Skocz do zawartości

Gothic: Modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

@smoxJak mówiłem powrócę do Gothica jak już z książką będę na mecie, obecnie mam z cztery opowiadania do uzupełnienia (wiesz brakuje rozwinięcia i zakończenia) i wtedy będę szukać wydawcy. Jakieś takie popłuczyny po Stalkerach i Metrze sobie poczytacie. 😉

 

@MetaZ czego co widzę na filmiku orkowie zrobili się bardziej ludzcy. 😉 Tylko po co im to wydobywanie rudy? Ano zobaczy się...

Edytowane przez Darrien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zarzuciłem sobie tego Mod Packa do G3 co wspomniał @smox ale tak elegancko zrobionego launchera do moda to jeszcze chyba nie widziałem. Każdy modzik ma ładny opis o co w nim chodzi, dodatkowo,  z którymi współdziała albo nie. Profesjonalne podejście ☺️

Ps. Na theModders widziałem posta, że Team Sefaris będzie robił spolszczenie moda Bractwo Śniącego DE ale nie wiem czy to jakaś pewna informacja czy jakaś plota, tak tylko informuję co zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tom3kb napisał(a):

Tak z ciekawości zarzuciłem sobie tego Mod Packa do G3 co wspomniał @smox ale tak elegancko zrobionego launchera do moda to jeszcze chyba nie widziałem. Każdy modzik ma ładny opis o co w nim chodzi, dodatkowo,  z którymi współdziała albo nie. Profesjonalne podejście ☺️

Ps. Na theModders widziałem posta, że Team Sefaris będzie robił spolszczenie moda Bractwo Śniącego DE ale nie wiem czy to jakaś pewna informacja czy jakaś plota, tak tylko informuję co zobaczyłem.

Bractwo Śniącego to jakiś modzik do Gothica 3? Jak tak to czekam. 😜 A samą paczkę na pewno ogram, właśnie chciałem tę paczkę sprawdzić. Korci mnie jej zawartość. W Quest Packa i Content moda grałem, jedyne zastrzeżenie mam do jakości dialogów (brzmią gorzej niż w Kronikach Myrtany) no i budowy zadań w sensie, że niczym się nie różnią od schematu z Gothica 3 tj. ubij kogoś, zdobądź skóry i tak dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem parokrotnie :) tam nie masz klas postaci. Ja zawsze szedłem w kusze i broń jednoręczna. I starałem się jak najszybciej szaty Paladyna ogarnąć.

Oczywiście Król + Rebelianci i Nordmar.

Choć raz zagrałem jako zły.. Assasyn i Najemnik ale gra jest ewidentnie dziwna jak dla mnie. Nie czułem tego. Pewnie przez to, że w 1 i 2 nie możesz być zły.

Zresztą jak mordujesz wszystko to jesteś w stanie być każdą postacią. Magiem z mieczem, kusznikiem z przywoływaniem. Czym tylko dusza zapragnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za post pod postem ale uważam, że to ważne :)

Ostatnio ożyła ekipa od Dziejów Khorinis. Generalnie jak dla mnie typowe blubranie. Coś, że pracują ale muszą od nowa i takie tam teksty. Raczej nie spodziewał bym się fajerwerków ale z kronikarskiego obowiązku wypada odnotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pojawił się jakiś nowy film na ich kanale YT? Na ich grupie FB ostatni wpis pochodzi z maja br. 

Pomijając te wszystkie afery z nimi związane, to jak długo pracują nad modem? Z 10 lat na oko. I przez te 10 lat w kółko to samo - tutaj trzeba coś poprawić, tam ktoś rzuca kłody pod nogi itd. Co za dużo, to i świnia nie zeżre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

 

Mod został rozwiązany. Fani zostali oszukani. Było do przewidzenia. XD

 

