Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

0.jpg

Alone In Windstorm, moim zdaniem jedna z lepszych, na pewno niebanalna modyfikacja do STALKERA. Chociaż akcja nie rozgrywa się w okolicach Czarnobyla a w obwodzie murmańskim, to nie da się uniknąć skojarzeń z Zoną. Rozgrywka to survival w surowym zimowym klimacie z możliwością majsterkowania, polowania, wędkowania, pichcenia i radzenia sobie z urazami. Właściwie są to umiejętności, które trzeba posiąść, bez tego nie da się przetrwać na odludziu w klimacie, gdzie drzewa trzeszczą od mrozu. Gra wcale nie jest taka trudna, o ile poznamy zasady przetrwania i będziemy pamiętać o zapasie drewna na opał. A. I. W. to także świeżość lokacji, bardzo dobra oprawa dźwiękowa oraz historie żyjących tu wcześniej ludzi, tak więc w trakcie wędrówki warto rozglądać się za notatkami. Cóż, choć Alone In Windstorm jest modem wybitnie zimowym, to z czystym sumieniem mogę polecić go na każdą porę roku.

Parę screenów z mojej gry:

Spoiler

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron, to jest strefa tylko, że centrum promieniowania to zapewne częściowo zniszczony port okrętów podwodnych z zepsutymi reaktorami w jednostkach na i podwodnych.

Grało sie super, nie było żadnych klimatów w stylu czary mary.

W kolejnej odsłonie moda może wystąpic postrach tych rejonów - misiek polarny.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spolszczenie Alone in Windstorm jest niemal na wykończeniu, ale zanim ujrzy światło dzienne, potrzebne są ostatnie szlify.

Z tego powodu poszukuję ludzi do przetestowania obecnej wersji spolszczenia.
Chętnych do wpłynięcia na jego końcową formę proszę o zgłoszenie się na PW.
Testy ruszają 12.08.2022.

AiW_promo.png

Kilka zrzutów*:

AiW_prom-scr_1.jpg  AiW_prom-scr_2.jpg  AiW_prom-scr_3.jpg  AiW_prom-scr_4.jpg

*work in progress

  • Super 1
  • Dodatnia 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znów piszę pod sobą, ale mam nowinę.
Wczoraj wyszła nowa wersja moda z patchem 1.3, jednak łatka dostępna jest ekskluzywnie dla ukraińskiej wersji językowej.
Z tego powodu najpierw dokończę tłumaczenie dla wersji 1.2.3, a potem będę je dostosowywać do tej nowszej.

Zmiany:

  • poprawiono kilka błędów,
  • dodano nogi GG w widoku pierwszoosobowym,
  • dodano lampę naftową.


Źródło informacji

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_08-21-22_17-46-09_(chemplant).jpg

Cieszę się, że wziąłem udział w testach spolszczenia, bo AiW to mod jedyny w swoim rodzaju. Pierwszym ze zdecydowanych atutów jest atmosfera. Co prawda nie jest to stalker i mogłoby się wydawać, że nic poważnego nam nie grozi, ale szybko się okazuje, że zabić nas mogą dzikie zwierzęta oraz ujemna temperatura. Dodatkowo początek gry nie rozpieszcza i o ile na Wybrzeżu nawet często się gubiłem, to w Polarnyje Zori już nie. Później następuje zwrot, bo w pewnym momencie gra po prostu staje się prosta, ale trzeba zadbać o ubiór, amunicję, opał oraz pozostałe, niezbędne przedmioty, które wykorzystamy do craftingu. 

Trzeba też wspomnieć o panującej atmosferze - całkowitej bezradności naszego bohatera, bo z każdą kolejną notatką, jaką udało nam się znaleźć, można wywnioskować, że w obwodzie murmańskim stało się coś bardzo niedobrego. A może i na całym świecie? Tego nie wiemy. Szczególne wrażenie robi Bunkier - ciarki przechodzą na samą myśl. 

