Skocz do zawartości

Problemy ze schowkami i kwestami


Rekomendowane odpowiedzi

@Ardas - Nie na darmo dostajesz ostrzeżenie o degradacji artów. Po prostu je zostaw przed labem. Ale nie wszystkie są degradowane. Możesz wejść z artami, zobaczyć które się przemienią i tylko te zostawić.

Na tym etapie gry, powinieneś mieć już jakiś porządny karabin z podlufowym i porządną strzelbę. Nie było problemu z ich pozyskaniem. W tym modzie już na Wysypisku kończy się "wycieczka" do Strefy, a zaczyna stalkerska harówa. A zadania z wczesnych lokacji trzeba zrobić, bo np. bez wcześniejszego pobytu na Bagnach, zrobienia zadań z Arharą, w pewnym momencie gry utkniesz. Inne zrobione zadania na Bagnach, również są niezbędne przy dalszej grze.

Nie śledziłem twoich wypowiedzi na forum i nie znam Twojego doświadczenia z modami do stalkera. Nie wiem też, czy grałeś w NS2016.

Jeśli nie, to radzę najpierw przejść właśnie NS2016, nabrać wprawy w grze w solianki, a po tym dopiero grać w OP-2.

Zamówienia są konkretne. Musisz przynosić to o co proszą. A jak wygląda sprawa stanu, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@marek74chros

Wpisz sobie w szukajke na stronie głównej "lekarstwo ojca ariadny" "lub dla ojca" to ci kilka tematów wyskoczy. Nie chciało mi się za bardzo czytać, za dokładnie nie jest to chyba wyjaśnione:

Cytat

Kałmuk wysyła Striełoka do Wschodniej Prypeci po lekarstwo dla ojca Ariadny. Po załatwieniu wszystkiego dostajemy sms od Dimaka że mamy pilnie wracać na Bagna bo stało się coś złego. Na Bagnach dowiadujemy się że Ariadna została porwana przez monolitowców. Ruszamy na odsiecz. Przejście na Jupiter dostajemy od Dimaka. Na Jupiterze odwiedzamy Aaza. Robimy questy Aaza i Dimaka, likwidujemy monolit w fabryce i oczywiście Potwora, wracamy do Aaza. Od niego dowiadujemy się że Ariadna uciekła i jest już na Bagnach. Wracamy na Bagna po nagrodę. 

Ewentualnie zajrzyj w poradnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 09:13, kazik napisał:

Może wiatr je zwiał :) 
Jak ze schowkiem na radarze?

Schowek na Radarze na razie czeka.Może będzie tak jak z tym schowkiem Wolazara w x16.Po paru dniach omijania labu udało mi się znaleźć ten schowek.Teraz utknąłem na CAES1 bo za chiny ludowe nie mogę zeskoczyć z przejścia na okno( na początku jakoś tak jest) , 2 godziny męki, wkurzania się i nic.Ale też poczekam. Mam dużo zadań do zrobienia.

Jeszcze jedno. Brakuje mi Mausera k98 dla wojskowych(za przepustkę dla Fotografa) a kupowanie za 200000 nic nie daje bo (tak pisze) to nie jest przedmiot kwestowy.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2018 o 08:35, tybet64 napisał:

Schowek na Radarze na razie czeka.Może będzie tak jak z tym schowkiem Wolazara w x16.Po paru dniach omijania labu udało mi się znaleźć ten schowek.Teraz utknąłem na CAES1 bo za chiny ludowe nie mogę zeskoczyć z przejścia na okno( na początku jakoś tak jest) , 2 godziny męki, wkurzania się i nic.Ale też poczekam. Mam dużo zadań do zrobienia.

Jeszcze jedno. Brakuje mi Mausera k98 dla wojskowych(za przepustkę dla Fotografa) a kupowanie za 200000 nic nie daje bo (tak pisze) to nie jest przedmiot kwestowy.

Znalazłem 17 części mapy Alpinisty i koniec. Osiemnastego fragmentu nie mogę znaleźć chociaż przeszukałem wszystkie miejsca z poradnika.

