Skocz do zawartości

GRY RÓŻNYMI FRAKCJAMI - wynikające problemy


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Barman i handlarz w bazie Wolności w DM.
Jest szansa aby się pojawił? Zombi przy pierwszej wizycie zabiły mechanika, więc "load", speedrun aby go obronić, nie udaje mi się to jednak z barmanem. Jedyne co osiągnąłem to to, że widzę go przez moment a później znika.
Artykular ma jako pierwszą frazę "Spóźniłeś się. Zleceniodawcy już nam nie zapłacą."
Mam kilka zadań od wolności (z MW) i wiszą mi kasę za nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barman i Handlarz w DM pojawią się pod warunkiem odpowiedniej (5-7) ilości bojowników Wolności. Jeżeli jest ich mało to nie ma szans. Możesz pomóc im oczyszczając bazę, a także fabrykę z najemników ( u mnie ciągle atakowali i chcieli przejąć posterunki wokół bazy). To że baza będzie wolna od zombiaków nie oznacza natychmiastowego pojawienia się pożądanych. A jakbyś zespawnował 2-3 oddziały CZN ? Może pojawią się. Choć równie dobrze bazę może przejąć CZN i wtedy... ale spróbuj. Myślę, że wybicie zombiaków i najemników powinno pomóc. Oczywiście, trzeba będzie chwilę poczekać aż się pojawią. Mnie ubili rusznikarza. No to wczytywałem save'y aż pomogło. A jeżeli masz pecha, poszukaj innego, a z tym sobie odpuść. No tak, ale Barman i kasa. Trudno to odpuścić. 

Jak grałem w Wolności to nie było problemu. Spawn kliku oddziałów i są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach SGM, trzeba ustawić na obronę, wtedy frakcje siedzą u siebie. Wstawianie własnych drużyn nie pomaga. Nawet jak jest handlarz w  Drużynie Z, to nagrody nie daje, tylko zajmuje miejsce barmana Wolności. A tak się dzieje, jak poprzedni NPC zginął. Za dużo drużyn się nie postawi, bo mod nie puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fleszkę z informacjami o przejściach na Bagnach: "Na cmentarzu między dwoma grobami (Szyb)". Jedyny cmentarz jaki kojarzę to w okolicy cerkwi (i kawałek dalej na północ). Przeszedłem obydwa cmentarze i przejścia nie ma. Poratuje ktoś screenem?
I drugi teleport na Pchlim Targu (Wysypisko). Jest o nim informacja w PDA zwiadowcy który był w Limańsku. Pliz help x2.

Edytowane przez Kubuś Puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to utknąłem, myślałem, że te teleporty popchną akcję do przodu.
Po rozmowie z Dziadkiem wróciłem drogą na MW, rzuciło mnie na estakadę a z niej do mostu do Limańska. Uratowałem Azota, ale ten nie jest zbyt rozmowny - mówi tylko o wsparciu ogniem, przysłaniu oddziałów, a on będzie trzymał ten most.
Teleport po drugiej stronie mostu przerzuca mnie chyba na wysypisko. Wracam pod most a tam to samo.
Z PDA wynika (i rozmowy z Dziadkiem), że mam się udać na Agroprom, ale nie wiem jak, przejść brak.
Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w porządku. Główny quest dla Ciebie w tej chwili to Agroprom. Idziesz na Jantar, a z niego na Agro, a tam sporo będzie się działo. To, że na mapie nie ma zaznaczonego przejścia to nic nie znaczy. A Azot tak, rozmowny nie jest. Najważniejsze, że uratowałeś go. Chimeryczny typ.           

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadne, po pierwszej wizycie w podziemiach (PDA Luki) w niezrealizowanych zadaniach mam tylko "Odbierz nagrodę" u Wolności (czego z oczywistych względów nie mogę zrobić). Przeglądałem więc info z różnych PDA i w jednym (PDA zmarłego w podziemiach) jest tekst:
"track 0467^... gdy powiedziałem mu, że przyszedłem tutaj przez dziurę ze Snorkami, Luka wytrzeszczył na mnie gały... wyjaśniłem mu, że wszedłem i stanąłem przy wejściu, aby się odlać, a potem wlazłem do sali z anteną - drzwi były otwarte, nie wiem... może zombiaki otworzyły..."
Liczyłem, że mi też otworzą...
Gdzie dalej? Rozmawiałem z Pierwszym Stalkerem, ale kurcze, nie mam screenów z rozmowy :( i trochę utknąłem. Wygląda na to, że muszę wczytać jakiegoś starszego sejwa.

[dodane]
Znalazłem takie info w PDA: "[track 1284^ pobiegłeś odłączyć czasomierz. Jeżeli, po powrocie nie zastaniesz mnie żywego, to musisz wiedzieć, że na tyłach zabudowań bazy Wolności... w szybie windy... khh... szukaj...]"
Gdzie to jest?

