Jump to content

Podpowiadacze do OP 2.2 ( po rosyjsku )


kondotier
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
3 godziny temu, vidkunsen napisał:

Sprawdziłem, działa i mam teport + artefakt teleport:

 

 

No to teraz...... aby było mniej latania po lokacji..... ustawiamy kucanie w/g tego wzoru :

 

Actor.ltx

ph_box0_center                 = 0.0,  0.9,   0.0
ph_box0_size                 = 0.35, 0.9,   0.35
ph_box1_center                 = 0.0,  0.6,  0.0   
ph_box1_size                 = 0.35, 0.6,  0.35 
ph_box2_center                 = 0.0,  0.35,   0.0  
ph_box2_size                 = 0.1, 0.25,   0.1

  I pzreślizgujemy sie przez kratę ....... bez zbędnej i durnowatej ekwilibrystyki:-)))

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen - generalnie to ten myk przysparza więcej kłopotu niz pozytywu - sugeruję nie naduzywac !

BTW: Info dla wszystkich graczy w OP2.2 - jak trafi wam sie łopata , czy to u Barmana , Sidora ,jakiegoś innego handlarza,  lub gdziekolwiek - bron boże nie przechodzic obok obojętnie. Jak najszybciej "przytulić" do  serca nieledwie. Jest niezbędna w dalszej części gry .  A znależć ją to ho ,ho ,ho.......

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, vidkunsen napisał:

Łopata - barman na/w barze miał dwie więc jedna już kupiłem.

Nadal nie rozumiem - ale OK.  ...co ma łopata szt 2 do Barmana lub Sidora ?Handlarz to handlarz. Nie zaciemniaj informacji jakimis banialukami. Kogo obchodzi twój zakup. Istotna jest informacja o konieczności posiadania. I o co chodzi z ta twoją erratą ????Jak już masz parcie na pisaninę - to  rób to z sensem,  i pożytkiem dla Społeczności.

Link to comment
Share on other sites

Boberm i ci co grają.

Mam mały problem z zadaniem na naprawienie ponowne (po spotkaniu smiertel;nym dla Gawra) mojego PDA.

Polazłem do docenta do baru ten mi zlecił szukanie instrumentów elektronicznych, mam zacząć od sacharowa.

Polazłewm na jantar, tam Sacharow zlecił mi zadanie na (fonetycznie) naucznyje obrazcy: razdobyt obrazcy tkani biomassy oraz poszukanie w X - 10 mikroskopu - mam już mikroskop - ale nie kumam co i jak z ta w/w biomassą?

Mam w posiadaniu 4 kawałki - ostrostok biomassy ale dalej nie kumam co mam zdobyć bo PDA mam nieczynne:

 

ss_tomahawk_02-02-22_21-04-54_(l08_yantar).jpg

ss_tomahawk_02-02-22_20-20-30_(l08_yantar).jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, vidkunsen napisał:

problem z zadaniem na naprawienie ponowne (po spotkaniu smiertel;nym dla Gawra) mojego PDA.

Czyli że znalazłeś zabójcę Kła i wykończyłeś Gawra, przy czym zostałeś ograbiony do gołego? A poszedłeś później do Jakuta i załatwiłeś najemników na przysiółku na MW? Zadanie by odzyskać swoje rzeczy, w tym też swoje pda.

A to zadanie Sacharowa które wstawiłeś dotyczy Radiotechniki dla Docenta. Musisz przynieść 15 pędów biomasy, no i musisz jeszcze żywej biomasie zrobić zdjęcie. Biomasy są w Mrocznym Parowie.

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, wariat napisał:

Czyli że znalazłeś zabójcę Kła i wykończyłeś Gawra, przy czym zostałeś ograbiony do gołego? A poszedłeś później do Jakuta i załatwiłeś najemników na przysiółku na MW? Zadanie by odzyskać swoje rzeczy.

A to zadanie Sacharowa które wstawiłeś dotyczy Radiotechniki dla Docenta. Musisz przynieść 15 pędów biomasy, no i musisz jeszcze żywej biomasie zrobić zdjęcie. Biomasy są w Mrocznym Parowie.

@wariatzapomniałem o zdjęciu :-))

@vidkunsen - zastanawiałem sie nad tym co napisał @wariat > Smiem twierdzic ze grasz w OPka troche tak,  jak w prościutkie mody typu-idż i zabij wszystko co sie rusza , albo nie czytasz dialogów . Moje skromne zdanie - pzreczytaj solucje do solianki - będzie Ci łatwiej ......i nie pisze tego złośliwie .

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra, kumam.

Po zabiciu Gawra i jego wesołej ekipy idę na przysiółek utrupić Jakuta, odzyskuję PDA i swoje bambetle, dopiero potem Bar - docenty z pakamery w Barze, Sacharow, mikroskop i 11 (bo mam już 4 ) pędy biomasy a zdjęcie to niby czym mam zrobic? gdzie aparat zdobyć lub "fotokarabin", jakies karty sd do aparatu.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, vidkunsen napisał:

idę na przysiółek utrupić Jakuta

Nie utrupisz bo jest nieśmiertelny.:) Ty masz z nim pogadać, on Ci powie gdzie masz szukać swoich bambetli. Jest ma MW tam gdzie siedzi Kostia i Wilk.

