Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy,i mam pytanie odnośnie modu,wczoraj zakupiłem magazyn cd-action w którym to był Stalker Zew Prypeci z modem Complete,ale natknąłem się w necie na ten oto mod Misery który to wygląda całkiem interesująco,i tu moje pytanie czy opłaca się świeżemu graczowi instalować Misery? sami testowaliście mod jak już jednak za sobą gre ukończoną mieliście,a tu zaczynam przygodę 1 raz.

 

Czy może na początek przejść gre z modem Complete,i kiedy będę już obeznany ze wszystkim,wtedy zabrać się za Misery 2.0?

 

No i też mam pytanie czy te spolszczenie Misery da się zrobić tak by obejmowało tylko elementy wprowadzone przez mod,bo miałbym ochote pograć jednak z lektorem polskim,który to według mnie nadaje takiego dokumentalnego klimatu grze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraj najpierw w podstawową wersję gry, jak chcesz możesz zagrać z modem Complete - niewiele on zmienia poza grafiką. MISERY to zupełnie inny CoP i niedoświadczonym Stalkerom jak Ty może sprawić dużo problemów - mod jest bardzo trudny :) Nie chcieli byśmy abyś zraził się do tej wspaniałej gry przez postawienie sobie poprzeczki za wysoko ;) Co do spolszczenia i lektora to nie wiem, ale podejrzewam, że się nie da tak łatwo tego zamienić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zagrać w czystą grę, tzn. bez moda Complete, bowiem ten raczej pogarsza rozgrywkę zamiast ją ulepszać. Dla poprawienia grafiki warto zainstalować za to Atmosfear 3 z dodatkami, najlepiej stąd:

http://atmosfear.crommcruac.com/call-of-pripyat/download.php

 

Co zaś do lektora: jak najbardziej się da, ale byłoby to bardzo czasochłonne i raczej nikt nie będzie się tym zajmować.

Edytowane przez Trikster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat od Cromm Cruaca: "Complete = AtmosFear 2 + dodatkowe chmurki + Absolute Nature 2 + Absolute Structures + trochę innych śmieci. Czym się to różni? A tym, że AF3 jest dużo lepiej zoptymalizowany i mniej się tnie od Completa. W sumie to powinienem się cieszyć, bo Complete to w większej części moja praca. Niestety te powpychane na siłę dodatki tylko grę zamulają. Ze wszystkich globalnych modów do CoPa wybrali najgorszy. Już rzeczywiście mogli żadnego nie dawać".

 

Innymi słowy, Complete dla CoP jest bardzo słabym modem i żenująco niestabilnym. Ale to temat o Misery, więc koniec off-topa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to problem znany w modzie misery od dawna. Podstawą jest najnowszy quickfix 2.02 i najnowszy fix użytkowinika yastandrie który pomógł wielu osobom na zepsute sejwy w tym także mnie. Ten fix i masa innych usprawnień będzie dodana do nowego pacza. Odsyłam na stronę moddb.com gdzie znajduje się odnośnik do usprawnień gameplay'u by yasti's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Przechodzę sobie spokojnie Misery .Utłukłem chimere na Jupiterze ,dostałem od Trapera giwerę no i pozostało powiadomić Gonte .Przechodzę na Zaton pochwalic się jaki to ze mnie dobry łowca podchodze do Gonty a tu fik

FATAL ERROR [error]Expression    : !phrase_dialog->m_PhraseVector.empty()[error]Function      : CPhraseDialog::SayPhrase[error]File          : D:prog_repositorysourcestrunkxrGamePhraseDialog.cpp[error]Line          : 146[error]Description   : No available phrase to say, dialog[zat_b106_stalker_gonta_start] 

Czy ktoś zna lekarstwo na taki problem ? Pomóżcie braciaki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się kiedyś taki problem, ale nie udało mi się go rozwiązać - nie wiem od czego ten bug zależy. Przeszedłem Misery ze 3 razy i tylko raz mi się trafił. Ewidentnie brak jest jakiegoś odnośnika/tudzież sekcji dialogu. ja bym to olał i nie gadał z Gontą :) Może jak któryś mechanik z forum przeczyta post to pomoże bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań od świeżego nędzarza-snajpera:

1. Mam swoje pierwsze 60k. Wydać je na snajperkę u Żwawego, czy raczej na cos innego? I jaka snajperka od Żwawego jest najlepsza na długie dystanse?

