Skocz do zawartości

Nowe Radeony


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwoni (Radeony) tak często krytykowane i spychane na margines karty graficzne przez wyznawców GTX-ów maja swój nowy początek jako odpowiedź na GTX-y 970 i 980. Nie ustępują niczym pod względem osiągów a ich wielkim plusem jest jak zawsze cena w stosunku do (zielonych)!

http://pclab.pl/news64420.html

I ceny w popularnym znanym Morele... oczywiście Allegro też ale na oszustów nie trudno trafić. 

http://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/?q=r9+380

http://www.morele.net/search/netsprint/0/1/0/?q=r9+390

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AMD wprowadzając słynne buldożery który były początkiem złego okresu firmy, przeceniło trochę programistów. AMD myślało że programiści zaczną wykorzystywać wielowątkowość a taniej jest dodać kolejny dość słaby rdzeń niż opracować i wstawić mocny. FX radziły sobie nie najgorzej w zastosowaniach "profesjonalnych" gdzie aplikacje skalują się na więcej wątków. Niestety w grach który często wykorzystują w pełni jeden rdzeń było dość słabo. Ostatnio kombinują z HSA co może być przyszłościową technologią ale nie wiadomo czy znowu programiści to wykorzystają. Wygląda na to że w konsolach się to sprawdza bo mimo bardzo słabych parametrów jakoś dają radę. Cenię AMD za to że nie bawi się w zamknięte drogie technologie jak Nvidia jednak przez tą pieniądze przelatują im między palcami.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "nowa" seria 300 to odgrzany kotlet serii 200 więc tak ustępują i to znacznie pod względem osiągów i są jeszcze droższe. Dodatkowo Radeon 380 to znowu super odgrzany Radeon 7970, który ciągnie się od 2012 roku. Do tego dochodzą słynne sterowniki i problemy z GameWorks. Na razie zakup kompletnie nieopłacalny a i AMD przymierza się do sprzedaży działu GPU z powodu braku dalszej możliwości konkurowania z Nvidią.

Niekwestionowanym królem wydajności/pln jest wciąż GTX 970 oraz GTX 960. Do tego wybierając te karty możesz zaoszczędzić na zasilaczu bo pobierają znacznie mniej prądu więc koszt wyniesie jeszcze mniej.

I żeby nie było miałem dwa Radeony 6870 (6990M) i padły w ciągu kilku lat oba. I jeszcze to użeranie się ze sterownikami. Tutaj cienie w Civ5 migają, na tym jest wydajność -20%, na tym znowu coś tam innego więc dziękuję, postoję jednak na NV (2x GTX 680 8GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "nowa" seria 300 to odgrzany kotlet serii 200 więc tak ustępują i to znacznie pod względem osiągów i są jeszcze droższe.

Jakie ma to znacznie czy dana karta jest podgrzana czy nie? Szczególnie w sektorze średnim i niskim? Co do cen na szybko porównałem cenę GTX 980 i R9 390. GTX 980 jest trochę szybszy ale i drożysz o około 500 zł.

Dodatkowo Radeon 380 to znowu super odgrzany Radeon 7970, który ciągnie się od 2012 roku.

Nie, R9 380 jest na Tonga PRO czyli 2014.

Do tego dochodzą słynne sterownik

Dla mnie mit, chyba że chodzi Ci o sterowniki pod Linuxa. W przypadku Linuxa zamknięte są niestabilne i nie warte używania. Otwarte są dość stabilne ale wolniejsze.

problemy z GameWorks

Przykro mi ale to twórcy oprogramowania powinni je optymalizować pod sprzęt.

Na razie zakup kompletnie nieopłacalny

Zależy od zastosowań karty.

AMD przymierza się do sprzedaży działu GPU

Plotki których nawet nie słyszałem

powodu braku dalszej możliwości konkurowania z Nvidią.

Przecież ciągle konkurują? W przypadku CPU można już powiedzieć że nie.

Niekwestionowanym królem wydajności/pln jest wciąż GTX 970 oraz GTX 960

Teraz tak, zobaczymy co będzie za jakiś czas.

Do tego wybierając te karty możesz zaoszczędzić na zasilaczu bo pobierają znacznie mniej prądu więc koszt wyniesie jeszcze mniej.

Oszczędzanie na zasilaczu? Nigdy bo nie wiadomo co wsadzi się za jakimś czas. Co do cen prądu według mnie mit, artykuł na ten temat

I żeby nie było miałem dwa Radeony 6870 (6990M) i padły w ciągu kilku lat oba.

