Skocz do zawartości

GRY RÓŻNYMI FRAKCJAMI - wynikające problemy


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, DaarMoo napisał:

Dr. O'zon mówi o likwidacji Czystego Nieba na Bagnach. Kiedy to zrobić ? I jeszcze jedno. Po rozmowie z doktorem iść do tunelu Prypeci 1 czy nawiązać współpracę z Monolitem ?

Za budową jest dom, w którym bazę ma Monolit. Porozmawiaj z Gigą, weź zadanie. Zadanie, którego nie byłem w stanie wykonać, ponieważ do zniszczenia Bazy CzN potrzebny jest Artefakt Śmierci (po aktywacji artu baza fizycznie znika i pojawia się w tym miejscu pusta przestrzeń bagien). Artefaktu Śmierci nie możesz wykorzystać do zniszczenia bazy, ponieważ teleport na Zaton nie będzie chciał Cię przepuścić, twierdząc że Art Śmierci jest gdzieś w Zonie. Spróbuj, może dojdziesz do tego jak wykonać to zadanie?

Żeby przejść do Tunelu Prypeć-1 trzeba przeprowadzić Pilota na budowę (wskaże nam teleport na zakończeniu liny dźwigu, na betonowej płycie). Żeby tego dokonać potrzeba wyczyścić miasto, aby umożliwić bezpieczne przejście Pilotowi.

***

Byłbym zapomniał - o'ZON (proto) ma zadanie na karabin Gaussa Strażnika Czasu. Nie leń się i przynieś mu ten karabin (bodajże z RL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem rozmowę z proto i jest tam wzmianka o tym, że namierzono bojowników z nową bronią. I tyle. Żadnych znaczników na mapie. Może to zapowiedź późniejszego zadania.

Właśnie, mam tylko jeden art śmierci od Anelii. Czyli Tunel zostawiam na później.   

edit: mam dwa - drugi od Gigi. 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi z napisem - Witamy na filmie "Gość z przyszłości". Giga stwierdził, że prowadzą do podziemi ze skarbami stalkerów. Rzeczywiście, drzwi z takim plakatem jest dużo. Jedyne, które się otwierają to te w budynku gdzie był Galecki, prowadzące do piwnicy z teleportem na estakadę DM. Dalej albo na most do Limańska albo DM. Szukałem poza ogrodzeniem i znalazłem, ale zamknięte. Czy słyszałeś aby je ktokolwiek znalazł ?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kondotier, już mam. 

Przypomniałem sobie o fleszce u Sidra. Będzie niezła jatka, kiedy wpadnę jako monolitowiec. A propos, żeby tam trafić trzeba, w/g fleszki, znaleźć teleport na końcu estakady, naprzeciw monobloku. To jest ta estakada po której biegałem ze Striełokiem, czy inna ? Tą oblatałem we wszystkie strony i nic.

I jeszcze jedno. Trafiając do Szpitala pojawiam się w jego drugiej części. Czy jest przejście do pierwszej czy trzeba sobie pomóc tak jak w innych modach ?     

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś teleport opisany jako "Jantar" na CEA? 

Wróciłem do swoich zapisów z RBFF. O dziwo tym razem udało mi się zniszczyć bazę CzN artefaktem "Bąbel". Co do eksterminacji stalkerów wszystkich frakcji, nie zrobiłem tego zadania - Tunel Prypeć-1 nieubłaganie ciągnął mnie ku sobie... i ciekawość co będzie na Zatonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że w związku z przystąpieniem do Monolitu powinienem wykonać przynajmniej kilka początkowy zadań. Obsadziłem nowymi "braćmi" RL, Jantar, MW. Tak miałem w PDA , zakładce - wojna frakcji. Wiem, że jak wejdę na następną lokację to pojawi się nowy priorytet Monolitu, ale teraz wrócę na CEA i trochę dokładniej się rozejrzę.

