Skocz do zawartości

Gothic: Modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieje Khorinis mają jeszcze szanse nie dać dupy i wyjść z jakimś tam honorem. Fakt, pierwotnie była jedna ekipa od Dziejów, potem był rozłam i z czego co widać wyszło na dobre. Przynajmniej mamy jeden świetny mod. Ekipie od DK należy się 500 + batów na gołą rzyć za to, że szumnie ogłaszali jaki ich mod będzie wspaniały i ilu aktorów wzięło w nim udział. Szkoda, że większość nestorów niestety zmarła przed premierą moda, mam nadzieję, że chociaż któryś z żyjących dożyje premiery i będzie mógł przeczytać ode mnie trochę ciepłych słów.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś długo te poprawki trwają... No chyba, że sprawdzą się moje słowa i wyjdzie na to, że Kroniki oraz Archolos ścisle ze sobą współpracują i ich rozłam to miał być dym na oczy fandomu, żeby Kroniki przetarły szlak, a dopiero Dzieje dopowiedziały dalsze losy Marvina i reszty... 

 

Zobaczymy co będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań o modzie. Mam wersję pudełkową Gothica 2, więc pobrałem Launchera zaraz jak się pojawił mod do pobrania. Niestety Launcher nie jest wspierany i choć jest opcja aktualizacji, to nie działa. Dzisiaj pobrałem wersję v1.0.5, bo w v 1.0 miałem wylot, którego na szczęście w v1.0.5 nie ma. 

Co do samego moda, to jestem w szoku. Mnogość wyborów sprawia, że chcąc poznać CAŁEGO moda, trzeba zagrać pewnie z kilkanaście razy. W samej gildii kupieckiej (do której dołączyłem) jest kilka dróg awansu. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb, tak właśnie zrobiłem. Teraz, jak przesiadłem się na światłowód pobranie niecałych 5GB trwa chwilę🙂

Teraz mogę śmiało powiedzieć, że to najlepszy mod do Gothica 2 + Noc Kruka w jaki grałem. Otóż można zostać czeladnikiem u więcej niż jednego mistrza. Właśnie Frida awansowała mnie na mistrza strzelectwa i powiedziała, że mogę zostać czeladnikiem u kogoś innego. Rewelacja, potrafię robić dobre łuki i kusze, a teraz zostanę uczniem kowala i zrobię sobie wypasioną broń białą.

Frida.jpg 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się nowy spolszczony mod do Gothic 2 NK -> Przebudzenie (v1.3 PL). Nazwa może niezbyt szczęśliwa bo już jeden mod o takim tytule jest ;) ten to spolszczony mod Awakening.

Główne cechy moda zacytuję:

Cytat
Przebudzenie
Spolszczenie by Team Sefaris
Opis:

Przebudzenie to modyfikacja przenosząca Gothica 1 na silnik Gothica 2. Poza oryginalnymi zadaniami i mechanikami modyfikacja zawiera również inne mody, takie jak Ludzie z Górniczej Doliny, Mroczne Tajemnice, a także elementy z innych projektów. Dodano również wiele unikalnych zadań, których nie można znaleźć w innych modach. Przywrócono usunięte lokacje, które miały być częścią gry, ale nigdy nie zostały ukończone, a także wprowadzono poziomy trudności dla tych, którzy lubią wyzwania.

Linki i instrukcje instalacji można znaleźć np w temacie moda na forum Bractwo Spolszczenia.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, Mroczne Tajemnice.. :)

Z biegiem czasu przestałem się interesować tego typu modami do G1, ale to dlatego, że ich autorzy zbytnio ''rozbudowali" Górniczą Dolinę. Na każdym kroku NPC i zbędne, a nawet niepasujące do otoczenia budowle. 

A co do Przebudzenia.. No, wygląda ładnie. Polecam sprawdzić u Kajmy - KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Agrael napisał:

Hah, Mroczne Tajemnice.. :)

Z biegiem czasu przestałem się interesować tego typu modami do G1, ale to dlatego, że ich autorzy zbytnio ''rozbudowali" Górniczą Dolinę. Na każdym kroku NPC i zbędne, a nawet niepasujące do otoczenia budowle. 