2. Można podnieść plecak, który snajper dostaje na starcie?

3. Czy opcja ,,,nieskończona amunicja u NPC'' wpływa na ilość ammo jaką możemy z nich zlootować?

W sensie, czy jeśli to włączę, to oni wystrzelają do mnie całą amunicję i będą bezbronni, ale za to znajdę przy nich samą broń? Jestem trochę za cienki, żeby testować to samemu.

4. Na początku jest lepszy sposób zarabiania niż śledzenie dużych grup stalkerów i podkradania im lootu, włóczenie się po zatonie i polowanie na pojedyńczych NPC-ów? Mam pierwszy detektor z sygnałami dźwiękowymi i płaszcz startowy.

Edytowane przez mrzjadacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym kupił "przypływ", ale dobrze spisuje się też Colt M4 Carabine.

2. Quick release system będzie działać dopiero w wersji 2.1.

3. Z tego co wiem to wpływa, ale w niewielkim stopniu. Jak wystrzelają wszystko z broni podstawowej to nie powinni mieć do niej amunicji jak ich przeszukasz. Jak włączysz tą opcję to będą do Ciebie pruć cały czas więc będzie trudniej, a i tak dostaniesz 5 szt ammo jak go zabijesz.

4. Na początku jesteś bardzo podatny na anomalie i dzikie zwierzęta, więc odwiedzaj stosunkowo bezpieczne obszary. Warto polować na bandytów w leśniczówce, spawnują się tam często i do skadowska niedaleko.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie spróbować sił chcę w tym modzie i niemiła niespodzianka na początku. Otóż komunikat "Nie znaleziono punktu wejścia procedury jakiejś tam w xCore.dll". Mod, patch 2.02, quik fix i spolszczenie z konkurencyjnego forum. Odpalam grę jako administrator, w czym rzecz? Instalowałem execami, nie kopiowałem gamedat.

  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym zainstalować moda poprzez utworzenie gamedata i wypakowanie plików .exe instalatora za pomocą Universal Extractor'a, z tym że dla każdego z komponentów (mod/patch/fix/spolszczenie) utworzyłbym osobny katalog, porównał zawartość (zwłaszcza pliki .dll), następnie zaś scalił wszystko w jednym folderze gamedata. Instalując Solijankę z exe'ka - miałem bardzo podobny błąd z powodu nadpisania plików .dll, dopiero standardowe przenoszenie zawartości folderów okazało się dobrym rozwiązaniem - nie oznacza to jednak, iż w twoim przypadku metoda się sprawdzi. Na pewno odinstalowałbym moda i wyczyścił rejestr. Nie miałem okazji grać w Misery 2, ale czy najnowsze fix'y są dostosowane do spolszczenia? Dla jasności - podaj jeszcze cały log - zawartość wstaw na pastebin.com .Mam nadzieję, że instalacja z .exe nie nadpisała oryginalnych plików gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę namieszać bo mogę się mylić. Podobny błąd miałem - pomaga ponowna instalacja Visual C++ , ewentualnie DirectX-a - chodzi o te biblioteki - jeżeli instalacja ich nie pomoże to użyj tego programu:

to nie jet reklama - kto nie chce nie czyta

tuneup utilities 2014

- takie błędy naprawi - ale dostępne są wersje testowe - i można grać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam

może to jest zależne od tego, że wtedy pobrałem moda w dwóch partach, a teraz w jednym?

w tym momencie możemy tylko spekulować, trzeba by zapytać osób instalujących moda w wersji jednoczęściowej oraz posiadaczy instalki dwóch partach o ilość plików. Błąd jednak sugeruje problem z brakiem zgodności nie w [gamedata] lecz folderze [bin], gdzie zawarte są pliki .dll oraz plik wykonywalny gry. Jeśli wygenerował się log - wstaw jak podałem poprzednio całość na pastebin, w ostateczności reinstal lub wcześniej porada kol.Cichego, która może okazać się dobrą alternatywą - sprawdź, dzięki czemu osoby z podobnym problemem będą miały sprawdzone rozwiązanie - przetestowane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.