierac nowe mapy, mody jak chociazby EPOCHA  i inne cuda. Wolę taką polityke niż np. ciągłe płacenie za nic do PAYDAYA 2 gdzie cena różnej jakości DLC przekroczyła wartosć gry choć część DLC miała byc "free".

Pragnę podkreslić że DLC ułatwia rozgrywkę, takie mam zdanie i proszę tego nie traktować jako ułatwienie gry bo ARMA nadal jest trudną grą i nie wybacza  błędów osobie grającej.

Jak napisałem powyżej zaczął się wysyp addonów pod nowe DLC i wersje gry. Czekam na duże mody w nowych wersjach. Obecnie zdarzają się częste blędy addonów które utrudniaja lub uniemozliwiają rozgrywkę. Równiez brak updata misji powoduje że są one niegrywalne. Mimo wszystko strzelanie z nowym addonem jest celniejsze, pociski lepiej się układają, zmniejszono rozrzut. Punkty podparcia broni umozliwiają prowadzenie celnego ognia długimi seriami z KM i LKM.

Opłacalny zakup klucza za niewielką kwotehttp://www.keye.pl/games/product/id/10588/Arma-III-PL :sweat:

Dla zainteresowanych mamy kolejne misje pod mody RHS i ACR. Polecam zagrać ponieważ umożliwiają rozgrywkę zarówno singlową jak i kooperacje. Po ostatnim DLC mieliśmy już dwue duże poprawki ARMA3 a dalsze są zapowiadane. Głownie chodzi o lepszą pracę kart graficznych, gier wieloosobowych oraz wspóldziałanie z addonami tworzonymi przez społeczność. Możliwość rozstawienia podstawy którą dodał nam ostatni DLC ułatwia znakomicie celowanie z broni. Zauważyłem to grając w misje, duży plus za tą opcje.Obecnie zainteresowała mnie konwersja gry IF do standardu moda dla ARMA3. Naprawdę dostajemy dużo ciekawych misji z warsztatu. Jak przerobić grę IF 44 wraz z addonem do wersji moda ARMA3:

Wszystko macje podane na stonie https://dev.withsix.com/projects/lib-issue-tracker/wiki/IFA3_manual_install  Osobiście jeszcze nie testowałem tego moda na ARMA3 natomiast grałem na ARMA2 o czym pisałem kilka postów wyżej.

Wszystkie misje z cyklu Doomsday_night autor zaktualizował do najnowszej wersji, obecnie wymagają moda RHS. Przyjemnej, ciekawej i strasznej gry wszystkim życze. :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam oryginałkę.

 

Gra super, klimat super, fizyka super.

 

Silnik to chyba jeden z najgorszych na rynku i przez niego wiele osób w tą grę nie może grać. Nie mówiąc już o wykorzystywaniu 1 max 2 rdzeni to niebotyczne użycie procesora bez powodu jest bardzo denerwujące.

 

Wolę Operation Flashpoint Cold War Crisis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w ARMA3 jest cały czas poprawiany, jeżeli chodzi o grywalność to jest dużo lepsza niż niż w A2/OA/CO. Bardzo dobrze działają addony i mody. Praktycznie obecnie nie uruchamiam vanilli tylko cały czas grę z modami. Obecnie testuje mod  ACE3 który dodaje bardzo wiele opcji zawartych w innych modach. Polecam jedyny minus to rozgrywając misję oparte na innym systemie pomocy członkom zespołu nie uratujemy żadnego gdyż ACE zamienia sposób udzielania pomocy i podmienia tekstury środków medycznych. Rozegrałem testowo jedną z misji serii ACR nie udało mi się uratować członków zespołu. Ogólnie mod przydatny do gry jeżeli chcemy uzyskać nowe efekty w wersji czystej gry. Jeżeli się decydujecie na grę w misje serii ACR lub RHS to nie dodawajcie tego moda ułatwi to prawidłowe wykonanie misji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam oryginałkę ze steama więc najnowszą i na i7-2920XM @ 4.0 GHz + 2x GTX 680 nie uzyskuję zadowalającego mnie poziomu detali przy 60 FPS (jeśli w ogóle mogę do nich dojść) więc jak dla mnie to jest ciągle spieprzone. Taki Cold War Crisis ma klimat równie dobry a działa na każdym gównie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja serio bym chętnie pograł I ogólnie jestem fanem tej serii ale silnik mówi mi idź sobie pograj w coś innego. Przykro mi jest, że tak bardzo jest niedopracowany sam silnik gry podczas gdy gra może być miodna ale co ja mogę zrobić? Nie mam zamiaru grać w ARME poniżej 50 klatek bo mnie po prostu zabiją raz dwa gracze z mocniejszymi komputerami albo samo AI. Do gier typu strzelanki to niestety granica 50-60 FPS jest kluczowa i nic na to nie poradzę.

Niech zrobią ARMę4 na nowym normalnym silniku to pierwszy stanę w kolejce do kupna :)

To nowe Operation Flashpoint znowu ma silnik dobry ale gra jest do dupy więc też nie gram.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Godlike czekaj zapowiadają kolejne patche, komputer masz smoka. Zagraj w ARMA3. Dla zachęty wysyłam Ci linka do świetnej, długiej i trudnej misji. Grubo ponad 5 a nawet do 8 godzin gry. Misja jest coop ale masz możliwość gry singlowej plus save. Potrzebne addony znajdziesz w opisie.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=289830024

Edytowane przez czernobyl10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak mało ludzi lubi grać w tego typu gry, niestety jest to gra dość trudna do opanowania i to odstrasza ludzi. Wystarczy potrenować kilka godzin, sterowanie mozna skonfigurować pod siebie, pobrać mody/addony i grać przez bardzo długi czas. Każdą misje można rozgrywać na nowo i na tysiąc sposobów.:excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zorganizujemy kiedyś małego coopa forumowego? Niestety teraz nie ma żadnej poważnej społeczności COOP w Polsce.

