Skocz do zawartości

Nowe Radeony


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

Cenę wziętą z kosmosu to ma Radeon - tylko ciekawe za co, skoro jest mniej wydajny od GTX 1060 ? No ale jak się marzenia bierze za rzeczywistość, i wg tego się ustala cenę, to nic dziwnego :P Ech, chłopcy, panienki i obojnaki z Radeona  muszą naprawdę być świetnymi klientami dla wszelkich okolicznych dilerów, bo bez duuuuuuuuuuużej ilości dragów nikt rozsądny by takiej ceny za to czerwone coś nie ustalił.

Kto jeszcze teraz kupuje te ich czerwone karcioszki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś :D Ciemna masa :D

Bo albo trzeba być ciemną masą, albo być naćpany, żeby kupować kartę droższą i słabszą, dodatkowo prądożerną i głośną :D

Ale że różne są zbączenia wśród owadów, to litościwie nad fanatykami Radeona spuszczę zasłonę milczenia :P

nVidia rules, czego by czerwoni nie wymyślili :D

Kiedyś, dawno, dawno temu, w bardzo oddalonej galaktyce zdarzało się, że czerwoni w kilku momentach mogli teoretycznie konkurować z nVidią. Napisałem "teoretycznie", bo w sumie byli bardziej jak dokuczliwa, bzycząca mucha (wkurza, ale nic przecież nie zrobi), niż poważna konkurencja :P Ale jak powiedział kiedyś pan Havranek w starym dowcipie :

"to se juz ne vrati" :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcaj się tak Adaś bo zaczniesz cierpieć na nocne koszmary. To tylko karty graficzne, każdy wybiera co mu pasuje, wedle uznania i zawartości czaszki. "Czesiu" pójdzie za tłumem bo to robi na nim ważenie, "Myślący" porówna benchmarki, cenę, oceny innych kupujących, i kupi mądrze. To rożni "ciemną masę" od "inteligentnego myślenia". 

Świat dzieli się na "Czesiów" i "Myślicieli"... których jest więcej nie muszę przypominać. :D, widzimy to na co dzień. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu dziwisz się że mają z Ciebie używanie? Teraz będziesz miał nauczkę i zamiast pisać bzdury typu "Mistrz" przejrzysz (ja do naszych stron rodzimych nie mam zaufania) oceny i benchmarki w zachodniej prasie i dopiero wtedy zaczniesz patrzeć (lub nie) trzeźwym okiem na sytuację na rynku kart graficznych.

AMD dało znów dupy (od lat nie mogą poradzić sobie ze zwiększonym wydzielaniem ciepła przez ich karty, ale przede wszystkim WYDAJNOŚĆ nie zadowala) i choć od zawsze życzę im jak najlepiej (gdyby była silnym konkurentem dla NVidii, ceny kart byłyby niższe) to znów wyszło jak zwykle....

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, fajnie, ale... Jak dla mnie ten "wyścig zbrojeń" jest trochę bez sensu. Dlaczego? Bo pełną moc takiego TITANa X czy 1080 będzie można wykorzystać najpewniej dopiero za 2-3 lata. Na obecną chwilę nie ma po prostu takich produkcji, które wymagały by takiej mocy, nawet nadchodzący Battlefield 1 najpewniej nie będzie wymagał takiego sprzętu ( z tego co się orientuję, to do płynnej gry na ultra ma wystarczyć i5 6600 i GTX 970 ). Jednak jedno trzeba nVidii przyznać - to, że potrafi stworzyć mocny sprzęt, bo jak dla mnie nowe Radeony są lekkim poślizgiem w czasie, bo powinny były wyjść w tym samym momencie, co GTX 9x0. Tak naprawdę to tylko wtedy można by było mówić o jakiejś konkurencji z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         W Wieśku 3  w rozdzielczości UHD 1080-tka + i7 na 4,4 GHz na ustawieniach ULTRA (Nvidia hairworks OFF) śmiga w okolicach 48 klatek (źródło - http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,30.html,) więc myślę że pełna moc karty została tutaj raczej wykorzystana:033: choć wiem że segment UHD jest jeszcze mało popularny z racji cen, jakie trzeba zapłacić za podzespoły potrzebne do płynnej gry w takiej rozdzielczości (myślę tutaj o 30+ klatkach a najlepiej oczywiście 60:D).

         Ja osobiście jestem za wyścigiem zbrojeń producentów kart graficznych (jak to ładnie @Arni nazwałeś) JEŻELI gry nie będą pustymi kalkami z piękną, oszałamiającą grafiką, tylko dojrzałymi produkcjami, w których ciesząca oko grafika współgra z ciekawą i zaskakującą fabułą.

         Jedną z rzeczy na którą deweloperzy powinni zwrócić szczególną uwagę jest optymalizacja gier, ponieważ niestety wydajne i bardzo wydajne karty graficzne nie stanowią większości rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.