Anton - "bąbel" załadowałeś do graviguna jak mniemam. Ja na razie go nie mam. A co z tym Szpitalem ? W pierwszej jego połowie mam zaznaczonych kilka schowków, więc warto tam zajrzeć. Wysoki skok ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również "wyczyściłem" kilka lokacji oraz obsadziłem posterunki ale przyznam szczerze że nie bawiło mnie to i nie ukończyłem tego zadania.

Użyłem "Bąbla" i wiem że działa. Artefakt przenosisz do miejsca drugiego slotu na broń, postać bierze go w ręce, przytrzymujesz długo lewy klawisz myszki i artefakt się "aktywuje". Mnie udało się po kilku próbach dopiero (po zabiciu Lebiediewa) rzucając art przy schodkach na parterze.

 

***

Do Szpital później nie mogłem się dostać - ponieważ jedyny teleport prowadzący do Szpitala jaki znałem czyli na MW, przenosił mnie uparcie do Limańska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie do czego potrzebny jest gravigun ? Tylko po to żeby postrzelać ? Co prawda mam trochę naboi. Nieważne, najważniejsze że można arty aktywować inaczej. Dzięki Anton

No cóż, ze Szpitalem będę musiał coś wymyślić. Nie odpuszczę. 

W dwóch czy trzech modach spotkałem się z podobną opcją (obsadzanie lokacji swoimi) , ale nigdy z niej nie korzystałem. Wolałem być samotnikiem. W tym modzie jest to dla mnie ciekawe urozmaicenie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gravigun to po prostu potężna broń, na której miejsce znalezienia naprowadza nas jedno z PDA.

Niemożność ponownego wejścia na CEA i Szpital tłumaczę niewykonaniem przeze mnie zadań dla Gigi: zniszczenia Bazy CzN i eksterminacji pozostałych przy życiu stalkerów w Zonie. Warto by było sprawdzić ten wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że zwiedzanie szpitala jest to zamierzone przez Era. Na CEA na pewno są co najmniej dwa wejścia. Albo i więcej. Natomiast Szpital, a właściwie jedna jego sekcja, to tylko jest potrzebny do wejścia na CEA. Stąd ta opcja "ślepych" Monolitowców. Możemy iść na CEA, albo wrócić do Zony. Mógł też Warlock, usunąć penetrację pozostałych segmentów szpitala. Trzeba pamiętać, że RBFF to mod, zrobiony na Rebornie 2.50. Są pomiędzy nimi pewne różnice.

Może, jeśli spolszczenie dla RBFF zostanie adaptowane do 2.50, to grając w wersje niezmienioną, będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ci Zerowi, O'Zony, Pierwsi już wywietrzeli z głowy. Jeśli to ten z Prypeci, to wracasz do tuneli, szukasz PDA Zarki i teleportu na Zaton, z którego w tej wersji jest tylko wyjście do Odmiennych światów.

Gdybyś pisał w temacie dyskusji o tym modzie, jak ci sugerowałem, łatwiej byś taką informację znalazł. Poczekaj, może Anton cię dokładniej uświadomi.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał szanowny @kondotier. Zobaczymy czy znajdziesz właściwą drogę do teleportu na Zaton. Podpowiem tylko że teleport  za plecami Zerowego prowadzi do Limańska (bynajmniej u mnie).

@kondotier jeśli pamiętasz podpowiedź proszę koledze jak dostać się na CEA, ponieważ ja nie znam innych teleportów tamże prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego ze szpitala, nie znalazłem innego. Ale chyba, za drugim razem kiedy niosłem PDA Gryka, jakoś inaczej wylądowałem. Za to na CEA jest ich kilka, ale skorzystałem oprócz tego na estakadzie, z jakiegoś na ziemi, przy żelaznej bramie. Nie pamiętam, gdzie mnie zaniosło.

To efekt wielokrotnego powtarzania przy testach. W głowie kogel-mogel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem moda po raz drugi we frakcji - Stalkerzy. Byłem na Kordonie (od tej lokacji zacząłem), Bagnach, Wysypisku, Mrocznej Dolinie i nigdzie nie ma fleszek. PDA owszem są, ale fleszek brak. Ciekawy jestem czy u innych graczy, grających w innym klanie niż Czyste Niebo jest coś podobnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.