Skocz do zawartości

Symulatory pola walki: ARMA, IF oraz ciekawe mody i mody typu S.T.A.L.K.E.R do ARMA II CO


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 1500 godzin w Armie 2.  Te twoje 2,5kh to w samej 3? Nigdy nie grałem ponieważ miałem za słaby komputer (4GB ram, 2 rdzeniowy po 2.6 gigaherców i do tego integra graphic HD2500) i nie było na czym grać a ten co miałem to i tak naprawdę ledwo co ciągnął tak słabo zoptymalizowaną dwójkę. Tak jak już wspominałem tu, i gdzieś w innym temacie, komputer się rozpadł, a że w lutym będzie zwrot podatku to sobie zainwestuje w sprzęt, który powinien uciągnąć Arme III na, przynajmniej, wysokich ustawieniach (Celuje w i5, 8 lub 12 GB RAM, GTX 700+) więc jak tylko znudzę się Space Enginers (mażę o możliwości zagrania w tą grę od 2013 roku i nawet ją posiadam) to prawdopodobnie z ekipą na Exile. No ale nie mam bardziej doświadczonych znajomych, którzy grają Arme III więc czy bym mógł zadać parę pytań odnośnie tej części? Bo jest parę kwestii, które nie dają mi spokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jacek napisał:

Kupiłem Arma 2 tylko dla DayZ Epoch, ale potem odkryłem prawdziwe piękno podstawowej army. Tryb Warfare. I tu pytanie odnośnie Arma 3, czy tam też jest tryb Warfare?

Kupiłeś armę z dwóch najgorszych powodów z jakich mogłeś wybrać :005:

Sama w sobie Arma 3 warfare nie ma ale np na armaholicu, forum bisu albo steamie znajdziesz misje w tej koncepcji zrobione przez graczy.

Najbardziej znany był chyba warfare Bennego zrobiony do A2, ludzie na pewno go portowali do army 3, ten wymaga dodatku Apex http://www.armaholic.com/page.php?id=31377

o a tu wersja od samego Bennego https://forums.bistudio.com/topic/156917-spmp-becti/

 

Wpisz w googla, arma 3 warfare, becti,CTI itp kombinacje i przeglądaj pewnie jeszcze różne wariacje znajdziesz. ;)

@edit  

Tu jeszcze pare do army 3

http://www.armaholic.com/list.php?c=arma3_files_scenarios_mpgamemodes_capture_the_island

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zdaje sobie sprawę z tego że kupiłem Arme z dwóch najgorszych powodów. Cieszę się że potem odkryłem wartość podstawki. Jeśli chodzi Warfare to pykam tylko w tego od Bennego i na serwerach oczywiście. Szkoda że tego trybu normalnie nie ma za implentowanego  do gry ale cieszę się że społeczność zrobiła to sama. Tylko modlić się by były serwery z graczami. Ale na to to jeszcze troszkę muszę poczekać bo komputera jak nie ma tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek

Te "najgorsze powody" to tak z przymrożeniem oka ;)

Sam też jestem wielkim fanem DayZ moda ale tej wersji klasycznej, a w Armie 3 grałem znowu tylko w Breaking Pointa. Epochy to nie moje klimaty, głównie przez te wszystki safe zony itp.

Warfare nienawidzę głównie za wplatanie go w oryginalną kampanię z army 2 co było najgorszym pomysłem jaki mogli zrobić na jej finał.

Także skoro namiary na misje już masz to czekaj na kompa i graj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszedłem nigdy kampanii ale za to wszystkie dostępne scenariusze/misje. Warfare jest cudowne, przynajmniej dla mnie, bo czuć tą wojnę. Pewnego czasu byłem od tego uzależniony. Bitwy potrafiące trwać nawet 10 godzin, które wymagają umiejętności dowódczych (umiejętność dowodzenia Aikami) oraz współpracy z innymi graczami dla efektywniejszego, silniejszego i skuteczniejszego natarcia. Jeśli się nie zagłębiałeś to polecam Tomek. Jednak długo trwało mi nauczenia się taktyk, dowodzenia swoimi ludźmi i wszystkich skrótów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobiła misja w kampanii gdzie musieliśmy zająć całą Czarnoruś i wtedy powiedziałem dosyć ;) a warfare był wtedy fest zbugowany, mniejsze misje polegające na zajęciu np 3 wiosek ok takie coś od biedy jeszcze trawiłem i trochę takich misji zaliczyłem. Powiedzmy tak nie po to gram w armę żeby robić z niej rts-a :) Nie mam nic do dowodzenia i walki dużą ilością oddziałów ale w taki normalny sposób armoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHJ Studio robi remake kampanii Red Hammer z OFP dla army 3, na razie część 1

https://forums.bistudio.com/topic/201947-red-hammer/

 

Jak by ktoś szukał to do army 2 też zrobili kiedyś ;)

http://www.armaholic.com/page.php?id=20627

No i zestaw konieczny do CWR 2 czyli wszystko co najlepsze wyszło do tego moda do army 2

http://cwr2.arma2.fr/missions/

http://www.armaholic.com/page.php?id=22463

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=663043810

Dynamiczna misja na jednej z ulubionych moich map Falujah. Jako oddział amerykańskich specjalsów musimy odbić z rąk rebeliantów szpital, skład broni sił ONZ oraz zlikwidować główny obóz rebeliantów. Misja długa ok 5 godzin rozgrywki w trybie gry pojedynczej. Poziom trudności wysoki, uwaga zapisy podczas zapisywania jak i wczytywaniu stanu gry są pod względem czasu długie. Polecam. Poniżej mapa działania.

Falluja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa misja w której walczymy jako członek specnazu. Mamy zniszczyć stanowiska artylerii, radar oraz ewakuować się. Misja do pobrania z

 steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=551973815 . Jest możliwość gry w trybie gry pojedynczej po LAN lub pobierając misję do własnego folderu. W tym celu:

- zaznaczamy subskrypcję;

- instalujemy odpowiednie mody;

- uruchamiamy misję;

- wychodzimy z gry;

- wchodzimy w moje dokumenty;

- odszukujemy folder:ARMA III other profiles - folder z naszym nickiem - folder save - steam - mpmissions - folder z nazwą misji - kopiujemy plik.pbo

- zmieniamy nazwę plik.pbo na nazwę misji i wklejamy do własnego utworzonego folderu w folderze missions w głównym katalogu gry

Tak możemy sobie pobrać misję i nawet po ich usunięciu z warsztatu będą możliwe do rozgrywki.

broń zdobyta.jpg

działa zniszczone.jpg

lądowanie.jpg

misja.jpg

radar.jpg

radar zniszczony.jpg

punkt ewakuacyjny.jpg

stanowisko oczyszczone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misja w ciepłych klimatach z warsztatu http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=549294750 oddział specjalsów dostaje zadanie zniszczenia śmigłowców rebeliantów na lotnisku. Misja w trybie gry pojedynczej to jakieś 3- 5 godzin ciekawej rozgrywki. Jeżeli gracie w grę pojedynczą z linku podanego z warsztatu to tylko po LAN. 

Nie jest prosto, po pierwsze to musimy załatwić wszystkie posterunki i patrole strzegące lotniska, gdy za blisko podejdziemy jeden ze śmigłowców zaczyna startować i nie zaliczymy jednego z zadań. Najlepiej ostrzelać teren wokół śmigłowca z wyrzutni przeciwpancernej. Ze śmigłowca wysiądą piloci których należy zlikwidować. Potem likwidujemy ochronę pasa startowego. Wysadzamy śmigłowce. Przyjedzie wsparcie dla rebeliantów, które sukcesywnie należy  zniszczyć. Potem idziemy wykonać ostatnie zadanie - zniszczenie cystern paliwowych rebeliantów. Po drodze oczyszczamy wioskę z rebeliantów. Gdy docieramy do cystern pojawia się śmigłowiec ze wsparciem, czekamy jak zacznie lądować i strzelamy z granatnika. Śmigłowiec zostaje zniszczony. Podkładamy ładunki wybuchowe pod pojazdy.Zadanie wykonane, biegiem do pontonów - koniec misji. 