W moim przekonaniu Alone in Windstorm jest udanym modem. Oby było takich więcej. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiaZ To raczej nie wina spolszczenia, ale jest jedna rzecz, którą dopiero teraz zauważyłam - wygląda na to, że torrent to wersja 1.0, nie 1.2.3.
Postaram się zrobić na dniach jakiś reupload v1.2.3 np. na GD.

Ewentualnie spróbuj jeszcze uruchomić wg wytycznych co do tej wersji z torrenta:

  • umieścić repack poza partycją systemową (dysk C:),
  • uruchomić jako administrator,
  • usunąć plik user.ltx z folderu userdata,
  • na Win8/10 ustawić zgodność z Windows 7.


@prozmus84 Z tego, co widziałam, przejście moda zajmuje średnio jakieś kilkanaście godzin, ale ten czas jest dość "płynny", zależy ile się włóczyć po lesie, z początku można się tam nawet pogubić. Osobiście jeszcze moda nie ukończyłam, testerzy mnie "wyręczyli", a spolszczenie na tyle wymęczyło, że robię przerwę przed wersją 1.3.

---
EDIT. Wrzuciłam moda w wersji 1.2.3 na Dysk Google ⇒ [KLIK]

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gawron napisał:

A czy bez spolszczenia gra Ci odpala? Dobrze jest to sprawdzić. Nie wiem, czy to coś pomoże, ale zacząłbym od banalnego zjechania w dół z grafiką.
 

Gra bez spolszczenia odpala się normalnie po wrzuceniu spolszczenia pojawia się czarny ekran i nawet do głównego menu nie wrzuca tylko odrazu do pulpitu mnie wywala. Pobierałem też z yandexa to samo bez spolszczenia odpala się normalnie jak wrzucę spolszczenie to czarny ekran i do pulpitu.

11 godzin temu, Meta napisał:

@DiaZ To raczej nie wina spolszczenia, ale jest jedna rzecz, którą dopiero teraz zauważyłam - wygląda na to, że torrent to wersja 1.0, nie 1.2.3.
Postaram się zrobić na dniach jakiś reupload v1.2.3 np. na GD.

Ewentualnie spróbuj jeszcze uruchomić wg wytycznych co do tej wersji z torrenta:

  • umieścić repack poza partycją systemową (dysk C:),
  • uruchomić jako administrator,
  • usunąć plik user.ltx z folderu userdata,
  • na Win8/10 ustawić zgodność z Windows 7.


@prozmus84 Z tego, co widziałam, przejście moda zajmuje średnio jakieś kilkanaście godzin, ale ten czas jest dość "płynny", zależy ile się włóczyć po lesie, z początku można się tam nawet pogubić. Osobiście jeszcze moda nie ukończyłam, testerzy mnie "wyręczyli", a spolszczenie na tyle wymęczyło, że robię przerwę przed wersją 1.3.

---
EDIT. Wrzuciłam moda w wersji 1.2.3 na Dysk Google ⇒ [KLIK]

Dzięki za poradę dzisiaj spróbuję zrobic wszystko to co napisałeś i dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jurek48 napisał:

Mam pytanie.Czy w folderze map powinny być jakieś pliki?

Ten folder map w textures powinien być pusty.


Pobiorę "czystego" moda i sprawdzę jeszcze raz u siebie. Z tego, co wiem @Agrael też sprawdzał przed zamieszczeniem i wszystko działało jak należy :063:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadniecie, silnikowi najwyraźniej nie spodobało się kodowanie jednej spacji :059: Zaraz spróbuję to poprawić.

@DiaZ @jurek48
Spróbujcie z tym [LINK]

Dodałam link do #1, link do pobieralni forumowej też już jest podmieniony.
Przepraszam za problemy, ale jak wyżej, ciężko taką rzecz namierzyć. Teraz powinno być w porządku.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.