Skocz do zawartości

Wersje SOC automatycznie spatchowane powyżej 1.00004


Nathaniel77

Rekomendowane odpowiedzi

No diabli nadali. Otrzymałem wczoraj nowiuśki Cień Czarnobyla z Topsellera. Myślę sobie - no teraz to sobie pogram wreszcie w Solyankę. Otwieram pudełko, cieszę się, wkładam płytkę, cieszę się, instaluję grę, cieszę się, odpalam patcha 1.0004 pl i dostaję komunikat. - "Ta wersja nie potrzebuje już żadnych poprawek, została spatchowana do wersji. 1.00006. Oż ....(brzydkie słowo).... !!! Mógłbym kląć długo na tych usłużnych baranów, ale mi się już nie chce. Jest na to jakiś sposób ? Przy okazji może ktoś inny skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że teraz tak robją. Gra powinna być w wersji pierwotnej a patche powinni dodawać na osobnej płycie. Zrób edycję. Wchodzimy w system.ltx tam znajdujemy: current_server_entity_version=7,edytujemy notatnikiem liczbe i sprawdzamy jaka wersia gry nam się wyświetla po uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nathaniel77, tutaj masz opis jak instalować Soljankę na różne Patche. Zawsze przynudzam żebyście szukali rozwiązania na forum przed założeniem tematu. Oszczędzicie sobie czasu na czekanie na odpowiedź a moderatorom roboty w utrzymaniu porządku; http://www.stalkerteam.pl/Thread-Instalacja-Moda-Narodnaya-Soljanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czernobyl10 Powinni, ale teraz to już tylko rozlane mleko. Znalazłem taki sposób na forum Stalker.pl, ale nie wiem co z plikami wyżej, czyli, tymi zmienianymi powyżej patcha 1.0004. Dobrze byłoby skombinować listę wersji i zbudować po prostu paczkę plików do podmiany. Ktoś dysponuje może ? 2.12 Czy/jak można przełączać się pomiędzy różnym patchami? - Metoda jest prosta: 1) Otwierasz REGEDIT, 2) odnajdujesz klucz "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-SHOC", 3) Podmieniasz wartość klucza "InstallVers" z wyższego patcha na 1.0001, 4) Instalujesz patch np. 1.0003, 5) Voila! Tia, no nie do końca chyba voila, bo wyższe patche podmieniały inne pliki, które też mogą wpływać. Tzn. tak sobie tylko gdybam. A ta wersja podstawki ma już wszystko na 1.00006


Edit: Oj, nie zgrałm się z odpowiedziami. Ok, dzięki wielkie Vorenus. Ja tu trochę jeszcze nowy. Nie wiem gdzie co jest czasem. Nie widziałem tego w problemach więc dorzuciłem. przepraszam, jeśli chcecie, możecie wątek wykasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Nathaniel77, to forum jest przyjazne i nie ma pruskiego rygoru :P, jak znam malakasa to nie ma zapędów na kasowanie postów. Czasami lepiej jest przeszukać dokładniej forum i grać dalej niż liczyć na mądrą podpowiedź. :zsrr: Instaluj i ciesz się Soljanką, przed Tobą wieeeeeele godzin w Zonie.http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jestem sceptykiem...jest wysoce niezalecane grać na podstawce powyżej 1.004. Było już dużo przypadków, gdy ludzie mieli dużo błędów w Soljance po degradacji patcha podstawki z wyższego do 1.004.

Tia, no nie do końca chyba voila, bo wyższe patche podmieniały inne pliki, które też mogą wpływać

Racja każdy patch ingeruje głęboko w pliki gry, nie tylko w klucze rejestru.

Dobrze byłoby skombinować listę wersji i zbudować po prostu paczkę plików do podmiany. Ktoś dysponuje może ?

Jeżeli dasz radę otworzyć w jakimś edytorze plik .EXE patcha 1.004 to tam znajdziesz wszystkie potrzebne pliki...http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons//wodka.png

POLECAM...UNIVERSAL EXTRACTOR...

Wypakuj ..EXE patcha...pliki wrzuć do gry i potwierdź zamianę. W menu głównym pojawi się wpis o wersji ..1.004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Ale ostrzegam http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png W wersji 6 dodano BatllEye :P (siedzi właśnie w Bin - przd chwilą się dopatrzyłem) Co to oznacza w praktyce wiedzą chyba wszyscy. Jakakolwiek modyfikacja w instalację - gra nie ruszy. Prawdopodobnie trzeba się go będzie pozbywać z rejestrów, podrejestrów itp. Niedługo do Topseller poleci pewna wściekła reklamacja.

Foldery -Bin Mods (w Mods plik mp_military_2.xdb0

pliki od gamedata.db0 do gamedata.db9

gamedata.dba

gamedata.dbb

gamedata.dbc

gamedata.dbd

gamedata.dbp

kilka txt o patchach

grafika ikony

setup-bp.exe - instaluje dodatkowe treści

Edit:

Ogólnie, w przypadku tej wersji, to już chyba po zawodach. Spora tam przemajstrowali. Jako czysta gra - git bo patche lepiej zintegrowane, do Multi też, ale do modów nie polecam tego zakupu, co tam nie polecam - zabraniam !!!. Z BatllEye nie zmienicie tam nawet linijki w configach, nie wymienicie, nie dodacie żadnego pliku. Cokolwiek nowego, z inną datą aktualizacji i nierejestrowane zatrzymuje uruchomienie gry. A BatllEye jest po to tak napisany by nie łatwo było go obejść. Płyty z roku wydania, ewentualnie z oddzielnymi patchami to są dobre wersje do modów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne utrudnienie dla chcących instalować i grać w mody, dziwne podejście cdprojeku,chyba że to zarządzenie dewelopera. To się ciesze ze swojego stalka sprzed trzech lat zakupionego w edycji premierowej, pudełko troche podniszczone ale na płycie zero zarysowań a patche mam nagrane na inną płyte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta gra ma być jak najlepiej wydana, więc chyba sobie machnęli tak. Gdybanie, że ktoś kupi, bo zagra w moda jest mało przyszłościowe. CS i COP póki co przecież też nie mają zabezpieczeń tego typu, więc nauka na błędach i celowe ładowanie zabezpieczeń antycrackerskich/antymoderskich to nie była. Bo od razu dostalibyśmy właśnie takie, specjalnie od razu niemodowalne wersje CS I COP.. Firma chciała chyba zabłysnąć i wykazała się troską o pełne zabezpieczenia dla gracza. A zrsztą czy któryś łepek tam od marketingu wie, że jest coś takiego jak mody, które chodzą czasem tylko pod różne wersje patchy, w to wątpię. Ludzie narzekają że oszustwa na Multi, że patchy na necie nie ma, więc się wykazały .... barany jedne http://www.stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wodka.png Oni mają innego typu skargi po prostu. 3 dychy odżałuję, chciałem nieporysowanej po prostu, w tym wieku już się tak na wszystko nie psioczy. Ale zły jednak jestem :P. A inni niech uważają na takie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.