Skocz do zawartości

Jaka część Stalkera?


Gość Nieaktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , postanowiłem założyć ten temat , bo chciałem polecić części stalkera przyszłym stalkerą , ale też z ciekawości zobaczyć wasze opinie na ten temat.No to ja zaczynam:

S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla ( Shadow of Chernobyl ) : Moja ocena to niestety 4/10 , Moim zdaniem ta gra nie ma klimatu stalkera , misje mało ciekawe moim zdaniem.

S.T.A.L.K.E.R Czyste Niebo ( Clear Sky ) : Moja ocena to 10/10 !! Moim zdaniem to jest świetny stalker , strzał w 10! Ma klimat ze stalkera , np obozy , gra na gitarach , tego czego nie było w Cieniu , Fabuła wciąga , Ta gra jest przykładem prawdziwego stalkera , że możesz wyjść i nie wrócić , Kiedy wydano tą grę była ona zbugowana , po patchu 1.5.10 praktycznie nie ma już żadnych bugów chyba , przez rok grania tylko na jednego się natknąłem.

S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci ( Call of Pripyat ) : Moja ocena to 7/10 , Trochę mało map , zadania poboczne nawet są ciekawe , nie ukrywam , gra też pokazuję prawdziwego stalkera , że można wyjść i nie wrócić , ale gra nudzi się niestety po 2 tygodniach , najdłużej po miesiącu , Jedyne co ratuje tą grę to mody.

S.T.A.L.K.E.R 2 : Niestety ta gra jeszcze nie wyszła , jednak mam nadzieję , że kiedyś wyjdzie.

To jest moja opinia , każdemu jakaś część się podoba , Jednak jedno trzeba zapamiętać.Stalker to miłość , nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kompletnie odwrotnie ;)

Cień Czarnobyla: 9,5/10

  • Niesamowity silnik wyprzedzający swoje czasy
  • Kosmiczne możliwości modyfikacji
  • Znakomita, trzymająca  w napięciu fabuła
  • Duże możliwości i otwarty świat
  • Wiele różnych broni, artefaktów i innych "znajdziek"
  • Dobra, stara słowiańska nieuproszczona szkoła gier!

Czyste Niebo: 8/10

  • Wprowadzenie wielu bugów
  • Bardzo fajny system walk frakcji
  • Fabuła znacznie płytsza niż w Cieniu
  • Ciekawe nowe lokacje jednak zbyt mało wyeksploatowane
  • Brak innych ciekawych zmian (chociaż może to i lepiej)

Zew prypeci: 9,5/10

  • Obsługa DX11 w silniku
  • Szwankujące doczytywanie i kompilacja w locie (LUAJIT.dll)
  • W tym roku można by się już pokusić o obsługę 4 rdzeni ale nie była to reguła. Poza tym chyba za dużo roboty z przerabianiem silnika.
  • Bardzo dobry wątek fabularny, najlepszy z całej serii
  • Jeszcze bardziej otwarty świat
  • Na plus podzielenie lokacji na większe i ciekawsze duże plansze
  • Możliwość modyfikacji broni/pancerzy
  • Nowy system detekcji artefaktów (świetny)
  • Niesamowite cutscenki (wejście do tunelu prypeci, legendarne "Major Diegtiarow, SBU" w Prypeci)

I bardzo dziękujemy pracownikom GSC za "wyciek" silnika dzięki temu nie pozwolimy tej grze umrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, takie ocenianie podstawek, to nieporozumienie.

Trzeba zagrać we wszystkie i tylko trzymać się kolejności jaką zasugerował zespół autorski. Najpierw Czyste niebo, następnie Cień Czarnobyla.

Zew Prypeci, jako że jest mało związany z tymi dwoma, można przejść wg. uznania. Ale lepiej po nich, kiedy już wiemy czym jest zona i nie zaskoczy nas obecność w Prypeci "jakiegoś nieznanego Striełoka".

No i grać trzeba w czyste podstawki, aby je docenić, oraz tych co w nie grali, gdy o modach nie było słychu-dychu.

