Jump to content

[CoC] Imię dla technika z Kordonu

Anton Gorodecki
 Share

Recommended Posts

21 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

jednak moim zdaniem brak tu logicznego powiązania z wyrazami Xeno i Tech.

No ale taka ksywa nie ma żadnego odniesienia do naszego języka, także równie dobrze można sobie zastąpić ją obojętnie czym co np nam się kojarzy z techniką/naprawami chociażby miał się nazywać Młotek ;) to też by mogło być. Bo Xenotech nie podepniesz pod nic z naszego języka. Ta ksywa to już bardziej coś w stylu wymyślonego nicku w necie luźny zbitek jakichś słów.

A mi Xeno to się jedynie z Xenomorfami/Ksenomorfami kojarzy ale to nie ta bajka :)

No ale może coś spróbuję wykombinować do jutra.

" Xenotech " jako ksywka mi tak średnio pasuje do świata Stalkera. Hm.. chyba, że do jakiegoś legendarnego kontrolera :smile_bessm:
Wypadałoby wymyślić proste imię dla prostego technika, który będzie pasowało do reszty niezwykłej gry. 
Niestety mam pustkę w głowie i nawet alkohol nie pomaga w twórczości. 

• Dodatnia 1

5 godzin temu, kondotier napisał:

W sumie jakiś Partacz.

Tylko kto by chciał naprawiać sprzęt w Zonie u gościa o ksywce "Partacz" chyba, że to by była taka ironiczna ksywka.

Xenotech jest więc "obcotechniczny", czyli mało z techniką obeznany

Dobre skojarzenie ale raczej w odwrotnym sensie ;) to jest bardziej odniesienie do technologii "obcych" czyli jak już coś to do obeznanego z taką technologią. Czyli raczej specjalista.

W Fallout 3 np w jednym dlc był perk o takiej nazwie, dostawało się go za rozwalenie iluś tam kosmitów korzystając z ich uzbrojenia, dzięki niemu mieliśmy bonus chyba +20% do obrażeń przy korzystaniu z broni obcych/kosmitów. Czyli mi taka ksywka kojarzy się raczej z czymś wyspecjalizowanym.

• Dodatnia 1

• 4 weeks later...