Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym okradaniem schowków przez npce w tym modzie to chyba jest ściema, ja składam sprzęt standardowo w skrzyni u Sida to mi nikt nie buchnie, w Barze mam dwa pierwszy w krzyżu za południowym posterunkiem, drugi w niebieskiej skrzyni w Barze u Barmana. Żadnych zamków nie zakładałem ani opłat nie robiłem i nikt mi nic nie ukradł. Raz przy tym krzyżu na południu  wyrzuciłem trochę śmieci typu kanapki, manierki itp i jakiś pancerz to npc jeden po wielu dniach część rzeczy zebrał. Pancerza nie ruszył, a ze schowka nic nie wziął. Więc sam nie wiem.

Robiłem też schowki w zwykłych plecakach koło npców i nic.

@kondotier ale przecież we wszystkich modach jest tak, że jesteś np na Kordonie, a dostajesz schowek np na Radarze to i tak tam się od razu nie dostaniesz i go nie weźmiesz więc za bardzo nie widzę problemu. A, że tu masz poblokowane dodatkowo przejscia, zgarniesz go jak ci się droga otworzy. Prędzej czy później tam dotrzesz.

A zadania "na zaś" są fajne, przecież nie wszystko jest zero-jedynkowe w stylu dostałem zadanie to już od razu można je wykonać i wrócić do zleceniodawcy. 

Tu czasem idziesz, a tu trzeba z kimś pogadać, komuś coś załatwić i tak to się wieloetapowo rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ściema. Mi skradziono jeden schowek w barze. Przychodzi wiadomość głosowa, że schowek został skradziony i na mapie jest zaznaczony złodziej. U mnie niefortunnie skradł go żorik. To ten gość co stoi przy zejściu do baru z którym nie można wejść w żadną interakcje. Nie daje on też żadnych zadań więc go zabiłem. Z jego trupa wziąłem karteczkę, którą odniosłem barmanowi, a ten za dość sporą opłatą może nam zwrócić cały sprzęt skradziony.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - jest gdzieś na forach innojęzycznych "poprawka" wyłączająca okradanie schowków - nader przydatna , bo nie musisz szukać miejsc składowania dóbr wszelakich . I jak pisał @Pure - wczesniej czy pózniej schowki zostaną obrobione z co cenniejszych fantów.

@kondotier - w moim subiektywnym odczuciu - granie w Op-ka bez "poprawek" -najlepiej wszelkich możliwych a ułatwiających rozgrywkę- jest masochizmem i poddaniem sie rygorowi wizji jakiegoś durnego Kufajmana z problemami egzystencjalnymi. Przepraszam że tak ostro - ale ja tak widzę tę odsłonę Solianki.  Ergo - grajmy Panowie bo mod jest świetny - ale róbmy to w/g naszych założeń. 

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami bandyci się kręcą w pobliżu mojego schowka, raz na kordonie i w barze za płotem, skubańce przy samym płocie stali ale nic nie zginęło chyba

Zostawiałem giwery z ammo w skrzyniach u sida, sacharowa ale też nic nie zniknęło.Już w ns2016 mi częściej ginęły bronie kwestowe np TRS snajperski którego po miesiącu przypadkiem znalazłem u stalkera po kliknięciu w handel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem sytuację, że próbując postawić plecak koło ważnego NPCa, nie postawiłem go, ale miałem komunikat że trzeba zapłacić "postojowe", a później "abonament dzienny". I razem z nim pytanie czy stawiam, czy nie. Więc schowka koło ważnego NPCa bez opłaty się nie postawi. Lepsze było to rozwiązanie z NS2016, kiedy mogliśmy kupić i założyć kłódkę i GPSa. Ale co mod, to inne rozwiązanie.

Ale też miałem komunikat tylko ostrzegawczy że mogą okraść, plecak postawiłem i włożyłem do niego trochę rzeczy. Nie okradziono. Ale przypuszczam że to zależy od tego, co w plecaku schowamy.

DODANO:  Jest opinia, że mody REBORNa są pokręcone. Ale przy OP,  są to mody z logiką i systematyką.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, boberm napisał:

@tom3kb@Pure

@kondotier - w moim subiektywnym odczuciu - granie w Op-ka bez "poprawek" -najlepiej wszelkich możliwych a ułatwiających rozgrywkę- jest masochizmem i poddaniem sie rygorowi wizji jakiegoś durnego Kufajmana z problemami egzystencjalnymi.

A ja tam nie wiem, gram bez poprawek ułatwiających i jakoś nie widzę wielkich trudności z tego względu.

