Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Starika.. Chyba nie wysyła Cię ponownie do Bazy? A skoro SMS się pojawił, to wszystko gra. Trochę miałeś namieszane, ale najważniejsze, że skrypt zaskoczył. Giga przyjmuje Cię do Monolitu i tak jak napisał @Agrael , z płyty wiszącej z boku budowy teleportujesz się do podziemi.

Tylko przy Pierwszym Stalkerze uważaj, patrz pod nogi. Przelatywanie przez żelazo dalej działa. Łatwo nie będzie. Niewidzialne pająki, efektywni burerzy i pijawki do szybkiego zabicia tylko miotaczem płomieni.

W temacie dałem zapisy ratunkowe na wszelki wypadek, jak komuś braknie środków do walki, albo na czas nie dotrze do ostatniego dialogu. To że mam inne wyposażenie niż gracz który skorzysta z nich, nie ma znaczenia, bo na Zatonie potrzebne są tylko dobre nogi i pomyślunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  Przecież do Pierwszego podejdziesz jako Monolitowiec i będziecie rozmawiali. Możesz też dalej grać jako monolitowiec, ale na Zatonie wyjdą logiczne jajca, kiedy przedstawiciele monolitu będą Cię zwalczać, mimo że jesteś w monolicie. Ja zawsze grałem zgodnie z logiką, walczysz z Monolitem, to w nim nie bądź, jeśli to do oszukania ich nie jest niezbędne. Monolitowcem chyba kończył @wariat. Nikt tego nie wie, ale chyba ER miał plany jakoś inaczej zacząć drugą część moda. A wyszło co innego. Ale po tylu godzinach od postawienia pytania, to chyba już sam się dowiedziałeś, czy będzie rozmowa czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika..  :brawo:i witaj klubie "matierych" stalkerów. Klub jeszcze nieliczny, ale mam nadzieję, że się to zmieni. 

Dla malkontentów jesteś dowodem, że moda można ukończyć z sukcesem finalnym. 

Ciekawe, ilu się na przejście moda zdecyduje, zamiast boksować się z czymś, co trudno jeszcze nazwać modem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem na wysypisku i gram jako Czyste Niebo. Nie wiem gdzie mam dalej pójść ani co zrobić

 

Mam jeszcze taki problem. Wybiłem Samotne Wilki z bagna, Czyste Niebo zajęło wszystkie tereny i nagle znów całe bagna w Samotnych Wilkach jest. Da się coś z tym zrobić?

 

Edytowane przez Suseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamczyk  Ten mod jest wybitnie "wolnościowy". Masz wytknięte główny cel, zebrać 3 Artefakty Śmierci i sam wybierasz drogę do ich zyskania.

Czy będąc na Kordonie, wziąłeś zadanie od Wilka i doprowadziłeś do wioski dziewczynę o imieniu Aniela? Jest bardzo ważną osobą, bo da Ci jeden z tych kwestowych artefaktów. Będziesz ją musiał doprowadzić, aż do sztolni w Rudym Lesie, ale najpierw jej ojca Chaleckiego. Nie zapomnij kolejności! A z nim nie będzie tak łatwo. A przede wszystkim, czy Wilk Ci przeżył ataki śmigłowca i innej gadziny? Bez uratowanej Anieli i Wilka, nie masz się co pchać dalej.

A pomogą Ci w tym znalezione PDA i fleszki, w których masz zawarte informacje, czego i gdzie szukać. Im więcej ich znajdziesz, tym będziesz mądrzejszy co dalej. Na estakadzie w DM, musisz zebrać wszystkie. Jedynym scenariuszowym PDA wpływającym na możliwość ukończenia moda, jest PDA Gryka, potrzebne sporo później, do zadania z uratowaniem st.Re.Locka na CEA. Przy odrobinie szczęścia to PDA możesz uzyskać już tu na Wysypisku, przywołując drużynę - Z do likwidacji bandytów w hangarze. Mieć go będzie Czarny Żorż. Kolejną ważną personą będzie Pierwszy Stalker, na budowie w DM. Bez rozmowy z nim scenariusz stanie.

Na Wysypisku idź wszędzie tam, gdzie chodziło się w podstawkach. Pchli targ, hangar, teren obok tych bagienek i znajdź tam trupa monolitowca. JW jego PDA będzie podpowiedź, gdzie dalej. A czy po zrobieniu na Wysypisku tego co na tym etapie jest możliwe, pójdziesz na Agro czy do DM jest obojętne. Masz uratować st.Re.Locka ( Striełoka ) którego Naznaczony zabił w Czystym Niebie. Tu kłania się linia przewodnia z tej podstawki. Tyle tylko, że rusza świat z'ONY, o której dowiesz się dopiero szczegółowo w Duplikatach. Teraz  GB nie ma o niej jeszcze pojęcia, nabierze go z czasem. Teleporty zaczną szaleć, albo nie będą przepuszczać, albo będą przenosić bóg wie gdzie. A wszystko zależy nawet od tego, czy w oknie wyboru klikniesz TAK czy Nie. A Ty z takiego miejsca musisz wrócić na właściwą drogą. Jak Ci się to uda, zależeć będzie od Twojej inwencji i pomysłowości. No i rób wszystkie zadania jakie dają enpece. One również dają podpowiedzi co do dalszej gry, a nawyk będzie potrzebny w Duplikatach, bo tam również i one uruchamiają scenariusz.

