Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Agrael napisał:

Przy okazji mam pytanie. Czy udało wam się znaleźć narzędzia dla Kardana? W standardowych miejscach z Zewu Prypeci ich nie znalazłem.

Jedyne Narzędzia jakie znalazłem w tej modyfikacji były to kalibracji w magazynie kontenerów na daszku za wykonanie zadania od Hermana z tunelem i kontrolerem i daje cynk na narzędzia jako nagrode.

Tak od siebie, wszystkie plecaki z potrzebnymi "przedmiotami" respią sie na mapie nawet jeśli nie podniesiesz kartek ze wskazówkami, tych zadań pobocznych nie opłaca sie zbytnio robić bo nie ma zmian, a narzedziami sie nie przejmuj bo i tak są nie potrzebne, jak dotarles na zaton to i szybko moda ukończysz, Miejsce gdzie będziesz musiał wpisać kod, będzie na płaskowyzu, bedziesz musiał sie wspiąc na helikopter i celować w skrzydła helikoptera i tam to wpisujesz (dlaczego to pisze? bo w modzie było to dziwne wyjasnione gdzie to wpisać, wiec pisze zebys sie nie męczył, niewiem czy też to uznać za mały spoiler)

Edytowane przez Samotnik67
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samotnik67 Dzięki :) 

Narzędzia dla Azota znalazłem. Lokalizacja była w formie podpowiedzi u NPC podczas wykonywania ich zadań pobocznych. M.in. takowe miał Traper. 

Aktualnie szukam schowków na Zatonie, żeby znaleźć Atom, ale mam zamiar ukończyć każde poboczne zadanie - nawet te, które nie zostało w żaden sposób zmienione. Już tak jakoś mam, że w każdym modzie robię wszystko, co tylko się da. No, chyba, że coś pominę jak ostatnio w Łączniku ;) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ss_daniel_07-17-22_14-35-26_(zaton).jpg

Mod ukończony. 

Ciężko jest ocenić coś, co nie zostało w pełni dokończone, chociaż końcowy filmik sugeruje, że Diegtiariow zwrócił Monolitowi to, co do niego należy. Bardzo byłem ciekaw tego moda po fali hejtu, jaki się na niego wylał na AP, ale okazało się (moim zdaniem), że to ludzka zawiść. Autorzy podkreślili przecież, że na ostatniej lokacji prace nad fabułą nie zostały dokończone. 

Pomijając to wszystko, Łup Pantery okazał się w moim odczuciu raczej średnim modem, bo praktycznie cała nowa zawartość skupia się na poszukiwaniu schowków, ale niektóre znane zadania z podstawki zostały lekko zmienione na potrzeby historii. Na pewno wiele rzeczy dało się zrobić lepiej, ale trzeba się cieszyć z tego, co mod oferuje. Z całą pewnością nie zasługuje na to, aby go zmieszać z błotem. 

Dla mnie to była ciekawa „podróż” i satysfakcja na końcu, bo zastanawiało mnie, jakież to może mieć właściwości Atom. Moda jak najbardziej polecam, ale tylko tym, którzy potrafią ruszyć głową i czytać ze zrozumieniem, bo w znalezionych notatkach mamy wszystkie niezbędne podpowiedzi. 

Dziękuję za spolszczenie, @Szczepan9205, bo bez niego bym nie zagrał w Łup Pantery, ale podziękowania należą się również samej @LENA_D :) Kto wie, może kiedyś mod zostanie w pełni dokończony, za co zresztą trzymam kciuki. 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, prozmus84 napisał:

Podpowiecie gzie są narzędzia dla Kardana?

Nie znajdziesz ich w "Podstawowych" miejscach, dostaniesz współrzedne o ich lokacji od NPC za wykonanie specyficznych zadań (Herman daje Cynk na narzędzia Kalibracyjne za wykonanie zadania w tunelu) co do reszty? niewiem bo zadań zbytnio nie opłacało sie robić bo praktycznie wszystko to Zew Prypeci ale od "tyłu" tych narzedzi nawet nie opłaca sie zbierać, postaraj sie skupić głownie na robieniu fabuły moim zdaniem, po zebraniu kontenera z zaporozca i danie panterze i otrzymanie PDA skup sie tylko na Kodach. A kod wklepiesz na helikopterze na płaskowyzu, wspinając sie na niego i celowaniu w rozrusznik skrzydeł.

Edytowane przez Samotnik67
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84  Na Zatonie nie ma narzędzi. Jest to właśnie jedna z niedoróbek moda. Są tylko na Jupiterze w nowych lokalizacjach, ale chce ich też Azot. Masz dylemat komu je oddać. Jak na Jupiterze zrobisz wszystkie zadania dodatkowe z podstawki, ich zleceniodawcy podadzą Ci lokalizację. Ja znalazłem i oddałem narzędzia Azotowi, Kardan musiał się bez nich obejść, a mimo to moda można ukończyć.

Tak jak napisał @Samotnik67 , skup się na realizacji zadań głównych. Powodzenia.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z Labem X-8,znalazłem oba dokumenty i mod każe opuścić labolatorium,jedne drzwi są zamknięte bo w labie wymagają jakiejś karty,nie mogę tam wejść,ale mimo tego że opuszczam Jubileny i X-8 to nadal mam w queście że muszę opuścić Lab X-8,myślałem że może zabranie askumulatora coś pomoże ale nic z tego,ciągle mod nakazuje mi opuszczenie tego labu,czy to jakiś błąd w modzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL
Może po kolei. 

Znalazłeś wszystkie dokumenty w laboratorium X-8? Jest ich 6. Łatwiej Ci będzie je zebrać korzystając z poniższego wideoporadnika: 

Spoiler

 

Następnie opuszczasz laboratorium, bo Twoim kolejnym zadaniem jest otworzenie drzwi w X-8, a żeby to zrobić, to musisz w Prypeci znaleźć 7 różnych przedmiotów. Ich położenie jest opisane w dokumentach, które znalazłeś w "labie". Trzymaj filmik: 

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki19941 A jak wygląda Twój katalog z zapisami? Ile ich w nim masz?  Zbyt duża ich ilość może powodować takie wyloty, bo silnik nie wyrabia.

Te co masz przenieś poza moda, a zostaw sobie ostatni działający i sprawdź, czy też będziesz wylatywał i przy ilu. Ale lepiej samemu co jakiś czas robić taką przeprowadzkę poprzednich zapisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlkin tak miałem, czyli normalne dynamiczne, zmieniłem na DX 11, myślisz że to może być powód wylotów? najśmieszniejsze jest to że po wylocie włączam moda od nowa i normalnie śmiga, bez problemów, pogram jakiś czas i cyk, crash, tak ni z gruchy ni z pietruchy, nie musi być żadnej dynamicznej akcji, po prostu idę sobie, cokolwiek robię i crash

ss_cez137_08-02-22_20-24-36_(mainmenu).jpg

ss_cez137_08-02-22_20-25-11_(mainmenu).jpg

e nic to nie dało, kolejny przykład głupiego wylotu, stałem przed Kowalskim, po prostu, daje cały monit, może coś z niego wyczytasz bo dla mnie to czarna magia

 

Screenshot 2022-08-02 20-49-32.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Tak dla jasności sytuacji. W moda nie gram i w nim nic nie grzebię. Mod jest w postaci repack. Kupa ludzi gra i Twoich problemów nie uświadczyła. Vide - coś to jest nie tak u ciebie. Po pierwsze nie graj na statyce w tego moda. Po drugie sprawdź sobie komputer np. WinThruster'em  i ten cały ładunek bibliotek c++ i redystrybualiów, bo co nie mod to mięsacz @cez137z wylotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlkin 

21 minut temu, qlkin napisał:

coś to jest nie tak u ciebie

Nic nie jest nie tak, wszystko jest w porządku, to mod jest nie w porządku a nie mój sprzęt, gram w różne gry przecież i tylko w modach mam problemy, nie moja wina że jakiś mięsacz je robi co pojęcia nie ma 😄

23 minuty temu, qlkin napisał:

Po pierwsze nie graj na statyce w tego moda

Od kilku ładnych lat nie gram na statyce, nie wiem skąd wgl Ci to przyszło do głowy? 😄

25 minut temu, qlkin napisał:

sprawdź sobie komputer np. WinThruster'em  i ten cały ładunek bibliotek c++ i redystrybualiów,

Ja już nie raz i nie pięć sprawdzałem aktualizację we wszystkim co jest tu możliwe, wszystko jest ok i wszystko jest aktualne, nie będę po raz kolejny zaśmiecał sobie komputera jakimis programikami sprawdzającymi coś co działa

Dobra będę grał tak jak do tej pory, czyli wylot i ponowne uruchomienie, zobaczymy jak daleko zajdę i kiedy mod nie uruchomi się w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Widać, że masz stalkerską 'żyłkę'.