Wszystko co się nagrzewa z tego okresu padało. Był to początek zakazu używania ołowiu w lutach.

Tutaj cienie w Civ5 migają, na tym jest wydajność -20%

Co ma miganie cieni do wydajności? U mnie nic w Civ 5 na miga nic na obydwu systemach. Pojawia się pytanie czy to błąd sterowników czy gry. CIv 5 jest dość zbugowana(ciągła desynchronizacja na multi, problemy przy dużej ilości jednostek)

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "nowa" seria 300 to odgrzany kotlet serii 200 więc tak ustępują i to znacznie pod względem osiągów i są jeszcze droższe.

Jakie ma to znacznie czy dana karta jest podgrzana czy nie? Szczególnie w sektorze średnim i niskim? Co do cen na szybko porównałem cenę GTX 980 i R9 390. GTX 980 jest trochę szybszy ale i drożysz o około 500 zł.

Mówiłem o GTX 970/960 głównie a cena 980 zaraz spadnie z racji 980 Ti. I ma znaczenie czy jest podgrzana czy nie bo żre dużo więcej prądu co przy zasilaczach z niższej półki ma duże znaczenie.

Dodatkowo Radeon 380 to znowu super odgrzany Radeon 7970, który ciągnie się od 2012 roku.

Nie, R9 380 jest na Tonga PRO czyli 2014.

A tego akurat nie wiedziałem. 

Do tego dochodzą słynne sterownik

Dla mnie mit, chyba że chodzi Ci o sterowniki pod Linuxa. W przypadku Linuxa zamknięte są niestabilne i nie warte używania. Otwarte są dość stabilne ale wolniejsze.

Nie, chodzi o sterowniki do Windowsa i sam tego doświadczyłem. A otwarte sterowniki pod linuxa nie nadają się do niczego bo używałem. Rozgrzewają kartę do astronomicznych wartości podczas idle.

problemy z GameWorks

Przykro mi ale to twórcy oprogramowania powinni je optymalizować pod sprzęt.

Jak dostaną kasę z GW a AMD im nie pomaga to nie dziwie się, że nie optymalizują pod AMD. Oni zawsze idą po najlżejszej linii oporu

Na razie zakup kompletnie nieopłacalny

Zależy od zastosowań karty.

99% = Gry = Nieopłacalny. Bitcoinów już dzisiaj nikt nie kopie.

AMD przymierza się do sprzedaży działu GPU

Plotki których nawet nie słyszałem

To jesteś trochę niedoinformowany bo trwają rozmowy z Microsoftem Qualcommem i Samsungiem. Dział GPU jest w opłakanym stanie co widać chociażby bo statystykach na steam.

powodu braku dalszej możliwości konkurowania z Nvidią.

Przecież ciągle konkurują? W przypadku CPU można już powiedzieć że nie.

Sprawdź statystyki steam.

Niekwestionowanym królem wydajności/pln jest wciąż GTX 970 oraz GTX 960

Teraz tak, zobaczymy co będzie za jakiś czas.

Do tego wybierając te karty możesz zaoszczędzić na zasilaczu bo pobierają znacznie mniej prądu więc koszt wyniesie jeszcze mniej.

Oszczędzanie na zasilaczu? Nigdy bo nie wiadomo co wsadzi się za jakimś czas. Co do cen prądu według mnie mit, artykuł na ten temat

Zestawy z low/mid endu do których się odwołujesz mają słabe zasilacze

I żeby nie było miałem dwa Radeony 6870 (6990M) i padły w ciągu kilku lat oba.

Wszystko co się nagrzewa z tego okresu padało. Był to początek zakazu używania ołowiu w lutach.

Padanie kart to nie jedyny problem. Koszmarne sterowniki to drugi główny więc  ja i tak dziękuję, postoję.

Tutaj cienie w Civ5 migają, na tym jest wydajność -20%

Co ma miganie cieni do wydajności? U mnie nic w Civ 5 na miga nic na obydwu systemach. Pojawia się pytanie czy to błąd sterowników czy gry. CIv 5 jest dość zbugowana(ciągła desynchronizacja na multi, problemy przy dużej ilości jednostek)

STEROWNIKI. Na innej wersji nie było tego problemu. Instalowałem z 10 wersji żeby dało się w końcu tego radka normalnie używać. Jak tego nie zauważasz to pewnie obecny sterownik ogranicza Ci kartę o 15% i tego nie wiesz. Trzeba poinstalować z 10 wersji i pomierzyć, wtedy sobie zdasz sprawę jakie to gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o sterowniki do Windowsa i sam tego doświadczyłem. A otwarte sterowniki pod linuxa nie nadają się do niczego bo używałem. Rozgrzewają kartę do astronomicznych wartości podczas idle.