misja.jpg

oczyszczmy obozowiska.jpg

lotnisko.jpg

wysadzone śmigłowce.jpg

śmigłowiec wsparcia.jpg

cysterny.jpg

wysadzone cysterny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier: Moim zdaniem lepiej zacząć od Arma 2: Combined Operations - to Arma 2 z najważniejszymi dodatkami. Dostaniesz za maks 30 zł choćby na Allegro. DLC z "Brytolami" jest w wersji LITE za darmo. Wymagania dużo mniejsze, misji też nie zabraknie na długi czas a gra dużo tańsza. Ciężko powiedzieć czy 3 jest lepsza bo to zależy od gustu jednak na pewno ma znacznie większe wymagania i sprawia jeszcze nieco problemów. Moim zdaniem wysokiej jakości misji do 2 jest więcej bo dawno BIS nie wydawało aktualizacji które "psują" mody na których opierają się misje.

Jak chcesz trójkę to żadne dodatek nie jest 'niezbędny" do gry a mało który mod wymaga koniecznie posiadania ich. Koszt jest dużo większy bo sama ARMA 3 to ~100 zł, największy dodatek APEX to koło 80 zł. Do tego są pierdołki jak DLC z helikopterami i snajperkami które w pakiecie kosztują koło 60 zł. Całość niestety wychodzi drogo ale jak wspominałem sama ARMA 3 wystarczy.

3 można kupić na stronie producenta - są czasami przeceny albo Allegro. Mnie całość udało dorwać się za ~160 zł na promocjach.

Niech wypowiedzą jest jeszcze więksi eksperci niż ja ale myślę że będą mieli podobną opinię.

Przy okazji kto byłby chętny by zagrać COOPa forumowego? @tom3kb, @czernobyl10.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Najlepiej mieć wszystkie części ;) ale w sumie to może zależeć od paru rzeczy, jakiego masz kompa, czy zależy ci na graniu głównie w singla czy też w multi, czy może w oba.

Jak chcesz grać w arme 2 to musisz kupić Arma 2 Combined Operations to jest taka zbiorcza nazwa Army 2 i jej dodatku Operation Arrowhead. Możesz te dwie gry kupić także oddzielnie np polskie wydania pudełkowe i tak samo zainstalować razem. Dodatkowo można jeszcze dokupić w sieci kilka DLC tj. British Armed Forces i Private military Company, i trzeci Army of Czech republic. DLC jak to dlc dodają jednostki, broń, parę misji i krótkie kampanie ale równie dobrze możesz sobie te dlc odpuścić bo to co jest w nich ma się też za darmo w patchach do army (tylko, że bez kampanii i w niskiej jakości teksturach)

Na screenie na pierwszym planie żołnierz z DLC Brytyjskiego w wersji darmowej z patcha, a zanim standardowy żołnierz z dodatku Operation Arrowhead w normalnych teksturach. Teraz te wersje darmowe wyglądają trochę lepiej bo im podbili tekstury jakiś czas temu ale ogólnie nie są najpiękniejsi za friko ;)

http://s420.photobucket.com/user/basule/media/arma2OA2010-08-2613-12-41-92.jpg.html?1294612648

Modów, misji, kampanii do army 2 jest od groma, zarówno do singla jak i do multi. No ale wiadomo w multi nie gra już tyle osób co kiedyś bo gra ma już swoje lata. Premiera 2009.

Więc jeśli myślisz głównie o MP to może lepiej Arma 3.

