Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc. Gram na najwyższym poziomie trudności w wersje 2.0.2

Jest problem z odległością na jaką potrafią mnie dostrzec przeciwnicy.

 

Byli oddaleni o ok 800 m. Byłem schowany w krzakach, kucałem - ubrany w zielony płaszcz. Do tego panowała mgła, zbliżał się zmierzch. 

Te sześć czynników nie wystarczyło, bym nie został spostrzeżony.

 

co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie boryka się z jednym problemem w tym momencie: wszystkie imiona NPCów i część kwestów wyświetla się w języku angielskim (np. jest Beard zamiast Brodacza). Nie mam zielonego pojęcia, czym może to być spowodowane, różnic w plikach z tłumaczeniem vanilli nie ma niemal żadnych, formatowanie nie uległo zmianie. Wygląda to tak, jakby gra w niektórych przypadkach zwyczajnie ignorowała gamedatę i pobierała dane bezpośrednio z plików db. Ktoś orientuje się, co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

 

EDIT:

Problem rozwiązany.

Edytowane przez Trikster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy z Sułtanem możemy dowiedzieć się od niego o schowku z "dobrą bronią szturmową".

Sułtan jednak nie kłamał... Jego namiary na schowek są po części prawdziwe.

Przechodząc nieopodal Żelaznego Lasu przypomniała mi się plotka Sułtana o schowku z bronią, poszukałem chwilę i zauważyłem anomalię/teleport która przenosi nas na teren niedostępny podczas normalnej gry.

http://fotoo.pl/show.php?img=698316_stalker-secret.png.html

1 - Teleport/Wejście

2 - Teleport/Wyjście

3 - schowek

 

W schowku znajdujemy automatyczny pistolet Stechkina z zestawem do jego konserwacji, itd.

 

Pojęcia nie mam czy zawsze można się tam dostać, dodam, że byłem już w Prypeci. Jeśli ktoś może, niech sprawdzi to u siebie

Misery 2.0.2

Powodzenia!

Edytowane przez Rosiu98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem tak, mod wciąga. Naprawdę. Od tekstur i okrojonego hud'a przybyło klimatu. I momentami naprawdę potrafi zrobić się zimno. Ale (no tak zawsze jest to "ALE") mam stosunkowo niewielki problem. 1. Czekam na spolszczenie z niecierpliwością :) I 2. Ilekroć zginę (a jak wiadomo zdarza się dość często) i spróbuję wczytać grę zastaję pulpit. Bez bug trapa bez czegokolwiek. Po prostu gra się wyłącza. Ogranicza mnie to do uruchamiania gry i dość długiego czekania na możliwość gry. Czy ktoś z was drodzy stalkerzy, wie w czym może tkwić problem? I oczywiście jak mu zaradzić? Będę naprawdę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rosiu, ten teleport z tego co wiem jest zawsze czynny, w misery 2.02 też występuje.

Bardziej mnie zastanawia, gdzie jest broń szturmowa o której mówi Loki, gdzieś w rejonach Kopaczi.

@Skaven - problemem może być niewystarczająca ilość ram-u, jeśli masz mniej niż 4gb to wyloty murowane. Ja mam 8gb i misery zajmuje ~2,3GB - a system windows 7 zajmuje 1,8gb tuż po uruchomieniu a nie mam praktycznie żadnych programów w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba nie mogę za cholere znaleźć, pobrać w/w patcha linki podawane na forum albo odsyłają do 2.01 beta albo do stron które chcą żeby im zabulić patch 2.02 potrzebny mi jest do spolszczenia a nie idzie go nigdzie pobrać może ktoś ma do wytawienia na chomiku lub innym torencie???? powtarzam linki podawane na forum nie daja rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem dzisiaj Misery 2.1Beta Patch (z wersji 2.0.2 z QF do 2.1)

Niestety spolszczenie zapodane z patcherem to niewypał (dosłowny) 

PolishAvailable as localization option in version 2.1

Pliki w text są (text/pol/wszystkie pliki) ale w środku są tylko angielskie napisy.

Czy może ktoś wysłać naprawioną wersje spolszczenia czy trzeba pobierać Misery 2.1 Beta który podkreślę Ma 2.9 Giga?

 

EDIT: Wszystko co napisałem zgadza się ale jest jeszcze jedna rzecz godna uwagi z tym problemem.
W folderze Translations jest folder Polish a w nim Gamedata ale ta nie ma żadnego pliku (dlatego podczas instalacji wywalało buga związanego z brakiem plików w translations/polish/gamedata/

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, mianowicie na jakim systemie zainstalować stalkera zew prypeci z dodatkiem misery 2.0. Chodzi mi o uzyskanie największej płynności gry. Posiadam dwa systemy na jednym kompie win7 i xp . Pierwszy raz zainstalowałem w/w gre na win 7 ( z ogromną pomocą kolegi The Emperor ) wszystko chodziło lecz musiałem znacznie obniżyć detale gry bo przycinało co parę kroków, myślę że przyczyną takiego stanu również mógł być zawalony dysk mnóstwem programów. Jestem już po formacie i chiałbym zainstalować ją ponownie. Nie wiem poprostu czy xp z uwagi na to że ma mniejsze wymagania będzie mniej obciążał system a co za tym idzie będe miał więcej mocy przerobowej dla gry ( nie wiem czy to tak działa) Parametry pc to geforce 440 gt, 4 gb ramu, 4 rdzeniowy procek 1gb grafika po prostu nie najgorszy, ale daleko mu do najlepszych :) Proszę o odpowiedź doświadczonych graczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.