Jump to content

DoctorX Call of the Zone


Guest Diegtiariow

Recommended Posts

Guest Diegtiariow

doctorx_cotz-cover_by_meta.jpg

Platforma: Call of Chernobyl
Data premiery: 20.05.2020 r.
Autor: DoctorX


OPIS:

Spoiler

Ostatnia wersja: 1.2

Kanał twórcy na YT: KLIK

Mod jest na razie dostępny tylko po angielsku! UWAGA: CoTZ-to samodzielna gra

DoctorX Call of The Zone - globalny mod, zbudowany w oparciu o Call of Chernobyl, który połączył mapy z wszystkich trzech oryginalnych gier Stalker w obszerną i wolną Strefę Wykluczenia, a także dodający niezliczone funkcje i ulepszenia. Call of the Zone zapewnia dużo ulepszeń rozgrywki i zanurzenia w Czarnobylską Zonę Wykluczenia.

Dzięki dynamicznej fabularnej linii, która poprowadzi cię po całej strefie, Call of the Zone oferuje setki unikalnych, dynamicznych, powtarzalnych misji i dziesiątki zupełnie nowych rodzajów zadań. Cele zadań, obszary, nagrody są określane w czasie rzeczywistym, kiedy zadanie jest oferowane. W mod można grać w nieskończoność, ponieważ twoja nowa gra nigdy nie będzie taka jak poprzednia!

Oprócz dodatkowego systemu zadań, sama Zona teraz w pełni jest dynamiczna. Frakcje będą tworzyć sojusze, i walczyć ze sobą. Anomalie mogą pojawiać się w każdym miejscu i zmieniać swoje położenie przy każdej emisji. Mutanty i stalkerzy pojawiają się w różnych miejscach i z większą różnorodnością. А-Life pozwala NPC swobodnie chodzić po Zonie i nie jest już więcej związany z ograniczonymi obszarami. Zona jest żywa i ciągle się zmienia, kiedy podróżujecie po niej.

Call of the Zone zawiera w sobie wiele ulepszeń rozgrywki, niestandardowe i przywrócone dialogi, graficzne ulepszenia, ulepszenia A-Life, ustawienia wydajności i poprawki błędów. Rozgrywka i zanurzenie w świecie gry stały się głównymi priorytetami, aby dostarczyć wam wesołych i ekscytujących przygód w Czarnobylskiej Zonie Wykluczenia, niezależnie od tego, czy jesteście doświadczonym weteranem stalkera lub zupełnie nowym graczem w tej grze!

 

Cechy:

Spoiler

- Dynamiczna fabularna linia i setki zadań.

- Dynamiczny spawn i А-Life, zona jest bardziej żywa i nieprzewidywalna.

- Dynamiczne relacje frakcji; polityka Zony ciągle się zmienia.

- Dynamiczne anomalie, które pojawiają się w przypadkowych miejscach i zmieniają swoje położenie przy każdej emisji.

- Dziesiątki nowych typów zadań, włączając w to strzelanie, badanie okolic, zadanie na szukanie celów, snajperskie zadania, praca jako przewodnik, polowanie na mutantów, przechwytywanie celów, zadania na uratowanie zakładników, a także ”odwrotne" zadania, gdzie gracz pomaga NPC wypełnić zadania lub gdzie gracz jest celem zabójców, prześladowany przez łowców głów!

- Dodano zmodyfikowane fabularne zadania z oryginalnej serii S.T.A.L.K.E.R. i tryb Call of Chernobyl story.

- Nowa cecha - utrata przytomności: gracz z bardzo niskim zdrowiem podczas strzelaniny, może utracić przytomność od utraty krwi i zostać ograbionym przez napadających lub wasz towarzysz może zostać porwany i będziecie musieli go uratować!

- Rozszerzone dialogi NPC; miejscowi stalkerzy będą dawać informację w trybie rzeczywistego czasu i ostrzeżenia o zagrożeniach w tym rejonie, dawać informację, aby pomóc wam w waszym obecnym zadaniu, a także proponować przyjść i pomóc wam z określonymi zadaniami.

- Ulepszony system towarzyszy; wasi towarzysze teraz dają ostrzeżenia, porady i rozmawiają z wami, kiedy podróżujecie z nim. Mogą także uratować wam życie, jeśli będziecie na granicy śmierci!

- Przywrócone dialogi z oryginalnej serii S.T.A.L.K.E.R. i wyczyszczone istniejące dialogi

- Dodatkowe klawisze; teraz możecie zdetonować miny zdalnie, które umieściłeś lub umieścić materiały wybuchowe za pomocą klawisza.

- Możliwość zmiany frakcji w dowolnym momencie gry.