Jedyne problemy w tym modzie to szybka i częsta śmierć w walce i drugie to absurdalne czasami spawny potworów, ich ilość i rodzaje. A tak to nie widzę więcej rzeczy, które mogą utrudniać grę :)

A no i 3 jeśli tu też to jest to schowki poukrywane za granicami lokacji ale tu miało tego nie być.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom3kb napisał:

....... jakoś nie widzę wielkich trudności z tego względu.

 

Poczekasz - zobaczysz:033:.

 Z drugiej strony - mam dużo szacunku do Twojego podejscia - mnie by się odechciało po n-tym zgonie . 

Edytowane przez boberm
jak zwykle literówki
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Schowki poza granicami lokacji to nie taki znowu duży problem. Fakt że czasem trzeba pokombinować, ale do wszystkich schowków w grze da się dojść bez jakichkolwiek czitów.

Czasami to nawet przynosi satysfakcję znależć samemu drogę do trudnego schowka (kto ukończył schowki profesjonalisty w 2.0 wie o co chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas co za chore gunwo, pół dnia spędziłem przechodząc to zasrane cea z podstawki, no więc skończyłem i co? Ano przeniosło mnie na prypeć gdzie nawala wokół monolit i jeszcze godzina grozy w tym samym czasie a jak chciałem się schować to załatwiły mnie zombiaki z karabinem

Dobra moje pokłady nerwów na dzisiaj się skończyły

Edytowane przez Zwinny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2019 o 14:56, Ignachinio napisał:

Co do zadania na butelki, to po lewej stronie (stojąc na cysternach) lezy wrak ciężarówki. Butelki są na masce poukładane i często trzeba się wychylić aby je zobaczyć..

Można też po prostu zrobić quick save  a potem zejść z cystern i z bliska sobie posprawdzać czego się nie trafiło (!) i zobaczyło. Sposób dla "leniwych" ;) 

 

Godziny grozy  - na początku gry wręcz pomagają, jeśli się odpowiednio je zaplanuje to korzysta się z dodatkowego lutu np. na wojownikach Wolności ...

Edytowane przez ksantyp
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to znowu ja. Przesunąłem się trochę w fabule, uwolniłem jeńca z labiryntu, ale nie mogę znaleźć wyjścia :/ jeniec wspominał też o jakimś nieśmiertelnym monolitowcu, ale wszystkich na lokacji wybiłem bez większego problemu. Przeszedłem wszystkie piętra, byłem tam, gdzie jest worek z Kombinezonem Strażaka, w sali z Oczami Wron, znalazłem jakąś nieprzetłumaczoną notatkę w dużym pomieszczeniu gdzie był Igłowiec, a wyjścia brak :sos:

Edytowane przez czynnywulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z czitów dla OP 2.1 znalazłem poniższą mapkę dla pieczary.

Opis rosyjski                                                                                                                    Opis polski

map_peshera.dds                                                                                          map_peshera.dds

 

1516769949_map_peshera-Kopia.jpg.9ce40669fe2010f7160ed2be1ce73646.jpg    map_peshera.jpg.356b68699e55d24408c4cad2e29770e8.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zwinny napisał:

Po pda tyrana to na plac budowy trzeba iść? Tak wynika z rozmowy z danem, tylko nie mam przejścia odblokowanego, kto daje namiary? 

I jeszcze skąd najlepiej czarne energie brać?

Przejście daje Łukasz - podczas omawiania questu na zniszczenie  konwoju Najemników.

Czarną energię - albo zbieramy skrzętnie po lokacjach ... albo kupujemy u Sacharowa.

 

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis: Stalker Senator...? U Informatora w barze pojawiło się zadanie cykliczne na oddanie tej notatki, podobno mówi ona o absolucie (to chyba jakiś Artefakt^2) z Korali Mamusi, teraz pytanie, czy ta notatka jest/będzie mi potrzebna w przyszłości? Bo nie uśmiecha mi się jej oddawać za jakąś Berettę...

ss_czynnywulkan_07-07-19_14-16-26_(av_peshera).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czynnywulkan napisał:

Podpis: Stalker Senator...? U Informatora w barze pojawiło się zadanie cykliczne na oddanie tej notatki, podobno mówi ona o absolucie (to chyba jakiś Artefakt^2) z Korali Mamusi, teraz pytanie, czy ta notatka jest/będzie mi potrzebna w przyszłości? Bo nie uśmiecha mi się jej oddawać za jakąś Berettę...

ss_czynnywulkan_07-07-19_14-16-26_(av_peshera).jpg

To jest recepta na arta z Korali Babki Burera na Korale Prababki B...... przy pomocy anomalii Zarka czyli Piec czy jakoś tak. Sprzedaj..... jak pzreczytałeś tzn że pojawił sie wpis w PDA.  I nie Senator lecz Sepator.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.