Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kubastalker123  Bardzo blisko wracasz. I nie w zapisach, a na piechotę do fontanny. Przecież trochę wyżej wstawiłem Ci filmik, jak się do niego dostać.

(patrz poniedziałek 23.25 ).

A jak byłeś w Gastronomie z teleportu na Jantarze, to nie miałeś z nim takiego krótkiego dialogu, w którym Cię wołał do siebie? Teraz masz już możliwość dotarcia do niego. Idąc z budowy do fontanny, wysprzątaj wszystkie mutki i cokolwiek wrogiego jeszcze zostało, bo podobnie jak Aniela, w razie spotkania wariuje. No i idzie na kucaka, więc to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilotem gadałem. Wcześniej jak odprowadzałem Ojca . Już zszedł na ziemię i tam stanął i stoi. Nie ma nic żywego w pobliżu. A zanim też nie ma dialogu. Coś przegapił. Wczytam rozmowę z nim może mnie cos oświeci. 

Już wiem muszę iść z nim na budowę od razu. A ja go zostawiłem i poszedłem odprowadzić Ojca. i teraz chłop się nie chce ruszyć. Chyba muszę się cofnąć właśnie do tego momentu. I go odrazu odprowadzić a później zająć się Tatusiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomogło. Amelia odprowadzona. Z Gigą gadałem teraz idę na CZN. Pilot odprowadzony. Nie wiem ile PDA na pewno 2 arty śmierci już mam. Mam nadzieję że czegoś nie zapomniałem.  Ale nie ma znacznika na broń dla holograma a tym bardziej na PDA Szramy. Nie wiem jak będzie dalej  przez to .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123 Wszystko na to wskazuje. Te zadania na MW, to takie uwiarygodnienie twojego monolitostwa. Wrócisz do Gigi, kup jak najwięcej paliwa do miotacza i kulek do najcięższej broni jaką masz. Kasa już Ci potrzebna nie będzie.

I przypominam, że gdyby nie daj boże coś ci nie wyszło, to znajdź te zapisy ratunkowe w podziemiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powtórnym przechodzeniu w piwnicy z teleportem natrafiłem na detektor Swarog. / było by super gdyby on wykrywała ukryte teleporty ale tak nie jest/. To taka ciekawostka bo nie rzuciło mi sie na oczy aby ktoś o tym wspominał.  

Kutwa Giga nie ma paliwa idę 

Edytowane przez kubastalker123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  Było, może nie zauważyłeś. Pamiętam, że ktoś opisał znajdźki w tej piwnicy.

A jak Ci poszła rozmowa z Gigą i wejście do podziemi? Pamiętaj, podziemia po rozmowie z Pierwszym Stalkerem stają się ukrytą czasówką. Nie zapomnij aby zgodzić się na powrót do Stalkerów.

Czytaj jeśli chcesz.

Spoiler

Musisz w odpowiednio krótkim czasie dotrzeć do miejsca gdzie się wychodziło do Prypeci i tam porozmawiać z Zerowym. Nie zdążysz, on odejdzie i ugrzęźniesz na amen. Jak zdążysz i porozmawiasz, to usłyszysz śmigłowiec. Wracasz do tej wielkiej sali i z dobrej snajperki lub kaemu musisz go zwalić i dotrzeć na samą górę do teleportu. I tu dla nie znających grażdanki, jest pewien problem. Mówi o tym Pierwszy. Całą drogę towarzyszą nam napisy z grażdanką w lustrzanym odbiciu. Jak długo je mamy, do teleportu daleko. Dopiero jak na którejś z kolejnych balustrad zrobionych z blachy grażdanka będzie normalnie, jesteśmy na miejscu. Od tego momentu ta broń którą mieliśmy staje się zbyteczna. W drodze po trzeci Artefakt Śmierci potrzebna jest chytrość i logiczne myślenie. Jakaś dobra pukawka i trochę amunicji wystarczy. Więcej nie napiszę, aby nie psuć Ci zabawy, a będzie jej sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeszedłem jakoś tunel. Będąc za każdym razem na szczycie drabiny gość mi uciekła. Poszedłem dalej. Rozwaliłem helikopter. Znalazłem PDZ Zarki. przeszedłem na Zaton i mam 3 artefakt. No i chyba koniec.  Mam filmik kończący /chyba/. Nie wiem czy mam wszystkie PDA. Pod koniec to już straciłem delikatnie wątek. 

W tym modzie jest świetna muzyka naprawdę pierwsza klasa. Najbardziej podoba mi się ... odgłos wiejącego wiatr. Taki się człowiek robi samotny w Zonie że nawet wtedy mutant się przydaje. No i oczywiście głos zony na wejściu - normalnie jak śpiew Syreny  /wiesz że będzie kłopot jak wejdziesz do Zony ale idziesz bo Ona tak chce....a ja muszę /. Bez podpowiedzi chyba by go nie przeszedł. /chociażby Giga którego rozwalałem w morderczym amoku zamiast z nim gadać/ .     