A co do Przebudzenia.. No, wygląda ładnie. Polecam sprawdzić u Kajmy - KLIK

Ogólnie MT przydałby się remake, który wpasowałby się bardziej do lore Gothica, choć nadal zachowywał swoje rozszerzenia. Przydałaby się lepsza logika w zadaniach... Ogólnie czasem sobie myślę nad napisaniem około 100-200 zadań do Gothica II Noc Kruka, które nie miałyby wpływu na fabułę oryginału, a rozszerzałyby zawartość poboczną. Przykład? Więcej misji dla strażnika miejskiego, np. zagadka morderstwa, patrole, zwiady, utrzymywanie porządku w dzielnicach... Bycie najemnikiem w obu Gothicach jest jak bycie strażnikiem. xD Stąd przydałyby się misje od takiego Gebrandta, który chciałby usunąć osoby, które mogłyby zagrażać jego interesom. Bycie czeladnikiem ogranicza się do tworzenia mieczy/mikstur lub sprzedaży skór Bosperowi, a ja bym dał zadania w stylu: "Bosper dowiedział się o wilkach na farmie Lobarta, wysyła Beziminnego w celu ich wybicia.". 

Ogólnie marzy mi się połączenie tych wszystkich nieinwazyjnych modów do Gothica 1 i dodaniu swojej zawartości....

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc to jest ta inwazja waranów o której śpiewał Kazik?

Chyba muszę spróbować tego Przebudzenia przy okazji czekając na w pełni załatane Kroniki Myrtany...

Pierwsze dwie części dostały własny Warsztat na Steamie. Dobry sposób na ich archiwizację o ile jeszcze twórcy ich nie porzucili/zapomnieli o nich co w przypadku starych modów może się zdarzyć.

Gothic - https://steamcommunity.com/app/65540/workshop/

Gothic 2 - https://steamcommunity.com/app/39510/workshop/

Edytowane przez ZapomnialemLoginu
z ostatniej chwilii
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem właśnie moda do Gothic 2: Noc Kruka o nazwie - Gothic 2 Plus w najnowszej wersji 1.1d. 

Na forum Bractwo Spolszczenia wszystko jest fajnie opisane - https://www.bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=1133

Stawiam tego moda wysoko w rankingu modów do Gothic 2: Noc Kruka, które nie zmieniają fabuły gry.

Kilka screenów z mojej rozgrywki -

Gothic2 2022-04-05 07-08-08-68.jpg
 

Spoiler

Gothic2 2022-04-09 07-36-25-31.jpg

Gothic2 2022-04-03 20-23-44-19.jpg

Gothic2 2022-04-05 07-39-39-50.jpg

 

 

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na moda Sythera do Gothic 2 Noc Kruka. Na dzień dzisiejszy dostępna jest tylko próbka (kilkanaście godzin gry), ale trwają prace nad finalną wersją. Jeżeli to się uda, to będzie kawał świetnego moda - https://www.bractwospolszczenia.pl/showthread.php?tid=920

Kilka screenów z mojej rozgrywki -

Gothic2 2022-04-26 17-44-23-90.jpg
 

Spoiler

Gothic2 2022-04-26 17-32-33-05.jpg

Gothic2 2022-04-25 20-34-58-38.jpg

Gothic2 2022-04-26 17-38-22-78.jpg


 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kilka zdań o modzie do Gothic 2 Noc Kruka - Klasztorhttp://druzynaspolszczenia.pl/showthread.php?tid=1189 

Mały, niepozorny mod, który jakoś umknął mojej uwadze i bardzo się cieszę, że go znalazłem. Jest to mod inny niż wszystkie. Gramy jako młody Inkwizytor - Baltasar, który musi rozwikłać tajemnicę wyspy.

Dla mnie ten mod, to rewelacja!

Gothic2 2022-05-04 19-42-41-79.jpg
 

Spoiler

Gothic2 2022-05-04 19-44-37-21.jpg

Gothic2 2022-05-04 19-45-14-71.jpg

 

Gothic2 2022-05-04 19-43-05-92.jpg

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz

Pamiętacie jak pisałem dawno temu o tworzeniu serwera Minecraft w uniwersum Gothica? Okazało się ku mojemu zdumieniu, że projekt nadal chce być realizowany przeze mnie i e-znajomego, więc od paru miesięcy intensywnie rozwijamy nasz projekcik. Na załączonym screenie kowal Thoran ostrzy miecz. Jest tylko dekoracyjna poza, ale nie będę zbytnio zdradzać co tam mamy w skrypcie. Zdradzę, że jest rybołóstwo, gotowanie, wydobywanie rudy i kowalstwo, myślistwo oraz alchemia. :)

Powoli zbliżamy się do pierwszych otwartych testów. Serwer oparty będzie również o mody, stąd będziemy mieć "minecraftowe" modele pełzaczy, cieniostworów i orków. 

