Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

GeForce GT 635M, to znaczy że masz laptopa. Obawiam się, że niestety  na czymś takim to sobie nie pograsz.

Tak sobie wrzuciłem porównanie tej GT 635M z moją GTX  660. Bez urazy, ale to bieda z nędzą.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-660-vs-Nvidia-GeForce-GT-635M/2162vsm8120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley jeżeli masz podobny log jak miał @Anton Gorodecki, to przejdź na oświetlenie dynamiczne, lub po prostu spróbuj na dynamicznych.

Cytuj

W razie problemów z poniższym błędem:


FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CBlender_default::Compile
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender_R1\BlenderDefault.cpp
[error]Line          : 50
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Not enought textures for shader, base tex: crete\crete_beton_dirt_01

należy przejść z oświetlenia statycznego na dynamiczne.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stanley napisał:

przeinstalowałem, oświetlenie statyczne,

a w pierwszym poście jak wół stoi ;)

Cytuj

Modyfikacja przeznaczona jest do gry na dynamicznym oświetleniu. Można jednak przejść ją na oświetleniu statycznym, pamiętając o rozpoczęciu gry na oświetleniu dynamicznym. Niektóre z lokacji również wymagają oświetlenia dynamicznego (na statycznym nie można na nie wejść).

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paprobujem uwidzim , a w pierwszym poście jest napisane "Mod testowany na dynamicznym oświetleniu" a nie że ma takie być. Niby drobnostka ale może być istotną.

Ruszyło ale po przestawieniu na oświetlenie dynamiczne zapisanie "użyj" , wyjście z gry i ponowne uruchomienie. Dzięki za podpowiedzi

może pogram

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stanley napisał:

 a w pierwszym poście jest napisane "Mod testowany na dynamicznym oświetleniu" a nie że ma takie być. Niby drobnostka ale może być istotną.

 Ważna jest instrukcja Antona bo to on robił spolszczenie i uruchamiał/testował z nim moda. Zmiany w stalkerze (te ważne) zawsze są wprowadzane po ponownym uruchomieniu gry, masz nawet komunikat w grze, że tak to działa ;) No ale grunt, że rozgryzłeś i możesz grać.

Cytuj

Modyfikacja przeznaczona jest do gry na dynamicznym oświetleniu. Można jednak przejść ją na oświetleniu statycznym, pamiętając o rozpoczęciu gry na oświetleniu dynamicznym. Niektóre z lokacji również wymagają oświetlenia dynamicznego (na statycznym nie można na nie wejść).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fokol napisał:

Spróbuję jeszcze raz pobrać i postawić moda. Co do mojej konfiguracji to Intel Core i7 2.20 GHz 12 GB RAM. Karta to NVIDIA GeForce GT 635M.

Na GeForce'ie GT 635M spokojnie pograsz w każdego moda do stalkera (nawiasem mówiąc czy w twoim laptopie siedzi i7-3632QM?). Jest jednak jeden warunek - trzeba dostosować ustawienia zaawansowane i nie wchodzić na wyższe rozdzielczości niż 1366x768.

Być może laptop ma problem z przełączaniem grafiki z integry na GT 635M?. Jaką wydajność masz w innych grach/modach/podstawkach do Stalkera? Grafika nie sprawia problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anton. Dokładnie tak jak piszesz, to i7-3632QM

Grałem na wielu modach i w większości przypadków odbyło się bez zgrzytów na wysokich ustawieniach i najwyższej rozdzielczości. Właśnie stawiam moda od początku na czystą instalację 1.0004. Dam znać jak poczynię jakieś postępy. Dzięki za odpowiedź.

Problem rozwiązany!!! Dzięki wszystkim za pomoc a w szczególności mkk7. Pomogła zmiana oświetlenia na dynamiczne. Na początku nie zauważyłem Twojego posta mkk7. No! To wracam do gry!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fokol- napisz, na jaką grę się zdecydowałeś. Żołnierza, czy stalkera. I w razie pytań, zaznaczaj to, bo w obu przypadkach gra się mocno różni. Nie pędź z grą, czytaj dokładnie dialogi, bo zawierają mnóstwo podpowiedzi.

Życzę też powodzenia, uniknięcia tych bugów jakie ja złapałem ( bardzo prawdopodobne, bo bugi się trafiają losowo ) i dużo cierpliwości, bo mod tego wymaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrze na Kordonie, Wysypisku i Zatonie. Największe skupiska artefaktów są na lokacjach:

Spoiler
  • Leśna Gęstwina (północno-wschodnia część lokacji w szczególności),
  • Prypeć Zachodnia (południe lokacji, droga na wysokości księgarni i dalej na północ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty pojawiają się w losowych miejscach. Na lokacjach w spoilerze są zawsze (sprawdziłem na samym początku gry wędrując tu i ówdzie:cool:).

Posterunek wojskowych na Kordonie spokojnie możesz pacyfikować (bez obawy o zakłócenie ciągłości fabuły).

Doktor na Bagnach znajduje się w chacie w przysiółku na północno-zachodnim skraju lokacji (blisko mostu kolejowego).

15 minut temu, kanon1022 napisał:

Zadanie na odnalezienie dziewczyny ze zdjęcia należy wykonać na bagnach

Proszę o sprecyzowanie pytania. Docelowo tak ale trzeba:

Przyjąć zadanie od Sidora, znaleźć dziewczynę, nie informować Sidora o jej miejscu pobytu (w czasie ponownej rozmowy z nim) i finalnie uratować ją z rąk najemników z cerkwi na Bagnach i następnie odprowadzić do bazy CzN na Bagnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to że na tych lokacjach w spoilerze, w miejscach które ci podałem artefakty spałnują się zawsze i w dużej ilości. A na innych lokacjach musisz szukać ponieważ artefakty pojawiają się losowo i na dodatek w losowych miejscach.  

Dodatkowo podpowiem że Sidor daje kwest na znalezienie "Meduzy" (zadanie jest cykliczne, więc na upartego można w kółko wykonywać zadania dla Sidora aż znajdziemy 3 sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.