Później, kiedy zaczniemy grać w mody do nich, możemy sobie pozwolić na swobodny wybór dodatków.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wadą CN było powtórzenie lokacji z CC, to raczej dla mnie dodatek do CC niż osobna gra. ZP to już nowe lokacje i dobra fabuła. Minusem było mało zadań na Prypeci, ale mod "Punkt Odniesienia" to uzupełnił w tym roku!

Pod względem atmosfery to CC jest najlepszy, choć mod misery 2.1.1 chyba przebija pod tym względem podstawkę CC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyste Niebo. Właściwie to nie wiem dlaczego, ale na pewno miała na to wpływ ścieżka dźwiękowa, do dzisiaj pamiętam pierwszą wizytę w Dolinie Mroku i jak przeszły mi ciarki po plecach gdy w słuchawkach popłynęła muzyka, która wtedy skojarzyła mi się z Cocteau Twins.

2 miejsce równorzędne - wiadomo. Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby nie być kompletu.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria to majstersztyk gier postapo swoich czasów i obecnych (jak dla mnie). Nie będę rozgraniczał ani oceniał pojedynczo podstawek bo to "profanacja" tej wspaniałej gry.

Żadna gra tego gatunku swoim klimatem, atmosferą, muzyką, fabułą... nie wywarła na mnie tylu dobrych i niesamowitych wrażeń jak Stalker.

Dla mnie cała seria to 10+/10 i nic nigdy tego nie zmieni! 

Wielki ukłon i podziękowania dla twórców modów, ludzi dla których Stalker stał się totemem. Wielkie dzięki dla twórców tego forum za pielęgnowanie kultury Stalkera, i wyrazy szacunku dla tłumaczy którzy dają nam przyjemność gry po polsku w nowo powstające modyfikacje do serii Stalker.

To tyle w temacie! :wink:

 

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moim zdaniem ta gra nie ma klimatu stalkera"

Duszysko (Ghost5PL) opiło się Kozaka?

SOC to Stalker w czystej postaci. Gdyby nie on. Gdyby nie dalsze części dzięki zainteresowaniu nim to co by powstało? Prędzej kolejny Saper tym razem 9000.

Shadow of Charnobyl przetarł szlak następcom. Wielu z nas kiedy poczęliśmy w to grać udało się wreszcie odnaleźć coś sensownego dla siebie a Ty twierdzisz że to mało stalkierskie. :O

Chciałem jeszcze dodać :O

Błędy? Niedoróbki? Owszem tak. Ale SOC to fundament wszystkiego.

 

Nie potrafię powiedzieć która z części przypadła mi najbardziej do gustu. Pośpiech z jakim ruszono żeby na fali dobrej "sprzedaży" dorobić CS był z pewnością słuszny. Efekty niejako mnie niestety zawiodły. Chodziło żeby się nie narobić a zarobić. Tak to widzę. Natomiast COP to zarobić się chciało ale i do roboty zostało się choć trochę zmuszonym. Tam (COP) to już widać że dodanie "bagien" (itp) to będzie za mało.
 

Zacząłem od SOC a zakończyłem na COP w międzyczasie było oczywiście CS ale dla mnie prywatnie wniosło najmniej.

Nie grałem od dwóch miesięcy a już stęskniony. :P

p.s.

Później nadeszły jeszcze mody. Dziś już bez modów jakoś pusto w samej grze. ;P

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godlike - zgoda, najpierw wydano CCz, a po nim i chyba nawet po ZP, CzN. Ale to dlatego jest preqel, bo akcja dzieje się przed CCz.

Myśmy, przynajmniej ja, nie mieli takiej mozliwości, ale teraz gdy już jest CCz i CzN, to gracz ma komfort i może zaczynać wg kolejności czasu wydarzeń, a nie kolejności wypuszczania gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zgodzimy się chyba wszyscy że wypada zacząć od podstawek. Bez modów. Tylko tak w pełni można docenić potęgę modów czy raczej zmian które przynoszą.

Nie , nie opiłem się kozakiem ;)

Uuu! Dopalacze? ;E

To żart oczywiście co byś Sobie nie myślał i się nie obraził ;)

"Opinia jest jak odbytnica - każdy ją ma"

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.