Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie przebieg zadania "znaleźć pda żołnierza" jakoś tak jest nazwane w PDA. W skrócie chodzi (chyba) o odnalezienie Fenrira, na kordonie jest trup z PDA, które podnosimy następnie pojawia się zabójca w egzoszkielecie  którego też zabijamy. 

Następnie na wysypisku biegł w moją stronę jakiś najemnik, z początku do niego nie strzelałem podbiegłem w jego stronę i otrzymałem komunikat od jakiegoś stalkera, że grupa najemników zbliża się do wysypiska. 

No to pojawiło się jeszcze kilku, zabiłem wszystkich włącznie z tym pierwszym który miał PDA dotyczące tej właśnie misji i teraz nie wiem co robić dalej bo znowu mam szukać kogoś powiązanego z tym zadaniem.

Zastanawia mnie jak to powinno wyglądać,  najpierw tego najemnika miałem zabić który biegł na mnie i podnieść jego PDA a dopiero potem iść w wschodnią stronę mapy żeby dostać komunikat o pozostałych najemnikach i dopiero ich zabić? Czy to bez znaczenia w jakiej kolejności te czynności wykonałem? Bo w modzie Złota Kula przez tego typu pierdołę i złą kolejność czynności sobie zablokowałem jedną z linii fabularnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, boberm napisał:

W momencie wzięcia LR-a z posterunku , uruchamia sie skrypt powodujący spawn Plutonu Wsparcia . 

Dzoker nie ma nic wspólnego z tym zadaniem dla Woronina. To inna bajka .

Kwestia Sknery - zadania cykliczne  sa uzależnione od  doświadzczenia Twojej postaci. Im dalej w grze tym zadania beda sie zmieniać .... Nie brałes - nie musisz go wykonywać. Czym innym jest wzięcie zadania i jego "zwalenie" . Zadania popychajace scenariusz nie znikają.

no właśnie nikt się nie pojawił :) ale LRa wziąłem bez zadania Woronina - może dlatego skrypt nie zaskoczył 

 

co do Sknery - to nie było zadanie cykliczne - to było normalne zadanie - i nie mam go we wziętych a zniknęło od Sknery i to mnie zaczęło zastanawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok minął od tego momentu w mojej grze ale przyznam- nie kojarze zadania na wytrzymanie w.....lu od dzików(?) , jest zadanie na wyczyszczenie wioski od pijawek.

Jak nie było spawnu oddziału - to OK , masz z górki z walką z "przewazającymi siłami wroga" , ale nie bedziesz miał jednej z kart dla Kuznieca . 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, koboldzisko napisał:

ale LRa wziąłem bez zadania Woronina - może dlatego skrypt nie zaskoczył 

Ten spawn plutonu najemników na Magazynach nie ma nic wspólnego z zadaniem na karabin, który się tam znajduje.

W sumie to nie wiem dokładnie od czego to jest zależne, ale w swoich grach (bo zaczynałem kilka razy) zawsze po likwidacji Pawlika i najemnika Ary kierowałem się na posterunek najmów, czyściłem i po dluższej chwili pojawiał się pluton najemników z Dżokerem na czele. Przy czym nigdy nie miałem aktywnego zadania aby przynieść ulepszony karabin Woroninowi.

Warto pamiętać, że jeden z najemników ma przy sobie kartę do gry potrzebną do zadania Kuzniecowa. Ale można być też spokojnym - nawet jak ubijemy gościa ale z jakiegoś powodu nie zabierzemy od niego karty i zmienimy lokację - to nic straconego. Trup z kartą zawsze będzie na nas  czekał aż jej nie zabierzemy. Nawet inni npc przeszukujący zwłoki zabierają wszystko inne z trupów, ale kartę zostawią dla nas.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dave23 napisał:

Hejooo! Ktoś wie dlaczego nie działa mi PL? Wszystko skopiowane, gra odpala się normalnie, zmieniam język w opcjach i kicha. Pokazuje że zmiany zadziałają po ponownym uruchomieniu ale nie działa...

a nie masz czasem braku uprawnień do zapisu w tych folderach ? na jakim dysku masz solankę ? systemowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave23  Zapamiętaj i stosuj, a unikniesz problemów. Modów nie umieszczać na dysku systemowym!!!  Jeśli mod wymaga podstawki którą masz na dysku systemowym, to zrób jej kopię na inny i na niej postaw moda. Wymaga to kilku czynności dodatkowych, które są opisane w temacie o kilku modach na jednej podstawce.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kondotier napisał:

@dave23  Zapamiętaj i stosuj, a unikniesz problemów. Modów nie umieszczać na dysku systemowym!!!  Jeśli mod wymaga podstawki którą masz na dysku systemowym, to zrób jej kopię na inny i na niej postaw moda. Wymaga to kilku czynności dodatkowych, które są opisane w temacie o kilku modach na jednej podstawce.