Problem z taktowanie w otwartych sterownikach został rozwiązany już dawno. Jeśli Twoje informację na temat sterowników na Windowsie są tak nieaktualne to nie powinieneś się wypowiadać w tym temacie.

Jak dostaną kasę z GW a AMD im nie pomaga to nie dziwie się, że nie optymalizują pod AMD. Oni zawsze idą po najlżejszej linii oporu

Nie dostają kasy z GW tylko dostają GW. AMD też udostępniało technologie jak TressFX  które działają na wszystkich kartach dobrze.

99% = Gry = Nieopłacalny. Bitcoinów już dzisiaj nikt nie kopie.

Gdy w rozdzielczość wyższej niż FullHD działają często lepiej na Furry.

To jesteś trochę niedoinformowany bo trwają rozmowy z Microsoftem Qualcommem i Samsungiem

Plotki mnie nie obchodzą dlatego nawet ich nie czytam. Liczą się fakty

Dział GPU jest w opłakanym stanie co widać chociażby bo statystykach na steam.

Widzę że najpopularniejszą kartą jest Intel HD :) Udział AMD jest mniejszy ale ciągle jest. Dla porównania popatrz na konsole.

Zestawy z low/mid endu do których się odwołujesz mają słabe zasilacze

300W? Raczej nie większość ma już co najmniej 500W bo różnice w cenie są niewielkie.

Padanie kart to nie jedyny problem. Koszmarne sterowniki to drugi główny więc  ja i tak dziękuję, postoję.

Jak pisałem nigdy nie miałem problemów z sterownikami. Implementacja DX12 i Vulkan powinna pójść sprawniej niż u NV bo w sumie ten standardy mocno opierają się na pracy AMD.

Jak tego nie zauważasz to pewnie obecny sterownik ogranicza Ci kartę o 15% i tego nie wiesz.

O czym ty piszesz? Jakim ograniczeniu? Zresztą po co mi więcej niż 60 FPS na monitorze z odświeżenie 60 Hz?

STEROWNIKI. Na innej wersji nie było tego problemu. Instalowałem z 10 wersji żeby dało się w końcu tego radka normalnie używać.

Może jakaś funkcja został użyta przez twórców CV niezgodnie z dokumentacją? Niektóry aplikacje z poprzednich wersji Windows też nie działają na nowym mimo że to ciągle to samo WinAPI.

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia ze sterownikami to jest wersja 14.12? Nieaktualne? Chyba żartujesz. Po prostu miałeś szczęście do sterowników. Na internecie są tysiące tematów dot. wspaniałych sterowników od AMD. Nie jestem fanboyem nvidii ale nie wmawiaj mi takich głupot bo sam miałem AMD i wiem jak to wygląda. Moi znajomi również mają karty AMD więc mam informacje z pierwszej ręki. 7970 kolegi throttluje w głupim CS GO na nowych sterownikach przy 80C, to jest dobrze? Na poprzednich tak nie ma.

Co do sterowników otwartych to tam zawsze jest jakiś problem "dawno rozwiązany" i za chwilę jest następny bo ci co to piszą chyba nie bardzo ogarniają. Tak samo jest z nouveau (czy jak to się tam pisało). Nie wspominając o astronomicznej prędkości wentylatora po instalacji aż po miliard niekompatybilnych ze sobą pakietów nie współgrających przy otwartych sterownikach. Bugi graficzne i różnorakie jaja. To jest masochizm ale jeśli ktoś jest fanem open-source to niech się męczy, proszę bardzo. Ja też kiedyś byłem bardzo za open-source ale z tego wyrosłem bo zauważyłęm, że większość programów OS piszą same stare dziady męczące się w C++ bez boosta nawet co powoduje znaczne skomplikowanie programu i jego w dodatku żenującą jakość.

 

 

Widzę że najpopularniejszą kartą jest Intel HD :) Udział AMD jest mniejszy ale ciągle jest. Dla porównania popatrz na konsole.

