Skocz do zawartości

GRY RÓŻNYMI FRAKCJAMI - wynikające problemy


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie post z dyskusji ogólnej, dotyczący gry jako wolnościowiec, powinien znaleźć się tutaj. Bo jest to duży problem. 

Cytat

No i pod względem fabularnym - utknąłem.

Gram w Wolności i w związku z tym nie mogę porozmawiać z Wiwisektorem (Powinność) . Choć jestem jeszcze bez frakcyjny nic to nie daje. Jest na czerwono i ciągle do mnie wali. Jak rozegrałem ten fragment jako pełnoprawny wolnościowiec - to samo. A jeżeli z nim nie porozmawiam to nie wejdę do podziemi Agro i Pierwszy Stalker też się nie pojawi. Trudno uwierzyć, że Autor moda czegoś nie dopracował. Ale fakt jest faktem, że dalej nie pójdę.  

 

Szukałem rozwiązania w przyłączeniu się do Stalkerów. Ślepa uliczka. Chyba, że jest inne wejście do podziemi Agro. Bez rozmowy z Wiwisektorem. Może ktoś słyszał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zupełnie abstrakcyjna.

Rozpoczynając grę wybrałem Wolność, choć okazało się, że nie należę do żadnego klanu (tak ustawiono z automatu). Na Kordonie, przez przypadek pomogłem Specnazowi i Specnaz zrobił się na żółto, choć w moim PDA, w zakładce - statystyka - są wrogami (czerwono-żółci). I wszyscy nagle są przyjaźni. Dobra. Po wejściu na Agro dostaję info o pomoc od Powinności. Więc idę i pomagam. Ci, których ocaliłem w dowód wdzięczności walą do mnie ze wszystkich rur. Powinność jest co prawda wrogiem (zakładka), ale tylko na żółto, więc w porównaniu z Armią powinna mnie przynajmniej nie zauważać. Czyli rozmowa z Wiwisektorem kompletnie odpada i gra się właściwie kończy.

Jeżeli Autor tak zamierzał to musi być inne (drugie) wejście do podziemi Agro. A może nie zamierzał ? 

Takie to "urozmaicenia" mnie spotkały (szlag by to trafił).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś na kruczek moda. Grając frakcją, trzeba czasem ją zmienić na inną, neutralną. Inaczej wojna frakcji działa.

A temat Dyskusja ogólna po to został utworzony, aby w nim pisać o rożnych wariantach gry. Założyłeś ten temat do postawienia dwóch pytań. A zobacz jak temat jest rozwinięty. Gdyby tak każdy forumowicz chciał zakładać temat pod siebie, nikt by się nie połapał, gdzie i co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O różnych wariantach - zgoda. Wymiana spostrzeżeń - też. Ale w tym wypadku jest to problem fabularny uniemożliwiający dalszą grę. Więc dlatego przeniosłem do Problemów. A że "Dwa pytania" rozrosły się. Mod jest nietuzinkowy, więc pytań i problemów jest sporo. Temat, owszem założyłem pod siebie, ale myślę, że inni grający mają podobne trudności i skorzystają z porad w tym temacie (biorąc pod uwagę ilość wyświetleń).Ja przynajmniej tak robiłem nie będąc jeszcze zarejestrowany na forum. Posty z wrażeniami czy przemyśleniami wrzucam oczywiście do Ogólnej Dyskusji. 

To jest prawdziwy kruk nie kruczek. Przeflancowałem się na Stalkera u Waleriana, ale Powinność traktuje mnie dalej jak wroga. Zrobiłem więc coś odwrotnego. Wstąpiłem do Specnazu. I co się okazało. Dowódca stwierdził, że z Powinnością mamy poprawne stosunki. No, myślę w końcu trafiłem. Okazało się, że to czysta teoria. Dalej zero kontaktu po za wymianą ognia.   

edit: trzeba rozpocząć grę jako uczestnik Specnazu, wtedy nie będzie problemów z Powinnością.  

 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo - przyjmując Twoją argumentację, muszę jednak stwierdzić że początkowy tytuł tematu stracił sens i teraz jest nic nie mówiącym. 

Aby dalej roztrząsać tu problemy wynikające z gry różnymi ugrupowaniami, zmień go na np. " Gry różnymi frakcjami - wynikające problemy ". Będzie czytelny dla chcących zagrać w ten sposób.

Jesteś autorem tematu, więc możesz to zrobić sam. Lub o zmianę poproś któregoś z moderów.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już nawet przeszukałem pliki pod kątem występowania nazwy "Bezpieczna kryjówka".

Do tej pory moja droga wyglądała to tak: Bagna (wszystkie kwesty, w tym "przynieś, odnieś, pozamiataj" zrobione) -> Kordon (fleszka z trupa wojaka znaleziona, został jeden kwest na przyniesienie Wintoreza) -> Wysypisko (całe pod kontrolą Stalkerów lub Czystego Nieba, mam 4 PDA) -> MW (rozmawiałem z Buchaczem, mam PDA od byłego czystoniebowca - pijawka była "pomocna").
Na MW jedyne niezrealizowane zadanie to zadanie na PDA dowódcy odziału zwiadowców - oddać je zleceniodawcy czy nie? Wystarczy "skopiowanie na kartkę" zawartych tam informacji?
Dokąd udać się dalej. Rudy Las? Dolina Mroku? Na MW nikt rozmawiać ze mną nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: W v.2.52 Inną drogą, jest zmiana w sprawie PDA Gryka. Teraz nie musimy czekać aż Czarny Serż zginie, ale rozmawiamy z żywym i oddaje nam to PDA.

