Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb 

2 godziny temu, tom3kb napisał:
2 godziny temu, cez137 napisał:

 

@tom3kb pierwsze włosy już wyrwane :037:bo zegarka dla Kułaka nie ma tam gdzie był wcześniej :007:

Nic nie jest tam gdzie wcześniej. Jaki byłby sens tego moda jakby wszystko było tak jak w poprzedniej wersji.

A bo to mało takich modów jest z tą samą fabułą? poprawili grafikę, dodali jakieś atmosphery, dorzucili kilka zadań, paczkę broni i niby nowy mod a tak naprawdę wszystko to samo tylko ładniej zapakowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Tylko uważaj, bo na samym początku gry, można sobie namieszać. Można nie zabrać morfiny z posterunku, oddać arta handlarzowi, nieumiejętnie używać maski wilczka, niewłaściwie pogadać z kontrolerem i smród się ciągnie przez całą grę. A na Wysypisku i w DM podobna sytuacja. Tak, że nie oceniaj dnia o poranku. To nie jest ani łatwy, ani tuzinkowy mod. Korzystaj z porad zawartych we wpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Ale chyba nie doczytałeś, albo nie dosłyszałeś, że musiał powtarzać grę bo schrzanił początek. Po to autor moda dał ten dodatkowy element, abyś nie musiał kombinować. Ja też na początku swoich kilku gier, wyrzucałem sprzęt i po ucieczce starałem się go zabrać. Ale w końcu się zorientowałem, że to zbędne utrudnienie gry i dawałem się ograbić. Pilnowałem tylko zabrania dokumentu i morfiny. Bo po co mi strzelba, jak nie ma do niej amunicji. Przestałem lekceważyć samopału, który z tą "lepszą" amunicją jest bronią zabójczą. Nawet przydatną w dalszej części gry. A jak na Obrzeżach ma się amunicję do strzelby, to i lepsza strzelba ( pompka ) też się znajdzie. I cała kupa pancerzy i różnej doskonałej broni. Znajdziesz już na kordonie takiego 4. lufowego obrzyna, oraz naboje z solą. Jedno i drugie bezcenne. Taka mała armatka. Mnieciu trochę beztrosko potraktował moda. Nie wyciągnął z niego wszystkich smaczków. A jest ich bardzo dużo. Choćby korzystanie z laptopów i wszystkich zawartych w nich opcji handlu, przywoływania NPCów itp.

Ale pomęcz się trochę samodzielnie. Dobrze na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier zrobiłem wszystko zgodnie z twoim poradnikiem oprócz tego że nie zdążyłem wywalić wszystkiego z plecaka tam koło tych płyt, kartkę wziąłem i morfinę również

 

Gdzie się wkleja plik na lepszą latarkę?, przecież ta co jest to jakaś tragedia, w gamedacie nie ma folderu config

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Znajdziesz lepszą. A mod ma restryktor i nie pamiętam, czy można latarkę dodać.

Ale spróbuj dodać do gamedaty takie katalogi, o ile nie będzie. A jak jakiś początkowy jest, to dopiero kolejny. config\models\objects\ i tu plik latarki.

Morfinę trzymaj, bo jest kwestowa, musisz ją dać NPCowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Bo chyba to inny kaliber. Teraz szczegółów już nie pamiętam. Dlatego pisałem, że nie ma się co wysilać na jej wyrzucanie i ponowne zabieranie. Ten gruby jest chyba do strzelby 4 - lufowej. Znajdziesz ją na strychu budynku z prawej, na ATP, ale z naprowadzenia.

Kiedy już będziesz po pierwszym użyciu maski wilczka, możesz iść na Obrzeża po lepsze wyposażenie. Na Obrzeżach można zrobić dwie różne gry. Raz dla wojska, a drugą dla Przemytników. Zabezpieczając się twardymi zapisami przed wejściem na Obrzeża i po wyjściu z nich, zagraj obydwa warianty. A dalej pójdziesz z tego zapisu, który uznasz za efektywniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier z tego co mam na wyposażeniu to jest kaliber 12, i strzelba jest właśnie tego kalibru, no dobra nieważne, skoro sie nie da to się nie da, nic nie poradzę, może i masz rację, natomiast mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z tym gotowaniem przy ognisku? nie mogę ani zrobić zupy z dzika ani zaparzyć herbaty, wszystkie komponenty mam, i herbatę i kopyto dzika, czajnik, garnek, nawet mam wodę mineralną, aha no i jak korzystać z tych zestawów medycznych, mam chyba ze 3 sztuki, wciskając te przyciski żaden z nich nie jest aktywny, jeszcze pytanie, mnieciu robił tego moda i na filmie wskazał schowek w krzakach w wiosce kotów w którym jest klucz do tej zamkniętej chałupy co tam siedzi i syczy ten gościu, szukałem w tym miejscu b dokładnie i nic nie znalazłem, to chałupa obok której stoi ta zepsuta Niva

ss_cez137_02-24-20_10-04-34_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A zadanie na zabicie dzika i ugotowanie zupy dla stalkerów w wiosce robiłeś? Wtedy masz instruktaż, jak gotować na ognisku.

