Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytałem o ocenę moda, ale o gameplay do niego robiony przez Stalker76 ( MrFilmister ). Mało jest polskich gameplayów do stalkerów, więc wg. mnie, każdy jest na wagę złota. Wiele dobrych modów poszło w zapomnienie, bo nie miało takiego wsparcia. I stąd taka ilość pytań, nomen omen "nowicjuszy" - jakiego moda polecacie. A tak to obejrzy i sam oceni czy chce grać w niego, czy nie.

Kto zarejestrowany na YT, łapka w górę przy gameplayu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kondotier napisał:

Nie pytałem o ocenę moda, ale o gameplay do niego robiony przez Stalker76 ( MrFilmister ).

A nie no spoko, na pewno taki gameplay/poradnik nikomu nie zaszkodzi co najwyżej pomoże. Szczególnie, że polskich poradników do modów na yt nie ma za dużo.

Co prawda ja jak już coś to w pierwszej kolejności zerkam na te poradniki na forum z opisem i screenami bo jakoś w nich szybciej wszystko mogę znaleźć. Ale jak ktoś chce zobaczyć jak jakiś mod wygląda to już tylko YT. Więc robota @Stalker76 tylko na plus. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytam sobie te notatki ojczulka i uj mnie brał gdzie te wskazówki do schowków, normalnie jakieś brednie. Jak ludzie tam coś wykminiali o tych schowkach, co jakaś literę trza przeskakiwać, czy jakiegoś kodu trzeba użyć? Aż w końcu skumałem przypadkiem że tam w tekście to nie lenistwo gościa robiącego spolszczenie, ten kawałek w "innym obcym języku" i już go nie przetłumaczył, tylko tekst wspak!! Od tego momentu poleciało względnie z górki heheh.

Ogólnie, było trochę zabawnych momentów w modzie, jak się ginie od rogów(krowy/byka?) itp. Bo że mapa jest niewykorzystana, nie ma co robić po za szukaniem notatek itd. było pisane wyżej. Fajne niektóre anomalie są zrobione, ten mutant "patyczak" też(jak go zobaczyłem to nawet nie strzelałem tylko zabrałem nogo za pas).

Mod waży nie dużo więc nie ma problemu go pobrać i sprawdzić.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS  A ten co moda tłumaczył sporo się nagimnastykował umysłowo, bo nie tylko musiał przetłumaczyć, ale też literka za literką pisać po arabsku, od prawej do lewej. Gwoli wyjaśnienia, mod był zrobiony po to, aby jego autor mógł sprawdzić lokację przed wstawieniem do innego większego moda. A w tym kontekście, to nawet nieźle mu wyszło. Tyle tylko, że tego większego moda z tą lokacją ani widu, ani słychu. A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1.thumb.jpg.436fa1f8c0a5ccadae74342ae5e1828b.jpg

Nie pamiętam fabuły moda, więc postanowiłem odświeżyć sobie pamięć i zagrać w Nowicjusza. Już na początku gry myślę, że nie będę się nudził. Tylko nie mogłem znieść egipskich ciemności panujących w modyfikacji, więc zmieniłem shadery na te z NŚ w Pajęczynie Kłamstw, świat od razu odżył i nabrał kolorów. Siebie i stalkerów uzbroiłem w broń z Weapons Replacer, no i w drogę...

Spoiler

2.thumb.jpg.2d11fcf421676b83207cc956a45f938f.jpg

3.thumb.jpg.d3e5ee971c23063b39f6f1beb6a60d07.jpg

4.thumb.jpg.095fd47ede7ada08592ebf1de0aef67b.jpg

5.thumb.jpg.913a96c9f215a49377679c5454a5f769.jpg

6.thumb.jpg.ad8260731bc28f8b9046515571640661.jpg

 

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Mogę zapewnić, że na pewno się nie będziesz nudził. Żaby wielkości cielaka, rozbrykane byczki i ta kompletnie nowa, nieznana lokacja w połączeniu z również nową fabułą to Ci zabezpieczy.

Jeśli w znalezionych dokumentach natrafisz na takie bezsensowne wyrazy, nie jest to błąd tłumaczenia. Sądzę, że sam dasz sobie z tym radę.

