Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko, nic się nie dzieje w sumie ale nie wiem właśnie o co tu chodzi, czy tak ma być czy może mod mi się psuje? w miarę przechodzenia moda coraz więcej zadań mi wisi bez sensu pomimo ich wykonania i zauważyłem że im dalej jestem w modzie tym częściej to się zdarza, posłużę się aktualnym zrzutem zadań z mojej gry, 5 z tych zadań mam wykonanych, niby wykonanych no bo one nadal wiszą z tym że ostatnie zadanie na Kompas od Noego się dubluje właśnie u niego i on nie chce gadać no bo mam bronić tej barki, o co tu chodzi?

ss_cez137_02-09-20_19-16-06_(jupiter).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@exar SGMy do Zewu kończą się w Prypeci, są dodane nowe lokacje (ale nie przypominam sobie żeby, w którejś była Elektrownia) ale główna fabuła Zewu kończy się w Prypeci to i tu różne nitki mają też swój finał.

 

Co innego SGM do Cienia i do Czystego Nieba tam masz finały z elektrownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu udało mi się zainstalować SGM2.2 lostsoul tak aby się odpalił. Przepraszam że tak zacznę, ale instalacja jest zbyt uproszczona aby była dokładna na tyle aby działało wszystko. Metodą prób i błędów udało mi się odpalić moda. Crash zdarzał się raz na 10 loadów albo raz na 10 alttabów. Po godzinie jednak gra po prostu freezuje. Odpalam save'a i nagle jest freeze, nic nie mogę zrobić, nie wywala mnie do pulpitu z błędem, nie mogę wyłączyć przez menadżera. To problem z modem czy czymś innym? Na razie mam ustawienia wszystkie na low tak bardzo jak się tylko da.

Acha kilka rzeczy podczas instalacji.

1) Podczas setup'a z repacka odznaczyłem tam jakąś opcję(przeczytałem że dodaje jakieś chuja warte bronie a miesza dodatkowo i tak niestabilny mod, przeczytałem w tym wątku)

2)Po zainstalowaniu spolszczenia i patcha(kopiuj i zamień) uruchomiłem plik "run.bat"

3)Na koniec uruchomiłem plik "optimization.bat" i klikałem wszystko yes

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Wszystkich

Przeinstaluje moda jeszcze raz.

Kilka pytań

1) Ten fix nie jest zawarty w repacku i trzeba go jeszcze pobrać? Mógłbym prosić o wrzucenie na jakiś google hosting. yandex mi po prostu nie działa i nie mogę stamtąd pobrać tego fixa który jak doczytałem jest właśnie nie zawarty w repacku :/

2) Instalacja spolszczeń, krok a)kopiuje i nadpisuje gamedata ze spolszczenia tego około 500mb, b)kopiuje patch i nadpisuje gamedata c) uruchamiam "run.bat". Tak się instaluje spolszczenie?

3) Opcja dodatkowa przy instalacji LostSoul z repacka co ona właściwie dodaje i czy odznaczyć w końcu czy nie.

4)Plik optimization.bat co to jest w sumie i czy użyć.

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tits&BoobsBoobs

Tu masz ten pierwszy fix:

https://yadi.sk/d/38cksDRsecq4g

A tu kolejny fix 2:

https://yadi.sk/d/cz0QDDH23GMTu6

Zaraz dodam go do pierwszego posta.

Instalacja spolszczenia:

Wrzucasz gamedata do głównego folderu repacka i zgadzasz się na zmianę plików.

Z patchem tak samo.

I grasz.

Co do opcji w instalatorze repacka to się nie wypowiem bo ja używałem wersji "sam mod" do wrzucenia na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

Dzięki te linki działają. Próbuje pobrać przez yandexa ale po pobraniu tego softu plus rejestracji dalej nie miałem opcji download głównego moda, dlatego musiałem wersję repack bo jest dostępna na torrencie. Teraz jak próbowałem zalogować się na yandexa to muszę zresetować hasło, a żeby to zrobić muszę wpisać kod captcha ale on jest cyrlicą i nie jestem w stanie tego zrobić.

A w folderze spolszczenia jest plik "run.bat" uruchamiać go?

A "optimization.bat" w modzie w folderze gamedata też uruchomić i wstukiwać "y" pomaga to jakoś z optymalizacją wyłączając jakieś zbędne bajery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tits&BoobsBoobs 

Ja bym sprawdził moda bez uruchamiania tego run.bat ze spolszczenia, chyba, że jest jakieś readme i coś o tym jest napisane.

Jak mod odpali po polsku to ok, jak nie to najwyżej wtedy uruchomić ten run.bat.

O tym optymalization.bat też nic nie wiem to bym nie ruszał.

Zaraz zerknę u towarzyszy czy coś o nim jest wspomniane i ewentualnie dopiszę.

@Tits&BoobsBoobs 

Nic nic widzę o tym optymalization.bat ale przegapiłem jeszcze jeden fix na RG-6:

https://yadi.sk/d/b5JxCyV93GmiLB

Jak chcesz wrzucić to przed instalacją polonizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dowódca oddziału Alfa to jakiś absurd. Jest na niego jakiś sposób?

Jego obstawa padła szybko ale on jest nie do ubicia.

