Jump to content
LordDino

Windows

Recommended Posts

Witam szukam oryginalnej wersji Windowsa z naklejką, płytą i kluczem. Gdzie kupować żeby mi nie wcisnęli podróby i żeby nie zapłacić jak za zboże. Wersja nie jest ważna byle 64 bity.

Z win7 może być problem, bo MS robi wszystko, aby nakłonić użytkowników do przesiadki na win10.

Win7 instalowany jest jeszcze tylko na komputerach po licencyjnych. I w firmach je dostarczających, próbował bym jakoś dorwać win7.

Powiem tak jeśli kupujesz na Allegro to patrz na ilość komentarzy i jakiego rodzaju, a jakby było coś nie zgodne z opisem aukcji to jak nie sprzedawca to samo Allegro odda ci kasę. Według mnie to oryginał.

2 godziny temu, portals napisał:

Prawdopodobnie oryginał ale nie koniecznie legalny.

A dlaczego ? Wg MS (tyle, że teraz tego nie znajdę) do legalności systemu wystarczy posiadanie dwóch z trzech rzeczy :

1 oryginalnej płyty

2 COA

3 dowodu zakupu (paragon, faktura)

Ponieważ sprzedawca na tej aukcji wystawia faktury VAT, więc mamy wszystkie te 3 rzeczy.

Czyli można wnosić, że to oryginał, mogę po aukcji zadzwonić do MS i zapytać czy akurat ten jest oryginalny tak można?

Spytam i jak coś zwrócę gościowi mogę Go o tym poinformować.

3 godziny temu, LordDino napisał:

To jaki jest oryginalny żeby nie kosztował 400-500 zl? Podajcie nr. na infolinię to się zapytam co musi być spełnione żeby był ok.

Niestety tyle kosztuje oryginalny system w wersji BOX raczej nie zmienisz tego.

20 godzin temu, apg2312 napisał:

A dlaczego ? Wg MS (tyle, że teraz tego nie znajdę) do legalności systemu wystarczy posiadanie dwóch z trzech rzeczy :

1 oryginalnej płyty

2 COA

3 dowodu zakupu (paragon, faktura)

Ponieważ sprzedawca na tej aukcji wystawia faktury VAT, więc mamy wszystkie te 3 rzeczy.

Tak jak kupisz nowego BOXa w sklepie. Z tego co mi wiadomo można też zgodnie z licencją odkupić BOXa od osoby która jest pierwszym właścicielem. Jednak OEM nie można sprzedawać wcale. Licencjonowanie Windows jest dość skomplikowane. Niestety nie możemy patrzeć na system jako płytkę i naklejkę tylko niestety jako umowę z MSem.

Tym to ja bym się zbytnio nie przejmował, bo ewentualny problem miałby sprzedawca. Ja kupuję Windowsa w dobrej wierze, i dostaję wszystko, co jest potrzebne, łącznie z fakturą.

Zauważ też, że na tej aukcji wyraźnie pisze :

• stan: nowy
    • rodzaj: OEM, klucz

oraz

W zestawie:

- Oryginalna płyta DVD z hologramem

- Oryginalna nowa naklejka z kluczem wolna od dedykacji

- Jest to pełna wersja polska

Więc nabywca może IMHO spać spokojnie.

13 godzin temu, LordDino napisał:

To do mnie przemawia, bo są spełnione wszystkie warunki, a kto to sprzedaje tu jest problem, bo nie Morele czy Komputronik tylko Stefan z Wypierdziulkowa Wielkiego.

Musisz wziąć też pod uwagę że ten klucz OEM może po prostu przestać po kilku instalacjach działać.

To dla mnie za dużo jak w promocji będzie to może kupię, mój siostrzeniec za niecałe 300 zł. wyrwał, bo promo była.

Jakby ktoś słyszał o promocji na Windowsy to jestem zainteresowany.

Życia ci braknie na to szukanie. Podsunięto Ci tyle propozycji, internet pęka w szwach od konkretnych ofert, a ty dalej szukasz? :huh: Za free nie znajdziesz, kasę na "oryginał" trzeba wyłożyć. Tylko po co? :dry:

Dziwne, jak ja instaluje system to mam to domyślnie wyłączone. W każdym razie: panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa/przywracanie tam masz opcje konfiguracji. Ewentualnie jeszcze masz przywracanie systemu: prawym na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane ust systemu, tam zakładka -> ochrona systemu i masz dyski i przydzielone im miejsca na kopie zapasowe. Mam nadzieję, że pomogłem.

@LordDino tworzenie kopii zapasowej to tylko narzędzie systemowe windows i zawsze będzie z zainstalowanym systemem. Chyba że miałbyś jakąś modyfikowaną wersję ale używasz oryginału. Dopóki nie skonfigurujesz tego narzędzia to kopie nie będą robione.

backupwin7-01.jpg