Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008) + Dead Zone od Sidorovich Jr.


Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Szczepan9205 napisał(a):

ale żeby nie było tak prosto, że gra Ci zaznaczy ikonką dokładne położenie to masz przybliżony rejon

@cez137 Po odnalezieniu schowka i niezabraniu całej zawartości znacznik zmieni się na ten tradycyjny (wskazujący dokładną lokalizację).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zrobić zadanie na pomiary dla Sacharowa, gdy docieram do sali z mózgiem, dostaje komunikat żebym zrobił pełne pomiary, gdzie mam robić te pomiary? nie ma żadnego znacznika, pomimo użycia artów i hełmu psionicznego od Sacharowa na telepatię i leków, czasu i tak jest mało a w pomieszczeniu obok czai się pijawka, w którym miejscu konkretnie mam robić te pomiary? w wiki jest tak to opisane że może jakiś poliglota by to zrozumiał, po drugie o pomiarach ani słowa. Czy najpierw trzeba iść do tych naukowców na Radar i tam coś kminić i dopiero później na pomiary?

https://lost-alpha.fandom.com/wiki/Get_the_psy_helmet

Drugie pytanie, czy jak kupię sobie egzoszkielet i w nim nie można biegać to czy jak mam ulepszenie w notatniku o bieganie to jakoś mogę go ulepszyć? czy jak to działa? ulepszenie jest z komputera wściekłego psa z MW

Wszystko jest na foto

pzdr

ss_cez137_11-29-23_19-00-25_(la07_military)_w_cgim_partly_base_09_00_to_cgim_partly_base_10_00_gt_09-00.jpg

ss_cez137_11-29-23_19-01-10_(la07_military)_w_cgim_partly_base_09_00_to_cgim_partly_base_10_00_gt_09-06.jpg

ss_cez137_11-29-23_19-32-50_(la06_yantar)_w_weather_indoor_01_to_weather_indoor_02_gt_11-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cez137 napisał(a):

Próbuje zrobić zadanie na pomiary dla Sacharowa, gdy docieram do sali z mózgiem, dostaje komunikat żebym zrobił pełne pomiary, gdzie mam robić te pomiary? nie ma żadnego znacznika, pomimo użycia artów i hełmu psionicznego od Sacharowa na telepatię i leków, czasu i tak jest mało a w pomieszczeniu obok czai się pijawka, w którym miejscu konkretnie mam robić te pomiary? w wiki jest tak to opisane że może jakiś poliglota by to zrozumiał, po drugie o pomiarach ani słowa. Czy najpierw trzeba iść do tych naukowców na Radar i tam coś kminić i dopiero później na pomiary?

W ekwipunku masz specjalne urządzenie do pomiarów. Wsadź je w miejsce detektora.
Ostrzegam, pomiar trwa minutę, a schowanie detektora resetuje licznik.

46 minut temu, cez137 napisał(a):

Drugie pytanie, czy jak kupię sobie egzoszkielet i w nim nie można biegać to czy jak mam ulepszenie w notatniku o bieganie to jakoś mogę go ulepszyć? czy jak to działa? ulepszenie jest z komputera wściekłego psa z MW

Nie mam pewności, ale te ulepszenia w notatkach chyba nie mają znaczenia. Miałem np. od dawna ulepszony na maksa G36 a info o ulepszeniu znalazłem dopiero pod koniec gry. Ja dopiero egzę używałem od Sarkofagu. Miała ona ulepszenie pozwalającą biegać, ale prędkość nie powalała. Nie wydaje mi się, aby prędkość w zwykłym egzoszkielecie była większa.