Udział to jest 75-25 dla Nvidii i Intela (netbooki i ultrabooki). Ekstra po prostu, w dodatku równia pochyła wciąż działa. Jeśli chodzi o konsole czyli tabletowy procek 4x 2x 1.6 GHz + Radeon 7870 to jest dobrze? Obecne konsole zastopowały kompletnie rozwój PC bo chociaż podczas premiery Xboxa/PS2 i Xboxa360/PS3 konsole były bardzo mocne a teraz są średnio-słabe. Nawet 1080p rzadko kiedy jest. MS i Sony widać poszli na kasę no bo jankesi i tak kupią a produkcja znacznie tańsza przy czym cena znacznie wyższa.  Jedyne co trzyma AMD dzisiaj to są właśnie te konsole.

 

 

Nie dostają kasy z GW tylko dostają GW. .

Wierzysz w to? Ci od Project CARS to niby za darmo zrobili grę tylko pod NV :D?

 

AMD też udostępniało technologie jak TressFX  które działają na wszystkich kartach dobrze

No AMD postąpiło dokładnie jak Nvidia z GW i dało możliwość przystosowania TressFX do swoich sterowników dopiero 3 dni po premierze TR więc nie ma co wybielać obu firm. Liczy się $$$$$

 

Może jakaś funkcja został użyta przez twórców CV niezgodnie z dokumentacją? Niektóry aplikacje z poprzednich wersji Windows też nie działają na nowym mimo że to ciągle to samo WinAPI.

Bez urazy ale czy Ty sobie jaja robisz ze mnie? To samo było w ARMIE 3 i CSS do czasu zmiany sterowników na nowsze gdzie bugów graficznych nie było a i owszem ale wydajność -15%. Wróciłem wtedy do 13.11 Beta 9.5 i wydajność 100% oraz bez bugów.

 

 

Gdy w rozdzielczość wyższej niż FullHD działają często lepiej na Furry.

A kto gra w 4K? Jakiś promil chyba populacji. Obecne karty nawet typu Titan X się po prostu do 4K nie nadają i kupują je tylko zapaleńcy. Do tego AMD ma problem z dostawami pamięci HBM i wszystkie Fury zostały szybko wyprzedane bo było ich za mało. Kasę bije się na mid-endzie a tutaj AMD ma problem.

 

 

Plotki mnie nie obchodzą dlatego nawet ich nie czytam. Liczą się fakty

No to się dowiesz jak już będzie finalizacja transakcji.

Edytowane przez Godlike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia ze sterownikami to jest wersja 14.12? Nieaktualne? Chyba żartujesz. Po prostu miałeś szczęście do sterowników. Na internecie są tysiące tematów dot. wspaniałych sterowników od AMD.

Nie wydaję mi się żebym miał szczęście bardziej chyba Ty pecha. Sterowniki AMD nigdy wiatraków nie zatrzymały.

Moi znajomi również mają karty AMD więc mam informacje z pierwszej ręki. 7970 kolegi throttluje w głupim CS GO na nowych sterownikach przy 80C, to jest dobrze? 

Z czego to wynika? Złej kontroli wiatraka czy większego wykorzystania GPU?

Co do sterowników otwartych to tam zawsze jest jakiś problem "dawno rozwiązany" i za chwilę jest następny bo ci co to piszą chyba nie bardzo ogarniają.

Używam kilkanaście lat otwartych sterowników i regresje są rzadko spotykane.

Nie wspominając o astronomicznej prędkości wentylatora po instalacji aż po miliard niekompatybilnych ze sobą pakietów nie współgrających przy otwartych sterownikach

Dawno nie czytałem większej głupoty. Jakie nie kompatybilne pakiety? Podaj mi jeden pakiet z Debiana czy Ubuntu który nie wykorzystuje openCL lub CUDA i jest niekompatybilny. O prędkości wiatraków już pisałem.

Bugi graficzne i różnorakie jaja.

Ostatni raz problemy z błędami graficznymi były przy premierze Source 2 i zostały szybko załatane.

że większość programów OS piszą same stare dziady męczące się w C++ bez boosta nawet co powoduje znaczne skomplikowanie programu i jego w dodatku żenującą jakość.

Mam inne zdanie co do tego. Skąd wiesz jaka jest jakość kodu np. Windowsa? Jedne programista który pracował nad NTFS trochę o tym opowiadał.

Obecne konsole zastopowały kompletnie rozwój PC bo chociaż podczas premiery Xboxa/PS2 i Xboxa360/PS3 konsole były bardzo mocne a teraz są średnio-słabe. Nawet 1080p rzadko kiedy jest

To wina AMD że wybrali najtańsze podzespoły? Przy tej konfiguracji ciężko byłoby cokolwiek nowego odpalić na PC choćby na najniższych ustawienia. Zgadzam się że konsole hamują rozwój rynku.