​Nie żartuj ;) Grup masz sporo, wystarczy tylko wejść na fora armoskie ;)

Kilka starszych i większych z pamięci: AFTP,  ACPL, COSA, FENRIR, A3C

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vidkunsen otóz:

na początku serii ARMA bo o tym mowa nie była to gra tylko symulator którzy Czesi opracowali za grubą kasę dla armii Australii.

Potem zrobili świetną grę jaką była OFP, następnie AA, potem A2/OA/CO i obecnie A3. Dlatego nie zgadzam się z Twoim wpisem o treści:

Bycie mordercą/sadystą/rasistą z usa i zabijanie wojowników z różnych armii wyzwoleńczych jakoś mnie nie bawi.

ponieważ nie jestem mordercą, sadystą a jedynie fanem tej serii i gram w nią, nikogo siłą nie nakłaniam do grania. 

Jeżeli tak podchodzisz to również grając w S.T.A.L.K.E.R - a jesteś sadystą, mordercą ponieważ zabijasz oponentów z ugrupowań: Powinność, Monolit, Wojskowych, Najemników. 

Jeżeli nie zamierzasz grać to nie krytykuj i nie nazywaj nikogo mordercą/ rasistą. Ogólnie ARMA jest wielkim polem popisu dla moderów i twórców misji. Możesz walczyć praktycznie wszystkimi armiami świata, masz mnóstwo map oraz misji.

Myślę że teraz rozjaśniłem Ci sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o stwierdzenie że gra jest dla morderców/sadystów/itp. Możemy grać jakim tylko chcemy ugrupowaniem dzięki modom/addonom tzn. możemy być Polakiem, Niemcem, Amerykaninem, Rosjaninem, Czechem i długo by wymieniać. Więc gra nie promuje żadnej armii świata ani państwa. Natomiast jeżeli chcesz walczyć przeciwko USA to jest mod RHS i mnóstwo misji w których walczysz jako żołnierz FR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez modów gra ewidentnie promuje jankesów od czasow CWR już. Na szczęście do CWR był wyśmienity RedHammer I można było przymknąć oko na niektóre teksty. W Armie jesteśmy zmuszani do grania jankesem, nie ma kampanii przeciwnej strony (jak w red alert) I trzeba ją dodawać.

​Ogólnie ARMA jak cały cykl prezentuje dwa przeciwstawne bloki i nie ma co rozpaczać. W ARMA mieliśmy ukazane walki USA i było nawiązanie do wojny irackiej, ARMAII/OA/CO to już zaangażowanie okresowo odnosi się do zaangażowania w walkę z terrorystami w Afganistanie. ARMA3 to niedaleka przyszłość rok 2035 i znów jest NATO - USA jak i CSAT. Zawsze ta gra oparta była na istnieniu dwóch oponentów. Jeżeli chodzi o ścisłość to kampanię można sobie odpuścić. Pobrać mody/addony potem misje i kampanię społeczności. Gramy kim chcemy, w co chcemy i jak chcemy.

Jesteście fanami gry HALO to pobieracie moda i misje, lubicie zombi to macie mnóstwo misji, chcecie powalczyć siłami różnych nacji to pole do popisu jest ogromne. Skończmy tą rozmowę o promowaniu jednej strony a drugiej nie. Osobiście szkoda że misje polskie są kiszone przez klany, jeżeli chcesz grać Polakami to zapisz się do klanu i masz dostęp do misji. Ja preferuje grę w trybie singlowym. Mam ponad 180 modów/addonów, ponad 1,5 GB zasubskrybowanych misji. Mogę grać w co chcę.

Nie zamierzam się z nikim spierać na temat kto jest lepszy i kto kogo promuje. Namawiam tylko do poznanie tej świetnej dla mnie i kilkudziesięciu tysięcy graczy w Polsce, o graczach na świecie nie piszę. Każdy gra na własną odpowiedzialność, jeżeli kogoś nie interesuje lub nie podoba się to proszę to zachować dla siebie i uszanować odmienne zdanie.

Nigdzie nikogo siłą nie namawiam/zmuszam do gry, po prostu chcę przedstawić co jest ciekawego w tej grze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zagrać w w/w moda - RHS - gdzie jestem Rosjaninem ale czuję "w moczu", że jako Rosjanin będę miał w tej grze słabszy - odwrotnie niż w realu - sprzęt bo to gierka promująca w/w armię/e.

Nikt mi nie powie, że ak z serii ponad setkę jest gorsze od zacinającego się co chwilę złomu/szajsu z zapada jewropy i usa :), lubię grać w coh bo mam wybór i jak wyjadę sturmgeschützem to wiem, że mogę rozwalić perszinga czy m36 bo tak było w realu.

Skończmy z polityką bo to nie temat o tym - popieram w 100%

Mod RHS jest międzynarodowy tworzony i cały czas ulepszany. Moderzy to Rosjanie, Amerykanie i również Polacy. Otrzymujesz cały współczesny sprzęt USA i AFR. Pobierz i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.