Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem, zainstalowałem.
Póki co nie mam zdania. Ot.. zwykłe LA. Trochę nowości, przykładowo możemy zdobywać umiejętności jak handel, przetrwanie itp.
Jestem na etapie uratowania Lisa, tak więc sam początek gry. 
Zadeklarowałem się, że nie będę pobierał tego dodatku a tym bardziej w niego grał, ale jako, że też nie mam w co za bardzo grać to niech będzie i LADC.

Nie zmuszam się do gry, ale też nie skłamię, że ziewam jak biegam po Kordonie. Trochę screenów. 

Spoiler

ss_daniel_10-25-17_19-14-14_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_19-16-11_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_19-20-36_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-23-22_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-25-40_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_19-17-08_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-31-49_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-16-59_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-25-47_(la01_escape).jpgss_daniel_10-25-17_22-24-42_(la01_escape).jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi wstyd, ale w to gram... Nie dlatego, że jest fajnie (bo wierzcie mi, że nie jest, jak na razie wręcz przeciwnie), tylko nie mam nic innego, a pora roku aż się prosi o "stalkerzenie".

@Trikster Jak coś mi wpadnie w oko, to umieszczę w temacie z błędami. Niemniej na 99% nie ukończę gry, więc nie polegaj na mnie jako na testerze.

Do reszty pytanie: macie jakiś patent na wytrzymałość, nie licząc trainerów? Jakaś edycja plików, coś? Nie chcę sam grzebać, bo coś spieprzę.

Za podstawowe LA zabierałem się kilka razy i doszedłem do CEA tylko dlatego, że spawnowałem auta. W połowie gry dopadł mnie moralniak, ale jakoś zwalczyłem. Teraz wolałbym jakieś mniej radykalne rozwiązanie. Siła LA jak dla mnie leży i tak tylko w tym, że mod faktycznie pozwala na wczucie się w postać, a samochody spadające z nieba trochę mi tę wczuwkę zaburzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - a kiedy pojawiło Ci się zadanie na rozmowę z pijaczkiem? Kiedy szedłeś po ogłuszeniu po rozgrzeszenie do barmana, czy dopiero jak wróciłeś i dostałeś go od Grzechowców z kopalni? 

Jeśli do kopalni dostałeś się bez ogłuszenia i nie wpuszczenia, to zabicie przez dziki, nie miało wpływu na scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na: http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/addons/carryweight 

Zmiana parametru udźwigu jest zbędna, bo nie noszę ze sobą tony sprzętu, a jeśli potrzeba większej ilości zapasów, to można zawsze się przemęczyć i kupić auto.

Nie zmienia to jednak faktu, że to rozwiązanie pośrednio niweluje problem. Ciągle ruszam się jak mucha w smole, ale przynajmniej nie dostaję zadyszki co kilka kroków. Niemniej kwestia jest otwarta - jeśli ktoś będzie miał jakiś lepszy pomysł co z tym zrobić, to chętnie skorzystam.

Próba edycji actor.ltx kończy się wylotem niezależnie od tego, czy majstruję przy wadze, czy prędkości biegu lub zużycia wytrzymałości, a brak mi cierpliwości, żeby nad tym ślęczeć.rr.thumb.jpg.c848a659125b5045bc291487481a4b22.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - A weź i porównaj pliki z moda z tym patchem. Zobaczysz pomiędzy nimi różnice.

Po rozpakowaniu patcha, jest chyba jakaś gamedata. Jej zawartość pokaże, ile i które pliki zmodyfikowano. To może pomóc przy innych zmianach. A to że nasz GG się wlecze, jakby mu jaja spętano, to nie nowość. W modach niedopracowanych, albo przeładowanych teksturami to zabieg celowy. Zrobiony po to, aby komputer wyrabiał z ich przetwarzaniem i gra była w miarę płynna, bez stopklatek i wszelkich LUA...