 

Tutaj właściwie też wystarczy jak kupisz tylko arma 3, dodatek Apex możesz kupić ale nie musisz. Jeśli go nie kupisz to w patchu da Army 3 też dostajesz jego taką wersję zubożoną (tym razem tekstury są normalnej jakości ale nie dostajesz nowej wyspy z dodatku, nie możesz też być kierowcą w pojazdach i chyba chcąc używać broni z dodatku na ekranie gry wyskakują ci reklamy zachęcające do kupna pełnej wersji). Jest też kilka pierdołowatych DLC do kupienia, Gokarty, Helikoptery i dlc snajperskie.

Misji, modów jest masa ale, że teraz to gra która jest stricte steamowa to w warsztacie steama jest masa gówna i ciężko znaleźć naprawdę dobre rzeczy (jednak na armaholicu - stronie o armie jest większy porządek).

Kampanii jest moim zdaniem mniej. Na szczęście jest tu osoba co całkiem sporo dobrych misji do army 3 poleca ;)

Graficznie i gameplayowo arma 3 wiadomo jest o wiele bardziej rozbudowana ale to też pociąga większe wymagania.

 

Gdzie gry kupić. W sumie patrz na najniższe ceny. Sklep bisu albo steam. Często są na nie wyprzedaże. Jak dorwiesz polską pudełkową armę 3 to by była chyba najtańsza opcja ale znaleźć ją jeszcze w sklepach to jak trafić w totka.

 

Gdziekolwiek gry kupisz nie ma problemu w granie w mody.

Co do tego, którą armę lepiej kupić to ja np w armę 2 grałem codziennie w singla przez 5 lat (do tego też w multi mod dayZ), praktycznie nic innego nie odpalałem, część trzecia mnie nie przyciągnęła i singla praktycznie nie ruszałem, grałem w multi ze 2 lata w Breaking Point-a (taki mod DayZ) ale ostatni raz odpaliłem ją rok temu. Arma 3 dla mnie to już nie to samo pomimo lepszej grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama ARMA III wystarczy tylko teraz co raz więcej misji wymaga DLC. Możesz ich nie mieć ale to wkurzające gdy na 1/3 ekranu masz informację - reklamę o potrzebie zakupu i w grze nie poużywasz sobie tych broni, mundurów, pojazdów etc. Wbrew pozorom APEX dodaje starego poczciwego AK, RPG-7 które wykorzystywane są w wielu misjach. Z modów podstawa to:

Mody serii CUP (wszystkie mapy z AA, AIICO, jednostki, broń, pojazdy i statki powietrzne)

RHS - to armia: Rosyjska, USA, Serbska oraz ugrupowania nacjonalistyczne.

Wiele modów z mapami: na moich screenach macie mapy: LINGOR, Fallujah, Thirsk, Kunduz. Aby te mody działały musicie mieć moda CUP_Core i CUP_Maps. Uwaga: CUP_Core 1.3.0  zawiera błąd więc najlepiej pobrać CUP_Core 1.2.0.

Oczywiście musicie przygotować się na duże updata modów które są uaktualniane na bieżąco.

Oprócz dużych modów to również dobrze mieć zainstalowane małe mody które poprawiają technikę gry:

CBA mod który pozwala na zainstalowanie i zgodne działanie innych modów, Blastcore mod urealniający widok strzałów z broni oraz odrzut ciał po wybuchu, ace mod zwiększający trudność rozgrywki: bandaże, system opatrywania, zmęczenie, przeładowywanie magazynków. 

Najważniejsze to jeżeli chcecie zacząć grać to odpowiednio skonfigurować sterowanie i wczuć się w grę. Nie jest łatwo i nie będzie, dlatego poziom trudności odrzuca ludzi od tej gry. Giniemy od pierwszego celnego strzału. Pomocnym przy strzale jest wykorzystanie podparcia broni - domyślnie klawisz "C" oraz postawa leżąca klawisz "Z". Można grać z widoku 1- osby jak i 3 - osoby, w ten sam sposób celować. Sposób gry ustalacie sami w zależności od waszych preferencji i doświadczenia. Pamiętać należy że to nie jest żaden CoD, MoH lub Batlefield. 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=290217730 pod linkiem świetna misja w klimatach tropików a tu http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=289749162 wyspa N Zwisago i akcja w trakcie dnia.