Zaprosimy tych co grali w FF niedawno, czyli @wariat, @Starika.. i @kubastalker123 , bo ja mam już duży odstęp czasu od gry i szczegóły mi wywietrzały. Im łatwiej będzie podać Ci pomocną dłoń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamczyk  No to posłuchaj głosu "Wozrażdjenyj, ty mienia nużien" czyli "Odrodzony, jesteś mi potrzebny" i idź za nim. Poczytaj  w poradnikach, jak zdobyć strzelbę Eliminator i pooglądaj filmiki o fleszkach na estakadzie w DM. Są też wpisy z poradami, jak dotrzeć do każdej fleszki na niej. Z tą wiedzą, też będziesz miał podpowiedzi, jak poruszać się po lokacjach.

:viva:

DODANO: Ty masz filmik o Wysypisku, a z listy po jego prawej, wybierz kolejne.

https://www.youtube.com/watch?v=epDSBUBPiso

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamczyk  To jeden ze sposobów. Wszystkie chwyty dozwolone. Na estakadzie przy każdej skrzynce masz 4 możliwości teleportowania. Krok w przód i wybór TAK lub NIE.  Cofnięcie się i znów wybór TAK i Nie. Dlatego zanim uruchomisz takie teleporty rób twardy zapis, aby móc wrócić, gdy wywali Cię gdzieś na koniec świata. Po sprawdzeniu zdecydujesz gdzie iść. Do innych skrzynek będziesz docierał z teleportów na różnych lokacjach, również podziemnych. Skoro rozbijasz pierwszą skrzynkę, to od tej pory obserwuj minimapę, przy każdej następnej, czy na końcu estakady na budowie, nie pojawił Ci się zielony znacznik enpeca. Teraz do skrzynki początkowej, już możesz dotrzeć z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań. Na początku jak przechodziłem na Wysypisko to dostałem zadanie od Bandytów żebym rozwalił stalkerów na Pchlim Targu, po jakimś czasie to zadanie się samo zaliczyło i dostałem nowe abym odebrał nagrodę. Może to wpłynąć na dalszą grę? A na Kordonie znalazłem Karabin Gaussa w wiosce nowicjuszy, to też ma jakiś wpływ na dalszą rozrywkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania na przejmowania punktów nie mają większego wpływu na fabułę gry, dobrze jest je robić jeśli Ci się chce dla pewności, ale raczej nie ma takiej potrzeby. Zlecenia dla najemnika, które dostajesz od dowódców są obligatoryjne i wykonać musisz wszystkie czy tego chcesz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adamczyk napisał:

Na początku jak przechodziłem na Wysypisko to dostałem zadanie od Bandytów żebym rozwalił stalkerów na Pchlim Targu, po jakimś czasie to zadanie się samo zaliczyło i dostałem nowe abym odebrał nagrodę. Może to wpłynąć na dalszą grę?

Na główną linię fabularną nie ma to najmniejszego znaczenia. Tyle tylko, że bandyci w hangarze na wysypisku mogą zostać wybici przez jakąś inną frakcję, handlarza bandytów wtedy tam nie będzie i to zadanie może trochę denerwować wyświetlając się w pda jako niewykonane.. Więc póki możesz, odbierz od nich tą, w sumie, darmową, nagrodę i odpuść ich sobie.

 

42 minuty temu, Adamczyk napisał:

A ten pierwszy stalker jest w jakimś konkretnym miejscu w Dolinie Mroku? bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Pierwszy Stalker ma swoje miejsce, w fabryce w DM, w miejscu, z którego wychodzi estakada. Będzie Ci się wyświetlał na mapie żółtą ikonką jako ważna postać.

A pojawi się tam w momencie, gdy telepotrem w półokrągłym tunelu wyjdziesz z podziemi Agropromu. Są w temacie poradniki, jak i sporo wpisów na ten temat, na pewno znajdziesz.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wariat napisał:

Na główną linię fabularną nie ma to najmniejszego znaczenia. Tyle tylko, że bandyci w hangarze na wysypisku mogą zostać wybici przez jakąś inną frakcję, handlarza bandytów wtedy tam nie będzie i to zadanie może trochę denerwować wyświetlając się w pda jako niewykonane.. Więc póki możesz, odbierz od nich tą, w sumie, darmową, nagrodę i odpuść ich sobie.

