Skocz do zawartości

Gothic: Modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na Stalkera 2 postanowiłem przejść w końcu Sagę Przeznaczenie. Jest to polski cykl 5 modyfikacji do Gothic II: Noc Kruka wydawanych od 2016 roku do czerwca 2020 roku. Skończyłem właśnie pierwszego moda z cyklu - Przeznaczenie. Zajęło mi to 112 godzin. Nie udało mi się zrobić wszystkich zadań pobocznych, trochę z winy moda, a trochę z mojej. Moim zdaniem mod jest trudny, trochę przekombinowany i raczej dla doświadczonych graczy.

Użyłem w min kilka Unionów, które naprawdę robią robotę. Kilka screenów z mojej rozgrywki -

Gothic2 2024-08-06 16-20-08-29.jpg

Gothic2 2024-08-06 08-02-18-80.jpg

Gothic2 2024-08-06 08-02-27-17.jpg

Dzięki unionom jest więcej opcji ustawienia grafiki, zaznaczeni są wrogowie i rzeczy możliwe do zebrania. Nie trzeba też się po nie schylać, zbierane są automatycznie jak podejdziemy na odpowiednią odległość. 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Przeznaczenie i nawet tego moda ukończyłem (sporo czasu mu poświęciłem), ale ma trochę błędów - pamiętam, że znikali mi NPC. Ciężko mi powiedzieć, czy było warto, ale na pewno bym go nie przeszedł bez porad innych graczy. @smox podziwiał Twoją wytrwałość, bo to jest dosyć trudny mod. 

Cała saga od Destiny Team składa się aż z 4 modów, o czym wspomniał @tom3kb, ale ja ogrywałem tylko Przeznaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2024 o 12:53, Agrael napisał(a):

Cała saga od Destiny Team składa się aż z 4 modów, o czym wspomniał @tom3kb

Według Gothicpedii Saga Przeznaczenie składa się z 5 modów - 

Skład sagi

Wydania w porządku chronologicznym:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox 
Z
gadza się, to jest cała saga. W tej kolejności to teraz musiałbyś przejść Przeznaczenie - Epilog, aby poznać dalszą fabułę. Ja po Przeznaczeniu odpuściłem, bo bardzo mnie ten mod wymęczył, choć był wart zagrania.

Ogólnie to na pierwszej stronie tego tematu mamy rozpiskę praktycznie wszystkich modów do Gothica. @Meta w bardzo estetyczny sposób ułożyła całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Agrael napisał(a):

Ja po Przeznaczeniu odpuściłem, bo bardzo mnie ten mod wymęczył, choć był wart zagrania.

Przeznaczenie ukończyłem nie bez problemów, ale ukończyłem.  Druga część Przeznaczenie-Epilog mnie pokonała. Okazało się, że za wcześnie zrobiłem pewne zadanie w którym zginęły potrzebne do wykonania innych zadań postacie i po grze. Przyznaję, że jestem lekko wkurzony. Słowo jednak się rzekło i zacząłem drugie podejście.

Początek gry (plaża w Khorinis ze Skipem) -

Gothic2 2024-08-16 05-55-03-49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno premierę miał mod:image.png

A już można pobrać do niego spolszczenie w wersji 1.2 z:

Moddb

Steam

Dla przypomnienia cechy moda:

Cytat

Cechy modyfikacji

  • nowa historia i bohater
  • 🇵🇱 polskie tłumaczenie i 🇬🇧 angielski dubbing nagrany przez aktorów głosowych
  • oryginalny soundtrack
  • trzy rozdziały, umożliwiające do 15 godzin rozgrywki
  • 47 zadań
  • odniesienia do oryginalnej historii z Gothic 2
  • wszystkie postacie są unikalne i mają imiona
  • jedna frakcja, do której można dołączyć (straż)
  • spotkasz tu w sumie trzy frakcje – straż, farmerów, bandytów i kilka postaci niezależnych

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja aktorstwa głosowego w Edycji Rozszerzonej (Gothic 1). 

Spoiler

 

A z innej beczki, to została wydana... Książka kucharska. Podobno ma 160 stron i zawiera aż 63 przepisy. 

Spoiler

gothic-oficjalna-ksiazka-kucharska.webp

Nie zostanie wydana w Polsce, ale jestem pod wrażeniem, że komuś się chciało. W sumie to zjadłbym pieczonego ścierwojada :D Więcej informacji - KLIK

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gothic III ogrywany jest z najnowszym modpackiem, jest miodzio. Trochę niestety użyłem kodów, żeby sprawdzić jak wygląda gra jako mag i chyba następne podejście zagram pełnoprawnym magiem.... :D

A dziś ściągnąłem znów Gothic'a i dograłem mu modyfikacje Edycja Rozszerzona+ i hue hue odkryłem, że stary bug na mnożenie kilofów działa, więc nie trzeba się martwić o finanse na handel i rozwój bohatera.... :P

Aczkolwiek widząc, że mod oferuje swobodne strzelanie z łuku/kuszy chyba stanę po stronie Starego Obozu, może uda mi się zostać magnatem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fanów Gothica zachęcam do zapoznania się z tym tematem - https://www.youtube.com/watch?v=mfoTHWnlW88

Mowa tam jest o modzie Gothic 2 New Balance i Polskim dubbingu AI do niego.

Gram właśnie w tego moda i muszę przyznać, że Team Sefaris odstawił kawał dobrej roboty, a teraz tym pełnym dubbingiem, to rewelacja.

Gram jako Łowca demonów, a to siedziba tej gildii -

Gothic2 2024-09-13 19-21-17-86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa Returninga stworzyła w zasadzie grę MMO dla jednego gracza. Zbyt dużo zawartości, która niekoniecznie pasuje do świata gry, aczkolwiek pamiętam, że doszedłem do pustyni Adanosa, której za cholerę nie umiałem przejść. New Balance to po prostu nowa zawartość i trochę zmian. Oni chyba pracują nad kolejnym rozszerzeniem moda o nazwie Goetia czy jakoś tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.