Skocz do zawartości

PROBLEMY TECHNICZNE w Odrodzony - Duplikat 7.63


kondotier

Rekomendowane odpowiedzi

W TYM TEMACIE PRZEDSTAWIAMY TECHNICZNE PROBLEMY Z MODEM.

Pomimo że mod pod względem technicznym i optymalizacji, jest bardzo dopracowany, w razie problemów, przedstawiamy je tutaj.

smox: Drogi Graczu, jeżeli "udoskonaliłeś" sam coś w modzie, to zanim zadasz tutaj pytanie - zainstaluj moda od nowa i nic w nim nie mieszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy... ha ha, któż by inny jak nie ja.

Dziś mając w końcu więcej czasu siadłem do REBORNA, rozpracowałem snorki, pijawę, szczury i zamknąłem gaz. Wróciłem do Tuptusia, leżał martwy jak nieżywy. 

Wbijam kod, jest ok... podchodzę parę kroków do przodu, zamraża mnie, jest koleś z Świadomości Z... nawijka i odchodzi a ja zostaję zamrożony na zawsze. Bez loga, bez mozliwości wyjścia do menu gry, jedyne co działa to Ctrl+Alt+Del i wyłączenie gry na siłę z poziomu menadżera.

Oczywiście nie zdziwię się jak nikt nie miał takiego Buga. 

4c983a434362951.jpg 

Utknąłem. 

Edit: Przed rozmową z kolesiem ze Świadomości przyspieszyłem czas na konsoli, odblokowało mnie w przeciągu kilku sekund. Zasuwam dalej. :) 

Edytowane przez pacjent1972
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "odmrażanie" trochę trwa. Jesteśmy tak długo "zamrożeni", dopóki przedstawiciel Świadomości-Z  nie zniknie w korytarzu, z którego weszliśmy.

Jest jeszcze kilka takich sytuacji, gdzie trzeba trochę poczekać. Trzeba mieć cierpliwość.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem nowa wersję z torrenta, wypakowałem, otworzyłem i całą zawartość skopiowałem do tego już miałem. Wkleiłem PL i nic. Gra nie rusza, czarny ekran. Dziwne bo teraz cały folder CS-a waży 35 GB. 

Mam nadal kaca i ciężką głowę ale coś mi tu nie gra.

Edit: Wywalam całego CS-a, zainstaluję ponownie podstawkę ale co dalej ? Chyba to zły dzień na instalowanie czegokolwiek :)

Edit: To co pobrałem wygląda tak i taka ma zawartość: http://scr.hu/2oe0/klwhs    http://scr.hu/2oe0/5nfop

 

 

Edytowane przez pacjent1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę wersję moda należy stawiać na gołą, najlepiej świeżo zainstalowana podstawkę. Waga moda pokazuje, że masz pozostałości ze starej.

W opisie stawiania 7.63, nie ma nic o podmianie gamedaty. Instalujesz moda, na niego fiksa i świeżo wstawione spolszczenie, zawierające już poprawki do niego. Są spore zmiany w strukturze plików, stąd zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem wersję repack z Yandexa i minifix. Wypakowałem do innego folderu (nie do gry). Wywaliłem z folderu z grą tylko starą gamedatę, resztę zostawiłem. Na to wszystko nałożyłem wypakowanego nowego moda i minifix. Wszystko działa.

Waga podstawki + mod = 36,3 GB.

Edytowane przez smox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem z torrenta, więc nie wiem czy zawiera już minifixa czy nie? . Teraz to już nic nie wiem, @cichy pisze o 21GB a u @smoxa tyle co u mnie przed wywaleniem do zera i tez chodzi. 

Czarna magia zaczyna się tu robić z tej instalacji. Teraz to daliście mi zagadkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W #1 moda, masz zsyłkę na stronę torrenta. A nawet jak dodasz tego fixa przed spolszczeniem, to najwyżej nadpiszesz to, co już było.

DODANO: Sprawdziłem na stronie torrenta z rejestracja. To repack moda bez fixa. Jest tam link do fixa.

Opis instalacji jest pod takim wirującym wykrzyknikiem.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki fatal error z ciągłym bug trapem.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_string
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 453
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find variable time_to_aim in [stationary_mgun]

Usunąłem z plecaka mguna, ale to nic nie dało. Co na to poradzić ?

Edit: Error musi być potężny, jeżeli mod odwołuje się do płyty instalującej podstawkę. Pojawia się też info o braku dysku w stacji E.  