Wierzysz w to? Ci od Project CARS to niby za darmo zrobili grę tylko pod NV :D?

Nie ale nie lubię tego typu spekulacji i plotek do póki nie ma dowodów.

No AMD postąpiło dokładnie jak Nvidia z GW i dało możliwość przystosowania TressFX do swoich sterowników dopiero 3 dni po premierze TR więc nie ma co wybielać obu firm. Liczy się $$$$$

W momencie premiery nie było tak źle jak z GW.

Bugi graficzne i różnorakie jaja.

Ostatni raz problemy z błędami graficznymi były przy premierze Source 2 i zostały szybko załatane.

Obecne konsole zastopowały kompletnie rozwój PC bo chociaż podczas premiery Xboxa/PS2 i Xboxa360/PS3 konsole były bardzo mocne a teraz są średnio-słabe. Nawet 1080p rzadko kiedy jest

To wina AMD że wybrali najtańsze podzespoły? Przy tej konfiguracji ciężko byłoby cokolwiek nowego odpalić na PC choćby na najniższych ustawienia. Zgadzam się że konsole hamują rozwój rynku.

Wierzysz w to? Ci od Project CARS to niby za darmo zrobili grę tylko pod NV :D?

Nie ale nie lubię tego typu spekulacji i plotek do puki nie ma dowodów.

Bez urazy ale czy Ty sobie jaja robisz ze mnie? To samo było w ARMIE 3 i CSS do czasu zmiany sterowników na nowsze gdzie bugów graficznych nie było a i owszem ale wydajność -15%. Wróciłem wtedy do 13.11 Beta 9.5 i wydajność 100% oraz bez bugów.

Gram A3 od kilku lat i nigdy nie widziałem błędów graficzny. Wydajność jest kiepska ale ze względu to że Arma nie wykorzystuję dobrze wielu rdzeni. Nie mówię że nie jest to wina AMD ale ciężko to ocenić bez dokładnej analizy kto popełnił błąd. Gdybanie że to wina AMD czy Bohemi nie ma sensu. A tym bardziej zwalanie na sterowniki. DX12 powinien rozwiązać tego typu problemy bo przenosi praktycznie całą implementację do gry co rozwiązuje ewentualne problemy z kompatybilnością. 

A kto gra w 4K? Jakiś promil chyba populacji.

Promil też kupuje takie karty.

Do tego AMD ma problem z dostawami pamięci HBM i wszystkie Fury zostały szybko wyprzedane bo było ich za mało. Kasę bije się na mid-endzie a tutaj AMD ma problem.

Tu zawalili i tyle.

No to się dowiesz jak już będzie finalizacja transakcji.

Nie jestem spekulantem giełdowym żeby mnie interesowało takie gdybanie kto przejmie i za co.

Edytowane przez portals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu ze sterami do swojego R9, Myślę że to wciąż powtarzane mity powodowane sam nie wiem czym...

Czy to kotlety czy nie to dają radę doskonale w starciu z Zielonymi i wystarczy tylko spojrzeć na bezstronne benchmarki np takie jak http://cpuboss.com . 

I gdy spojrzymy na nie widzimy różnice (5-10 pkt.) w testach co tak naprawdę nic nie znaczy i jest nie zauważalne w grze bo na tym wesprzyjmy ta dyskusję.

Jako właściciel Radeona pochwale go i uważam że jest bardzo dobry, Zieloni tez są dobrzy i może czasami lepsi, ale znikoma to przewaga.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_390x_vs_geforce_gtx_980

Czy na każdej płaszczyźnie Radek został zmiażdżony? :) Raczej chyba nie...

Nie jestem tak wprawnym technicznie znawca ale dla mnie Radeon idzie w dobrym kierunku, cenowo niszczy Zielonych, a to dla wielu graczy ważne. 

Na koniec tej paplaniny http://www.techspot.com/review/1024-and-radeon-r9-fury-x/ , Tytany GTX-a chyba opadły z sił. :) i test dla niedowiarków http://gpuboss.com/gpus/Radeon-FURY-X-vs-GeForce-GTX-TITAN-X . Ale to już wyższa półka, gdy zaczniemy zarabiać jak cywilizowane państwa Europy to sobie kupimy takie zabawki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję mi się żebym miał szczęście bardziej chyba Ty pecha. Sterowniki AMD nigdy wiatraków nie zatrzymały.