Niestety nie mogę od nich odebrać nagrody bo Bandyci są do mnie wrogo nastawieni i każda próba podejścia do hangaru kończy się tym ze go zamykają i zaczynają do mnie strzelać

32 minuty temu, wariat napisał:

Pierwszy Stalker ma swoje miejsce, w fabryce w DM, w miejscu, z którego wychodzi estakada. Będzie Ci się wyświetlał na mapie żółtą ikonką jako ważna postać.

A pojawi się tam w momencie, gdy telepotrem w półokrągłym tunelu wyjdziesz z podziemi Agropromu. Są w temacie poradniki, jak i sporo wpisów na ten temat, na pewno znajdziesz.

Oo ok dzięki 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adamczyk napisał:

Niestety nie mogę od nich odebrać nagrody bo Bandyci są do mnie wrogo nastawieni i każda próba podejścia do hangaru kończy się tym ze go zamykają i zaczynają do mnie strzelać

Hmm, no to coś głupio wyszło...

Tak na chłopski rozum, powinni być neutralni skoro zadanie u nich masz aktywne.

A wywoływałeś już oddział Drużyny-Z? Coś mi się kojarzy, że jeden z nich miał opcję dialogową z możliwością pogodzenia z dowolnym ugrupowaniem, ale pewny nie jestem. I taką opcję to miał chyba tylko Czarny Szerż. Ale nie zaszkodzi Ci sprawdzić, bo Drużynę-Z będziesz musiał wywoływać i to nie raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wariat napisał:

 

A wywoływałeś już oddział Drużyny-Z? Coś mi się kojarzy, że jeden z nich miał opcję dialogową z możliwością pogodzenia z dowolnym ugrupowaniem, ale pewny nie jestem. I taką opcję to miał chyba tylko Czarny Szerż. Ale nie zaszkodzi Ci sprawdzić, bo Drużynę-Z będziesz musiał wywoływać i to nie raz.

Tak wywołałem na Pchlim Targu i był tam NPC który dawał możliwość pogodzenia się ale jak dobrze pamiętam to tylko mogłem z Samotnymi Wilkami i z jakąś inną frakcją ale jestem pewny ze to na pewno nie Bandyci, musiałbym sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamczyk Coś tu jest nie tak, ale nie wiem co....

Jeśli to nic nie pomaga to nie wiem... Chyba będziesz musiał grać z tym zadaniem niezaliczonym, tzn ciągle wyświetlającym się w aktywnych. Trudno mi cokolwiek powiedzieć tym bardziej, że ja nigdy nie miałem takiego problemu, więc nie wiem jak sobie z nim poradzić.

Ważne jest to, abyś mógł brać zadania od dowódców drużyn na każdej mapie. Na Bagnach od csky, na kordonie od samotników, na wysypisku też. Te trzeba koniecznie wykonywać.

A taka frakcyjna pierdółka jak odebranie nagrody raczej nie powinna ich blokować. Jak nie blokuje, to nie ma problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamczyk  Ale zadanie na zabicie stalkerów na Pchlim, nie dawał chyba Jocha, a inny bandyta. Przy zadaniu odbioru nagrody możesz kliknąć na znacznik, który wypośrodkuje Ci mapę na zleceniodawcy. A zadanie zaliczyło ci się, bo Pchli atakują bandyci lub wojsko i widocznie im się udało. I co ci przyszło do głowy, aby brać zadanie na zabicie stalkerów na Pchlim? Przecież to sojusznicy. A nie odebranie nagrody w niczym nie przeszkadza. Grasz Czystym Niebem, więc będzie jeszcze kilka sytuacji do odbioru nagrody w bazie na Bagnach. Nie będziesz chyba leciał po nie np. z Limanska? A z kasą nie jest znowu tak źle, choć oszczędzaj ją, bo na CEA dla st.Re.locka będziesz potrzebował 4 mln.

Z jakiego powodu na Pchlim, przywołałeś Drużynę - Z ? Przecież tam wystarczyło przywołać taką do obsadzenia. Masz dwa rodzaje drużyn. Drużyna Z, służy do pomocy gdy trzeba coś zająć lub obronić walką. Aby Czarny Serż miał PDA Gryka, trzeba ją wywołać kilkukrotnie. Nową możesz wywołać tylko wtedy, jak wszyscy zginęli. Więc jeśli nie miał, a przeżył choć jeden, to masz opcję wysłania ich w nowe miejsce. Wybierz takie, gdzie na pewno zginą.

Czy wcześniej, zanim bandyci w hangarze stali się wrodzy, byłeś w nim, handlowałeś i robiłeś zadania dla Jogi? Doszło z nim do strzelaniny? To są możliwości, a nie konieczności rozgrywki w tym momencie. No i czy na pewno są wrodzy ci z hangaru. Bo ci za murem i na barykadzie, oraz przy rurach koło tunelu, to jakby inna banda. Jeśli to jednak ci z hangaru, to stawiaj drużynę Z. Tylko bądź bardzo blisko muru, aby zespawnowali ci się wewnątrz hangaru i wykonali swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.