Skocz do zawartości

Ostatnio oglądałem film i POLECAM.


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

1/ "Na rauszu" (2020), Dania i on - Mads Mikkelsen

image.jpeg.852144d292bf67d72766bd8f47983780.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Na+rauszu-2020-838872

2/ "Prawdziwe chłopaki kontra zombie" (2020) Rosja. ("Реальные пацаны против зомби")

image.jpeg.5d17f98220bedee4036f5209a8d4ae18.jpeg

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.kinopoisk.ru/film/1346360/&prev=search&pto=aue

Zainteresowanym podkopsam link do całego filmu, tylko po rosyjsku.

3/ "Czerwony" (2017 - 2019) Ukraina, fabularny, biograficzny an podstawie książki "Czerwony"

image.jpeg.f997d33a46681944996b30a580931404.jpeg

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.imdb.com/title/tt5591786/&prev=search&pto=aue

Spoiler

 

 

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hunter-hunter-poster-691x1024.jpg

Horrorków w tym roku jak na lekarstwo, a i ten film to tak nie wiadomo co jak się ogląda, czy horror czy thriller.

Gdzieś w dziczy żyje sobie rodzinka, która utrzymuje się ze sprzedaży skór upolowanych zwierząt. Wszystko jest w miarę ok do czasu gdy na ich terenach pojawia się kolejny myśliwy, zły wilk.

Film z gatunku średniaków ale jak ktoś lubi klimaty takich pustych dzikich terenów gdzie żyje sobie mała grupka ludzi i nagle... to nawet fajny.

No i to jest film z gatunku gdzie do końca nie jesteśmy pewni, w którą stronę skręci czy normalny czy scifi, wszystko rozgrywa się w ostatnich minutach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.9c8ae4ab11a85251982ed8414188d9b3.jpeg

"Kolska super głębia" (кольская сверхглубокая) (2020) Rosyjska Federacja, dreszczowiec, nauka fikcja. (akcja dzieję się w najgłębszej wykopanej przez człowieka dziurze, tunelu który jest na terenie Rosji) Język Rosyjski ale jest też wersja z napisami.

W roli głównej: Милена Радулович (Rep. Serbii) Milena Radulowić znana z filmu Bałkańska Rubież - Jasna.

image.jpeg.7474b4190ca846f1e228110a56368fff.jpeg

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.kinopoisk.ru/film/1334853/&prev=search&pto=aue

Rosyjski Rajd (Русский Рейд) (2020) Rosyjska Federacja, kryminał, akcja, wojna, polityka.

Русский рейд фильм (2020) смотреть онлайн в хорошем качестве 1080p

Jest to jakby Rosyjska wersja na Indonezyjski Raid (2011) i Raid 2 (2014)  (z aktorami - Iko Uwais i Yayan Ruhian)., Język Rosyjski i jest tezwersja z napisami.

Koleżka ze zwiadu (specnaz) podejmuje się roboty dla mączniaków z Bratwy aby być bliżej swojego celu i zrewanżować się za śmierć ojca.

W roli głównej Iwan Kotik znany m.in. z filmu Wij 2 - tajemnica pieczęci smoka.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=https://www.kinopoisk.ru/film/1272294/&prev=search&pto=aue

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The-Midnight-Sky-2020-In-Hindi.jpg

Nie polecam. Szkoda, że zmarnowano potencjał dobrej książki. Film nie ujął mnie absolutnie niczym (jednak dałem mu szansę i obejrzałem go do końca), nawet stroną graficzną/scenografią/pejzażami, o fabule nie wspominając (mogłaby być to nawet ciekawa historia, gdyby została lepiej "opowiedziana"). Ku przestrodze - nie oglądać.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tom3kb napisał:

to chyba musimy zrobić temat "Ostatnio oglądałem film i NIE polecam"

Nie ma problemu, mogę nie pisać w ogóle w tym dziale, jeśli masz coś przeciwko.

30 minut temu, tom3kb napisał:

pewnie sporo "hitów" kinowych by tam trafiło.