Ogólnie zużyłem na Żelaznym Lesie jakieś 1200 pocisków (przeciwpancerne 5,45 z Abakana

i 5,56 z AR15), a dowódca nadal żyje.

Oglądałem filmiki na YT wrzucone tam przez @Mnieciu . Jemu jednak dopisało "niesamowite" szczęście.

Jakaś anomalia posiadająca właściwości psychokinetyczne ubiła prawie cały oddział.

Koledze został tylko jeden członek z obstawy do uśmiercenia.

Mam zachowany RPG i 6 "ołówków" (po które musiałbym na Bagna się cofnąć)

ale czy one załatwią sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 15:32, Protean napisał:

@Major Diegtiariow Wyłącz opcję "Cienie od słońca" i zmniejsz gęstość trawy w opcjach. Może pomoże.

Trawę tak czy siak mam na niskim poziomie, bo ona mnie irytuje.

Zmniejszyłem SSAO, HBAO i inne duperele dot. oświetlenia i lekko zluzowało...

Podejrzewam, że optymalizacja gry siada i stąd te wszystkie problemy, bo przy 16Gb RAM'u raczej nie powinno tak się dziać...

3 godziny temu, DutyMirek napisał:

Witam.

Dowódca oddziału Alfa to jakiś absurd. Jest na niego jakiś sposób?

Jego obstawa padła szybko ale on jest nie do ubicia.

Ogólnie zużyłem na Żelaznym Lesie jakieś 1200 pocisków (przeciwpancerne 5,45 z Abakana

i 5,56 z AR15), a dowódca nadal żyje.

Oglądałem filmiki na YT wrzucone tam przez @Mnieciu . Jemu jednak dopisało "niesamowite" szczęście.

Jakaś anomalia posiadająca właściwości psychokinetyczne ubiła prawie cały oddział.

Koledze został tylko jeden członek z obstawy do uśmiercenia.

Mam zachowany RPG i 6 "ołówków" (po które musiałbym na Bagna się cofnąć)

ale czy one załatwią sprawę?

A poziom trudności jaki masz?

Ja gram na Stalkerze i na każdego wystarczy mi max 1 magazynek z AK na amunicji z ulepszonym rdzeniem. Z reguły też w nieco ponad minute rozwalam cały 8 osobowy oddział ALf'y moim dragunowem. Wystarczy każdemu wpakować kulkę w łeb :041:

Edytowane przez Major Diegtiariow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na poziomie Stalker również.

Doszukuję się tu jakiegoś błędu.

Wcześniej ten sam NPC (stalker Miecz na Skadowsku) dawał zadanie na oczyszczenie Leśniczówki z bandytów.

Dowódca chłonął amunicję jak gąbka wodę ale padł w końcu.

Zauważyłem, że podczas odbijania Leśniczówki u góry ekranu pojawił się czerwony pasek życia.

Sądzę, że wskazywał ilość życia jaką miał jeden ze stalkerów z oddziału, z którym przepuszczałem atak (zaznaczony był na kompasie niebieską kropką).

Nie wydaje mi się, że był to wskaźnik życia dowódcy bandytów.

PS

Dowódca oddziału Alfa ma hełm przypominający ten z Power Armor z gry Fallout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z włączeniem -cheat_mode. Po pierwsze zniknęły mi zwłoki typa z ładunkami wybuchowymi i przeczytałem że trzeba sobie je "zespawnić" przy pomocy konsoli. Aby włączyć konsolę trzeba na skrócie pulpitu kliknąć "właściwości" -> "element docelowy": ""C:\S.T.A.L.K.E.R. SGM 2.2 Lost Soul\Stalker-COP.exe"" dać ""C:\S.T.A.L.K.E.R. SGM 2.2 Lost Soul\Stalker-COP.exe" -cheat_mode" Tylko że wtedy gra po prostu się nie uruchamia : / Da się jakoś inaczej włączyć konsolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki działa

 

Ok nie działa inna rzecz. Gdy z Zatonu idę na Agroprom(to przejście przy stacji uzdatniania wody) to kilkadziesiąt metrów przed znacznikiem przejścia mam freeza. Wszystko ustawiłem na megalow włącznie z oświetleniem.

Edytowane przez Tits&Boobs
kolejny bug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuję buga...

Pojawia się to tylko w snajperkach, zwłaszcza w tych które są zmodyfikowane u majstra. Gdy PPM chcę zobaczyć przez celownik, to on cały czasu przybliża w nieskończoność.
Zauważyłem także, że czasami nie ma błędu, gdy wczytam grę z zapisu zrobionego, gdy snajperka jest w plecaku rozładowana.


Mam GGM 2.2 lost soul final+fix LSA+spolszczenie+patch do spolszczenia.
Jeśli mod posiada możliwość ulepszenia broni o wszystkie możliwe ulepszenia to nie mam zainstalowanych innych modów. Jeśli tego nie posiada to mam prawdopodobnie mod o nazwie full upgrades czy jakoś tak (prawdopodobnie tego nie mam, bo mod właśnie chyba posiada możliwość ulepszania broni o wszystkie możliwe ulepszenia).

Czy wie ktoś jak ten błąd wyłapać lub co mogłoby być tego skutkiem?

Edytowane przez Major Diegtiariow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.