Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137  Ze schowka nie zginie, jeśli on jest w dobrym miejscu.

Ten brak przedmiotów w plecaku, w połączeniu z zepsutymi sejwami z w remizie, może dawać informację, że już wcześniej coś masz nie tak jak należy z zapisami.

Jak tylko zniknął Ci zegar, należało wrócić do poprzedniego dobrego zapisu. W temacie moda wielokrotnie o tym ostrzegano, zalecając robić więcej zapisów.

Na jednym z Twoich zrzutów widziałem taki zielony domek. On się wyświetla, gdy w ustawieniach są wybrane zapisy tylko w bezpiecznych miejscach. Powoduje to problem z częstymi zapisami.

Nikt na forum nie ukrywał, że mod może "pośpiesznym" graczom przysporzyć problemów. A ze względu na pewne rozwiązania techniczne, ma niedoróbki. Jednak nie są one takie, aby uniemożliwić grę. Cały czas trzeba być czujnym.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

szczerze to nigdy w żadnym modzie nic mi ze schowka nie zginęło obojętnie gdzie bym go nie zrobił czy gdzie by był "fabrycznie" że tak się wyrażę, oby tu było tak samo, no ale nieważne, na razie nic mi nie zginęło więc spoko.

7 godzin temu, kondotier napisał:

Jak tylko zniknął Ci zegar, należało wrócić do poprzedniego dobrego zapisu.

no właśnie wróciłem, do wioski przemytników bo tam miałem ostatni twardy zapis, później jechałem cały czas na quickach, muszę robić więcej twardych na to wychodzi

7 godzin temu, kondotier napisał:

W temacie moda wielokrotnie o tym ostrzegano, zalecając robić więcej zapisów.

Wiem że ostrzegano, i to nie tylko w tym modzie, ale są takie mody że też ostrzegano a ja zrobiłem całego tylko na kilkunastu twardych zapisach, myślałem że tu też się tak uda, niestety nie tym razem

7 godzin temu, kondotier napisał:

zielony domek. On się wyświetla, gdy w ustawieniach są wybrane zapisy tylko w bezpiecznych miejscach.

Właśnie nie wiedziałem do końca po co on się pokazuje, niektóre mody tak miały że jak on się pokazał to to oznaczało że nasz bohater musi iść spać, przespał się, domek znikał, tu też myślałem że to to, nie mam włączonej tej opcji bo gdybym miał nie mógłbym robić zapisów w dowolnej chwili a mogę, więc myślę że to po prostu "oznaczenie" bezpiecznego miejsca w którym można się przekimać no ale mogę się mylić, szczerze to nie za bardzo zwracam na to uwagę

7 godzin temu, kondotier napisał:

A ze względu na pewne rozwiązania techniczne, ma niedoróbki. Jednak nie są one takie, aby uniemożliwić grę

masz rację, ale jednak jest to irytujące, człowiek w ferworze rozgrywki po prostu nie spojrzy tam gdzie powinien i lipa potem jest, tak samo był i tym razem.

 

No! obleciałem te obrzeża z grubsza i mam kilka pytań 

1. Jak dać lalce pić? bo chce, ja mam pełne manierki ale pić nie mogę, pewnie dlatego że jej nie dałem

2. Skąd wziąć moduł do tej anteny? i o co tu w ogóle chodzi z tą anteną? nie ogarniam tego, mam go znaleźć w remizie czy w ogóle gdzieś? (tak, korzystałem z teleportu przy antenie)

3. Czy przeklęty schowek to tam gdzie teleportowała mnie maska? znalazłem tam w schowku arta, wygląda jak kompas (nie pamiętam teraz nazwy)

4. Czy helikoper z podpowiedzi lalki jest tylko jeden i znajduje się niedaleko posterunku?

5. Jak wejść na dach fabryki po schowek?

6. Dlaczego mięsacz przy bajorze z koparką do mnie mówi żebym nie strzelał? :047: dooobreee!!!

7. Jak montować celowniki? mam 2 sztuki

8. O co chodzi z tym żołnierzem we wsi? czy niewidziałka to pijawka?

Nadal wszystkim się truje, nawet rzeczami z lodówki dopiero co wyjętymi, czego bym nie zjadł rzygam

ss_cez137_02-29-20_16-09-59_(predbannik).jpg

ss_cez137_02-29-20_16-10-11_(predbannik).jpg

ss_cez137_02-29-20_16-48-12_(predbannik).jpg

ss_cez137_02-29-20_17-28-15_(predbannik).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Zadałeś tyle pytań, że można w odpowiedzi książkę napisać.

