Skocz do zawartości

Symulatory pola walki: ARMA, IF oraz ciekawe mody i mody typu S.T.A.L.K.E.R do ARMA II CO


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

@Godlike nie mam super wypasionego komputera, gram na laptopie Lenovo, procesor i3 2,4 GHz, pamięć 4 GB, karta graficzna NVidia z 2 GB VRam. Ilość klatek to ok 35-40 FPS jak dla mnie wystarczająca, nawet kiedyś krótko grałem w EPOCHA i działało płynnie.

Jeżeli chodzi o ustawienia to oczywiście większość ustawień mam na średnie. Na twoim wypasionym komputerze możesz przetestować rożne ustawienia.

Jeszcze nie zdarzyło się aby nawet przy bardzo dynamicznych walkach ARMA3 zmuliła.Screen z posta powyżej jest z misji do której przesłałem Ci linka w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bohemia na 2016 r. zapowiada wielką aktualizację ARMA3, zostaną dodane nowe mapy. Więcej pod linkiem http://arma3.com/countdown.

Dla zainteresowanych ciekawa misja w której walczymy francuskimi oddziałami specjalnymi z islamskimi terrorystami. Osobiście przejście misji w trybie SP zajęło mi ponad 10 godzin. Walka jest trudna ponieważ zmusza nas do ciągłego  obserwowania terenu w celu wypatrywania patroli przeciwnika. Mamy odszukać dwa posterunki terrorystów, zniszczyć konwój pojazdów i ewakuować się do bezpiecznej strefy. Więcej na screenach. Misja do pobrania z warsztatu steam http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=263804393.

 

107410_screenshots_2015-06-06_00004.jpg

107410_screenshots_2015-06-04_00003.jpg

107410_screenshots_2015-06-05_00010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misja wzorowana na autentycznej akcji, więcej pod linkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Serwal

Kolejna misja oparta na rzeczywistych działaniach to Droga do Goa do pobrania z linku http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=263807245. Jako członek francuskiego oddziału specjalnego mamy za zadanie likwidacje posterunku islamistów, wyczyszczenie miejscowości wraz z likwidacją lokalnego przywódcy terrorystów oraz odnalezienie w rejonach górskich i zniszczenie stanowiska moździerzowego. Misja dynamiczna i ciekawa. Tryb coop z możliwością gry sp.Więcej na screenach.(screeny z misji "Road to Goa")

Kolejna ciekawa misja do pobrania z linka http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=290217730. Jako żołnierz USMC lądujemy na tropikalnej wyspie. Nasze zadanie to zniszczenie obozów rebeliantów, odnalezienie i zniszczonego kontenera z narkotykami. Ciekawa i długa, szczególnie nocne walki z patrolami rebeliantów w dżungli. Możliwość gry coop i sp. To jedna z moich ulubionych misji. Screeny wstawię po rozgrywce.

107410_screenshots_2015-06-09_00001.jpg

107410_screenshots_2015-06-09_00003.jpg

107410_screenshots_2015-06-09_00006.jpg

107410_screenshots_2015-06-10_00001.jpg

107410_screenshots_2015-06-10_00002.jpg

Edytowane przez czernobyl10
dodane info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna ciekawa kampania do pobrania na Armaholicu http://www.armaholic.com/page.php?id=28951. Gramy jako członek elitarnego oddziału, misje głęboko na tyłach wroga, typu: sabotaż, znajdź i zniszcz, uwolnij. 10 misji do zagrania.

Zapowiedź nowego terenu do ARMA3 który ma się ukazać jako DLC w 2016 roku. Otrzymamy tropikalną wyspę Tanoa o powierzchni 100 km2. Na screenach wygląda to pięknie. Ciekawe jaka cena będzie tego DLC - ka bo jak za jedną dodatkową mapę BIS będzię chciał ok 15 -20 euro to będzie przesada gdyż już w Armed Assault Gold i ARMAII/OA/CO dostajemy większy teren do prowadzenia walk. Do ARMA3 natomiast mamy olbrzymie mody z terenami które są must have: A3MP, AiATP oraz mnóstwo innych map które w połączeniu z wcześniej wymienionymi modami plus CBA_A3 są grywalne. Wspominając o tropikach świetna mapa tropikalna N'Zwisago  http://www.armaholic.com/page.php?id=24455 poniżej screeny z misji na N'Zwisago

107410_screenshots_2015-06-11_00001.jpg

107410_screenshots_2015-06-11_00014.jpg

107410_screenshots_2015-06-11_00015.jpg

arma3_tanoa_screenshot_02.jpg

arma3_tanoa_screenshot_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Godlike ARMA3 ładuje się prędko, chwilę trzeba poczekać na pewno nie 10 minut, najwyżej kilkanaście sekund. Gram w misje z dużymi dodatkami typu A3MP, AiATP, RHS, ACR, JSRS3 i nie zauważyłem żadnych opóźnień nawet przy starcie przerobionej na mod do ARMA3 gry IF44 w połączeniu z AiASA Lite.

Używasz lauchera zewnętrznego czy wbudowanego, to okno które otwiera się przy starcie gry, wyłączyłeś mapę świata przy starcie gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w wersji 1.46 hotfix gra jest niegrywalna. Załadowanie się ekranu startowego to czas około 5-6 minut a po 10 czekania na załadowanie misji sobie odpuściłem...

Opcje: "F:\Games\ARMA 3\arma3.exe" -enableHT -maxMem=2047 -maxVram=3071 -malloc=tbbmalloc

EDIT:: Na gogle wiele podobnych problemów. Podobno hyper-threading za to odpowiada. Jeśli tak to tylko mogę pogratulować developerom...

 

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z ARMA3 u Ciebie, u mnie działa bez zarzutu, co prawda stare wersje niektórych addonów nie są kombatybilnę z wersją gry ale jest to mniejszość. Jeżeli grasz na opisanym laptopie to komputer jest odpowiedni, na pewno to nie ostatnia wersja gry więc będą kolejne poprawki.Pojawiła się nowa wersja ACE http://www.armaholic.com/page.php?id=28557 moda urealniającego czytaj podnoszącego trudność gry. Warto wypróbować i paczkę misji pod tego moda http://www.armaholic.com/page.php?id=28957. Misję można pobrać też z warsztatu steam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arma III i nowy mod do army III czyli "Zatop PTS-a" he he he ;)

http://www.tvp.info/20497394/polscy-zolnierze-stracili-amfibie-plywajacy-transporter-zatonal-w-morzu-podczas-manewrow-baltops

 

Pewnie byli mistrzami w pc gierkach a tu lipa chociaż jak mówi przysłowie: trening czyni mistrza!!!!

:biggrin::biggrin::biggrin:

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidkunsen zdarza się w każdej armii jakiś wypadek podczas ćwiczeń, PTS nie jest przystosowany do pokonywaniu morza tylko rozległych akwenów wodnych i rzek gdzie stan wody jest spokojny tzn, brak wysokich fal. Pamiętam jak podczas powodzi w 1997 r na PTS pomagaliśmy mieszkańcom Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem specjalnie dla tej gry Hyper-Threading i nic się nie zmieniło. Dużo ludzi na internecie również ma ten problem. Gra zachowuje się tak. Przez 30 sekund jest stabilne 60 FPS, obie karty na ok 50% użycia czyli mam dużo zapasu jeszcze ale po 30 sekundach jest ścina na minutę i dopiero po minucie dalej działa.

Tak to wygląda kiedy nie ma laga -

FxYyzXe.jpg

Masz jakiś pomysł bo chciałbym pograć...?

Wersja gry to 1.46- Hotfix czyli najnowsza. Alokator tbbmalloc ale na zwykłym to samo. Bez linii komend to samo. Czysta gra bez modów.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach udało się odpalić grę z komendą -NoFilePatching. Wrażenia takie same jak na wersji 1.0 czyli koszmarna optymalizacja. Brak wykorzystania całej mocy procesora i karty graficznej. Stuttering i chamskie doczytywanie tekstur. Olbrzymie błędy w ustawieniu PIP. FPS 35-50. Nie wiem co oni dodają w tych patchach bo ważą po 1GB a nic się nie poprawia, gra jest tak samo niegrywalna jak była na samym początku.Gra wciąż wygląda jak wersja alpha mimo lat patchowania.

Czyli jednak nie warto było ściągać. Poczekam aż naprawią silnik w Arma 4 albo pogram w OFP CWR + RedHammer.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godlike po pierwsze to po kiego masz ustawienia maksymalne, obniż ustawienia bo nie chodzi o piękny wygląd tylko skuteczną walkę. Mam ok 35 FPS i jak napisałem załadowane duże mody i nawet podczas dynamicznych walk ARMA3 nie przytnie. Nie chodzi o wygląd, chmury, cienie, słońce najważniejsze ustawienia to zasięg widzialności. Jeżeli zginiesz to nie ważne czy ustawienia masz ultra, średnie czy niskie. Jeżeli gra Ci nie podejdzie to nie będziesz grał. Komputer masz mocny, ja gram w ARMA3 na swoim wszechstronnym Lenovo a wcześniej na ASUSIE z 2010 r i na nim też ARMA3 z modami działa płynnie. To taki typ gry, napiszę że ARMA3 jest lepiej zooptymalizowana niż ARMAII/OA/CO co jest prawdą. Nie narzekaj po prostu zmniejsz ustawienia, nie będzie Ci doczytywać terenu, zwalniać a nawet dasz radę postrzelać. Jeżeli piszesz że gra jest niegrywalna to napisze jest grywalna i może to potwierdzić kilkaset tysięcy ludzi którzy grają.Krótko próbowałem grać w EPOCH-a i tam również wystarcza te 35 FPS a jest to mod typu DayZ i wszystko zależy od pingu i serwerów. Powodzenia i zapraszam na wirtualny front, gwarantuje setki - tysiące godzin ciekawej i niepowtarzalnej walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POST ARCHIWALNY autor usunął misje z warsztatu Steam.

Ciekawa i trudna misja ale warto w nią zagrać, do zasubskrybowania http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=319170364. Jesteśmy członkiem elitarnego oddziału czeskiego. Musimy odnaleźć zaginionego drona, zabrać materiały wywiadowcze i wysadzić bezpilotowca. Dlaczego jest ciekawa ponieważ dostajemy losowe miejsce w którym drona odnajdziemy. W terenie jest pełno patroli rebeliantów z którymi przyjdzie nam walczyć. Trzeba zniszczyć wszystkich przeciwników ponieważ pozostawienie jakiegokolwiek patrolu przeciwnika uniemożliwi nam wylądowanie śmigłowca ewakuacyjnego.

Kolejna propozycja ciekawej misji to misja w której jako członek czeskiego oddziału specjalnego mamy zniszczyć skład broni rebeliantów, link .http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=435220573 Misja jest ciężka ponieważ na małej wysepce są patrole przeciwnika, dwie latarnie oświetlają cały obszar wysepki, mamy mało amunicji co zmusza nas do gry bronią zdobyczną, tracimy wówczas szanse na ciche unieszkodliwienie przeciwników gdyż broń zdobyczna nie posiada tłumików dźwięku. Walka jest wciągająca, musimy być cały czas w ruchu, najlepiej za plecami wrogich patroli aby z zaskoczenia neutralizować przeciwników. Nawet gdy gramy po raz enty w wymienione misje to zawsze akcja przebiega inaczej. Polecam zagrać.

Kilka screenów dla zachęty poniżej:

2 pierwsze screeny z misji opisanej jako druga, na jednym ze screenów skrzynie z amunicja i bronią (czerwone trójkąty) oznaczenie podłożonych materiałów wybuchowych;

3 kolejne screeny pochodzą z opisanej pierwszej misji, mapa z losowym miejscem odnalezienia zaginionego drona, zauważcie ile miejsc mamy do sprawdzenia.

 

107410_screenshots_2015-06-18_00005.jpg

107410_screenshots_2015-06-18_00006.jpg

107410_screenshots_2015-06-19_00005.jpg

107410_screenshots_2015-06-19_00007.jpg

107410_screenshots_2015-06-19_00008.jpg

Edytowane przez czernobyl10
Aktualizacja danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniach ultra 35-50 FPS, na ustawieniach very low 40-50. Rzeczywiście super różnica. Po podkręceniu procka do 4.5 GHz (!) jest 45-60 fps.

Dla mnie gra nie ma grywalności jeżeli tak chodzi bo po prostu nie da się w nią grać. Grafika może być słaba ale nie można grać w FPS poniżej 60 fps, to jest niegrywalne. Owszem w Wiedźmina można grać w 45-60 fps ale w gry typu strzelanki się nie da.

Grafika nie jest ważna. Jak dla mnie może wyglądać tak samo jak CWR tylko żeby dobrze działało a nie działa mimo zmiany ustawień.

I jeszcze, że aż pozwolę sobie zacytować

Arma 3 requires some of the best hardware inorder to run it smoothly, 30+ fps is considered an excellent performence.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty sam nie możesz zglebić kolesia ze 100 m całym magazynkiem... nie nawet dwoma! System celowania w tej grze jest dziwny, jakoś nie czułem symulacji bo w rzeczywistym świecie wojny załatwiłbym go z pewnością 1/3 magazynka. 

Pograłem trochę i nie czuję w tej grze symulacji pola walki.  Ale to moje skromne zdanie.

p.s. gram w Survarium i choć to nie symulator to fizyka broni jest 1000 krotnie bardziej rzeczywista niż w Armie... ale to moje wrażenie. Nie powiesz anglikowi że herbata jest syfiasta. :)

Edytowane przez ***Holligans***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holligans wszystko zależy od doświadczenia. Trafić w ruchomy cel oddalony o 100 m jest bardzo ciężko ale od czego jest strategia i taktyka. Osobiście staram się zbliżyć do przeciwnika i załatwić go z bliska i szybko. Na temat Survarium nie bedę się wypowiadał ponieważ nie gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.