Udało się znaleźć tą mapę. Po prostu nie ten śmigłowiec na Radarze obszukałem wcześniej. Ale Mauser by się przydał. No i parę egzo. Powinności i neutrałów po 2 szt. Powinności nie spotkałem ani razu a neutrałów tylko ten jeden dla Akima. No i niewidzialne schowki zaliczyłem , i tu pytanie. Czy te embriony będą do czegoś potrzebne?

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2018 o 13:57, Anton Gorodecki napisał:

@tybet64 aby zmienić nastawienie członka frakcji (Siak jest "Samotnikiem" jeśli dobrze pamiętam) trzeba otworzyć plik (zrób sobie jego kopie na wszelki wypadek) gamedata\scripts\ui_main_menu.script i bezpośrednio po frazą:


elseif dik == DIK_keys.DIK_A then 
if amk.check_game() then 
self:amk_options() 

dodać frazę:


local id, obj, kto 
for id=0, 65535 do 
obj = level.object_by_id(id) 
if obj and IsStalker(obj) then 
kto = obj:character_community() 
if (kto == "stalker") then 
obj:set_goodwill(5000, db.actor) 
end 
end 
end 

i zapisać zmiany w pliku. Uruchamiasz grę, wczytujesz zapis przy "wrogim" Siaku i następnie naciskasz kombinacje klawiszy - ESC, A, ESC i wróg staje się przyjacielem.

W ten sposób można prawdopodobnie zmienić nastawienie każdego członka frakcji w grze (zamiast frazy stalker w linii (kto == "stalker"), wprowadzamy nazwę frakcji wroga w grze, oczywiście wg nazewnictwa w skryptach) .

Co do twojego zapytania:

 powiesz mi o które dokładnie zadanie czy linie fabularną tutaj chodzi?

DODANO: spróbuj zmienić w linii (kto == "stalker") na (kto == "trader"), ponieważ wydaje mi się że Siak należy do frakcji "handlarzy".

Mam problem z Cieniem Monolitu.Muszę z nim pogadać o ostatniej czaszce ale jest na czerwono. Wpisałem zamiast "stalker" "monolit" ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory.Trochę namieszałem.

1. Schowek Striełoka na Radarze na razie odpuszczam, może po jakimś czasie zaskoczy. Miałem tak z tym schowkiem Wolazara w x16. Po paru dniach olewania go udało się znaleźć.

2.Mam pogadać z Cieniem Monolitu o ostatniej czaszce ale jest wrogi. Chodzi o czaszki dla Kotobehemota.

3.Potrzebuję dla Fotografa(dokładnie dla wojskowych żeby Fotografa wypuścili z Zony) Mausera k98. No i paru egzoszkieletów dla Sidora bo od początku mi się to zadanie ciągnie.

 

zapis na lokacji. pieczara. dzień 80.dds

zapis na lokacji. pieczara. dzień 80.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.
Siedziałem długa nad Twoim sejwem i tak.
1. Schowek o którym mowa znajduje się na radarze i można się do niego dostać przez dach tego budynku przez który wchodzi się do Warlabu. Od niego odchodzi 
płot który biegnie aż do drogi. Na końcu powinien być plecak (schowek) ale na razie się nie spawnuje więc może potem.
2. Czy legalnie zdobyłeś wszystkie czaszki i byłeś przy wszystkich schowkach?
3. Rozumiem, że robiłeś zadanie dla Worona na Klodajk Artefaktów?  Jeśli tak to czy gadałeś z Kuzniecowem o strąconym śmigłowcu i dokumentach?
4. Egzo dla Sidora (bo to inne zadanie) Tutaj albo trzeba kupić albo w trakcie gry zdobyć.               

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kazik napisał:

Hey.
Siedziałem długa nad Twoim sejwem i tak.
1. Schowek o którym mowa znajduje się na radarze i można się do niego dostać przez dach tego budynku przez który wchodzi się do Warlabu. Od niego odchodzi 
płot który biegnie aż do drogi. Na końcu powinien być plecak (schowek) ale na razie się nie spawnuje więc może potem.
2. Czy legalnie zdobyłeś wszystkie czaszki i byłeś przy wszystkich schowkach?
3. Rozumiem, że robiłeś zadanie dla Worona na Klodajk Artefaktów?  Jeśli tak to czy gadałeś z Kuzniecowem o strąconym śmigłowcu i dokumentach?
4. Egzo dla Sidora (bo to inne zadanie) Tutaj albo trzeba kupić albo w trakcie gry zdobyć.               