41 minut temu, vidkunsen napisał:

a zdjęcie to niby czym mam zrobic? gdzie aparat zdobyć lub "fotokarabin", jakies karty sd do aparatu

Nie znalazłeś Sieni Fotografa w podziemiach Agropromu? Wilk o nim opowiadał jeszcze w wiosce kotów. U niego zabiera się aparat. A karty SD kupujesz u handlarzy.

Czytaj uważnie dialogi i nie będziesz miał problemów.:)

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen - jak nie masz aparatu z questu  na Fotografa to  zasadniczo możesz zaczynac od nowa swa przygodę . To jest jedna z kluczowych znajdziek - potrzebna w wielu questach .Jak po raz pierwszy bedąc w podziemiach agro nie znalazłes trupa Fotografa , to znaczy ze nie rozmawiałes w wiosce kotów z Wilkiem , ... a to znaczy ze nie zrobisz wielu questów w tym istotnego dla dalszej gry questu na zdjęcie elektrowni. BTW; na filmikach które pewnie widzialeś setki razy - ajk my wszuscy - to zdjęcie w łapkach Doca ........ Pzreczytaj solucje soli i zacznij od nowa...Póki jesteś u początków przygody ... Bo tam gdzie jesteś to dopiero poczatek:-))))) Wstęp - rzekłbym...

Link to comment
Share on other sites

Mam kwesta na fotkę Striełoka a to oznacza, że chyba gadałem z w/w wilkiem na m.in. ten temat.

Dobra, lezę do Agro po trupa (chociaż mogłem ten cały aparat zostawić gdzieś w jakimś schowku) fotografa, przy okazji juz wiem jak zrobić zdjęcia mutantów dla myśliwych. 

To czasem nie jest osławiona suzanna?

Link to comment
Share on other sites

Polazłem do Agro, trup był i miał aparat ( po prostu fotoaparat)i karty Sd - 10, potem polazłem nazad na składy i załatwilem kwesta z Jakutam i nazorem czy nazradem - pies go trącał jak sie zwał, radar - Prizrak i teraz zalatwię kwesta na biomasę oraz jak mi sie uda to zrobie te .... fotki na mutanty dla Zachara.

 

ss_tomahawk_02-02-22_22-33-59_(l03u_agr_underground).jpg

ss_tomahawk_02-02-22_22-42-12_(l07_military).jpg

Link to comment
Share on other sites

Jest to wersja OP - 2.2 wzięta z jakiegoś forum - jakieś mniej znane, nie pamietam jakie a mam ich ponad 100 - nie mam zainstalowanej 1 poprawki jak i poprawki kumulatywnej.

Bardzo rózni sie od topornej wersji 2 i 2.1.

Anatolij, ja tłumaczę teksty ale ich nie wstawiam nigdzie - goły tekst - gołe tłumaczenie.

 

Link to comment
Share on other sites

@vidkunsen - jak już walczysz samotnie z Opkiem2.2 to mam prośbe . Potrzebuję zrzutu ekranu z  tekstem zadania dla szerstiuka dotyczącego noktowizorów dla Kalinina. O tyle to wazne że chyba jest coś totalnie pozajączkowane z opisami zadan . Część opisów wyprostowałem ,  i został mi na razie :-)) tylko Sierściuch  W/g poprzedniej instancji opka (czyli 2.1 ) aby wypełnić zadanie trzeba znależć dla szerstiuka artefakt na Dziczy . W/g pliku tekstowego - coś jest o podkładaniu mat wybuchowych - smiem twierdzić ze to nie z tej bajki- podczas copy/paste twórcom cos umkneło ..Jak jest teraz po rosyjsku?

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, w OP 2.1, zadanie brzmiało tak: 

Прапорщик Шерстюк сможет достать ПНВ, но лишь после того, как я помогу ему. Заказчик оставил некий арт в тайнике в одном из складов на Дикой Территории. Мне нужно найти этот тайник и принести арт Шерстюку. По словам заказчика, артефакт иногда издаёт звуковые сигналы, похожие на пеленг маячка. Это должно облегчить мне поиски. При поиске лучше снять с пояса дозиметр и прочие приборы, издающие шум.

Jednak w OP 2.2 to brzmi inaczej: 

Прапорщик Шерстюк сможет достать ПНВ, но лишь после того, как я выполню небольшое задание. Чтобы сорвать сделку о закупке оружия между наёмниками и мстителями, которая будет проходить в ближайшие дни в здании электроподстанции на Металлургическом Заводе, мне нужно замаскировать на каждом этаже этого здания, включая подвал, по одной бомбе. И это всё, представляешь?! Даже на кнопку детонатора не дадут нажать!

Zapewne więcej jest takich kwiatków.

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

@metek58  @vidkunsen

I to co podałes metek pasowałoby do  ciągu zadań    - musze to poprawić , bo w tym momencie w/g wersji "pl"zaszytej w grze-  każą szukac arta.  No i  jeszcze jeden "kwiatek" -  lek dla Kota  czyli kwiatek-  śmiem twierdzic że zadanie również uległo zmianie . 

BTW; w tych plikach które  teraz obrabiam  widze tylko tytuły zadań i ich składowe....dlatego tez rzuciłem pytanie . Tam gdzie dokopałem się do dialogów  - tam problemu nie miałem .

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity