Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,  moda usunąłem po praktycznie półtora godziny męczarni, jak za pierwszym/drugim/trzecim podejściem, klimat, poznanie totalnego innego świata, ''odcięcie'' od stalkera, jest w stanie mnie wciągnąć, tak największym debilizmem, bo inaczej tego nie mogę nazwać jest, raz mapa świata, gdzie mam wrażenie, że komuś się kierunki świata się pomyliły, albo ja mapy czytać nie umiem, brak jakichkolwiek ''elementów zaczepienia'' które pozwolą się odnaleźć, las, las, las i jeszcze raz las, a drugą rzeczą co przelało czarę goryczy, jest wywalanie do pulpitu, no po prostu nie mogę wytrzymać, braku możliwości własnoręcznego zapisu(rozumiem zamysł hardkor itp) ale w momencie w, którym gra mi wywala do pulpitu co 15 minut, to idzie sobie włosy z głowy wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam Muszę przyznać, że mod nie jest dla każdego, w tym pod względem intuicyjności.
Co do wylotów, to u mnie było raptem kilka, spowodowanych brakiem pamięci i ten problem występuje najczęściej, widziałam chyba u każdego, kto nagrywał moda na yt. Skuteczną metodą może być obniżenie jakości.

Co do tułaczki po lesie, to wiem, że jest frustrująca, sama po pierwszym kontakcie całkowicie się tam zgubiłam, ale potem z pomocą kompasu (który nie mam pewności, czy dobrze działa, coś pamiętam, że na pierwszej lokacji mógł być zamieniony wschód z zachodem) dotarłam do wieży. Może za jakiś czas pomyśli się o poradniku do moda. Trochę wskazówek już się nazbierało podczas testów.

Poniżej wskazówki do pierwszego zadania, czyli jak dotrzeć do wieży radiowej, jednocześnie jest to SPOILER ⇓

Spoiler

Wieża jest zaznaczona na mapie, trzeba iść na południowy wschód, niemal do samego "rogu". Pomijając pomoc kompasu, można zauważyć 2 elementy nawigacyjne. Wychodząc ze stacji meteorologicznej (na mapie oznaczona jako Dom), trzeba iść prosto (czyli na południe), aż dotrzemy do ambony myśliwskiej, w tym miejscu skręcamy w lewo (czyli na wschód wg mapy) i po drodze powinno pojawić się złamane drzewo, niedaleko za nim jest wieża. Po znalezieniu ciała współpracownika trzeba zrestartować wieżę, przełącznik jest w tym samym pomieszczeniu, co ciało.

Zrzuty od @Suseł po drodze (zrzut ambony wzięty z sieci):

1.png ⇒ 2.jpg ⇒ 3.png ⇒ 4.png ⇒ 5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam Kompas był i dla mnie mylący, zastanawiałam się, czy nie dokonać zmiany na teksturze, ale wtedy tarcza by była przestawiona. Jeśli odpali bez problemu miej tylko na uwadze, że wg mapy kompas pokazuje północ-południe poprawnie, ale wschód-zachód zdają się być przestawione, o ile dobrze mi się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen Rozumiem, ale w pewnym sensie jeśli ja mam 6x ginąć tylko po to aby wyszukać miejsce do, którego powinna mnie mapa i kompas zaprowadzić to coś jest nie halo.

Wiecie może czy umiejętność rozpalania ogniska jest jakoś zapisana, czy muszę coś zdobyć? Nie jestem w stanie go zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam Klawisz "K" - ustawienie ogniska, potem będąc w jego pobliżu otwierasz ekwipunek i odpalasz zapałkami lub zapalniczką.
Daj mi "chwilę", to pozbieram z testów jeszcze jakieś wstępne wskazówki, jak już się wie, z czym to się je, to jest mniej frustracji ;)

@vidkunsen Nie wiem jak w tej pierwszej wersji, ale w 1.2.3 można nawet robić własne znaki nawigacyjne z patyka i kawałka tkaniny, choć sama z tego nie korzystałam :)

  • Super 1
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meta Nie mam aktualnie siły, co do tego moda, jak pisałem wcześniej rozumiem robić survival, tak to co twórca odwalił, to się czuje jakbym grał w dark soulsy, podziękuje, w wiele modów przegrałem tak ten to jest chyba najgorszy ze wszystkich, może sie do niego przekonam jak ktoś poradnik napiszę narazie wylatuje z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hadam Jeżeli masz się męczyć, denerwować i grać na siłę, to faktycznie lepiej sobie odpuścić. Po prostu Ci mod nie podszedł i trudno - zdarza się najlepszym. 

