Skocz do zawartości

Historia Johna


Rekomendowane odpowiedzi

image.png

Tytuł oryginalny: История Джона
Platforma: Zew Prypeci 1.6.02   
Data premiery: 20.11.2021 r.
Autor: Emmis
Autor spolszczenia: @Szczepan9205
Śr. długość rozgrywki: (ok. 5 godzin)


OPIS:

Spoiler

Historia Johna to krótki mod fabularny, który gwarantuje ok. 4 godzin gry (nieco więcej wykonując zadania poboczne). W nowej przygodzie wcielimy się w początkującego stalkera, któremu niedawno udało się przedostać na terytorium Strefy Wykluczenia. Przedstawione wydarzenia rozgrywają się na jednej lokacji - Kordonie. Ta południowa część Zony wydaje się rajem dla wielu stalkerów - niewielka liczba mutantów i bandytów, a także brak wojen między ugrupowaniami sprawiają, że Kordon jest tak naprawdę najbezpieczniejszym obszarem w Strefie. Oczywiście nie można zapomnieć o strzegących granicy żołnierzach...

John jest nowicjuszem. Wielokrotnie słyszał o Strefie Wykluczenia, ale co właściwie go tu sprowadziło? Ból, cierpienie i całkowite rozczarowanie własnym życiem. Stracił wszystkich. Wszyscy, na których mu zależało, ginęli w różnych okolicznościach, często przypadkowych wypadkach... Nie mając już nic do stracenia, udał się do Zony. Nie martwi się ani o swoje życie, ani o dalszy los, bo nie ma, po co i dla kogo żyć. 

Na Wielkiej Ziemi podpisuje umowę z przewodnikiem. Odrobina nielegalnych działań i są w pobliżu obwodu, pokonując zasieki. I o to jest - Zona. Od teraz jego życie dzieli się na przed i po...


Od autora:

Spoiler
  1. Mod jest moim pierwszym projektem. 
  2. Ogromne podziękowania dla Nimi
  3. Mimo, że w modzie nie ma emisji, to artefakty w anomaliach nadal się odradzają. 
  4. Pakiet broni stanowi Unofficial CoP Weapons Replacer v1.0.

 

PORADY:

Spoiler

Wskazówki dot. rozgrywki: 

  1. Mniej więcej w połowie gry na strychu jednego z domów na lokacji (chaty przy drodze) pojawia się notatka. 
  2. Po wykonaniu zadania dodatkowego u Kartawego pt. „Jeden strzał z dwóch broni”: po około 24 godzinach w północnej części lokacji pojawią się 3 ciała. Po ich przeszukaniu i zabraniu PDA rozpocznie się nowe zadanie.

GALERIA:

Spoiler

Historia Johna_stalkerteam_scr1.jpg  Historia Johna_stalkerteam_scr2.jpg

Historia Johna_stalkerteam_scr3.jpg  Historia Johna_stalkerteam_scr4.jpg

Historia Johna_stalkerteam_scr5.jpg  Historia Johna_stalkerteam_scr6.jpg


Prezentacja modyfikacji na kanale HugTV:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zew Prypeci 1.6.02


2. Zawartość pobranego archiwum moda praz patcha umieszczamy w głównym katalogu gry.


3. Dodajemy spolszczenie moda.
 

Instrukcja instalacji spolszczenia:

Pobieramy archiwum ze spolszczeniem i rozpakowujemy w dowolne miejsce, a następnie kopiujemy wypakowaną zawartość archiwum ze spolszczeniem i wrzucamy do katalogu z modem ze zgodą na zamianę plików jeżeli system o takową poprosi.

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Patch:

  • Google Drive - [KLIK]

Adaptacja Gunslingera autorstwa Mervin62 (nie wymaga instalacji patcha):

  • Google Drive - [KLIK]
  • Nasz serwer - [KLIK]

Spolszczenie do wersji standardowej:


Spolszczenie do wersji z Gunslingerem:


Źródło: new_AP-PRO_LOGO.png.aba0a3e476d400f89ebcc83f4ed08bdb.png
 

  • Super 1
  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek i jego tajemnice:

 

ss_tomahawk_11-21-21_12-24-03_(escape).jpg

ss_tomahawk_11-21-21_12-25-34_(escape).jpg

Dodatkowe kwesty za Ap-Pro.ru

1. Где-то после середины игры, на чердаке одного из зданий в подлокации «дома у дороги» появляется записка.

2. После доп. квеста Картавого «Один выстрел из одного оружия». Примерно через сутки, севернее подлокации «дома у дороги» появятся три труппа. Подняв КПК с одного из них 

1. Gdzieś po połowie gry na strychu jednego z budynków w podlokacji „dom przy drodze” pojawia się notatka.

2. Po dodaniu. kwest Kartawogo "Jeden strzał z jednej broni." po jakimś czsie północ od podlokacji „dom przy drodze” pojawią się trzy trupy. Po odebraniu PDA od jednego z nich rozpocznie się zadanie.

Spoiler

ss_tomahawk_11-21-21_14-22-50_(escape).thumb.jpg.080bc9e5c0af8a867470ea660b0e8756.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Agrael zmienił(a) tytuł na Historia Johna
  • 5 miesięcy temu...

Witajcie wie ktoś jak poradzić sobie z takim wylotem ?

