Skocz do zawartości

Kilka podstawowych problemów (rozwiązania)


Rekomendowane odpowiedzi

Męcząc się z OP 2.1 zauważyłem, że nie tylko u mnie pojawiają się pewne niedogdności, które być może nie wpływają znacząc na rozgrywkę, ale na pewno nieco irytują. Pozwoliłem sobie zebrać je do kupy i dorzucić parę potencjalnych rozwiązań.

1. Gra nie zapisuje zmian poczynionych w opcjach - należy zmienić w uprawnieniach katalogu, a nawet i całego dysku, właściwości dotyczące zabezpieczeń (m.in. zezwolić na zapis) dzięki @boberm!

2. Nie mogę ręcznie zapisać gry w menu - tutaj sam nie wiem co jest przyczyną i jak to naprawić, ale da się obejść ten problem włączając zapisy na lokacji/włączając automatyczny zapis przed i po zadaniu/korzystając z opcji quicksave domyślnie F6/tworząc zapis poprzez konsolę (tylda>wpisać save "nazwa save">ENTER). Takie "combo" właściwie eliminuje niedogodności związane z brakiem zapisu poprzez menu.

3. Nie pojawia się tekst (lewy, dolny róg) przy wiadomościach od Arhary i typa od naprawy plecaka - save i load, aż do skutku (aczkolwiek wcale nie wiem czy to metoda naprawiająca problem czy tylko go omijająca).

4. Po zmianie na j. polski pojawiają się dziwne krzaczki - save i load, przy okazji sprawdzić punkt 1 (zezwolenie na zapis zmian w lokacji moda). Mod jest domyślnie ustawiony na język rosyjski. Jeżeli zmieniasz  opcje językową i czcionkę na centralną europę to cyrylica automatycznie staje się nieczytelna. Po zmianie opcji językowej trzeba zresetować grę! Dzięki @kobal!

5. Widoczne zacinki, zawieszanie, nawet na niskich ustawieniach - lżejsze tekstury ( https://yadi.sk/d/bbnkWTXc3Rkp6X ) i standardowe procedury jak wyłączenie v-sync czy ustawienie limitu 60fps, aczkolwiek przydałoby się nieco więcej pomysłów jak to naprawić (osobiście obstawiam, że najnowszy patch coś krzaczy).

Listę można, a wręcz należy uzupełniać. Jeśli macie jakieś rady, proszę piszcie, bo dla takich laików komputerowych jak ja czy inni, takie wskazówki oszczędzają sporo nerwów i czasu. :)

  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb a dokładniej? :) Bo mi owe tekstury nie pomogły. Gra dalej przycina tak, że odechciewa się grać.

Albo coś źle wrzucam z tej paczki, albo sam już nie wiem co. Gdzieś doczytałem (chyba na moddb), że poprzez paczke od Rustika (?) gra może być bardziej wymagająca pod kątem działania/wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 13:36, Czujny napisał:

3. Nie pojawia się tekst (lewy, dolny róg) przy wiadomościach od Arhary i typa od naprawy plecaka - save i load, aż do skutku (aczkolwiek wcale nie wiem czy to metoda naprawiająca problem czy tylko go omijająca).

SMS, czy może taki różowy/czerwony tekst jak na początku moda gdy dostajemy informację o psuciu się artefaktów i zamianie ich na brukowce? Pytam bo nie doszedłem jeszcze do Arhary.

Ja tej pierwszej wiadomości też nie miałem wyświetlanej tylko nagrany dialog.

Jak wszedłem w opcje moda i zaznaczyłem żeby wyświetlało przychodzenie smsów od stalkerów: "Nieatmosferyczne" smsy to dopiero pokazało mi ten ten czerwony komunikat. Chyba, że zadziałał też wczytany zapis bo też to wtedy zrobiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 13:36, Czujny napisał:

4. Po zmianie na j. polski pojawiają się dziwne krzaczki - save i load, przy okazji sprawdzić punkt 1 (zezwolenie na zapis zmian w lokacji moda).
 

Mod jest domyślnie ustawiony na język rosyjski. Jeżeli zmieniasz  opcje językową i czcionkę na centralną europę to cyrylica automatycznie staje się nieczytelna. Po zmianie opcji językowej trzeba zresetować grę! Zresetować to znaczy wyłączyć i ponownie włączyć. 

Twoje problemy z zapisami wiążą się z uprawnieniami dostępu do dysku. Przenieś moda na inny dysk i zapewne będzie po problemie.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tom3kb napisał:

SMS, czy może taki różowy/czerwony tekst jak na początku moda gdy dostajemy informację o psuciu się artefaktów i zamianie ich na brukowce? Pytam bo nie doszedłem jeszcze do Arhary.

Ja tej pierwszej wiadomości też nie miałem wyświetlanej tylko nagrany dialog.

Jak wszedłem w opcje moda i zaznaczyłem żeby wyświetlało przychodzenie smsów od stalkerów: "Nieatmosferyczne" smsy to dopiero pokazało mi ten ten czerwony komunikat. Chyba, że zadziałał też wczytany zapis bo też to wtedy zrobiłem. :)

Ten czerwono-różowy ;) tekst, dokładnie, ale nie wydaje mi się, aby należał on do grupy "Nieatmosferycznych" smsów. Ja rozumiem ową opcję jako smsy niezwiązane bezpośrednio z klimatem i fabułą gry (powiadomienia o jakiejś innej grze etc. etc.). Mam to wyłączone, ale te czerwone powiadomienia wyświetlają się już bez problemu po wczytaniu save.

 

 

2 godziny temu, kobal napisał:

Mod jest domyślnie ustawiony na język rosyjski. Jeżeli zmieniasz  opcje językową i czcionkę na centralną europę to cyrylica automatycznie staje się nieczytelna. Po zmianie opcji językowej trzeba zresetować grę! Zresetować to znaczy wyłączyć i ponownie włączyć. 

Twoje problemy z zapisami wiążą się z uprawnieniami dostępu do dysku. Przenieś moda na inny dysk i zapewne będzie po problemie.

100% zgody. Już te uprawnienia załatwiłem wcześniej. ;) Po prawdzie, to nawet przenosić na inny dysk nie trzeba. Wystarczy nadać uprawnienia zapisu (bo odczyt jest z automatu zaznaczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z zacinkami pomogła mi dość nietypowa akcja. W dużym skrócie. Wyciąłem plik gamedata.dbzz_rustik_old_zone, włączyłem grę, zrobiłem save, wyłączyłem, wrzuciłem plik ponownie i wczytałem grę. Działa bez zarzutu. Żadnych ścinek, żadnych spadków fps.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wiara, co do tych ścinek ..mimo niezłego sprzętu i dysku ssd na którym mam win 10 zainstalowany(dalsze 3 to hdd)...może komu mój sposób pomoże(u mnie wypaliło).  Moda instalowałem na domyslnej ścieżce C: /program filesx86..ścinki po spatchowaniu były. Przeniosłem całego moda na C:(dowolna nazwa)..poza ten folder systemowy..np C:OP 2.1..ścinki znikneły, mod w dalszym ciagu jest na ssd ale nie w folderze systemowym. Nie wiem czym to uwarunkowane jest, pozniej jeszcze sprobuje na 2 kompie odpalić z Linuxa..pasmotrim))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

[28.12.19 20:18:41.903] [error]Expression    : fatal error
[28.12.19 20:18:41.903] [error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[28.12.19 20:18:41.903] [error]File          : script_engine.cpp
[28.12.19 20:18:41.903] [error]Line          : 79
[28.12.19 20:18:41.903] [error]Description   : <no expression>
[28.12.19 20:18:41.903] [error]Arguments     : LUA error: ...\pulpit\op-2.1\gamedata\scripts\death_manager.script:299: bad argument #2 to 'random' (interval is empty) 

Czołem. Ogrywam op-2.1 ale jajko można było znieść od kosztów i braku ammo, więc pobrałem z tematu moda script zwiększający ilość lootu w plecakach przeciwników. I w magazynach na barierze i na początku radarów natychmiastowy pulpit przy zabijaniu monolitowców. Wina jest na pewno skryptu bo bez niego działa normalnie. Wiecie jak naprawić? :I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wiedzieć na 100% musisz zapytać @Junxa albo @kondotiera, bo to za ich sprawą taki czit powstał:) Ale z tego co pamiętam powstał z myślą dla 8.2, ale ja na wersji 7.3 a potem 8.0 używałem go i nie miałem problemów, działa bezproblemowo do dziś. 

Dorzucałeś do moda jeszcze jakieś czity? Oczywiście, gra z czitami to nic złego, ale chodzi o to że niektóre usprawnienia mogą gryżć się z tym czitem. Spawner do Op 2.1 mam dorzucony i na pewno nie koliduje on z tym plikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.05.2021 o 12:43, tybet64 napisał:

Witam. Mam problem z dźwiękiem.Jak zacząłem grać od początku (za dużo questów zawaliłem)to po kilku minutach gry znika mi dźwięk. A na dodatek jak chcę zresetować to się zatnie i ctrl+alt+del.

Tutaj był problem z systemem,zainstalowałem na nowo i gra działa tylko że mam problem z Górnikiem.Na samym początku ,po wypiciu lekarstwa od Doka. Załatwiam mutanty,chcę gadać z Górnikiem i ...

 

[16.05.21 20:24:28.673] [error]Expression    : fatal error
[16.05.21 20:24:28.673] [error]Function      : CCC_Crash::Execute
[16.05.21 20:24:28.673] [error]File          : console_commands.cpp
[16.05.21 20:24:28.673] [error]Line          : 625
[16.05.21 20:24:28.673] [error]Description   : <no expression>
[16.05.21 20:24:28.673] [error]Arguments     : ENGINE CRASH.See log file for detail!

 

 

Edytowane przez tybet64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.