- Emisje są bardziej nieoczekiwane i intensywniejsze jak bliżej podejdziecie do źródła.

- Modyfikowana zakładka "Statystyka" w PDA, dodająca kilka nowych wskaźników i usuwającą niepoważną statystykę.

- Nazwy miejsc wyświetlają się w PDA.

- Modyfikowane wartości obrażeń GG, NPC i broni, dzięki czemu walka jest bardziej realistyczna, zachowując przy tym trudną rozgrywkę i przyjemność.

- Broń ma ulepszone tekstury, dźwięki i ma prawdziwe nazwy.

- Przywrócona agresywność śmigłowców i dodane bezpieczne strefy, gdzie oni nie będą was atakować.

- Dodatkowe stacje w radiu i utwory.

- Wiele aktualizacji tekstur i graficzne ulepszenia.

- Wiele poprawek błędów i podwyższenie wydajności systemu.

Z pełnym spisem zmian możecie zapoznać się w PDF w folderze z grą!

GALERIA:

Spoiler

INSTALACJA:

Spoiler

- Ważne: musicie zainstalować Visual C++ Redist 2013 x86:
LINK

- Ważne: musicie zainstalować DirectX End-User Runtimes 2010:
LINK

- Rozpakuj zawartość archiwum w wygodne miejsce dla instalacji. Nie ma tam instalatora, dlatego też po rozpakowaniu gra będzie gotowa. UWAGA: CoTZ-to samodzielna gra. Nie instalujcie na to CoC lub CoP.

- Sprawdź stronę CoTZ na ModDB w sprawie ostatniego patcha (jeśli taki jest). Zaktualizujcie CoTZ do ostatniej wersji, postępując zgodnie z instrukcją, dostarczonych wraz z patchem.

- Uruchom grę (Stalker-CoTZ.exe), przejdź do menu Ustawienia -> Wideo i wybierz rozdzielczość ekranu, typ renderu (zaleca się Ulepszony DirectX 9 lub Ulepszony DirectX 10) i reinstalację jakości.

- Zastosujcie swoje ustawienia, a potem wyjdźcie z gry.

- CoTZ teraz gotowy do gry. Zacznijcie nową grę, wybierzcie swoją frakcję, imię, portret i miejsce w którym rozpoczniecie grę. Sprawdźcie na swoim PDA lokalizację pierwszego kontaktu, który rozpocznie waszą podróż do Zony.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:

 
Źródła:
moddb.com  ap-pro.ru
 
 

Link to comment
Share on other sites

Trochę pograłem, dołączając do różnych frakcji. Zadania są, ale na zasadzie " idź i zabij, przynieś dokumenty, uratuj jeńców " itp..

Spoiler

ss_daniel_05-22-20_13-15-25_(l04_darkvalley).jpgss_daniel_05-22-20_13-15-34_(l04_darkvalley).jpgss_daniel_05-22-20_13-14-08_(l04_darkvalley).jpg

Generalnie to szału nie ma, bo nie zauważyłem, żeby była jakaś główna linia fabularna ( Jak, chociażby w przypadku CoC ). Po prostu biegamy, po zonie wykonując proste zadania.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

To jest nie tyle klon innych modów co złączenie wszystkiego co DoctorX zrobił poprzednio (Questlines, dynamiczna zmiana stosunków frakcji i tym podobne), ulepszenie tego w mniejszym lub większym stopniu i dodanie pomniejszych nowych ficzerów tu i ówdzie, wszystko oparte na COC 1.5

@Agrael jak już sprawdziłeś - nie wiesz czy można wyłączyć te dynamiczne zmiany stosunków między frakcjami i zmianę położenia anomalii przy każdej emisji, czy jest to zakodowane na stałe?

 

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen W skrócie ten mod to CoC 1.5 tylko z wpakowanymi od razu do jednego wora addonami DoctorX Questlines, Dynamic Relations, Dynamic Anomalies i jakieś Desolation czyli z tego co zrozumiałem z opisu ów addona to to że powoduje on to, że Zona jest bardziej....wyludniona chyba. Na dobrą sprawę każdy z tych addonów ściągniesz, zainstalujesz do CoC i masz to samo, tyle że autor przebudował te Questlines i dodał więcej misji pobocznych żeby była różnorodność zamiast powtarzalności, ale to tylko misje typu przynieś, podaj, pozamiataj, poszukaj dokumentów,pda, zaprowadź kogoś gdzieś albo uwolnij, sama fabuła CoC jest bodajże nie ruszona.

Edited by Szczepan9205
Link to comment
Share on other sites

  • Meta changed the title to DoctorX Call of the Zone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.