Sęk w tym, że mam tylko jeden dysk z jedną partycją. Ale ogarnąłem. Teraz poszukam czemu zapisów gry nie mam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dave23 napisał:

Sęk w tym, że mam tylko jeden dysk z jedną partycją. Ale ogarnąłem. Teraz poszukam czemu zapisów gry nie mam. 

ja stosuję albo F6-F7 albo save z pozycji konsoli

wciskasz znak ~ - tylda i piszesz save s01 i masz sejwa o nazwie s01 

nie mogę zapisywać z pozycji menu - zapisz grę

i w opcjach włącz sobie autozapis - w zupełności wystarcza sejw na przejściu lokacji i zakończeniu zadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, koboldzisko napisał:

poszukam i wkleję screeny :)

A to nie Dan na Bagnach czasem?  Wytłuc z pistoletu?

Godzinę temu, kondotier napisał:

@dave23  Zapamiętaj i stosuj, a unikniesz problemów. Modów nie umieszczać na dysku systemowym!!!

 Od czterech lat zawsze instaluję mody  na  dysku systemowym ! Ergo -  nie wiem jaki problem Koledzy z tym macie? Być może , jak wsadzisz więcej niz jeden mod mogą byc jakieś problemy , aczkolwiek nie sądze , miałem Anomaly i Op-ka na jednym dysku ,w  tym samym katalogu - i nic. Zadznych problemów . @dave23 Niemożność zapisu zmian wynika z tego,  ze mając coś na sys musisz włączyc sobie uprawnienia do edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, boberm napisał:

 Od czterech lat zawsze instaluję mody  na  dysku systemowym ! Ergo -  nie wiem jaki problem Koledzy z tym macie? 

Żadnych problemów z tym nie ma sam mam zainstalowanych zawsze kilka modów na partycji systemowej. Problemy są najczęściej jak się wrzuci mody dodatkowo do ProgramFiles, a tam masz pliki ustawione jako np tylko do odczytu i nie zapisuje zmian np w konfigu gry. Wtedy trzeba sobie ustawienia pozmieniać tak jak pisałeś :)

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój sposób stawiania modów i każdy jest doby, ale do czasu. Wystarczy, że mod j.w napisano wlezie w pliki ProgramFiles, albo zmieni zawartość pliku bin.

Mając możliwości językowe, zagrałem w trochę więcej modów niż inni. I parę razy mody na systemowej narobiły mi ładnego zamieszania. Nie darmo, nie tylko przy OP jest informacja od autora, aby nie stawiać na systemowym. System i podstawki gier, powinny być poza zasięgiem oddziaływania modów.

Ale wolna wola. Dałem tylko poradę. Można skorzystać, albo przejść nad nią do porządku dziennego.  Bez jakiejkolwiek uszczypliwości, wszystkim życzę :viva:.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem Barmanowi żeby przestali reklamować walki na arenie oraz nabór do Powinności, ale muzyka też zniknęła w efekcie czego w Barze panuje totalna cisza. Da się jakoś "zmenić zdanie"? :D Z dwojga złego już wolałem jak Arni coś tam popieprzył co minute ale muzyka chociaż była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 12:47, koboldzisko napisał:

nie, to na pewno Sknera - muszę dysk podpiąć, bo sejwy przeniosłem, więc nie mam ich pod ręką, ale znajdę to :)

tajemnica rozwiązana @boberm mam screeny - ale jak się okazuje to tylko żart Sknery... ja się do tego w sejwach cofałem i arty zbierałem - wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

edyta: screeny

 

ss_nazwa_11-11-21_21-14-22_(l07_military).jpg

ss_nazwa_11-11-21_21-14-56_(l07_military).jpg

Edytowane przez koboldzisko
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.