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki fatal error z ciągłym bug trapem.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CInifile::r_string
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrCore\Xr_ini.cpp
[error]Line          : 453
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find variable time_to_aim in [stationary_mgun]

Usunąłem z plecaka mguna, ale to nic nie dało. Co na to poradzić ?

Edit: Error musi być potężny, jeżeli mod odwołuje się do płyty instalującej podstawkę. Pojawia się też info o braku dysku w stacji E.  

Przejdź do gamedata/config/weapons   ---> w_mounted.ltx  znajdź sekcje [stationary_mgun]  po linijce

use_aim_bullet				= false

wstaw

time_to_aim					= 1.0

 

Edytowane przez Allen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ! Będzie na przyszłość, ponieważ ściągnąłem i zacząłem Repacka 7.63. Przyznam, że w use_aim_bullet wstawiłem - true. Poza tym zmieniłem w mgunie inne ustawienia, ale to wyszło po zainstalowaniu Repacka. Dla Kondotiera - moda instalowałem na czystą podstawkę, mam Win7x64. Chyba za dużo pomechrałem w ustawieniach mguna. Teraz zmieniłem jedynie hit_power i zobaczymy. Error był tylko przy wejściu do Czerwonego Lasu. A tak na marginesie - czy jest możliwe wyłączenie autoskanera.  Utrudnia grę, zupełnie niepotrzebnie . Może ktoś podrzuci plik w którym można go zablokować.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor moda Er, ostrzega i ja to wcześniej pisałem, że cziterki wszelkiego rodzaju powodują problemy z modem.

W trakcie tłumaczenia, znalazło się takie coś: "Dla cziterów, w Zonie miejsca nie ma". A np. Powielacz Zony, unieruchamia moda.

O doświadczeniach z cziterką w dotychczas znanych modach trzeba zapomnieć.

A balans broni w modzie jest celowo tak ustawiony, aby skłaniał do do łażenia wszędzie i szukania wszystkiego.  A naprawdę dobrej i skutecznej broni, jest zatrzęsienie.

W miarę zagłębiania się w scenariusz, występuje nawet jej nadmiar.

Co kawałek znajdujesz też arty lub pancerze zwiększające udźwig.

Dlatego, radzę wszystkim "kombinatorom", najpierw bez wyprzedzających czitów się przekonać, że można grać bez problemu.

Snajperka z Leszego kraju, lub podobna z Kordonu, ulepszony Abakan z optyką i podlufowym, jakiś NATOwski z osprzętem ( lub z państwa rosyjsko-niemieckiego ) i dobra strzelba, których jest sporo, wystarczają.

Wyłączysz autoskaner i masz po grze. Jest niezbędny. Grasz w trzech rzeczywistościach, masz nie tylko teleporty, ale również tunele czasoprzestrzenne, postacie z właściwej i alternatywnej rzeczywistości itp. itd. Nie dostaniesz właściwych informacji i leżysz.

Jednak po zastosowaniu cziterki, nie narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego moda można dostosować "pod siebie", tylko trzeba wiedzieć co, gdzie i jak zmienić:)

Drogi Graczu, jeżeli "udoskonaliłeś" sam coś w modzie, to zanim zadasz tutaj pytanie - zainstaluj moda od nowa i nic w nim nie mieszaj.

Edytowane przez smox
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu mam coś takiego:

Game lesnik3.sav is successfully saved to file 'c:\program files (x86)\deep silver\s.t.a.l.k.e.r. - clear sky\userreborn\savedgames\lesnik3.sav'
stack trace:

0023:0206105B lua.JIT.1.1.4.dll
0023:04084C21 xrGame.dll
0023:0403F760 xrGame.dll

 

jak nacisnę tekst na fioletowo - bug. Pierwszy raz widzę takiego loga.

 

ss_asus_09-17-15_21-50-22_(red_forest).jpg

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w tę v.7.63, nie zdążyłem, zajęty tłumaczeniem :confused:

I nie pamiętam, czy w poprzedniej też były tak zabarwiane dialogi.

Ponieważ na lokacje można się dostać w różnym czasie, czasem gdy nie zrobiło się wcześniejszych zadań, przypuszczam że ten fioletowy kolor to oznaczenie dialogów nie do wzięcia. Spróbuj najpierw ten o łupach, a po nim dopiero o łażeniu po lesie. Jak będzie to samo, to zostaw go na następną wizytę u Dziadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.