@Ranger801. Dobrze by było, gdybyś tu napisał, który to dialog (treść). Napisz tak jak jest, po angielsku, oraz przetłumacz na polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś Puchatek do Doliny Mroku i tak przeniosą Cię teleporty, a wiec specjalnie nie musisz tam tuptać. Jak wykonasz wszystkie zadania na MW wskakuj w teleport zaznaczony przez Antona. Później wracasz do Rudego Lasu i zaczynasz quest z Dziadkiem, który skieruje Cię na Agroprom, a tam następne zadania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem jako wolny stalker. Szło fajnie, ale coś się zacięło.

DaarMoo - czy jak opanowałeś most w Rudym lesie, to Azot z ekipą wyszedł z Limanska?

Most uwalniałem na raty i może to jest powodem, że mimo zaliczenia zadania, nie mam dalszej możliwości popchnięcia akcji. Teleport na MW nie puszcza do Szpitala i nie mam możliwości wejścia do Limanska. Byłem tylko w Gastronomie. Jestem po rozmowie z Pierwszym.

Pamiętasz może, z jakiego teleportu przenosiło do Sterowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaarMoo, czyli oddajemy PDA (screeny zawsze robię), resztę kwestów na MW, dalej Rudy Las, rozmowa z Dziadkiem i... zobaczymy co dalej.
Przy przechodzeniu z lokacji na lokację korzystacie z przejść czy z usług przewodników? Do tej pory wybierałem to drugie jako szybsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w niektórych sytuacjach gra "na piechotę" jest konieczna. Idąc, znajdujesz różne itemy niezbędne do gry, zajmujesz i obsadzasz placówki. Po drodze wychodzą zadania poboczne. Z przewodnikami to tracisz.

Otwórz PDA i zobacz chyba w statystykach. Na górze masz wymienione miejsca które są istotne dla gry. Trzeba je obsadzić.

A usługi przewodników kosztują i może braknąć kasy na np. obsadzenie punktu, lub ulepszenie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś Puchatek - jeżeli chcesz przejść na lokację na której byłeś i wszystko załatwiłeś to najlepiej (i najszybciej) skorzystać oczywiście z przewodnika. Natomiast przechodząc na nową, lepiej w tradycyjny sposób bo najczęściej spotykasz kogoś z nowym, dla Ciebie zadaniem. Zakładka - statystyki - w Twoim PDA , dotyczy wojny frakcji. Jest to rodzaj zadań dodatkowo uatrakcyjniających grę. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet jeżeli nie będziemy zbytnio się tym interesowali to i tak, bezwiednie, zrobimy prawie wszystkie pojawiające się tam zlecenia. 

Kondotier - jak dostajesz zadanie na opanowanie mostu, ekipa Czystego Nieba z Azotem pojawia się na minimapie w Limańsku. Zauważysz ją będąc przy moście. Trzeba poczekać aż dotrą. Czasami to trochę trwa. Nawet jeżeli grasz frakcję wrogą do CZN i tak są na zielono (później oczywiście na czerwono). Do Szpitala dostajesz się wchodząc do teleportu w Rudym Lesie później - estakada - piwniczka w Limańsku i Szpital.

Do Limańska wchodzisz teleportem na MW za Obozem Wśród Skał (Odległe Gospodarstwo). Nawet jeżeli nie jest zaznaczony to działa.

Do Sterowni - CEA teleport - do podziemi Agropromu.        

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubuś Puchatek - "reszta questów na MW" i teleport w Barierze MW-ych na estakadę DM. Później Rudy Las - Dziadek - jego zadanie na PDA i PDA "nad" Dziadkiem,a później Agroprom. Idąc na Agroprom przechodzisz przez Jantar, a tam są 3 fleszki i PDA przyjaciela Luka. Robisz. Zadanie na to PDA dostajesz od profesora w bunkrze, ale równie dobrze znajdziesz bez dialogu.    

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ja ich nie mam zaznaczonych. I nie wyszli. Most oswobadzałem na raty. Najpierw to nad tunelem, bo tam mnie przeniosło z Kordonu i była okazja rozwalić kontrolera, burera i resztę gadziny, i po tym tajnym teleportem przy tej stróżówce znów wróciłem na Kordon. Jak byłem później w Rudym lesie, oczyściłem stronę od lasu, postawiłem drużynę i zadanie zaliczyłem. Pisze że most opanowany.

Ten teleport na MW jest nieaktywny i informuje, że się otworzy gdy wykonam główny wątek. A mnie nic nie zalega, oprócz 4 miejsca na estakadzie.

A nie pamiętam jak się szło do szpitala. Jeszcze pogłówkuję.

Ale nie szkodzi. Mod zaliczony Czystym Niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaliczyłeś zadanie "na most" , sprawdzałeś czy zieloni (Azot i spółka) przesuwają się w stronę mostu ? Myślę, że brak przejścia MW - Limańsk wynika z nie wykonania zadania na Azota. Chyba sobie przypomniałem. Tak, aby CZN ruszyło musisz zaliczyć quest na most. Ja obsadzałem z dwóch stron.

Gratulacje ! 

 

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barret znalazłeś cztery albo pięć ? Też spotkałem taki oddział. Wyposażony tylko w m82, ale nie pamiętam z jakiej frakcji. To na pewno wrogowie. Poległych oczywiście sprawdziłeś. Azota brak ?. Hmm... trudno mi powiedzieć. Czterema frakcjami wykonywałem to zadanie i zawsze Azot z kumplami powoli turtał się do mostu.        

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.