Będzie można wykonywać różne misje od NPC. Większość zrobicie jednorazowo (tak jak w Gothic-u), a niektóre będą powtarzalne (tak jak w grach MMO). Przede wszystkim gracze będą napędzać sobie i wam rozgrywkę. To od was zależy, czy będziecie wraz z kolegami napadać na innych, czy zostaniecie potężnym magiem w kolonii, który odkryje sposób na pozbycie się magicznej bariery. A może będziecie dowodzić obozem???

 

Jak będziecie chcieć, zrobię post reklamowy o serwerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie przeglądałem nowości z modyfikacji do Gothica. Troszkę się dzieje. 

  1. 08.07 zadebiutowała modyfikacja Moe Edition do G2NK. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawy "twór", bo wzbogaca Gothica 2, ale bez Nocy Kruka. Prezentacja: 
    Spoiler

     

  2. Pierwsze minuty z Edycją Rozszerzoną do Gothica: 
    Spoiler

     

    Chłopaki z Bractwa Spolszczenia postanowili przeprowadzić ankietę w temacie moda na swoim forum dot. mieszanego dubbingu. 

Do naszego zbioru modów w #1 poście dodałem następujące produkcje: 

  • Atariar Edition PL
  • Moe Edition PL
  • L’Hiver by Buddygoth
  • Przebudzenie
  • Uwięziony w Dolinie

Na liście można zobaczyć Przebudzenie, ale warto przypomnieć, że nie jest to części sagi autorstwa Destiny Team, a całkowicie odrębna modyfikacja do G2NK, którą przechodził m.in. @smox. Saga Destiny Team została w #1 oznaczona.

  • Super 1
  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, słuchajcie, mieszkańcy Khorinis!

O1cYN2h.jpg

Na forum Bractwo Spolszczenia pojawiła się informacja od autora Lobos, że ruszyły prace nad jego nową wersją moda. Największą nowością będzie dubbing, choć sama produkcja zostanie rozszerzona. Tak swoją drogą, to autorem moda jest nasz rodak o pseudonimie.. Lobos :) 

Z7JNnbx.jpg

Od autora:

Spoiler

Po prawie 2 latach od premiery podstawowej wersji i obejrzeniu wielu streamów z modyfikacji, wyłapałem dość sporo rzeczy które można byłoby ulepszyć lub dodać.
Przewodnim tematem, który ciągle się pojawiał był jak się można domyślić DUBBING. Niechciałem się za to zabierać ze względu na brak czasu. Dłubać przy modyfikacji można sobie w dowolnym czasie, ale jeśli chodzi o dubbing potrzeba większej organizacji i aktywności. Nie mniej jednak podjąłem się tego zadania i zaangażowałem do produkcji inne osoby. Na tą chwilę (24 sierpnia 2022) zgłosiło się do dubbingu 47 osób a 23 z nich dostały już role. Prace ruszyły kilka temu. W tej chwili dubing jest skończony na 1.88%. Kwestii dialogowych jest ponad 7000. 

Oprócz samego pełnego dubbingu zostaną wprowadzone pewne zmiany do samej rozgrywki. Niepełna lista znajduje się poniżej (Niepełna ponieważ najprawdopodobniej wpadną mi do głowy jeszcze nowe pomysły)

Zmiany w wersji 1.0: 

