Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

1583019587-1605607533.jpg

Guns Akimbo (2019) NZ, RFN, GB, Rysiek Dzbanek w realnym świecie he, he, he.

Typowy zjeb - młody, "uczony", "wszystkowiedzący i wszystko znający z takich co to wszędzie byli i wszystko przeżyli", gnijący całymi dniami przed ekranami tv, pc, laptoka itd/itp, zaczepia w internacie ekipę świrów która relacjonuje i uczestniczy w ... pewnej grze którą oni uważają za zabawę a kibicują im rzesze "wszystko wiedzących .... ") nieudaczników jak tytułowy Akimbo.

https://www.filmweb.pl/film/Guns+Akimbo-2019-824381

Wśród gwiazd m.in. Bowler - NZ ("Galipoli")i Dennehy - Eire ("Blitz").

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry Potter i Elajah Wood to ostatnio często takie poschizowane filmy wybierają :)

Myślałem, że ten Akimbo będzie fajniejszy.

To w podobnych takich Battle Royale-owych klimatach to mi się bardziej podobał ostatnio The Hunt z 2020.

268x0w.jpg

Też średniaczek ale chociaż miał niezłe sceny gore i trochę czarnego humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak nie rozpędzaj Tom3kb - oglądałem jakieś 2 tygodnie wstecz, inny poziom chały, dowcipy nawet nie spod budki z browarami, fabuła z kosmosu nie maja pokrycia w żadnym miejscu z realem, przerysowane i przejaskrawione postacie pseudo gangsterów - w realu to by się tylko do zbierania ryżu z parkietu nadawali - jakieś postacie nawet nie wyimaginowane, no wprost amalgamat kreskówek o kojocie z gangiem Olsena.

Nie wspomniałem o tym gniocie bo to kolejny szajs od celesrytów którzy już powoli odchodzą w zapomnienie.

"Czeski film" - "Trup w każdej szafie", u pisane z kropką, jakiś ku... jego mać boss bossów który niczym pokorne cielę od wielu ... krówek ssie... mamonę, aby się niczym u tych ze słonych bagien kasa się zgadzała.

Nikt nie pyta skąd maja hajs, NIK, US itd/itp nie ma pytań, menty zwane dziś psami sprzedajne niczym ssaki leśne.

jednym słowem - do wora razem z kundlami 3 i całą resztą tych schwanz bulli i suk watahy(mafii -  ;) ) może już nie będą takiego szajsu robić, wystarczy odciąć kasę i zrobi się lepiej. 

Rozje...ało mi nadgarstki jak na patrzonko do klienta w pod obserwacja wjeżdża obcy - nie rodzina, złodziej i sobie bajerzą niczym przy czaju, on naćpany, obcy i gadka nie przez szybkę tylko jak w knajpie u Krzywego Leona na śródmieściu.

No "okar" murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie mówię o realności wydarzeń i niech nikt nie wierzy w wielkie na faktach na początku.

Sporo rzeczy potraktowane jest skrótowo, przerysowane i w ogóle no bo zaczyna się w 1977, a kończy późne lata 2000, to jak byś zrobił z tego serial w stylu Narcos to i by jakieś akcje i rozwój interesu można pokazać. A tak to wiadomo.

Początek, rozwój, bycie bossem, upadek.

Wzieli tu różne znane historie i wymieszali w jednego "super cwanego bossa" i mamy historię, mi chodzi jak film jest nagrany, z humorem, dynamiczny, akcja się klei.

I tak jak pisałem, w porównaniu do tego co teraz kręci Vegeta (skończył się na serialu Pitbull), to film ogląda się całkiem fajnie.

Dla mnie miłe zaskoczenie znikąd w polskich filmach. 

Do gangsterki w stylu Guya Ritchiego sporo jeszcze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7913648.3.jpg

Polowanie (2020), USA - fajny chociaż topos - coś jak Hostel - bogate zjeby polują na tych co im się nie podobają.

Akcja jak zwykle niezwykle w kolejnym dla tępaków biednym rejonie - szpitarland i izłomland -Bałkany, ale warto obejrzeć, ze względu na pewne sceny nie wszystkie państwa podjęły się dystrybucji tego filmu.

https://www.filmweb.pl/film/Polowanie-2020-823512

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen A oglądałeś w podobnym stylu film z lat 90 z raperem Ice-T :) Banda bogatych biznesmenów poluje po lesie na żula weterana. Wszystko już było, a ludzie myślą, że Battle Royale i wszelkie Igrzyska Śmierci to coś "nowego i odświeżającego". Tak czułem, że Polowanie może ci podejść, pomimo, że średniaczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknami tragiczna epidemia,  pandemia , pandemonium  maseczkowych potworów , terror gumowych rękawiczek kojarzących sie z wizytą u proktologa . Koniec Znanej nam Cywilizacji - jak wieszczą Wieszcze . I co wy oglądacie ? A Fe.........

Oglądać trzeba właściwe filmy . Takie o Końcu Końca Cywilizacji Białego Gnuśnego Nieroba pospołu z Czarnym Gnuśnym Nierobem. Jak na ten -tego przykład  .... NOSTALGIA . Herr von Triera czy jak mu tam jest. Wiem ,że nudny - jak szprotki w oleju- ale za to jak trzyma klimat Bezsensu Kwarantanny i Nadchodzący Koniec Zapasów w Lodówce.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No daj spokój - Boccaccio, Machiavelli, dzienniki Marco Polo :biggrin: - kanon, tobie polecam  książki Roberto Pavii - pseudonim faceta z 17 dyw. piech. z okresu wojny Włochy - SHS (II wś.).

Trudno dostać ale są fajne i nie ma ich w internacie bo są ... za bardzo klimatyczne.  :biggrin:

Jeszcze by niektórym rajtuzy na kostki pospadały.  ;)   :biggrin:

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, vidkunsen napisał:

  książki Roberto Pavii

Masz może w wersji cyfrowej? Przytulilbym na trochę.

Literatury włoskiej o DWS i ich jednostkach jest trochę , i to w dobrych opracowaniach - niestety lub stety - w języku natywnym makaroniarzy . Nie do przeskoczenia dla mnie.

A  Literatury Włoskiej naprawde nie lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam na chacie ale tylko książkę - PWN chyba i to z lat 80-tych, Tak jak Czerwone Horyzonty Iona Pacepy i wiele innych.

Nie czytam z tzw. pdf bo to mi daje po gałach za bardzo.

Zajrzyj w jakimś dużym mieście do bibliotek uniwersyteckich, może tam?.

p.s. w razie czego polecam prozę Miki Waltari.

p.s. 2 - teraz mam na tapecie ponownie "Kroniki Królewskie" - Fernao Lopes (1380-1459) - Naczelny/główny archiwista króla Joao I (Jana) założyciela dynastii Avis.

Portugalia-Hiszpania-Kraj Basków  - królowie: Jao/Jan, Ferdynand, Alfons, Jose, Pedro ... wszyscy z przydomkami i numeracją np I gdyż w tym czasie było ich na raz np. Ferdynandów I aż trzech(Portugalia, Kastylia, Aragonia), królowali w tym samym czasie ale w sąsiadujących z sobą państwach i bez drzewek genealogicznych ani rusz.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę retro ale i tak klasa w porównaniu z szajsem wiadomo skąd.

Oglądaliście Białoruski: Snajper broń odwetu (снайпер оружие возмездия)j jest i część 2 - (Cнайпер 2. Тунгус) - Snajper 2: Tungus  - do wyboru film lub serial:

 https://www.filmweb.pl/serial/Snayper+2%3A+Tungus-2012-776415

image.jpeg.305244155db352dd14b2272c1eec7f2f.jpeg

Oraz "Ładunek 300" (1989) Afgan.

https://voenhronika.ru/news/gruz_300_1989/2014-12-07-687

https://www.kinopoisk.ru/film/44615/

https://www.kino-teatr.ru/kino/movie/sov/1540/titr/

 

image.jpeg.79b5d61107956d136b2184a4a3feb9a8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extraction.

Całkiem fajny akcyjniak z dynamicznymi pościgami i strzelaninami.  Dawno nie widziałem żeby trup ścielił się tak gęsto. W połowie mamy taką trochę dłużyznę 20min, bez której film by się obszedł, no ale w sumie może dla odpoczynku potrzebna. :)

Fabuła w skrócie: jeden boss narkotykowy porywa syna drugiemu. Ten drugi wynajmuje ekipę najmusów żeby go odbili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master730 - jest dostepny od około 2 tygodni, nie patrzyłem bo zwiedzałem bardziej przyziemne tematy  ;)  :biggrin:

Tyler rake - cos tam soc tam - akcja w Dhakkce - Rep. Bangladeszu - islam.

Thor się teraz Wisznu nazywa - gdyby nie my (Ariowie) to by w Indiach dalej nie mieli takich fajnych Bogów, kast, ... .

;) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master730 - ja nie oglądam nowości tylko wybieram za każdym razem czy warto obejrzeć dany film, czy nowy czy stary to nieważne, istotna jest klasa i rodzaj filmu.

Teraz nowe nie znaczy dobre, zobacz jak znajdziesz czas:

sisanje6.jpg

ŠIŠANJE/ШИШАЊЕ (2010)- Postrzyżyny: https://www.filmweb.pl/film/Strzy%C5%BCenie-2010-466558

https://www.youtube.com/watch?v=sqW5qNhjzHQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.