" Misji, modów jest masa ale, że teraz to gra która jest stricte steamowa to w warsztacie steama jest masa gówna i ciężko znaleźć naprawdę dobre rzeczy (jednak na armaholicu - stronie o armie jest większy porządek) " - tu @tom3kb wcale się z Tobą nie zgadzam bo jeżeli wiemy w co chcemy zagrać to świetne misje i kampanie łatwo odnajdziemy:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198003141510/myworkshopfiles/?appid=107410

http://steamcommunity.com/id/varanon/myworkshopfiles/?appid=107410

http://steamcommunity.com/id/Alwarren/myworkshopfiles/

tu ciekawe i trudne misje:smile_gruzovik:

 

Weekend - w planie rozgrywka w klimatyczną misję na Namalsku, w poniedziałek relacja:pistoldouble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czernobyl10 napisał:

tu @tom3kb wcale się z Tobą nie zgadzam bo jeżeli wiemy w co chcemy zagrać to świetne misje i kampanie łatwo odnajdziemy:

Nie mówię, że nie ma dobrych rzeczy bo chcąc nie chcąc to i ci najlepsi moderzy/missionmakerzy "muszą" tam publikować ale przynajmniej dla mnie to szukanie czegoś na workshopie gdzie wszystkiego jest nawalone jak groch z kapustą to mordęga ;)

Ja jednak jest przyzwyczajony do stron/forum z kategoriami itd. Nawet do army 3 wolałem szukać rzeczy na armaholicu/ forum bisu :) i dopiero stamtąd link mnie kierował np do workshopa.

Takie mam zboczenie zawodowe ;) Może "zacofane" myślenie ale ja jestem z tych co "steam to zuooooo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że swoim pytaniem wywołałem konstruktywną dyskusję. Przy waszej pomocy poserfowałem trochę po świecy ARMY. Ja już za informacje dziękuję. Wiem co chciałem wiedzieć. Liczyłem na coś "lżejszego" w instalowaniu dostępu do gry sieciowej. Tak jak pisze tom3kb, szukanie tego co chcemy mieć dość skomplikowane.

Jeszcze raz dziękuję za pojaśnienie zasad ARMY. Zastosuję się stosownie do mojego wieku i przejdę w stan spoczynku :P .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Chyba cię nie wystraszyliśmy :D

Instalowanie modów nie jest jakieś strasznie trudne. W stalkerze wrzuca się folder "gamedata" do głównego folderu gry.

W armach znowu wrzuca się folder "@nazwamoda" do folderu gry i potem odpala się go z grą. Fakt jest kilka metod instalowania modów i włączania ich z grą ale wszystko opiera się na tej metodzie, najwyżej jest zautomatyzowane przez jakieś launchery dla ludzi dla których kopiuj/wklej to czarna magia ;)

Także nie musisz przechodzić do rezerwy, z drugiej strony jakbyś chciał sobie pograć w armę raz na jakiś czas od wielkiego świeta to może nie za bardzo opłacalny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o tym że Arma też ma kompanię wbudowaną - dość dobrą i trudną. Spokojnie możesz pobawić się na singlu i zobaczyć czy taki klimat Ci pasuje. Arma nie jest każdego a samych klawiszy do zapamiętania (szczególnie w modach) jest masa. Multiplayer to już zupełnie inna historia. Instalacja modów nie jest trudna i nawet do 2 są nieoficjalne launchery które pomagają w tym. Niektóra dodatki po prostu wymagają innych. Patrzysz czego dana misja potrzebuje według opisu i odpalasz to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.