A skąd wiesz, że to w lodówce ( bez prądu ) leżące w niej od początku świata, nie jest zepsute?

Daj żołnierzowi morfinę, to się dowiesz co dalej.

Na dach, że strychu.

Lalka pije z butelki.

W schowku maski powinna być super snajperka. Koło bagienka jest kilka schowków.

Na pozytywkę, znajdź chętnego.

Kwestowy śmigłowiec jest na płaskowyżu pomiędzy wioskami.

Mimo że to po rosyjsku, obejrzyj sobie #5  od 25:00 i porównaj ze swoją grą. Resztę masz w #6 .

https://www.youtube.com/watch?v=LVn_r4mCTcw&list=PLit1Wbp6EQI8M2Ow_z5OvRcLZDnjAMuWJ&index=5

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

22 godziny temu, kondotier napisał:

Zadałeś tyle pytań, że można w odpowiedzi książkę napisać.

:047: Wiedziałem że tak napiszesz, taki mały dżołk z mojej strony :026:

22 godziny temu, kondotier napisał:

A skąd wiesz, że to w lodówce ( bez prądu ) leżące w niej od początku świata, nie jest zepsute?

No też to brałem pod uwagę ale wyszedłem z założenia że lodówka to lodówka...z prądem, no to już nie wiem

22 godziny temu, kondotier napisał:

Daj żołnierzowi morfinę, to się dowiesz co dalej.

Dałem mu właśnie tą morfinę, on mi dał kod do bramy bazy no ale nic nie chciał więcej i cały czas siedzi na tym strychu, to jest jakaś postać kwestowa? czy można go olać?

22 godziny temu, kondotier napisał:

Lalka pije z butelki.

ahaaa!! no ciekawe skąd ja wezmę butelkę, mam jedną ale na kordonie, chodzi o tą z wodą mineralną rozumiem? czy jakaś inna butelka?

ha! chyba już wiem dlaczego się truje tym żarciem, oglądałem film z Twojego linka i zauważyłem że hug zawsze jak gdzieś idzie gdzie jest radiacja wyrzuca z plecaka pożywienie, pewnie ono się napromieniowuje i dlatego po nim rzygam, a ja cały czas chodzę ze wszystkim

dzięki

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Człowieku - na Obrzeżach jest tyle schowków, że na pewno butelkę znajdziesz. Patrz nie tylko pod nogi, ale i po drzewach. Lalka Ci nie podpowiada?

Jak wojak dał kod do bramy, to pogadaj z dcą posterunku i idź do bazy. Ale chyba najpierw trzeba wejść na maszt i uruchomić nadajnik. To co go uruchamia jest w budynku. Przenosi teleport do którego idziesz po "gwiazdkach" ( masz opis i zrzuty ekranu w temacie ).  Potem śmigłowiec na płaskowyżu i trup pilota. Tak samo, co zrobić w jakiej kolejności w bazie śmigłowcowej. Wtedy robi się samo i nie masz problemów.

Zresztą, na filmikach masz wszystko co i jak trzeba zrobić.

A w modzie masz takie lekarstwo, które pozwala jeść radioaktywne żarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

W dniu 1.03.2020 o 21:12, kondotier napisał:

Lalka Ci nie podpowiada?

podpowiada, jasne że podpowiada, ale w żadnym schowku jeszcze nie znalazłem butelki, części też sam nie widzę ale z tego co robił Hug na filmikach to widziałem że znalazł jedną butelkę tylko i to nie w schowku tylko w trupie jakiegoś NPCa którego zabiła anomalia, poza tym nie mogę w ogóle używać manierki z wodą i zastanawiam się na poważnie czy nie zacząć od nowa tych obrzeży

Jestem obecnie w tej bazie, pokonałem chimerę, wszystko tam pootwierałem ale tam jest tyle majdanu że nie sposób się z tym zabrać na raz, trzeba by tam kilka razy łazić po to, w autobusie da się biegi przełączać? bo hug jeździł do tyłu bo on szybciej jeździ do tyłu ale może nie wiedział jak?

Nie wiem czy ja dobrze widziałem ale w poradniku nie ma słowa o obrzeżach ale to jest chyba jakaś inna wersja moda bo i inaczej się trochę nazywa

Aha jeszcze jedno, dlaczego teleport przy tej antenie mi ucieka? nie mogę go dogonić, i automatycznie nie mogę w niego wskoczyć, raz mi się fartem udało ale on mnie przeniósł nie na samą górę anteny tylko normalnie obok na trawnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cez137 napisał:

Aha jeszcze jedno, dlaczego teleport przy tej antenie mi ucieka? nie mogę go dogonić, i automatycznie nie mogę w niego wskoczyć, raz mi się fartem udało ale on mnie przeniósł nie na samą górę anteny tylko normalnie obok na trawnik

Bo to są takie wstydliwe teleporty. :D

A weź sobie popatrz na tą antenę do góry, zobaczysz kabel prowadzący do pobliskiej bazy, idź sobie do niej i z odpowiedniego budynku spróbuj przejść na nią. Ale najpierw zrób zapis bo nie pamiętam czy na tą antenę się nie wchodziło fabularnie z jakimś zadaniem, naprawić radio, czy odebrać sygnał, żebyś czegoś nie namieszał znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb za pierwszym razem jak tylko wszedłem na obrzeża to normalnie mnie przeniósł na samą górę, ale wtedy jeszcze nie miałem tego modułu i nie wiedziałem gdzie go szukać, teraz gdzieś ucieka aż pod fabrykę, przecież nie będę się z nim ganiał, po drugie to zacząłem od nowa te obrzeża, znowu się jakieś jaja dzieją, cały czas to samo co wcześniej, próba wczytania i jakiś crash, nie za każdym razem ale dosyć często, coś musi być nie tak albo z fabułą albo z samym modem, może oświetlenie nie takie albo co? sam nie wiem, zaczyna mnie to irytować bo za każdym razem jak to się dzieje muszę resetować kompa bo nie da się wejść w menadżera po drugie nawet gdyby się dało to u mnie mod wczytuje się b wolno, nie mierzyłem tego ale myślę że 5 min to spokojnie się wczytuje, może to kwestia robienia szybkich zapisów, nie wiem ale przecież nawet na filmach czy ruskie czy nasi robią quicki i nic się nie dzieje, huga obejrzałem całe obrzeża i aż do DM i on cały czas na quickach jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  A nabrałeś wody do manierki? Bo z pustej, to i Salomon się nie napije. Wodę skażoną się oczyszcza.

Z tym teleportem to trochę chytrości. On zawsze ucieka w stronę bazy śmigłowcowej. Więc podchodź do masztu od jej strony, to sam do ciebie przyleci, wystarczy podskoczyć.

Będąc na wieży pierwszym razem, coś z niej zabrałeś? Bo robiłem obie wersje i z tym masztem inaczej się postępowało. Nie chcę pomylić gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

2 godziny temu, kondotier napisał:

A nabrałeś wody do manierki? Bo z pustej, to i Salomon się nie napije.

Ty wiesz że nie zwróciłem na to uwagi? ale jak są puste to są oddzielnie, a mam 4 i są razem w plecaku jako jedność, więc chyba są pełne, jeszcze to sprawdzę dla pewności

2 godziny temu, kondotier napisał:

Wodę skażoną się oczyszcza.

Wiem, tabletkami jakimiś, mam też piersiówkę srebrną, jeszcze z Kordonu dostałem do Mela coś tam (nie pamiętam jak on się tam nazywał)

2 godziny temu, kondotier napisał:

Będąc na wieży pierwszym razem, coś z niej zabrałeś?

tak, celownik PSO, był w walizce

 

No niestety pomimo szczerych chęci skończenia tego moda którego praktycznie dopiero zacząłem na dobrą sprawę bo obrzeża robię od nowa jestem zmuszony go porzucić, teraz go włączam (kilka razy go odpalałem) ten sam crash za każdym razem, mod w ogóle się nie odpala, tylko reset, nie wiem co jest nie tak, może jakbym go zaczął od nowa? hmm? nie mam pojęcia od czego to się robi, no chyba że Wy coś mądrego wymyślicie bo mi skończyły się pomysły.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Jest wielce możliwe, że to Twoje ciągłe wracanie do starych zapisów aby powtórzyć grę, zmienianie ustawień ( zapisy w każdym miejscu ) i parę jeszcze innych lapsusów teraz powoduje, że mod głupieje. Zobacz ilu już go przeszło i nikt nie miał takich problemów. Tylko jak się zdecydujesz na nową grę, to ja ją bym ją ciągnął na modzie na nowo postawionym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier z racji że nie za bardzo jest w co grać z nową fabułą postawiłem go od nowa ale gram od nowa od momentu obrzeży na starym ZDROWYM sejwie, wiem że to może nie jest najlepszy pomysł ale po prosu nie chce mi się robić tego Kordonu od nowa, w grafice nic nie zmieniałem, gram tak jak się zainstalował mod, gram na repacku z resztą tak jak i wcześniej, zmieniłem tylko klawiszologię delikatnie, na razie wczytuje i jest ok, żarciem nadal się truję nawet po wzięciu tego specyfiku przed jedzeniem, woda jest nabrana więc mogę pić.

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Trujesz się, bo razem z zapisem zabrałeś już zepsute jedzenie. Wywal go i rób gotowane. Zostaw sobie tylko serki dla lali.

Twoja decyzja, ale pamiętaj, że zapis zachował wszystkie Twoje poprzednie błędy. I ich skutki wcześniej czy później, znów dadzą znać. Zapisy z błędami nie mają opcji "zmiłuj się". Reinstalka nic Ci nie da.

A pamiętając co, kiedy, gdzie i jak zrobić, powtórka gry od początku pójdzie Ci szybko. Tylko nie zapomnij w ustawieniach od razu dać zapisy w każdym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

1 minutę temu, kondotier napisał:

Trujesz się, bo razem z zapisem zabrałeś już zepsute jedzenie. Wywal go i rób gotowane.

Nie mam garczka 

2 minuty temu, kondotier napisał:

Zapisy z błędami nie mają opcji "zmiłuj się".

 

2 godziny temu, cez137 napisał:

gram od nowa od momentu obrzeży na starym ZDROWYM sejwie

to był zdrowy sejw, bez żadnych błędów na samym początku wejścia na obrzeża

Dobra zobaczymy, jak będzie wywalać to będę myślał dalej, na razie jest spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Są pewne rzeczy i zasady w tym modzie, których brak może zdecydować o postępie w grze. Jedną z tych rzeczy są przybory do gotowania i odtrutka. Jeśli gary zostawiłeś na Kordonie, to się po nie wróć.

A jak Cię zacznie wywalać dopiero sporo później? Dopiero wtedy będzie Ci żal zaczynać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier hmm? Próbuje dostać się do tego helikoptera i na tym etapie hug tam nie dotarł z tego co widać na filmie, natomiast dotarł do jaskini, ale zanim tam dotarł w tym dole obok tego zamkniętego wejścia leżał art i z niego robi się teleport, u mnie natomiast go nie ma, robiłem różne sztuki, skakanie, wchodzenie na kamienie, na tą konstrukcje, niestety nic nie działa, art się nie pokazuje, nie wiem czy w jaskini wyjaśnia się sprawa z helikopterem bo to jest po rosyjsku i nie rozumiem ale z tego co oglądałem to on później dociera i tak do tego helikoptera więc nie wiem czy muszę koniecznie dotrzeć teraz czy mogę później a teraz zająć się czymś innym? Np szukaniem innych zadań czy schowków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier narkoman mówisz? Hmm? A to ciekawe, temat narkomanii nawet się w stalkerach porusza, u ruskich to krokodyl popularny najbardziej, mówisz jest kilka wejść na płaskowyż? Kurde łaziłem w te i we wte i nie wiem gdzie to wejście, mam wrażenie że tekstury się kończą i po prostu gra nie puszcza dalej, dobra jutro spróbuję jeszcze może coś przegapiłem ?

No niestety nie znalazłem wejścia na płaskowyż, nie wiem gdzie ono jest,przeszedłem wszystko dookoła

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier 

W dniu 5.03.2020 o 11:29, kondotier napisał:

będąc obrócony w lewo idziesz jak do przodu. Wtedy ze skarpy nie spadniesz.