Nestor i Wariat dziękuję za wsparcie bo ze dwa razy chciałem się poddać ale nagle przychodzi Wasza podpowiedz i biegusiem zamieniam /na chwilę/ żonkę na Zonkę.   

Edytowane przez kubastalker123
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubastalker123  :brawo::048: . Stałeś się członkiem nielicznego klubu "matierych" stalkerów, którzy dali radę podwójnej strefie. Teraz i Ty będziesz mógł udzielać porad. :thumbupleft:

Skoro zdobyłeś ostatni Artefakt Śmierci, to wszystko co było wcześniej nie ma już znaczenia. A końcowy filmik z wyjaśnieniem, to koniec tej części moda. Dopóki jesteś "na fali", bierz się za drugą część, czyli Duplikaty - Odmienne światy. Tu dopiero będzie zabawa. Ponad 50 lokacji do odwiedzenia, świat realny, o ile tak można nazwać Strefę i jej noosferyczny odpowiednik, nakładający się na realny. Sporo rzeczy z tej części, np. te zwielokrotnione teleporty jak za drzewem na MW, będzie Ci przydatna, ale będzie tyle nowych, że kilka tygodni masz zapewnione.

Do rychłego spotkania w temacie Duplikatów. :t3m:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nigdzie mi się nie śpieszy więc powoli gram sobie w Artefakty Śmierci. To moje drugie podejście do tego moda, bo za pierwszym razem odpuściłem przy samej końcówce. 
Na tą chwilę odwiedziłem Kordon ( i dołączyłem do stalkerów ), Wysypisko i Dolinę Mroku. Przejścia na Agroprom nie ma, a więc kieruje się na Magazyny W. 

Chociaż.. Mógłbym próbować dotrzeć na Agro jednym z teleportów na Kordonie. O ile takowy jest. Mój ekwipunek i znalezione PDA:

Spoiler

ss_daniel_11-18-20_20-33-21_(garbage).jpg


 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael  Ładnie się już "obarczyłeś". Magazyny to właściwa droga. Jeśli chcesz, to zobacz, co robił yutuber na Wysypie i MW. Niebo w kolorkach, bo to v.2.50.

https://www.youtube.com/watch?v=pU0_SmJcv6E

Tu cd. i trochę dalej.

https://www.youtube.com/watch?v=GEBmcoDJx4Y

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nie będę ukrywał, że troszkę się już pogubiłem. 

Będąc w Dolinie Mroku, żaden Wolnościowiec nie zlecił mi zadania na dostarczenie PDA Ilicza. Podobnie w Rudym Lesie - nikt nie chce dać zadania na PDA zwiadowcy, który był w Limańsku. 
W Rudym Lesie pozbyłem się mutantów przy moście. Pojawił się oddział Czystego Nieba, ale przyłączyłem się do frakcji Stalkerzy i dla nich mam wykonać to zadanie. Z pomocą przybyli zombyfikowani. Pozbyli się czystoniebowców, a ja zespawnowałem stalkerów. 

Problem mam z dotarciem na Agroprom. Nie mogę odszukać na Kordonie odpowiedniego teleportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. Bo są dwie wersje tego moda. w 2.50 i 2.51 czyli RBFF zaczynamy na bagnach. Na Zatonie zaczynamy w modzie o nazwie 2.52 "Inną drogą". Jak sama nazwa wskazuje, gracz ma inna ściezkę przed sobą. Zaczynajac na bagnach od razu uruchamiamy fabułe, a w tym drugim z Zatonu trzeba na piechotę dojść na bagna i ja uruchomić. Takie to pogmatwane:happy:

@Agrael Z tym pda Ilicza różnie bywa. Albo nie dają zadania, albo nie ma u kogo rozliczyć. Można je olać grając bezfrakcyjnym. Nie wiem jak jest po zmianach frakcji. Hmm. Przy następnej wizycie w DM możesz ich zapytać, może języki im się rozwiążą.

Na Agro możesz powędrować ukrytymi, nie oznaczonymi teleportami, albo przejść tam z Jantaru. W pewnym momencie powinno Ci się odblokować przejście z Wysypiska na Agro.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat
Odnoszę wrażenie, że coś pominąłem lub źle wykonałem. 
Odwiedziłem wszystkie dostępne lokacje i zebrałem na nich wszystkie ( chyba ) możliwe PDA. Droga na Agroprom / Jantar wciąż jest niedostępna. Może mogłem nie zmieniać frakcji i zostać w czystym niebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Na każdej lokacji na jakiej jesteś, wykonuj wszystkie zadania na przynoszenie różnych rzeczy. I pamiętaj, żeby za każdym razem zagadywać do innego dowódcy oddziału. Jeden dowódca może dać jeden kwest. Następny kwest daje inny dowódca. Jak nie chcą nic dawać, znaczy, że wszystko zrobiłeś. 