A gdzie pisałem, żę zatrzymały wiatrak? Zryły coś, że karta throttluje.

Z czego to wynika? Złej kontroli wiatraka czy większego wykorzystania GPU?

Z błędu w sterowniku, wiatraki chodziły normalnie.

Używam kilkanaście lat otwartych sterowników i regresje są rzadko spotykane.

O no to rzeczywiście współczuję...

Dawno nie czytałem większej głupoty. Jakie nie kompatybilne pakiety? Podaj mi jeden pakiet z Debiana czy Ubuntu który nie wykorzystuje openCL lub CUDA i jest niekompatybilny. O prędkości wiatraków już pisałem.

Nie wiem co ma tu openCL albo CUDA do rzeczy. Dużo programów czy podstawowych rzeczy na linuxie sypie się w dalszym ciągu na otwartych sterownikach chociażby były bugi z KDE kiedy go używałem. O te pakiety chodzi. O jakichś większych rzeczach emulowanych na wine już nie wspominając.

Mam inne zdanie co do tego. Skąd wiesz jaka jest jakość kodu np. Windowsa? Jedne programista który pracował nad NTFS trochę o tym opowiadał.

Ale co to ma do rzeczy?

Gram A3 od kilku lat i nigdy nie widziałem błędów graficzny. Wydajność jest kiepska ale ze względu to że Arma nie wykorzystuję dobrze wielu rdzeni. Nie mówię że nie jest to wina AMD ale ciężko to ocenić bez dokładnej analizy kto popełnił błąd. Gdybanie że to wina AMD czy Bohemi nie ma sensu. A tym bardziej zwalanie na sterowniki. DX12 powinien rozwiązać tego typu problemy bo przenosi praktycznie całą implementację do gry co rozwiązuje ewentualne problemy z kompatybilnością. 

Ale znowu co to ma do rzeczy? Tekstury migały na 14.11 a na 13.11 nie migały więc co jest zbugowane? Gra?

Promil też kupuje takie karty.

No, I?

 

W momencie premiery nie było tak źle jak z GW.

Czyli AMD jest cacy i Nvidia jest be?

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_390x_vs_geforce_gtx_980

Czy na każdej płaszczyźnie Radek został zmiażdżony? :) Raczej chyba nie...

Zobacz wydajność/wat...

 

Nie no widzę, że się nie dogadamy. Ja prezentuje tutaj moje doświadczenie a na moje pytania nie odpowiadasz wprost tylko coś kręcisz ewidentnie. Nie jestem przywiązany do żadnego producenta, kupuję to co jest lepsze a Ty chyba tak nie robisz bo wszystko masz ze stajni AMD. To tyle odemnie w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pisałem, żę zatrzymały wiatrak? Zryły coś, że karta throttluje.

Sterowniki Nvidia kiedyś miały błąd i zatrzymały wiatraki po aktualizacji.

Z błędu w sterowniku, wiatraki chodziły normalnie.

Na czym ten błąd polega? Trzyma wyższe zegary?

O no to rzeczywiście współczuję...

Nie ma czego, wszystko działa sprawie jak na Windowsie.

Nie wiem co ma tu openCL albo CUDA do rzeczy. Dużo programów czy podstawowych rzeczy na linuxie sypie się w dalszym ciągu na otwartych sterownikach chociażby były bugi z KDE kiedy go używałem. O te pakiety chodzi. O jakichś większych rzeczach emulowanych na wine już nie wspominając.

To że sterowniki otwarte nie obsługują openCL ani CUDA. Nie wiem o jakich bugach mówisz skoro u mnie działa wszystko dobrze. Nie wiem skąd te tysiące pakietów. Wine jest całkiem osobnym przypadkiem i potrafi wywalić wszystkie sterowniki.

Ale co to ma do rzeczy?

Piszesz że sterowniki otwarte mają słaby kod a skąd wiesz jaki kod mają zamknięte?

Ale znowu co to ma do rzeczy? Tekstury migały na 14.11 a na 13.11 nie migały więc co jest zbugowane? Gra?

A jak aplikacja była kompatybilna z XP a nie jest z 7 to wina aplikacji czy bug systemu?

Czyli AMD jest cacy i Nvidia jest be?

Pewnie że nie. Na przykład FreeSync to porażka i zawalili na całej linii.

Zobacz wydajność/wat...

Zobaczyłeś artykuł który wysłałem? To co piszesz nie ma prawie znaczenia.

