Skocz do zawartości

Windows


LordDino

Rekomendowane odpowiedzi

@LordDino: Prawdopodobnie oryginał ale nie koniecznie legalny. Niestety jeśli chcesz mieć pewność że system będzie oryginalny i legalny to zostaje kupienie BOXa z dużego sklepu.

Więcej na ten temat: https://forum.dobreprogramy.pl/windows-881-legalnosc-kluczy-z-allegro-482945t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, portals napisał:

Prawdopodobnie oryginał ale nie koniecznie legalny.

A dlaczego ? Wg MS (tyle, że teraz tego nie znajdę) do legalności systemu wystarczy posiadanie dwóch z trzech rzeczy :

1 oryginalnej płyty

2 COA

3 dowodu zakupu (paragon, faktura)

Ponieważ sprzedawca na tej aukcji wystawia faktury VAT, więc mamy wszystkie te 3 rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LordDino napisał:

To jaki jest oryginalny żeby nie kosztował 400-500 zl? Podajcie nr. na infolinię to się zapytam co musi być spełnione żeby był ok.

Niestety tyle kosztuje oryginalny system w wersji BOX raczej nie zmienisz tego.

20 godzin temu, apg2312 napisał:

A dlaczego ? Wg MS (tyle, że teraz tego nie znajdę) do legalności systemu wystarczy posiadanie dwóch z trzech rzeczy :

1 oryginalnej płyty

2 COA

3 dowodu zakupu (paragon, faktura)

Ponieważ sprzedawca na tej aukcji wystawia faktury VAT, więc mamy wszystkie te 3 rzeczy.

Tak jak kupisz nowego BOXa w sklepie. Z tego co mi wiadomo można też zgodnie z licencją odkupić BOXa od osoby która jest pierwszym właścicielem. Jednak OEM nie można sprzedawać wcale. Licencjonowanie Windows jest dość skomplikowane. Niestety nie możemy patrzeć na system jako płytkę i naklejkę tylko niestety jako umowę z MSem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to ja bym się zbytnio nie przejmował, bo ewentualny problem miałby sprzedawca. Ja kupuję Windowsa w dobrej wierze, i dostaję wszystko, co jest potrzebne, łącznie z fakturą.

Zauważ też, że na tej aukcji wyraźnie pisze :

  • stan: nowy
    • rodzaj: OEM, klucz

    oraz

    W zestawie:

    - Oryginalna płyta DVD z hologramem

    - Oryginalna nowa naklejka z kluczem wolna od dedykacji

     

    - Jest to pełna wersja polska

     

    Więc nabywca może IMHO spać spokojnie.

    • Dodatnia 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    13 godzin temu, LordDino napisał:

    To do mnie przemawia, bo są spełnione wszystkie warunki, a kto to sprzedaje tu jest problem, bo nie Morele czy Komputronik tylko Stefan z Wypierdziulkowa Wielkiego.

    Musisz wziąć też pod uwagę że ten klucz OEM może po prostu przestać po kilku instalacjach działać.

    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • 2 miesiące temu...
    • 4 miesiące temu...

    Dziwne, jak ja instaluje system to mam to domyślnie wyłączone. W każdym razie: panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa/przywracanie tam masz opcje konfiguracji. Ewentualnie jeszcze masz przywracanie systemu: prawym na mój komputer -> właściwości -> zaawansowane ust systemu, tam zakładka -> ochrona systemu i masz dyski i przydzielone im miejsca na kopie zapasowe. Mam nadzieję, że pomogłem.

    • Dodatnia 1
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

    Powiadomienie o plikach cookie

    Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.