Spoiler
  • Pełny polski dubbing do moda nagrany przeze mnie, graczy i widzów. (Obiecuje lepszą jakość niż Mroczne Tajemnice)
  • Dodana zostanie magia i możliwość gry pod magię na podobnej zasadzie co w Kronikach Myrtany
  • Kilka nowych pomniejszych lokacji (jedna z nich na screenach)
  • Nowi NPC
  • Nowe wątki i dialogi
  • Więcej mrocznych plot twistów.
  • Dodano więcej przedmiotów do zdobycia (tzw. ingredientów do zebrania :))
  • Dodano możliwość ulepszenia najlepszych broni u Carlosa (2x 2H, 1h, łuk)
  • Dodano 10% kryta do toporu Boga Wojny.
  • Poszerzono Biologowi serię zadań "Badania Biologa" o jedną misję na elitarny poziom.
  • Bug ze strzelaniem przez kolce w świątyni zostanie usunięty
  • Poprawienie bugu z blokowaniem się NPC w podeście w kopalni.
  • Poprawienie rutyn Santosa i Wascara gdy idziemy po Lupino do krypty.
  • Dodane zostaną czasowe buffy takie jak "Dłoń krytyka" ,szybki atak & poruszanie się, zwiększony atak oraz ochrona.
  • Dodanie zostany teleport z Groty bezpośrednio do Doliny, żeby nie tracić czasu na wracanie przez dwa zeny.
  • Poprawione zostanie zakończenie moda
  • Dodany zostanie film końcowy do moda.
  • Lokacja z pustyni gdzie nie mogliśmy wejść zostanie użyta w ciekawy sposób.
  • Kopalnia na pustyni w pobliżu wioski, gdzie niebyło nic oprócz 3 bryłek siarki zostanie lepiej wykorzystana.
  • Usunięto bonus many w ogniocierniu. (Gracze go zjadali i niemieli czym tworzyć zupek na ochronę)
  • Serafis odnawia teraz 15 many zamiast 4.
  • Dodano do kupienie mikstury na manę u Biologa i Vito
  • Od teraz po dołączeniu do Legionu można wybrać sobie broń u Hectora zależnie pod co gramy (2 z nich są unikatowe i nie da się ich zdobyć w inny sposób)
  • Poprawiono błędne wyświetlanie statystyk pancerzy w oknie dialogowym u Gratusa i Fuada na wersji Ultra+
  • Dodano handlarzom wiecej strzał i bełtów.
  • Dodany zostanie nowy pancerz do zdobycia związany z wątkiem w nowej lokacji.
  • Pancerz z podwodnej biblioteki będzie słabszy od taktycznego pancerza żołnierza na wersji Ultra+
  • Poprawiono niepodrasowane potwory na wersji Ultra+ (rozpruwacz, demoniczny rozpruwacz, cieniostwór, reptoidy, lord cienia) od teraz będą silniejsze.
  • Dodano możliwość nauki podstawowych trofeów w 1 rozdziale w przypadku, gdy zawaliliśmy polowanie.
  • Dodanie zostany częściowy respawn potworów z 4 tieru/rozdziału w późnym rozdziale 3 gry.

Tg8d8h4.jpg

Szacowany czas wydania dubbingu wraz z aktualizacją 1.0 to grudzień tego roku.

Źródło: logo.jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądnęłam sobie ostatnio fajną ciekawostkę - gameplay z prasowej demówki, wersji 0.94k z 2000 r. i zauważyłam, że źródłowe nagranie prowadzi dodatkowo do dwóch nietuzinkowych projektów:

  • quasi-mod o tytule Phoenix, z opisu wynika, że jest inspirowany wizją gry z lat 1998-2000, ale ma być opowiedziany w formie greckiej tragedii, ciekawy pomysł - strona macierzysta projektu;
  • archiwum materiałów przedpremierowych (niekiedy popremierowych) dotyczących gry, piękna sprawa - Gothic Archive.
     

Jeszcze jedna rzecz wpadła mi w oko jakiś czas temu, a nie widziałam, żeby było to tutaj poruszone. Otóż wygląda na to, że jakaś grupa tworzy modyfikację, która ma dokończyć anulowaną kontynuację pierwszej części - Gothic Sequel.
Mam wrażenie, że z ich strony na FB poznikało trochę postów, ale twórcy pod koniec sierpnia br. informowali, że "projekt żyje i ma się dobrze".
Tutaj strona, a tutaj kanał na YT.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legend of Ahssûn to chyba najdłuższy mod, jaki kiedykolwiek wyszedł. Bardzo możliwe, że pod tym względem przebija Odyseję. Na YT znalazłem pełne przejście moda - 82 filmy i spora część z nich trwa ponad godzinę. 

Na forum Bractwa Spolszczenia możemy przeczytać, że ekipa Quascha połączyła siły z Sefaris i wspólnie spróbują przetłumaczyć Legend of Ahssûn. 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.