No byłem tam i próbowałem nawet za pierwszym razem ale...spadałem ze skarpy, dlatego myślałem że po prostu się nie da, a trzeba było iść w specyficzny sposób, wszystko jasne, na filmie jest przebitka jak już tam dotarł i dlatego pomyślałem że jest jakiś inny sposób i on tamtędy w końcu nie poszedł, no nic, w każdym razie udało się

 

Ludzie jak dojść do tego schowka? wiem że tam jest Wintorez i Hug robił jakąś transformacje jakiegoś arta na filmiku, jest jakaś maszynka do tego? jak to się robi i z którego arta?

 

 

 

 

ss_cez137_03-07-20_09-36-45_(predbannik).jpg

ss_cez137_03-07-20_09-36-48_(predbannik).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Możesz dotrzeć na dwa sposoby.

Rozpędzić się po murku z lewej od miejsca gdzie stoisz i skoczyć na ten niższy daszek, a następnie po tych wystających blachach przeskoczyć tak, aby wejść na dach i z niego do plecaka. Ale możesz też od razu pójść w lewo za narożnik, tam masz drugiego Wintoreza.

A jeśli chcesz inaczej i masz ten art transportujący który nie oddałeś na kordonie i arta transportującego ( taka niebieska koronka ), to się teleportujesz do plecaka i zeskakując niżej, zabierasz drugiego Wintoreza. Takiego arta teleportującego jeśli nie masz,  znajdziesz w tym sejfie za wioską przemytników ( połamaniec i 1111 ).

Za murem strażnicy, tam gdzie jest maszt antenowy jest załom  muru, a w nim trup. dostaniesz namiar na dobry schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier średnio się orientuję o jaki art Ci chodzi i jak mam go uaktywnić, w każdym razie mam takie dwie "koronki niebieskie", schowek połamańca znalazłem, z rozbiegu nie daję rady wskoczyć na ten daszek, a w załamaniu jest trup, byłem tam, obok niego niedaleko jest drugi schowek z Uzi czy coś takiego podobnego, wintoreza nie znalazłem, no ale nieważne w sumie,  druga sprawa to taka, że jestem obecnie już za torami i próbuję dostać się do tego helikoptera, szlioma powiedział że anomalia w tym miejscu odpuszcza tylko na godzinę i żeby ją obserwować? jak obserwować? nic tam się nie dzieje, kiedy ona odpuszcza? o której godzinie?

W poradniku jest napisane że "Szlioma w podziękowaniu zdradza nam, że anomalia w której uwięziony jest śmigłowiec dezaktywuje się między 5.30 a 5.33 rano." a no to tego mi nie powiedział, powiedział że nie wie, tym bardziej że tj 3 minuty a nie godzina

ss_cez137_03-09-20_09-14-14_(predbannik).jpg

ss_cez137_03-09-20_09-14-16_(predbannik).jpg

ss_cez137_03-09-20_10-21-14_(l01_escape).jpg

ss_cez137_03-09-20_10-30-06_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137  Już mi wyleciały z głowy te wszystkie różne nazwy tych artów. To ten z zadania od handlarza, którego nie wolno było Ci uaktywnić, a uaktywniłeś. Zamienia się w maszynkę do teleportacji w parze z koronkami. Nie wiedzę tych koronek w Twoim inwentarzu. Może je wykorzystałeś.

A tam przy śmigłowcu, to jak już ci powiedział, że anomalie zanikają, to chyba widać że ich nie ma i możesz iść bez względu na porę. Znikają raz na dobę, nie wiadomo kiedy. Gracz ma szczęście, że akurat po tej rozmowie.

Obejrzyj od 2 min   https://www.youtube.com/watch?v=7e5xB4yddXs

Ten AK ze śmigłowca + celownik, czterolufowy obrzyn i Sajga którą trzeba kupić przez komputer na Wysypisku, to podstawowe bronie z którymi można przejść całego moda. Inne tylko do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier arta nie uaktywnialem, po prostu go oddałem bo nie widziałem dla niego zastosowania a poza tym to była część zadania od skidana, wiem że pisałeś żeby go nie oddawać ale...no nieważne, oddałem go to teraz nie mam, trudno się mówi, mam nadzieję że nie będzie mi niezbędny.

Ten filmik nic mi nie wnosi w temat, u mnie jak wchodzę w tą anomalie to mi obraz mryga na pomarańczowo i po chwili ginę, później zobaczę jeszcze co i jak bo nie ma mnie w domu w tej chwili 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.