Nie no widzę, że się nie dogadamy. Ja prezentuje tutaj moje doświadczenie a na moje pytania nie odpowiadasz wprost tylko coś kręcisz ewidentnie. Nie jestem przywiązany do żadnego producenta, kupuję to co jest lepsze a Ty chyba tak nie robisz bo wszystko masz ze stajni AMD. To tyle odemnie w tym temacie.

Też przedstawiam swoje doświadczenia które podważasz na każdym punkcie. Używam Linuxa na co dzień(przy tym co robię jest mi wygodniej operować na tym systemie) z otwartymi sterownikami i wszystko działa świetnie ale według Ciebie to nie możliwe.

Ja też kupuję to co jest lepsze w danym momencie a karta AMD była w tym momencie bardziej opłacalna(było to przed premierą GTX970 o ile się nie mylę). Procesor potrzebowałem który poradzi sobie z zadaniami wielowątkowymi więc i3 czy i5 nie miała sensu a na i7 nie było mnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nowe wieści od Czerwonych, oto mamy najpotężniejsza grafikę na Ziemi: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2016/12/amd-radeon-pro-duo.aspx

I nie jest to przepłacony GTX który tak naprawdę jest cienki jak cienki Bolek a potężna karta o nieosiągalnych dla Zielonych parametrach. 

amd_radeon_duo_pro_2.jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pacjent1972 napisał:

Nowe wieści od Czerwonych, oto mamy najpotężniejsza grafikę na Ziemi: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2016/12/amd-radeon-pro-duo.aspx

I nie jest to przepłacony GTX który tak naprawdę jest cienki jak cienki Bolek a potężna karta o nieosiągalnych dla Zielonych parametrach. 

amd_radeon_duo_pro_2.jpg

Ale nie zmienia to faktu, że Polityka Nvidii jako firmy jest taka, że mają monopol i dbają o niego często w bardzo nie ''etyczny'' sposób.

Generalnie Nvidia współpracuje z twórcami na wyższym szczeblu niż Radeon, pomaga w tworzeniu grafiki do ich gier, i specjalnie implementuje, wyostrza pogarsza działanie tych elementów z którymi akurat nie radzą sobie karty Radeona jeśli chodzi o wydajność, tylko po to by zwiększyć sztucznie osiągi własnych kart. Gdyby nie to Radeon być może i by Nvidię pobił, bo część pomysłów które sprzedaje Nvidia są wprost podkradzione od Radeona, albo nawet lepiej się technologia radeona sprawuje w tej kwestii, lecz... Nikt z niej nie korzysta bo Nvidia...

Nie mówię, że ich karty są gorsze, ale wszystko jest sprowadzone do tego by w praktyce takie były.

Nie wiem jak z waszego doświadczenia, ale ja sam nie mogę nic powiedzieć o awaryjności amd/radeon, ale mam znajomych którzy jak przychodzi temat rozmów o sprzęcie, czy też taki temat do rozmowy po prostu wpadnie, to awaryjność radeona według nich zdaje się być dwa razy większa w stosunku do Nvidii i Intela.

Edytowane przez Tario
  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pacjent1972 napisał:

I nie jest to przepłacony GTX który tak naprawdę jest cienki jak cienki Bolek a potężna karta o nieosiągalnych dla Zielonych parametrach. 

 

Taaaa  ??

" AMD Radeon Pro Duo ma dwa układy GPU Fiji, a więc oferuje 4096 procesorów strumieniowych, 64 jednostki ROP i 256 TMU. Takie połączenie oferuje moc na poziomie 16 Teraflopsów. Układy GPU wspomagane są łącznie przez 8 GB szybkiej pamięci HBM. (...)

AMD chwali się, że Radeon Pro Duo to najwydajniejsza obecnie karta graficzna na rynku i oferuje około 50% większą moc niż GeForce GTX TITAN Z. "

Podwójna karta jest o 50% lepsza, niż pojedynczy Titan Z. Czyli wydajność wręcz powalająca :P

Poza tym, cena Titana Z to w tej chwili ok. 4700 zł. Za to "Pro Duo", której zresztą jeszcze nie ma w sprzedaży AMD chce zażądać 1499 USD, czyli jakieś 6000 złotych. A do czasu, aż to coś pokaże się w sklepach, czyli w drugim kwartale tego roku, to nVidia i tak przedstawi lepszą kartę :D

Bez urazy, ale AMD przegrywa z kretesem zarówno z Intelem (CPU), jak i z nVidią (GPU). Niby dobrze, że AMD tworzy na rynku jakąś konkurencję, ale zostać liderem nie ma żadnych szans.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje zdanie, moje jest inne. Nie biorę pod uwagę CPU bo Intel owszem miażdży AMD w grach i tylko w grach, ale GPU to już inna historia. Nie wiem skąd pochodzą twoje informacje ale oprócz zużycia prądu nVidia niczym innym nie zyskuje na tle nowych Radeonów, a tym bardziej w odsłonie DX 12. Adaś masz niestety zaległości. 