Zespół Dzieje Khorinis podjął decyzję o zaprzestaniu prac nad modyfikacją oraz pożegnaniu się z fanami. Z tego miejsca chcemy wyjaśnić przyczyny tej decyzji oraz podkreślić parę spraw.
Podstawową przyczyną o zaprzestaniu prac jest brak komunikacji z byłym głównym koordynatorem projektu, który zajmował się między innymi przygotowaniem dubbingu. Nie otrzymaliśmy w 100% pewnej odpowiedzi czy dubbing zostanie nagrany, więc założyliśmy, że nie można na to liczyć. Również niejasna jest sprawa niewielkich ilości nagrań "nestorów", którzy już odeszli. Dzieje Khorinis bez obiecanego "oryginalnego" dubbingu nie mają sensu. Żałujemy także, że nagrania nestorów nie zostaną zaimplementowane do modyfikacji. Mamy jednak nadzieję, że właściciel praw autorskich będzie w stanie pozytywnie je wykorzystać.
Jakiś czas temu podjęliśmy decyzję o zredukowaniu części „Vaduz” (DK 1) i połączeniu jej z Khorinis (DK 2), aby zwiększyć szansę na przygotowaniu dubbingu do obu planowanych wcześniej części modyfikacji. Ze względu na niejasny stan dubbingu oraz zbyt wiele problemów w projektowaniu scenariusza nie byliśmy w stanie określić jasnego kierunku działania. Czas od marca tego roku do sierpnia poświęciliśmy na poprawki scenariusza i projektowanie dalszej części fabuły (Khorinis).
Błędem ze strony zespołu było prowadzenie nadmuchanego PR, które rozbudziły w graczach nadzieję na ambitny projekt z gwiazdorską obsadą. Wiele projektów modyfikacji do Gothica upadło z powodu braku motywacji i tutaj jest podobnie, lecz chcemy, aby było dla Was jasne to, że brak motywacji wyniknął ze złego zarządzania, którego nikt nie ma już siły naprawiać. PRZEPRASZAMY wszystkich fanów oczekujących na modyfikację, ślących nam dobre czy gorzkie, ale konstruktywne słowo oraz wszystkich wspierających finansowo na kanale Youtube.
Z tego miejsca chcielibyśmy pogratulować też sukcesu ekipie Gothic II Kroniki Myrtany, Ekipie, która przekuła prawdziwa pasję w coś, co faktycznie powstało, a co było początkowo okupione niezrozumieniem ze strony fandomu. Cieszymy się, że udało im się przetworzyć to w dobrego moda, która zainteresowała społeczność Gothica na tyle, że są głodni ich więcej.
Kłaniamy się więc nisko, żegnamy i idziemy w swoją stronę. DK 2008-2023.
Pozdrawiamy, zespół Dzieje Khorinis.

Źródło: https://www.facebook.com/dziejekhorinis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ignachinio napisał(a):

Właśnie miałem pisać. Koniec projektu który według niektórych nie istniał wcale. No i pytanie o siano które zbierali..  

Oni to robili od 2008 roku czyli generalnie 15 lat i wychodzi na to że nic nie zrobili. To jest hit! 

 

 

Pytanie czy seniorzy dostali swoją zapłatę? Pytań jest wiele. Wiesz podejrzewam, że rok 2008 to najprawdopodobniej okres uczenia się modowania. xD  Zapewne większość członków projektu była gimbusami. XD Tak naprawdę obecną wydmuszkę robili z pięć lat temu tj. od 2018. XD

Cóż... jak będę pisać parodię fantasy, to opiszę pokrótce Dzieje Khorinis. xDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ignachinio napisał(a):

Ten projekt to był chyba martwy już z pięć lat jak ekipę od kronik myrtany pogonili. Od tego czasu to były robienie sobie jaj z graczy czekających na moda. Przykre to. 

Cóż to było do przewidzenia. Entuzjastycznie podchodziłem do tego w 2018 roku, co widać po postach. Ba dzisiaj jakiś łebek dał reakcję "Ha ha ha" pod moim komentarzem odnośnie papierowych chrząszczy. XD Cóż, większość ludzi pamięta jak w 2008 roku pojawiały się zapowiedzi tego moda, ale ja wtedy miałem 8 lat i miałem co innego na głowie niż jakiś tam toksyczny fandom. XD

Ale jak pisałem na Fanpage DK żal mi nesterów i tych, co chcieli zrobić zajebistego moda. Naczelnego mi nie żal... Bo to kuźwa jebany korpiarz. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.gry-online.pl/newsroom/gothic-2-dzieje-khorinis-za-kulisami-rozmawiamy-z-wspoltworca-mod/z926575

 