Trzeba pamiętać, że kiedy powstawały bildy wykorzystywane w LA, komputery były tak mocne, jak teraz niektóre kalkulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ten patch (czy też mod) dodaje do gamedata\config\lost_alpha tylko jeden plik - la_skills.ltx. Co on dokładnie robi, to nie mam pojęcia, bo nie mam wypakowanych wszystkich gamedat z LA, a u mnie oryginalnie takiego pliku nie ma w ogóle.

Z tego co wyczytałem, zmienia po prostu korzyści płynące z podnoszenia umiejętności w nowej zakładce w PDA. A jak dokładnie je zmienia, to już można sobie samemu edytować.

Taki klasyczny rozpieprzacz gry, ale w przypadku LA co się spieprzy, to się polepszy. Polecam :D

la_skills.ltx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatol przyjacielu. Nie gram w tego moda ale nadciągam z pomocą i pobieram z torrenta 

S.T.A.L.K.E.R_LostAlpha_DC_1.4002_full_dezowave.zip 

Z tym że to jest chyba plik z podstawką bo całość waży 8GB...
Za jakieś 15 minut wrzucę ten plik o który pytasz na mój host i podam namiary.
 

Pobieram stąd:

http://ap-pro.ru/forum/126-89051-71

I mam nadzieję, że będzie pasować;) 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie 100 nie przeczytałem :) @kondotier podanie torrenta to nie zobowiązanie do jego pobrania tylko
alternatywa ;) Jak chcesz to przerzucę paczki RAR do siebie i bedziesz mógł pobrać normalnie :)   
Postawiłem LADC wszystko śmiga tylko nie wiem jak zrobić żeby Sidor gadał normalnie po RU ale to 
na razie nie ważne może kiedyś w ten mod zagram.
@anatol  link do pliku gamedata.dbh

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZnn5V7ZU5FUw3e8NMHV8fcb8jgSmHy3dTPV 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - jak się zdecyduję na granie, to Cię poproszę o wstawienie. Teraz chciałem pobrać tylko dla testowania spolszczenia, ale już mnie wyprzedzono.

Handlarz na Kordonie nazywa się Sidor czy Żaba?

Do LA trzeba było dodać rusyfikator, aby ważni NPCe i cała reszta gadali w znajomym języku. Teraz chyba trzeba zrobić to samo. To same pliki dźwiękowe, więc moment wstawienia nie powinien popsuć spolszczenia. Ale nie jestem pewien, czy nie trzeba będzie grać os początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Już  zacząłem wrzucać paczki na mój host więc z pobraniem nie powinno być problemu :) 
Paczki poleżą do końca listopada więc każdy zainteresowany zdąży pobrać. 

p.s. Dodałem do swojej instalki rusyfikator ale coś nie bangla więc może kiedyś powalczę z tematem na razie mam w co grać :) :uzi: 

Edytowane przez kazik
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kondotier napisał:

Czyli jednak rusyfikator trzeba dodać do LA przed nałożeniem LADC, spolszczenia i rozpoczęcia nowej gry.

Gdy dodałem rusyfikator na końcu wywaliło mi polonizację a z opcji zniknął język PL. Gdy na to nałożyłem ponownie PL|
poza wejściem do menu gra się nie uruchamia.

Linki mogę podać w tym wątku i będą trochę większe bo już pierwotne paczki wyrzuciłem więc spakowałem katalogi 
i dodatku RARem. Myślę, że około 15stej powinien być do pobrania komplet bez polonizacji.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LA miało to do siebie, że wszystkie zmiany trzeba było robić przed uruchomieniem gry. Po uruchomieniu np. na rus, wejście do menu i ustawieniu języka na pol nic nie dawało. To samo było ze spolszczeniem.

Sądzę, że aby rusyfikator zadziałał ( a na pewno miałem gadanie po rus ), będziesz musiał przeinstalować moda i grać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.