Na Magazynach wojskowych trzeba zrobić zadanko na pda dowódcy oddziału. Mogą też być zadanka poboczne na artefakt i ammo do gaussa.

Oczyściłeś most, to pogadaj z leśnikiem. Na moście przewodnicy powinni mieć opcje przeprowadzenia na Jantar albo inne lokacje. 

Z magazynów, za lokacją niędzy skałami i za powalonym drzewem jest 7 teleportów. Ten na agro jest mniej więcej na środku, tak troszke bliżej po prawej, patrząc od drzewa. Zrób zapis i próbuj stamtąd się dostać na Agro.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Zmiana frakcji nie ma najmniejszego wpływu na grę. Czy grasz cały czas za CzN, czy za Wolnego. Ale przy moście do Limanska, musi przeżyć ich dowódca . No i koniecznie trzeba rozwalić tych zombiaków, zanim wytłuką CzN. Kiedy wyżyje Azot, otwierają się teleporty. Zobacz na filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=jt-S459SH48

@Starika.. Jeśli koniecznie chcesz sobie początek moda skomplikować, to przecież podczas lotu nad bagnami, możesz wybrać inną frakcję niż CzN i wtedy w zależności jaką wybierzesz, pojawiasz się na "macierzystej" lokacji danej Frakcji. Ale aby ruszyć fabułę, musisz i tak dotrzeć do bazy CzN na bagnach i zrobić to samo, co robisz zaczynając jak CzN. W czasie tej drogi na bagna, przypadkowo robisz sporo zadań. I jak już idziesz z fabułą, to gubi się logika moda.

A jeszcze więcej zadań robisz w "Innej drodze". Gdybyś po tej wędrówce z Zatonu na bagna, przeskoczył na FF, to się całkowicie pogubisz. Bo w głowie mieć będziesz jako zrobione zadania, które dopiero trzeba zrobić. Tak, że wybór jest jeden. Albo Inna drogo od początku do końca, albo FF.

Jak zechcesz, obejrzyj sobie Reborna 2.52 na filmikach.

https://www.youtube.com/watch?v=X7YxwfNBqhY&list=PLCde9_fyVh9IIUUJ3F4iErxgjZkC2TrOK

Przy decyzji zagrania życzę :viva:.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat, @kondotier
Trochę cofnąłem się w zapisach. Zauważyłem, że na Bagnach ( obok przejścia na Agro ) stoi Zarka, a na początku gry odprowadzałem ją przecież do jej dwóch kumpli. Znów do niej zagadałem, ponownie odprowadziłem w to samo miejsce i w końcu zniknęła przy przejściu na wspomniany Agroprom. 

Zrobiłem wszystkie poboczne zadania na lokacji ( Bagna, Wysypisko, D. Mroku, M. Wojskowe i Rudy Las ). Wpadło mi parę nowych PDA:
- PDA Ilicza
- PDA Butchera ( Po rozmowie przez przypadek zabiła go pijawla :)
- PDA dowódcy oddziału zwiadowców 
- PDA Zaginionego w Rudym Lesie
- PDA Piatioczkowa

- PDA zwiadowcy, który był w Limańsku 

Most do Limańska zdobyty. Pojawił się oddział czystego nieba i pogadałem z ich przywódcą ( Azot ). Niestety przewodnicy wciąż nie chcą mnie przeprowadzić na Jantar albo Agroprom. Tak samo, jak i nie ma przejść na te lokacje. W każdym razie znalazłem ten teleport na Agro, o którym wspomniał @wariat, a więc jutro czas na kolejną eksplorację. 

Dobrze, że zdecydowałem się na nową grę w Artefakty Śmierci, a nie korzystanie z zapisów z jego końcówki, bo praktycznie nic nie pamiętam z mojej ostatniej gry w niego. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Widocznie za pierwszym razem przeprowadziłeś Zarkę tylko do kumpli a nie odprowadzałeś jej aż pójdą do teleportu. No ale teraz już Ci się udało, więc wszystko ok. 

Jak znalazłeś ten teleport o którym mówiłem, będziesz na Agro, będziesz mógł stamtąd przejść na Jantar. No i tam do tego przejścia się w pierwszej kolejności skieruj, na spotkanie z Wiwisektorem (stoi za teleportem). Ale wcześniej polecam oczyścić bagno z mutantów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Po wojnie na moście, powinieneś mieć otwarty teleport na Jantar. Zobacz.

Od 3.43.00

https://www.youtube.com/watch?v=6RO8u5aWZoM

Samego przejścia z Jantaru na Agro tu nie ma, jak i #3 strima.

A z Jantara w znanym miejscu na Agro. I przy okazji przechodzenia, od razu możesz zabrać Wiwisektora, który jak dojdziecie do INB, da Ci zadania.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.