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : error handler is invoked!
[error]Function      : handler_base
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrCore\xrDebugNew.cpp
[error]Line          : 764
[error]Description   : pure virtual function call
 

stack trace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_10-23-23_19-37-22_(escape).jpg

No i znów Kordon :smile_gitara:

Wcielamy się w enigmatycznego nowicjusza, który dopiero trafił do Zony. Prawdę mówiąc, to smutna historia, ponieważ bliskie naszemu protagoniście osoby umierały w niewyjaśnionych do końca okolicznościach. Tak więc Johny nie miał już nic do stracenia.

Początkowo mod mnie nudził, bo zaczyna się bardzo standardowo - idź, przynieś, zabij. Mniej więcej po poznaniu stalkera, z którym nasz protagonista się zaprzyjaźnia, Historia Johnego mnie wciągnęła. Zwłaszcza gdy trafimy do bazy stalkerów na fermie, bo wtedy zaczyna się więcej dziać w głównym wątku.

Tak btw, to warto zajrzeć do opuszczonego gospodarstwa, gdzie w oryginale ratowaliśmy Lisa. Dzięki temu poznamy interesującą postać.

Myślę, że to całkiem niezły modzik na dłuższy, jesienny wieczór.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Agrael podpiął/eła i promował(a) ten temat
  • Agrael przestał(a) promować temat

Wychodzi na to, że jest problem z wersją gunslinger. Po skopiowaniu plików do folderu z grą, przy uruchomieniu z xrEngine cały czas wyskakuje błąd z fsgame.ltx, po odpaleniu z ikony na pulpice mam czarny ekran z białym oknem po lewej stronie, wersja steam też nie działa bo po uruchomieniu wraca do pulpitu.

Edytowane przez FunkyKoval
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FunkyKovalA spróbuj stworzyć skrót do xrEngine, wrzuć sobie go na pulpit, potem na niego PPM->Właściwości i skasuj końcówkę \bin w ścieżce Rozpocznij w i zobacz czy wtedy ruszy.
Tylko trzeba zdaje się utworzyć skrót do tego xrEngine, który jest w folderze bin z ruskim dopiskiem ганслингер bo ze zwykłego chyba się uruchomi czysty Zew Prypeci. Ja obie te rzeczy zrobiłem u siebie i wszystko śmigało jak należy i jak u Ciebie też zadziała to zaraz dopiszę to do instrukcji instalacji, a jak nie zadziała no to najwyżej wyrzucimy linki do wersji z Gunslingerem, jeżeli Tobie też nie pomoże to co napisałem.

Ewentualnie w fsgame.ltx jeszcze zmień linijkę od gamedaty z false na true.

@Agrael zgłaszał mi taki sam problem z tą wersją, jednak mnie się bez problemu udało ją uruchomić i przeszedłem całą od początku do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno takiej serii nie miałem, dwa tygodnie i trzeci mod ukończony.

Jak na jednolokacyjny modzik całkiem ok, szczególnie, że to fabuła z nowicjuszem co zaczyna przygodę w Zonie. Graficznie to praktycznie czysty Zew, no dorzucono paczkę broni co zawsze na plus. Tak samo proste cutscenki z napisami.

W spolszczeniu żadnych błędów nie znalazłem.

Daję 6.5/10 i jest spory potencjał, że druga część będzie dużo fajniejsza i bardziej rozbudowana.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem wersję gunslinger, wgl się nie uruchamia

@Szczepan9205 

W dniu 6.11.2023 o 08:57, Szczepan9205 napisał(a):

spróbuj stworzyć skrót do xrEngine, wrzuć sobie go na pulpit, potem na niego PPM->Właściwości i skasuj końcówkę \bin w ścieżce Rozpocznij w i zobacz czy wtedy ruszy.
Tylko trzeba zdaje się utworzyć skrót do tego xrEngine, który jest w folderze bin z ruskim dopiskiem ганслингер

 

Screenshot 2023-11-17 20-15-07.jpg

  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Z tą wersją z Gunslingerem już wcześniej były zgłaszane problemy to mogłeś wziąć zwykłą bez Gunslingera, ale na wszelki wypadek wrzuć jeszcze raz zrzut tego okienka tylko bez tego okienka z błędem bo skoro pokazuje problem ze skrótem to musiałeś coś źle usunąć ze ścieżki Rozpocznij w. Nie usunąłeś przypadkiem cudzysłowa na samym końcu?

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Możesz z obu, chociaż w instrukcji pisałem, że odpalamy z bin-x32ганслингер i to on jest tym głównym folderem bin, więc wystarczy tylko z tego folderu usunąć. Bo skrót do xrEngine utworzyłeś do xrEngine.exe, który masz w tym bin-x32ганслингер zgadza się? Ten zwykły bin wydaje mi się, że jest pozostałością, którą autor tej adaptacji zostawił na wszelki wypadek.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dłuuugo tak możecie ustalać ale mam inną propozycję:
@cez137
Z ciekawości postawiłem moda w wersji z Gunslingerem i jak to u mnie wszystko działa ;)

ss_oldman_11-18-23_11-39-03_(escape).thumb.jpg.8624db0a00a682c5da7c54687e626e0f.jpg

Spakowałem wszystko 7-zip i wrzuciłem całość do pobrania.
Specjalnie dla Ciebie:
https://drive.google.com/file/d/1T9yJMf3FoknOibjs8mZW10i66C-kp2_G/view?usp=sharing
Wystarczy pobrać, wypakować w dowolne miejsce, zrobić skrót do laucher.exe na pulpit I można grać.
Podkreślam u mnie taki zestaw działa i mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie :)       

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.