1. Ten schowek już wyczyściłem i to legalnie,tak jak na filmie.

2.Chyba ten ostatni schowek (może) spiep....em bo nie mogłem za chiny wskoczyć na ten balkon. Miałem zwiększony"zasięg"  i zabrałem go z drzewa.

3. Chyba tak ale nie jestem pewien.Sprawdzę.

4. Egzoszkieletów Powinności jeszcze nie spotkałem w tej grze a Neutrałów miałem dwa (chyba) do jakichś zadań. Jedyne egzy które mogę kupić to Wolności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Karabin masz :) Dostałeś go od Kuzniecowa i zostawiłeś w schowku w Barze.
2. Wydaje mi się, że nie robiłeś schowków po kolei bo ostatni jest na CAE2 przy płonącym na dachu śmigłowcu a tam balkonów i drzew nie ma na pewno. 
Po jego odnalezieniu powinieneś mieć sms od Kotobehemota, że masz iść do Cienia Monolitu.   
2a. Chyba już wiem, zrób zadanie Schowek Monolitu który masz w PDA i dopiero potem idź do Cienia Monolitu. 

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chodziło mi o ostatni w Prypeci. SMSa dostałem tylko że nie mogę pogadać z Cieniem. Facet na filmie jest jeszcze w Monolicie(zadanie na jego brata) a ja z bratem Cienia dawno skończyłem.

Jaki karabin od Kuzniecowa bo nie pamiętam.

Schowek Monolitu to trochę będzie trwać bo jeszcze pięciu artów dla Dragunowa mi brakuje.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tropienia na dzisiaj:
2. Zrób zadanie Schowek Monolitu tak ja pisałem wyżej.
3. Mausera K-98 możesz dostać za 10 kotletów u Pustelnika na Niezbadanych terenach (dowódca ekipy) niedaleko jest Fotograf.
Przed wymianą zapisz grę bo ta broń jest wybierana losowo. I handluj do skutku. A ile razy to będzie to nie wiem. 
U mnie w losowaniu wypadł dopiero za 18stym wczytaniem quicsejwa :) 

ss_oldman_02-07-18_22-56-35_(aver).thumb.jpg.9775b467e600fa1e0006de780b4768b8.jpg  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że najpierw nie grałeś w OP-2 przy NS2016 sobie byś odpoczął.
Moje zdanie jest takie zamiast grać w OP-2 i gryźć klawiaturę lepiej poczekać na OP 2.1. 
OP-2 nie jest modem do przeklikania (grałem 11 miesięcy). Sam przez klikanie utknąłem w fabule i gdyby nie pomoc głównie
@kobal moda bym nie skończył. Jeśli chcesz grać to szykuj się na granie z poradnikiem i video poradnikiem.
           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu. Mam dwa problemy:

1. Zadanie od Wieprza na zabicie mięsacza który zjadł mu zapasy z plecaka na Wysypisku wywala mnie jak zabieram Desert Eagl'a

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : assertion failed
[error]Function      : CSafeFixedRotationState::create
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\phvalidevalues.h
[error]Line          : 81
[error]Description   : dBodyStateValide(b)

 

2. Potrzebuję maskujące egzo żeby się zaczaić na Niezbadanych Terenach (spotkanie kuternogi z Ostatnim Dniem). Mam trzy ale zużyte. Czy ktoś naprawia takie egzoszkielety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sejwem może być problem. Z tego mięsacza wziąłem wszystko oprócz pistoletu i poszedłem  dalej  a teraz nie ma już trupa. A za egzo dzięki ale Wasilij mi naprawił.

zapis na lokacji. martwe miasto. dzień 88.dds

zapis na lokacji. martwe miasto. dzień 88.sav

 

Jeszcze jedno. Muszę znaleźć jakiegoś Wędrowca w MM ale nie mam pojęcia gdzie. Do zrobienia "Gwiazdy Proroka" chyba jest potrzebny.

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.