AiW to bardzo specyficzny "twór", w którym trzeba się nabiegać, bo jest nastawiony na eksplorację. Do rozpalania ognisk, craftingu, powolnego ciułania przedmiotów można się przyzwyczaić i o ile na pierwszej lokacji można się łatwo zgubić (kląłem niczym szewc, bo też miałem problemy i chwile zwątpienia), to druga jest banalnie prosta.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu się kuźwa robi zapisy przy tych ogniskach? Latam jak debil po pustym lesie gdzie nic nie widać, narozpalałem ognisk, ogrzałem się, mogłem dorzucić węgla czy patyków ale żadnej opcji zapisu nie widzę. Wybrałem Wczytaj Grę i zaczęła się od nowa :banghead: Coś czuję, że mod zaraz sam poleci do pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra normalnie się zapisuje po rozpaleniu ogniska pobrałem grę z torrenta. Pytanie do osób, które przeszły grę wie ktoś gdzie znajduje się jednostka wojskowa na drugiej mapie? Nie chcę błądzić szczególnie jeśli podobno na drugiej mapie jest promieniowania, a nie mam jeszcze maski przeciwgazowej. Drugie pytanie jak wygląda sprawa z osiągnieciami wie ktoś jak je wszystkie zdobyć?

 

PS. Jak na razie mod przypadł mi do gustu czuć w nim te elementy survivalu i odizolowania. No i ogromnym plusem jest dubbing, który dodaje charakteru i klimatu temu modowi. Minusem moim zdaniem jest nie oznaczenie wszystkich ciekawych miejsc na mapie w przypadku pierwszej mapy mam na myśli ambony myśliwskie i jedna jaskinia, którą znalazłem tylko i włącznie przez obejrzenie pierwszego filmiku z rozgrywki z tego moda. Nie wiem czy jest więcej takich ukrytych miejsc a nie chciało mi się zaglądać za każde drzewo i krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiaZ - po wyjściu z pieczary masz - na wprost Biełaza, most i wejście w miasto.

Potem do przodu (wyjście z pieczary za plecami) i na prawo, łatwo zauważysz wejście do bazy, pełno zepsutych lub bez paliwa wszelkich maszyn.

Na lewo na początku lokacji (placyk z Biełazem_ masz wioskę/przedmieście, bajoro a potem budowa i baza budowlana - tam duzo fajnych bambetli znajdziesz.

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiaZ i inni grający - w razie gdyby się przydało, to poniżej załączam skleconą na szybko mapę wybrzeża z zaznaczonymi podlokacjami (bazuje na rozpoznaniu terenu od @Szczepan9205), do możliwego poradnika planowane jest uzupełnienie jej o więcej szczegółów.

Spoiler

aiw_mapa1.jpg

Co do osiągnięć, to opisy w encyklopedii powinny już coś podpowiadać, ale postaram się potem przyjrzeć dokładnie jakie są wymagania.
Kojarzę, że:

Spoiler

"Mistrz ogniska" wymaga rozpalenia konkretnej ich liczby, bodajże 50, a "Samotny łowca" upolowania przynajmniej jednego ze wszystkich rodzajów zwierząt.

 

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2022 o 22:27, hadam napisał:

@Meta Nie mam aktualnie siły, co do tego moda, jak pisałem wcześniej rozumiem robić survival, tak to co twórca odwalił, to się czuje jakbym grał w dark soulsy, podziękuje, w wiele modów przegrałem tak ten to jest chyba najgorszy ze wszystkich, może sie do niego przekonam jak ktoś poradnik napiszę narazie wylatuje z dysku.

Dla ciebie mod. zbyt trudny  i tyle . Modyfikacja jest specyficzna , nowe nieznane lokacje i ich eksploracja jest bardzo ciekawa . Brak mini mapy prowadzącej za rękę na plus. Schowki , mechanika, ulepszenia , naprawy to coś świeżego.  Fabuła i Klimat Genialny ,  mimo małej ilości strzelania atmosfera wciągająca. Zagrałem w mnóstwo modyfikacji z Stalkera przez te kilkanaście lat i ten jest wyjątkowy nie oklepany, jedyny w swoim rodzaju. MOD roku 2022.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.