Jump to content

Tajemnice Zony


Guest

Recommended Posts

... bo S.T.A.L.K.E.R. to nie tylko przeciągający się proces twórczy, ale też zakręcona jak słoik na zimę fabuła, którą większość z nas zna na pamięć, ale rzadko kiedy patrzy na nią bardziej wnikliwie. Niezależnie od tego, czy część druga powstanie czy nie, wątek Świadomości-Z jest stosunkowo mało rozbudowanym tłem, a jako prowodyrzy całego zamieszania z powstaniem Zony zasługują na zdecydowanie więcej uwagi. No, to poświęciliśmy im całe 12 minut. Jak się nie zanudzicie, to zapraszamy :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

@tom3kb Jesli lubisz dark ambient, to LM jest jednym z topowych projektów. Jedynym minusem dla niektórych może być fakt, że kawałki Williamsa są wyjątkowo depresyjne.

PS: Najbadziej przemawia do mnie opcja z tajnym kolektywem naukowców (najlepiej szalonych). ;) Świetnie zrealizowany 'dokument'.

Edited by Czujny
Link to comment
Share on other sites

Jakiejś takiej... z braku lepszego określenia - "licencjonowanej" muzyki boimy się używać, bo YT pod względem praw autorskich jest dziwny. Dla przykładu - odcinek Dziejów Zony z Wysypiska miał krótkie fragmenty z motywem z Mortal Kombat. Jakieś 10 minut po wrzuceniu filmu YT wywalił ostrzeżenie o prawach autorskich, które potem jakoś samoistnie zniknęło.

Próbowałem się w temat wgłębić, ale to chyba ponad moje siły. Na razie testuję różne podejścia, jak się poczuję pewniej, to będzie więcej różnorakich ambientów.

Muzyka, muzyką, a co z samym filmem? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odcinek #1 nie zawojował forum, ale może drugi, traktujący o przerażającym zjawisku, z jakim nie raz i nie dziesięć spotkaliśmy się w Zonie bardziej przypadnie Wam do gustu? :063: Jest to też jeden z bardziej "dziwacznych" materiałów, gdzie nim przejdziemy do sedna, zataczamy NAPRAWDĘ duże koło historyczne. I co najlepsze - wszystko to składa się w jakąś całość.

Właściwie to chyba mieliśmy z @Yossarianem większą radochę z robienia tego, niż Wy będziecie mieli z oglądania :P

 

Link to comment
Share on other sites

Mało jest informacji o Świadomości-z bo to wiedzacy. Kim oni sa? Po co oni to robia? Stalkerów te pytania nurtuja, podczas gdy te pytania sa błache, nieistotne. Oni nie stwozyli zony, oni ja tylko kontroluja, aby badac pierwotną czestotliwość. Zamkniete koło, które objawia się w trapezie pod postacia monolitu. Jezeli Stalker chce sie z nimi skontaktowac niech umrze wpierw.  Od trupa bedzie zależalo jak dalej bedzie zył i ktore zakonczenie obierze. A dobre zakonczenie jest tylko jedno, a co oczywiste prawdziwe sie wydaje....

 

A co do emisji to ona wypełnia misje skoncetrowaną na konkretnym celu. Podczas realizacji powstaje chaos, ktory wpływa na wszystko w zonie.

Z wyrazami szacunku

Bezbronny Stalker.

Link to comment
Share on other sites

Sierioża - jak kiedyś parę razy napisałem - percepcja źródłem poznania prawideł, zasad itd/itp, aby zrozumieć świadomość z, należy pozbyć się tzw. cielesnej powłoki, wtedy wszystko będzie jasne i należy tego dokonać w strefie bo poza nią to lipa.

Nawet tok myślenia tzw. wariata jest logiczny tylko należy poznać zasady na jakich się opiera. :) :biggrin:

p.s. Nikt - ...

- umiesz zachować tajemnicę?

- ależ oczywiście!

- ja też.

p.s.2 - ... dopiero gdy komar usiadł Stalkerowi na jajkach, tenże pojął, że nie każdy problem można rozwiązać siłowo.

Edited by vidkunsen
Link to comment
Share on other sites

Milo znaleźć bratnia dusze w uniwersum :).Czasami daje sie włapać we wnyki swiadomie, aby sprawdzic czy ktos mnie slyszy i zobaczyc kto przyjdzie po moje truchlo ;) Dlatego teraz juz zobowiazuje sie nie prawic swoich glupot nie pytany.

Pozdrawiam bracia Stalkerzy :)

Bezbronny Stalker

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, vidkunsen napisał:

Nawet tok myślenia tzw. wariata jest logiczny tylko należy poznać zasady na jakich się opiera. :) :biggrin:

No pewnie, że tak. Absolutnie by mnie też nie zdziwiło gdyby okazało się, że "wariaci" wcale nimi nie są, w przeciwieństwie do reszty.

Co do Świadomości-Z... Gdybyśmy chcieli bawić się w takie dywagacje, to materiały miałyby pewnie po kilkadziesiąt minut, a "wartość rozrywkowa" sięgnęłaby dna. Poza Waszą dwójką oglądałby to tylko nasz wierny fan P......2 i to tylko po to, żeby dać tę samą "łapkę w dół" co zawsze :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@vidkunsen Ale mody to trochę inna para kaloszy, bo to autorskie widzimisię, często pełne sprzeczności; o ile pamiętam to w Wariancie Szrama nie może żyć poza Zoną w następstwie wydarzeń z CzN, ale już w takim Powrocie Szramy nie ma o tym ani słowa.

Link to comment
Share on other sites

Szrama to jedna z najciekawszych postaci trylogii, nawiasem mówiąc bohater mojej ulubionej odsłony Stalkera.

 Luźne tłumaczenie opisu dodanego przez DKUD1337.

Na pewno wielu po ukończeniu S. T. A. L. K. E. R. Czyste Niebo zadawało sobie pytanie: co się stało z najemnikiem Szramą? Proponuję alternatywną wersję zakończenia gry, właściwie nie alternatywne zakończenie a fanowski krótki film animowany, który opowiada o losach Szramy kilka lat później. Po nieudanej z powodu emisji próbie zgładzenia Striełoka na CEA. Szrama cudem pozostał przy życiu, jednak nie obyło się bez konsekwencji. Jego dolna część ciała została całkowicie sparaliżowana i wszystko, co mu pozostało to wózek inwalidzki. Szrama osiedla się w spokojnej okolicy na obrzeżach Zony i przez długie lata planuje zemstę, ponieważ za wszystko obwinia Striełoka.

Spoiler

 

 

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Jest tylko jedno ale. Skoro Szrama to przez pomyłkę wykonamy duplikat Striełoka, ich twarze nie powinny być aż tak różne. Tylko głęboka blizna powinna ich odróżniać. Chyba, że partactwo Monolitowców dotyczyło nie tylko ilości produkowanych duplikatów, ale też ich jakości. I zwalanie winy na Zonę, że zmienia ludzkie twarze, nie może mieć miejsca.

Ale to co napisałem, to taka mała dygresja, moje 3grosze do wątku.

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem co to znaczy, przecież jakby w polskiej wersji miał ksywkę Strzelec to by źle nie było.

No chyba, że ktoś uznał, że ten Striełok fajniej wygląda i brzmi :) bo innego powodu tej decyzji nie widzę.

Chyba, że @Sierioża zrobi filmik i to rozgryzie :D "Dlaczego Strielok to nie Strzelec w polskiej wersji gry."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.