Proponuje temat AMD Polaris gdzie Wielkie Zielone "..." więdnie niczym badziewny kwiatek z Biedronki. 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/amd-polaris-10-prezentacja-wydajnosci-karty-graficznej.html

http://wccftech.com/amd-unveils-polaris-11-10-gpu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale dobra mówimy o ogólnej wydajności GPU, no to do czego ci ono potrzebne? Renderowanie filmów? oglądanie filmów? Gry? Prace graficzne? Poruszanie się w modelowaniu, teksturowaniu i innych takich rzeczach. I generalnie która z tych grup jest największe, i w czym tak naprawdę Radeon niby wygrywa? Gry już wykluczyłem bo nvidiia i jej sprawy na to nie pozwolą. Więc w czym? Pytam, nie rzucam nikomu wyzwania, bo szczerze, ciekawi mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat staje się nudny... ja gram w Stalkera i mody do niego na Radeonie ty zapewne choć nie wiadomo do końca na nVidii.  Ja ma płynność, 100% gry, zero freezów, bugów i innego syfu, ty tylko narzekasz.

Tyle moich wywodów w tym temacie do momentu kolejnej premiery Radeona która pogrąży "nvidię' do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pacjent1972 napisał:

Temat staje się nudny... ja gram w Stalkera i mody do niego na Radeonie ty zapewne choć nie wiadomo do końca na nVidii.  Ja ma płynność, 100% gry, zero freezów, bugów i innego syfu, ty tylko narzekasz.

Tyle moich wywodów w tym temacie do momentu kolejnej premiery Radeona która pogrąży "nvidię' do końca.

Nie żeby coś, ale czuje się trochę zaatakowany przez ciebie tym postem. I boli mnie to bo nie mogę ci nawet odpisać bo Alien albo ktoś inny mi zaraz warna strzeli jak użyje 'byle jakiego'' słowa mogące czy ciebie uspokajać czy atakować[czego w sumie w zwyczaju nie mam] Nie wiem, naprawdę, nie czaję twojego nastroju i nastawienia do mnie.

Edytowane przez Tario
  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mkk7 napisał:

Panowie spokojnie, wyjdą te nowe karty od nvidii i amd przejdą testy to zobaczymy jak jest naprawdę. Najważniejsze że jest konkurencja a to dla nas konsumentów tylko lepiej. Sam gram na radku od dawna i jestem zadowolony ale nie zapieram się że nie zmienię stajni.

Ja tam spokojny jestem. Nie rozumiem jednak nastawienia kolegi.

Tak czy tak, prawdziwy test będzie gdy te karty wejdą do użytku, u nas pewnie nie tak prędko, ale kto wie, może to przełom, a może nie. BO ja szczerze bym chciał by ktoś Nvidii utarł nosa, ale nie zmienia to faktu, że od lat są faworytami i jak na razie nic nie wskazuje na zmiany. Jedna i druga firma ogłasza nowości, nowe technologie co i rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich raczej na pewno większość z nas nie będzie mieć choć pewnie nikt z kompa by ich nie wyrzucił gdyby się trafiły :cool:, ale czekamy na zapowiadane nowe karty bo być może sporo będzie chętnych na jakieś przyzwoite nowości w nie wyśrubowanych cenach, tego bym sobie i wszystkim życzył a jak będzie zobaczymy.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 290 zł - MSI GeForce GTX TITAN Z 12GB

od 5079,29 - ASUS GeForce GTX TITAN X (GTXTITANX-12GD5)

Za takie pieniądze można kupić naprawdę wypasiony komputer. Jeżeli składać samemu z używanych części, można złożyć 2 - 3 kompy wcale nie gorsze niż te ze sklepu o podobnych parametrach. Każda gra na dzień dzisiejszy powinna chodzić na wysokich, a nawet max. ustawieniach. Jaki jest sens kupować takie karty do gry? Nie wiem.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.