Macie wywiad z Bhaalem. Cóż jak dla mnie to trochę takie pitu-pitu, bo pamiętam, że imć Bhaal chciał ode mnie żebym jako scenarzysta wymyślał nietypowe mechaniki do Dziejów Khorinis. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.09.2023 o 16:17, Agrael napisał(a):

Swoją drogą pojawił się nowy mod do G2NK - Edycja Rozszerzona+

@Agrael, mod  Edycja Rozszerzona+ jest do Gothica 1. Zainstalowałem go sobie dzisiaj. Dodałem według opisu instalacji na Youtube różne mody graficzne, DirectX 11 do G1 i teraz wygląda to u mnie tak -

GothicMod 2023-10-02 16-31-09-62.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się zapowiedź nowego moda :) 

9787.jpg


Po wielkim buncie Król stracił kontrolę nad kolonią karną. Od tamtego momentu musiał negocjować ze skazańcami, to też wszystkie dobra wyprodukowane na kontynencie trafiały do kolonii w zamian za magiczną rudę. Ten stan rzeczy nie był nikomu na rękę poza więźniami, których wojna nie obchodziła, gdyż byli odizolowani od reszty świata. Pewnego dnia, król miał dość wciąż rosnących oczekiwać magnaterii ze Starego obozu, którzy to żądali coraz więcej, oferując w zmian coraz mniej cennej rudy. Rhobar zdecydował wysłać oddział gwardzistów do doliny. Ci przy osłonie nocy mieli zejść do kolonii i założyć obóz gdzieś na odludziu, aby przygotować się do jednego zadania - odbicia zamku z rąk Gomeza. Jednak misja przedłużała się, a Król potrzebował informacji, co dzieje się z oddziałem, czy zadanie zostanie wykonane. Dlatego też za barierę przybywa kolejna osoba, posłaniec królewski, który ma dowiedzieć się co się stało z oddziałem i przekazać raport królowi. Wyposażony w jedyny egzemplarz zwoju teleportacyjnego poza barierę wszedł do kolonii. Jaki będzie jego los, czy uda mu się wykonać misję? To się okaże.

Cechy moda:

Spoiler
  • ponad 20 zadań;
  • fabuła, który cały czas gna do przodu;
  • około 5 godzin gry;
  • nowe postaci i dialogi;
  • nowe przedmioty;
  • bitwy;
  • nowe modele 3d, animacje itd.;
  • lekko zmieniony świat;
  • pełny Dubbing;
  • i wiele więcej.

Od autora:
Tym modem chciałem się pożegnać z silnikiem G1, gdyż całkowicie przerzucam się na G2. Nie chciałem znowu pchać się w projekt, który zajmie mi rok życia, tak jak to było chociażby z Gladiatorem. Chciałem zrobić coś mniejszego, dając sobie max 2-3 miesiące. Mimo tego mod nie będzie zrobiony byle jak, ale naprawdę się postaram aby był po prostu PRZYJEMNY. Zachęcam do śledzenia tematu.

Screeny: 

Spoiler

Gothic-Mod-2023-10-05-23-38-22-57.jpg  Gothic-Mod-2023-10-12-20-52-03-77.jpg

Gothic-Mod-2023-10-12-20-52-35-49.jpg  Gothic-Mod-2023-10-12-20-52-44-40.jpg

Gothic-Mod-2023-10-12-20-52-51-16.jpg  Gothic-Mod-2023-10-12-20-54-39-01.jpg

Warto na koniec dodać, że za modyfikację odpowiada OrtegaX. Ma na swoim koncie takie mody jak "Gladiator" lub "Dolina Zombie". 

  • Źródło - KLIK
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem, że na stronie Sefaris pojawiły się mody, które tłumaczyła grupa Bractwo Spolszczenia. Ponadto dodali nową zakładkę - Gothic Online, w której jest Axyl MMORPG

Jeżeli chodzi o modyfikację Z woli Króla to jej autor poinformował, że zadebiutuje w 2024 roku. 

Za to ekipa odpowiedzialna za powstający mod Złote Wrota 2 Serce Bogini poszukuje testerów. 

Spoiler

404257688_839336151528606_2359460999548087872_n.jpg

 

I raczej tyle. Odnoszę wrażenie, że w kwestii moddingu Gothica ostatnio niezbyt wiele się dzieje. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.