Tak samo jak i ty, bracie, obejrzałem w swoim życiu trochę filmów, zarówno tych B i C klasowych, jak i "komercyjnych" czy nietypowych, niszowych produkcji. Uwierz mi, że naprawdę potrafię docenić dobre kino każdego gatunku. Nie komentuję "jakości" filmów wrzucanych przez innych (wybacz @vidkunsen:018:, zdarzają ci się też swoiste odkrycia, nazwałbym to nawet perełkami, o których nie miałem pojęcia, a które warto by było obejrzeć:)), bo oczywiście każdy ma swój gust. Czasami jednak, jeśli widzę zmarnowany potencjał, to piszę wprost, że coś mi się nie podoba. Tylko tyle. Nie każdy musi się zgadzać się z moimi wypocinami. 

Wracając do tematu. Od czasów "Straży Nocnej" ("Ночной дозор", cykl książek Łukjanienki został przetłumaczony jako "Patrole" od ros. dozór, patrol, straż) uwielbiam Konstantina Chabieńskiego. Aktor "naznaczony przez życie" (problemy z alkoholem, śmierć żony), dość mało znany na "Zachodzie". Nigdy mnie nie zawiódł, ogląda się go zawsze z nieopisaną wręcz przyjemnością. Jeśli ktoś nie miał jeszcze z nim styczności, to polecam obejrzeć (prawie najnowszy z nim) "Sobibór", w/w "Straż Dzienną"/ trochę mniej "Nocną", "Admirała" czy "Geograf przepił globus". Widziany także w "World War Z" i "Morzu Czarnym":). Reszta jego filmów do odnalezienia przez zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton GorodeckiGorodecki

Ja sobie ten Midnight Sky zostawiłem na święta ale zerknąłem na oceny i tak gdzieś  średnia 5/10 i kurde kolejny "głośniejszy" film wyszedł jako słaby scifi. Aż mi się trochę odechciało włączać, a teraz jeszcze ty mnie upewniłeś, że coś nie pykło.

A z tym tematem "NIE polecam" to serio mówiłem no bo tu to w sumie temat zrobiony o filmach co nam się podobają i raczej reklamujemy, a tam to by był taki ostrzegawczy, w stylu "ja zmarnowałem dwie godziny życia to ty już nie musisz" :)

37 minut temu, Anton Gorodecki napisał:

Nie ma problemu, mogę nie pisać w ogóle w tym dziale, jeśli masz coś przeciwko.

A co ty się ostatnio taki "obrażalski" zrobiłeś, czy ja w ogóle napisałem coś w kwestii nie pisania i w ogóle? :062:Chyba się nie zrozumieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy jakie są każdy może obejrzeć, mi na przykład podoba się serialowa postać Morta, doradcy Juliana.

Dialog Szef - Mort:

Dlaczego ty słuchasz Juliana! przecież to idiota!

Ja cenię instytucję króla nie osoby!  :biggrin:

K. Ch. - Antoni Mieszczański  ;)

Serial Zabójcza siła, Choinki,  Nasi, Duch, Admirał, Wykrętasy, Biała Gwardia, Geograf - sztajmes, Morze Czarne i parę dni wstecz obejrzałem najnowszy z m.in. nim Doktor Liza:

 

Edytowane przez vidkunsen
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Come True

Klimatyczny, spokojny scifi/horror. Nastolatka, która uciekła z domu znajduje ogłoszenie o badaniach nad snem, postanawia się zapisać bo kasa jest potrzebna jak śpi się pod chmurką, no i darmowe łóżko do spania też jest kuszące.

The wolf of Snow Hollow

W małej mieścinie dochodzi do kilku brutalnych morderstw, szybko pojawia się plotka, że za wszystkim stoi wilkołak, miejscowy szeryf (alkoholik) ze swoimi zastępcami próbuje ogarnąć sytuację.

Taki horrorek komediowy, skojarzył mi się z takimi horrorkami  kręconymi w latach z 90-ych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800

P_HO00008143.jpg

Obejrzałem tą chińską mega produkcję z tamtego roku i jestem pozytywnie zaskoczony.

Od strony technicznej elegancko, scenografia, kostiumy, sprzęt, soczyste sceny walk. Wszystko to co w dobrym wojennym powinno być.

Minusów trochę też oczywiście jest, film trwa prawie dwie i pół godziny, trafiają się niepotrzebne dłużyzny. Jak zwykle z pół godziny można by wywalić żeby zachować lepsze tempo.