Przy apteczkach widzisz opis zranień. Jak na ekranie pojawi Ci się sylwetka z zaznaczonym rodzajem uszkodzenia, to wtedy to uszkodzenie leczysz odpowiednią opcją. Inaczej nie zadziała. Ale też są inne urazy i leczy się je inaczej.

A na klucz dostajesz naprowadzenie, od któregoś z NPCów. Inaczej go nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier a no widzisz, zapałek nie używałem ani zapalniczki, co do schowka przy chałupie to mówi o nim Sania ale trzeba z nim wypić także to już ogarnąłem ale w międzyczasie pojawił się większy problem, mianowicie wylot przy tym zadaniu przy próbie wczytania, ale nie ten z 1 posta, jakiś inny, zejście z ustawieniami nic nie daje, wcześniejszy sejw wczytuje bez problemu, natomiast sejvy (quicki czy twarde) przy akcji z Susłem wywala a raczej nie tyle wywala co nie wczytuje w ogóle, pomaga tylko reset kompa bo nawet w menadżera nie da się wejść, robiłem zrzuty ale ich nie zapisało, coś czuję że to chyba kolejny mod w którym trzeba robić zadania zgodnie z tym jak zaplanował je autor bo inaczej wywala, a z tego co oglądałem miecia to mamy całkiem inną kolejność i w ogóle inaczej idzie ścieżka zadan, na młynie mam jakiegoś snajpera, celnie strzela i to nie wojskowy, podejść się tam da ale jak staniesz zabija od razu, mam karabin Gaussa już na tym etapie gry, coś jest chyba nie tak i schrzaniłem fabułę, nawet próbowałem robić obecne zadania już nie chodząc do Sieni, usunąłem sejwy i screeny, nic nie pomaga, to samo przy każdej próbie wczytania, poddaje się, może Wy coś wymyślicie bo ja już chyba próbowałem wszystkiego

taki log:

Zrobiłem foto telefonem, tak to wygląda 

xray_cez137.log

IMG_20200224_204057.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 no to jest jeden z tych modów gdzie trzeba trochę myśleć i wykorzystywać też możliwości jakie daje mod.

Nie latamy bez potrzeby na inne lokacje od tak żeby zobaczyć co tam jest chyba, że mamy questy.

Staramy się kończyć zadanie, a nie tak po 10 rozgrzebanych mieć.

 

A jak masz zapisy zwalone to je skasuj.

W pierwszym poście miałeś o tym mówione. Czasem potrafi popsuć też kilka wcześniejszych, więc lepiej grać na większej liczbie.

A jest też pisemny poradnik do starszej wersji na forum to może cię czasem naprowadzić na coś chociaż może lepiej nie zaglądaj żeby cię w błąd nie wprowadzał, no i jak masz gadającą lalkę i problemy z questami to się jej pytaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A masz z lewej górnej ekranu zegar i takie cyfry? Jeśli nie, to masz popsute zapisy i musisz się tak długo nimi wracać, aż znajdziesz dobry.

A na młynie to nie snajper, a samo strzelająca wieżyczka. Są dwa-trzy sposoby jej likwidacji. Wszystko opisane w temacie.

Z tego loga to wychodzi, że masz pochrzanioną fabułę bo pchasz się tam, gdzie mod jeszcze nie pozwala. Musisz zrobić te wcześniejsze zadania we właściwej kolejności. Czyli po zabiciu dzika ugotować zupę i się nią podzielić. To jest klucz do kolejnych zadań. Tak samo z tym kluczem do chałupy. A jak tego nie zrobiłeś, to dupa chlup i graj od tego momentu. Cała reszta jest do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie chodzę na inne lokacje, na razie działam tylko w kordonie, mam lalkę i ja pytam ja tylko nie wiem ocb ale nie zawsze mam serek :007:

@kondotier ahaaaa to jest wieżyczka, a to ci dopiero, jeszcze tego tam brakowało, ciężko się temu przyjrzeć bo strzela, byłem pewien że to jakiś człowiek, a co do tego wczytywania to zauważyłem pewna rzecz, w sejwie który się normalnie wczytuje, jest to ostatni twardy sejw który normalnie się wczytuje, i jak on się wczyta, i zrobię kolejny, nieważne czy miękki czy twardy to wywala, zgodnie z naszym tokiem rozumowania nie powinno tak być bo ostatni sejw był ok, jest zegarek i klawisze F1 etc ale może chodzi właśnie o tą fabułę, ja to myślę że to tu jest problem i coś czuję że zacznę go od nowa bo mi się po prostu podoba i tym bardziej że to początek i dużo nie zrobiłem jeszcze 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 nie no na Kordonie to chyba raczej jeszcze trudno moda położyć. Chociaż ty to jesteś zdolny :D

Niby z modem są problemy, bo i zdarza się, że jakieś skrypty nie odpalą albo trzeba powtórzyć zadanie. Czasem też nie wszystko jest zbyt dobrze opisane i trzeba się wykazać inteligencją i domyślić co autor miał na myśli.

Także lepiej graj na kilkunastu zapisach bo nawet jak ci kilka padnie i będziesz musiał je skasować to masz do czego wracać.

Ale warto bo to jeden z najlepszych modów jakie powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

9 godzin temu, tom3kb napisał:

na Kordonie to chyba raczej jeszcze trudno moda położyć. Chociaż ty to jesteś zdolny

no dziękuję Ci bardzo za taką opinię na mój temat :047: a jednak jestem zdolny

A tak już schodząc z tematu, robię go od nowa, zainstalowałem go jeszcze raz i próbowałem zrobić taki manewr żeby mod mi poszedł na starych sejwach (tych niby "zdrowych") nic z tego, oczywiście pogorszyłem ustawienia grafiki, zgodność na win 7 (było na win8) było jeszcze gorzej, po kolejnym szybkim sejwie wywalało, więc kolejny raz go przeinstalowałem i robię go od nowa i  TERAZ MAM CAŁKOWICIE INNĄ ŚCIEŻKĘ ZADAŃ i mam nadzieję że już jest dobra bo przestało wywalać, mam ustawioną statykę i średnie, takie zadania miałem na starej grze

ss_cez137_02-25-20_12-42-05_(l01_escape).jpg

ss_cez137_02-25-20_12-42-12_(l01_escape).jpg

ss_cez137_02-25-20_12-42-56_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Pokazujesz to co masz do zrobienia, ale i tak nie wiemy co zrobiłeś. Z zadania o zabójcach przy moście i mortirze na młynie wynika,  że wybierasz się za nasyp kolejowy.

Musisz jednak pamiętać, że to droga bez powrotu. I jak z tej strony nasypu nie zrobiłeś jakichś zadań, to w momencie kiedy będzie możliwość powrotu, już ich nie wykonasz.

Są to zadania na znalezieni stalkera który pośle cię po maskę wilczka i pokaże jak jej użyć po raz pierwszy, wyciągnięcie NPCa ( albo tego co z niego zostanie ) z chałupy, znalezienie czerepu i decyzja co z nim zrobić. Rozkopywanie grobów, rozmowa z kontrolerem, znalezienie obrzyna 4 lufowego, a przede wszystkim, wyprawa na Obrzeża. Może coś opuściłem, albo coś z tego już zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

2 godziny temu, cez137 napisał:

takie zadania miałem na starej grze

dlatego ją wywalało, tak mi się wydaję, jak wspomniałem wcześniej robię ją od nowa i na razie to jeszcze mi daleko do pójścia na obrzeża także spokojnie, staram się mieć jak najmniej zadań "rozgrzebanych" więc nie biorę się za nowe nie zrobiwszy starych, bo znowu będzie wywalać, nie wiem za bardzo co zrobić z tym Stiopką co woła o pomoc obok śmietnika anomalnego, to jemu dajemy tą morfinę? i jeszcze takie jaja się zrobiły przy akcji z agentami, gdy wszedłem do młyna było ich dwóch, jeden zniknął a drugi nie, mogłem normalnie do niego podejść, za chwile przyszedł trzeci i znikli obaj i zostawili ten pendrajw/akumulator, na razie jest ok, ciekawe na jak długo?

 

ss_cez137_02-25-20_14-47-35_(l01_escape).jpg

ss_cez137_02-25-20_17-49-26_(l01_escape).jpg

ss_cez137_02-25-20_17-51-05_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.