Grę na statyce odradzają sami twórcy moda - więc chociaż dx10, a kwestie wylotów są takie, jakby, nieubłaganie merytorycznie ukierunkowane u Ciebie - tak, że nie wygłupiaj się i zrób sobie samemu przysługę - jednak sprawdź kompa, hard i soft, Coś jakby gdzieś pójść szukać artefaktów i nic nie znaleźć - przynajmniej wiadomo, że tam ich nie ma. Łapiesz analogię? Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Chyba go nie skończyłeś. Zakończenie moda jest na Zatonie. Na tym płaskowyżu koło oczyszczalni. Jest tam śmigłowiec i na nim trzeba znaleźć miejsce na wpisanie kodu, a następnie zeskoczyć i pójść w stronę oczyszczalni.

Działania w Prypeci to zaledwie 1/3 moda. Patrz od 58:00 co trzeba zrobić. Na Jupiter z przewodnikiem.

https://www.youtube.com/watch?v=nREgWb26Yc0&list=PLoEFQip_UmZ4wYuPx8KJ3Zt5yCmXdeefN&index=4

Przed Tobą jeszcze działania na Jupiterze, też powtórka z podstawki i na koniec Zaton z zakończeniem, jakie Ci podałem wcześniej.

Chyba wiesz z opisu moda, że ma dziury scenariuszowe. Więc się nie dziw, że jest tylko jeden komplet narzędzi dla rusznikarzy do znalezienia na Jupiterze, a chętni na nie są i Azot, i Kardan. Z góry musisz się zdecydować komu będziesz je dawał. Znajdujesz je w zmienionych miejscach w stosunku do podstawki. Może to być przypadkowe znalezienie, a tak na pewniaka, to musisz brać zadania poboczne ( takie jak w podstawce ) to dostaniesz naprowadzenie.

A na Zatonie Pantera nie odbierze od Ciebie łupu. Też trzeba robić zadania poboczne. I staraj się grać w porze dziennej, bo nocą niektóre rzeczy są praktycznie nie do znalezienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Tak musisz znaleźć wszystkie rzeczy wymienione w dokumentach - inaczej nie otworzysz drzwi w X-8, nie znajdziesz tego co trzeba i tym samym gra nie puści Cię dalej na Jupiter - jak będziesz miał zaliczone wszystko co trzeba zrobić na Jupiterze i w Prypeci to wyskoczy Ci informacja na ekranie, że nie masz nic więcej do roboty w danej lokacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Tak trzeba znaleźć wszystko co jest w X8 i na tej podstawie poszukać kolejnego. Ale dokumenty powinny być znalezione przed odlotem Kowalskiego. Nie wiem, czy teraz jeszcze do labu wejdziesz.

Będziesz potrzebował 20 tys. , to każda znajdźka warta zachodu. Mod opiera się na scenariuszu ZP, więc zadania dodatkowe trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki19941 Po znalezieniu w X8, dokumentów których jest tylko 6.

https://www.youtube.com/watch?v=a2sAcD7S2BA

Na podstawie zagadek w nich zawartych ( w dwu dokumentach są po dwie ), szukasz przedmiotów w Prypeci.

https://www.youtube.com/watch?v=pwUMa8cs1Nk

Jednym z przedmiotów będzie klucz. Wracasz do labu i zbierasz notatkę, to 7 dokument.

Tyle tylko, że na filmikach on te dokumenty znalazł przed odlotem Kowalskiego. Po odlocie GB powinien od razu udać się na Jupiter.

Te poniższe dwa filmiki, też Ci pojaśnią.

https://www.youtube.com/watch?v=a2sAcD7S2BA

https://www.youtube.com/watch?v=pwUMa8cs1Nk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.