Jak to w tego typu filmach musi być zawsze sporo kretyńskich pompatycznych scen. Momentami patos aż się wylewa z ekranu.

No i wiadomo kino azjatyckie czyli non stop wrzaski ;) czy ktoś się wyzywa, czy w sklepie prosi o dwa cukierki to często drze się jakby go ze skóry obdzierali no ale taki to już ich język.

Ale ogólnie fajny wojenny 7/10.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MV5BNTQxOTMzMjk3M15BMl5BanBnXkFtZTgwMTgzOTIwMjE@._V1_.jpg
Chwila po Zagładzie ( 2014 )

Spoiler

Stany Zjednoczone zostają wplątane w III wojnę światową. Młody lekarz Hunter (C.J. Thomason) przeżywa nuklearny wybuch i próbuje przetrwać holocaust. Razem z grupą ofiar m.in. Elizabeth (Monica Keena), Bradem (Edward Furlong) i Jennifer (Jessie Rusu) oczekuje na wiadomości od rządu, stawiając czoło głodu, chorobom popromiennym oraz hordzie umierających uchodźców.

Szukałem czegoś w klimatach wojny nuklearnej i udało mi się wygrzebać takie '' cuś ". Od razu zaznaczam, żeby nie nastawiać się na jakiś hit. Raczej mocno średnia produkcja, która skupia się na garstce ocalałych. Co prawda udaje im się znaleźć schronienie, ale nie do końca zapewni ono naszym bohaterem bezpieczeństwo. Z ciekawostek warto wspomnieć, że jednym z aktorów jest Edward Furlong, a jeżeli ktoś nie kojarzy tego pana, to powinien obejrzeć kultowego Terminatora 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael a jak chcesz jeszcze coś w takim klimacie, czyli grupka ludzi po konflikcie nuklearnym, zamknięta w bunkrze/piwnicy. Wiadomo, prędzej czy później musi dojść do konfliktów szczególnie jak zacznie brakować wody i jedzenia. Film miał tytuł The Divide. Miał swój klimacik, niezłą muzę, oceniany przeważnie tak ~6/10 czyli całkiem ok :)

Dawno oglądałem ale pamiętam, że mi się podobał.

MV5BMjMwNjcxODY5OV5BMl5BanBnXkFtZTcwMDA1UBNU_c7yHRdQfBJVyZnFIgxFeLi8olKD-jEKnraH

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Oglądałem i polecam ;)

Bardzo podobała mi się przemiana ocalałych. Niektórzy z nich stopniowo zatracali swoje człowieczeństwo i nasuwa się fundamentalnie pytanie - jak My byśmy się zachowali, będąc w ich położeniu. Dodatkowo film posiada świetną muzykę. 

Od siebie mogę polecić Threads ( 1984 ) i Nazajutrz ( 1983 ). Stanowczo bardziej realistyczne i oczywiście w klimacie wojny nuklearnej. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię horrorki found footage, no to teraz coś w tym klimacie, tylko jak to w pandemii cała akcja dzieje się przed kompami. Film ma tytuł Host.

Grupa dziewczyn gada sobie na ZOOMie i mają wywoływać duchy. No i oczywiście coś wywołają. Jak ktoś oglądał już takie horrory to wie jak to wygląda, w tym nie ma nic odkrywczego ale całość zgrabnie nagrana, straszne scenki fajne. Na plus także to, że film trwa godzinkę i osiem minut, więc nie ma niepotrzebnych dłużyzn, szybko zaczyna się dziać :)

 

Space Sweepers

Czwórka kosmicznych złomiarzy w jednym z wraków znajduje dziewczynkę, okazuje się, że to robot z wbudowaną bombą. Bohaterowie postanawiają ją sprzedać terrorystom i zarobić. Tylko szybko okazuje się, że to co jest oficjalnie mówione o dziewczynce to kłamstwa.

Film wygląda świetnie od strony audiowizualnej i to jest jego największy plus, jest też w nim sporo humoru. Fabuła za to jest mocno naiwna i taka dziecinna :) całość jest też trochę przydluga, film ma ponad dwie godziny, kolejny, z którego można by wywalić 30 minut i wyszłoby mu to na plus.