Edytowane przez Kubuś Puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę kratę, też miałem raz otwartą. Ale jak podleciały zombiaki, to się zamknęła na amen. Nie sądzę aby tam było po co wchodzić. Przed kratą kupa amunicji i apteczek. Zabieram, wracam. A do teleportów ( jak szliśmy od martwego Luki) , można się łatwiej dostać jak poprzednio. W Odmiennych światach, tunel snorków jest potrzeby, więc mógł Er, zrobić podpuchę na rekonesans.

A co do tej windy, sam główkowałem, gdzie w bazie Wolności jest winda. Nic mi nie zaświtało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to d*pa blada :(
Co dalej? Byłem w podziemiach Agro i po wyjściu nikt ze mną gadać nie chce. Nawet postrzelać nie ma do kogo, bo wszystkie odwiedzone do tej pory lokacje (Bagna, Kordon, Wysypisko, DM, MW, Rudy Las, Jupiter i Agro) są wyczyszczone z wszelkich przeciwników.
Z rozmów z samego początku wynika, że mam się dostać do Limańska, ale jak? Teleport z bagienka z Jantaru przenosi nas do Limańska do pokoju bez wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest na tyle skomplikowany, że nie wiedząc co już zrobiłeś trudno podpowiedzieć. Spróbuj z MW, w miejscu gdzie nad posterunkiem najemników są kamienie. Między nimi jest płot. Za nim pojedyncze drzewo. Tam jest teleport. Może już go masz czynny.

Znad tunelu przy moście, jeden z teleportów wrzuca do estakady. Z niej spróbój. Tak samo z teleportu w Rudym lesie, opisanego Na MW, ale  do estakady, a z niej do szpitala i na CEA. Jak tam nie będziesz, do Limanska nie wejdziesz.

Na MW bliżej helikoptera, też masz przerwę między skałami z płotem, za nim leżące drzewo.  Za tym drzewem, w zależności w którym miejscu go przeskoczysz, z boku, czy bliżej środka, masz aż 7 teleportów. Już nie pamiętam gdzie prowadzą. I jak się idzie na Radar, też jest teleport, ale i ogromne promieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w CEA i mam uratować pana S. Jak? Domyślam się, że powinienem wyczyścić mu drogę z pojawiających się przeciwników (no problem). Kolejne teleporty, kolejni przeciwnicy, ostatecznie Strelock znajduje się na ziemi (nie ma żadnej kwestii dialogowej).
Nie to jest jednak problemem. Gdzie prowadzi teleport na schodach (estakada, 2 gości, daszek, a na nim schody i teleport w połowie)??? Przenosi mnie w powietrze - domyślam się, że jego dotyczy wpis w jednym z PDA: "nie poruszać się spadając z wysoka" i spadając powinienem trafić w kolejny, przenoszący... gdzie?
Cokolwiek bym nie zrobił, zawsze zaliczam glebę. Przy dozie szczęścia i szybkim użyciu apteczki jestem w stanie przeżyć, znajduję się jednak ponownie na samym początku drogi po CEA.
Gdzie więc powinienem trafić (może dojdę tam na piechotę po ziemi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś - teleporty doprowadzą Cię na dach budynku, tego z filmiku ,w którym Sriełok schodzi po drabinie na estakadę prowadzącą do Elektrowni. Aby tam dojść wchodzisz w kolejne teleporty bez zastanawiania się. Pierwszy problem pojawia się kiedy musisz skoczyć w teleport będący w połowie wysokości budynku na którym stoisz. Jak nie trafisz - gleba. Musisz po prostu mieć save'a przed skokiem. Też kilka razy nie trafiłem. Wyhamowujesz dopiero na wspomnianym wcześniej miejscu (dach z filmiku). To jest punkt zwrotny. Po pierwsze - musisz załatwić wszystkich strzelających do Ciebie. Tych z dachu na którym jesteś, jak i Elektrowni. Po drugie - podchodzisz do teleportu i widzisz jak Striełok wchodzi na drabinę. Wtedy - hop w teleport. Lądujesz na estakadzie ze Striełokiem. A tutaj - przede wszystkim chronisz S. Bardzo podatny.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mod jest "dziwny" i pozwala na rzeczy w innych niedozwolone (kolejność rozgrywki).

Wydaje mi się, że do CEA powinienem wybrać się wcześniej, porozmawiać z S. i od niego dowiedzieć się o PDA Gryka. Wtedy "wskakujemy" w teleport, wracamy na wcześniejsze lokacje (nawet S. mówi coś o tym, że na nas zaczeka) i zbieramy potrzebne PDA. Ja rozmowę z nim poprowadziłem jednym ciągiem, oddałem PDA, zaliczyłem krótki przelot przez CEA i zostałem goły i wesoły przed teleportem do Limańska. Aha, po 10 sek. padłem z głodu :(

Wniosek: nie przejmować się poradnikami (ktoś inny mógł przejść lokacje w innej kolejności), tylko czytać to co pojawia się na ekranie (nawet wiele etapów wcześniej) i stosować się do informacji z PDA lub rozmów.

Oczywiście poradniki są pomocne, jeśli nie możemy znaleźć konkretnego PDA czy fleszki. Poza tym czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Aha, i pamiętać o tym, co się przeczytało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.