Ja nie pamiętam, abym miał w modzie zbyt ciemno, no może w nocy, bo latarka słabowata. Ale dawaj zrzuty z tym nowym oświetleniem. Może warto będzie dać patcha z Twoimi zmianami.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zapisach świątobliwego wszystko jest jak najbardziej czytelne, co prawda znalazłem dopiero dwie notatki, ale jeśli w pozostałych podpowiedzi będą napisane tym samym szyfrem Marabuta, to nie będzie problemu. Przerwałem poszukiwania notatek, żeby zwiedzić lokację a ta faktycznie robi wrażenie i jest ogromna. Przejrzałem Dolinę Cieni tylko pobieżnie, a i tak zajęło mi to sporo czasu, przy okazji zaliczyłem corridę i nazbierałem artefaktów, teraz tylko potrzebuję lepszego kombinezonu. A tak swoją drogą, dzięki za spolszczenie @kondotierze.

Dolina wieczorową porą.

Spoiler

1.thumb.jpg.63d014b4c50fe2e9279d4fa9952ee989.jpg

2.thumb.jpg.cd621de11ed3f0741981a7a26ea7d3f0.jpg

0.thumb.jpg.635528190dbf6fd29559100874a09cc5.jpg

4.thumb.jpg.ccc2958ca8a68d6f8d1823d865459884.jpg

5.thumb.jpg.4eec1787167bd6922d6cb4a4bab2c71d.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.thumb.jpg.fae92de5516706bd65ff5949fad6b4fa.jpg

Nie nudziłem się, samo zwiedzanie lokacji było ciekawe i zajęło mi dużo czasu. Tylu anomalii, tych standardowych i nowych formacji anomalnych nie spotkałem w żadnym innym modzie. Mutanty faktycznie, niektóre bardzo niebezpieczne i dość żywotne. Fabuła, że tak powiem niestandardowa, niedługi wstęp, długie poszukiwania i nagłe zakończenie - brzmi krótko, ale to nie znaczy, że jest łatwo i banalnie. Zabrakło mi w Nowicjuszu czegoś, co podkręciłoby nieco tempo gry np. polujących na bohatera wrogich patroli. W moim przypadku modyfikacja bezproblemowa - szybkie wczytywanie zapisów, zero wylotów. Z Anubisem spotkałem się w innej modyfikacji z serii Na przekór śmierci, ciekawa persona.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael przypiął/eła ten temat

ss_daniel_08-20-21_18-31-25_(shadows_valley).jpg

Sądziłem, że przejście tego moda zajmie mi troszkę więcej czasu, ale wygląda na to, że długością nie grzeszy. Tak w zasadzie, to ciężko doszukać się zalet - zadań, tyle co kot napłakał, a do tego były bardzo proste. 

Dość specyficzny twór, bo główny wątek opiera się na poszukiwaniu schowków Świętobliwego i jego cudotwórczej ikony. Oczywiście mamy jedną nową lokację - to właśnie ona jest największym atutem moda:

Spoiler

ss_daniel_08-19-21_22-23-55_(shadows_valley).jpg

Pojawiło się kilka nowych mutantów. Trzeba przyznać, że są dość żywotne: 

Spoiler

ss_daniel_08-17-21_21-45-13_(shadows_valley).jpg

W sumie tyle. Podziękowania dla @kondotier za spolszczenie. Przy okazji wrzuciłem odświeżoną paczkę broni od @gawron na nasz serwer. 

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Przy zabawie tym modem, gdzieś tam była jakaś informacja, że mod to test dla lokacji przygotowywanej do innego większego moda. A scenariusz to twór z nutką nacjonalizmu. Gloryfikacja działań w Czeczenii.

Lokacja ta jest wykorzystana w Źródle. To Martwa Pętla, bez jakiejkolwiek akcji, mutantów, enpeców, za to bogata w wartościowe kombinezony i broń. Tak więc grający w Nowicjusza, będą w Źródle mieli ułatwione zadanie. I odwrotnie też.

Moda polecanego przez @wariat również polecam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Na przekór śmierci: Nowicjusz

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.