Ogólnie mimo prostoty całość oglądało mi się przyjemnie takie 6,5/10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@vidkunsenTeż wczoraj oglądałem, nie znam gry, nie znam universum także podszedłem na luzie. Millę lubię z Residentów  i tu się do roli nadawała, chyba pierwsza połowa filmu bardziej mi się podobała niż druga z magicznymi i gigantycznymi mieczami i toporami, no końcówka ze smokiem kasującym Abramsy też ok :)

Ogólnie 5/10 obejrzeć do browarka i zapomnieć.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.c6a633dbeb01c5c47040af6bac59cd0a.jpeg

Retfærdighedens ryttere (Rycerze/Jeźdźcy sprawiedliwości) (2020) kryminał, akcja.

Premiery: Dania - 12. 10. 2020, Rosja - 18.02.2021(Рыцари справедливости) , Polska 18.06.2021, 1:52.34 h*

Proszkarz (Pusher)1,2,3, Most - serial oraz Błyskające światła - podsumowanie i nawiązanie do w/w filmów.

Mads Mikkelsen, Nikolai Lie Kaas i inni - dobre duńskie kino.

https://www.filmweb.pl/film/Jeźdźcy+sprawiedliwości-2020-857935

* zainteresowanym podkopsam link do filmu po rosyjsku.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mL3812_1024x1024.jpg?v=1572527826

Bardzo fajny wojenny, który wziął na tapetę tą bitwę:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Kamdesh

Pierwsza połowa filmu to takie pokazanie nudnego życia na posterunku, druga połowa to już sama bitwa, akcji jest dużo i jest fajnie nagrana, dobre udźwiękowienie, wszelkie odgłosy broni, eksplozje.

Na plus brak też scen patosu.

Chyba pierwszy film wojenny, w którym pokazano jak dużo zależy od uzupełniania amunicji i ile jej idzie nawet, w krótkich ale intensywnych walkach.

Całość to solidne 7/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg.df73dd58d9a9ecf6f03c94f4975b4bbf.jpeg

Dara z Jasieniowca (2020) rep/ Serbii (Serbia Południowa), 2:06:11.

25.11.2020 - premiera

05.1941 - 04.1945 Ясеновац - istniał obóz koncentracyjny dla Serbów, Słoweńców i innych wrogów III Rzeszy  i Chorwacji z państw ościennych.

Film jest jedną z odpowiedzi dlaczego Chorwatów "nie lubią" sąsiedzi.

https://www.filmweb.pl/film/Dara+iz+Jasenovca-2020-866200

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka oraz film: "Przygody kapitana Alatriste" - Perez - Reverte, film - "Kapitan Alatriste" (2006).

Inflanty (nie mylić z królewskimi, chodzi o tzw. Benelux), wojny Hiszpanii w Europie, zdrady, spiski, polityka, walka strasznych pułków piechoty hiszpańskiej i największy postrach każdego, nawet weteranów - inkwizycja - XVII wiek tzw. n.e. .

image.jpeg.79aa2446484a452d56e99d043da6dae5.jpeg

image.jpeg.91511082fb102bc07483c9c0afb22150.jpeg

https://www.filmweb.pl/film/Kapitan+Alatriste-2006-119658

Autor i reżyser - Arturo Perez - Reverte:

https://www.filmweb.pl/person/Arturo+Pérez+Reverte-138076/filmography

Dla znawców języka Wizygotów - serial: 

https://www.filmweb.pl/serial/Alatriste-2015-694798

Vigo Mortensen!.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma
platforma-netflix-recenzja.jpg

Betonowa płyta z jedzeniem zjeżdża w dół w wielopoziomowym więzieniu. Dla osadzonych zamkniętych na najniższych piętrach pozostaną tylko resztki albo głód i rozpacz.

Zakładam, że @tom3kb lub @vidkunsen oglądali ten hiszpańskiej produkcji film, który ukazuje ciemną stronę ludzkiej natury. Nawet mi się podobał, ale zdecydowanie mogło być lepsze zakończenie. Nasuwa się również pytanie, co my byśmy zrobili, znajdując się na skraju śmierci głodowej. 

Prosty i pozostawiający sporo pytań film dla ludzi o troszkę mocniejszych nerwach. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.