Edytowane przez LisKot
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot 

13 godzin temu, LisKot napisał(a):

W ekwipunku masz specjalne urządzenie do pomiarów. Wsadź je w miejsce detektora.

no ja rozumiem, wiadomo że mam urządzenie, ale w którym miejscu mam robić te pomiary? gdzie jest miejsce do jakiejś interakcji? zabiłem trzech kontrolerów i pijawkę, mam zawroty głowy ciężko wgl chodzić a co dopiero pomiary robić jakieś

ss_cez137_11-30-23_10-13-07_(la06_yantar)_w_weather_indoor_01_to_weather_indoor_02_gt_11-08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Jeżeli dokonałeś pomiarów i odniosłeś wyniki Sacharowowi to nic już tam nie trzeba robić - we wcześniejszych wersjach LA chyba się wyłączało ten mózg bo nawet SevenRus ogrywając 1.4008 kręcił się tam i szukał dźwigni, ale po zrobieniu i oddaniu wyników pomiarów Sacharow mówi, że "Zaktualizował ustawienia hełmu i w zaktualizowanej wersji można spokojnie przejść koło emitera".

Możesz jedynie wbić się tam jeszcze i wybić kontrolerów i pijawki jeśli jakieś się zrespią i za mózgiem na półce jest kombinezon dla Żwawego, jeśli masz zadanie na znalezienie go. Gdyby było trzeba coś wyłączyć to w PDA byłoby na to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kbTo nie ten mózg. @cez137Włącz inną kamerę, na której nie ma widocznego efektu kontrolera (chyba F3 lub F4) i na niej szukaj dźwigni. Powinna być z przodu lub z tyłu.

@Szczepan9205 Nagrody za wyłączenie mózgu nie ma, ale warto to zrobić w celu ułatwienia eksploracji jego okolic.
Nie będzie np. utrudnienia przy zdobywaniu drugiej sztuki tego specjalnego kombinezonu. Mam na myśli tego dla Żwawego.

Edytowane przez LisKot
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb 

5 godzin temu, tom3kb napisał(a):

no chyba zawsze to jest ta główna dźwignia na ostatnim piętrze w pokoiku.

no chyba coś pomyliłeś, albo mody albo gry, jakim pokoiku na jakiej górze? tam nie ma żadnej góry i żadnego pokoiku

@Szczepan9205

5 godzin temu, Szczepan9205 napisał(a):

Jeżeli dokonałeś pomiarów i odniosłeś wyniki Sacharowowi

od dwóch dni pisze że nie mogę zrobić pomiarów bo nie wiem jak 

@LisKot 

4 godziny temu, LisKot napisał(a):

Włącz inną kamerę, na której nie ma widocznego efektu kontrolera (chyba F3 lub F4) i na niej szukaj dźwigni. Powinna być z przodu lub z tyłu.

hmm? poszukam, ale nie rzuciła mi sie żadna dzwignia w tym pomieszczeniu

Niestety nic z tego, te kamery mam f3,f4 i f5, f3 jest normalna , f4 tez są zawroty głowy a f5 nie ma możliwości obrócenia się wokół własnej osi, ta opcja myszki poprostu nie działa, dzwigni nie znalazłem, jesteś pewien że ona tam jest?

 

ss_cez137_12-01-23_20-42-56_(la06_yantar)_w_weather_indoor_01_to_weather_indoor_02_gt_11-43.jpg

ss_cez137_12-01-23_20-43-48_(la06_yantar)_w_weather_indoor_01_to_weather_indoor_02_gt_11-49.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 dobrze rozumiem chodzi o x16? No to zawsze było najpierw wyłączyć 3 przełączniki, a potem czwarty główny na samej górze w takim "pokoju/pomieszczeniu" jak zwał tak zwał.

https://lost-alpha.fandom.com/wiki/Disable_psy-brain_power_supply

Chyba, że nie doczytałem i jakieś inne zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ja wiem jak jest w x16 i że są 3 przełączniki, ale przecież gramy w całkiem inną można powiedzieć grę i tu nie jest tak jak w podstawce, ta sala wygląda całkiem inaczej, do tego hełm niewiele tu pomaga, z resztą jak widać na moich zrzutach, wszystko się rozmazuje i niewiele widać, ciężko namierzyć jakąś drabinę a co dopiero jakąś dzwignię, a w Twoim linku jest jeszcze mowa o 4 dzwigniach, nie mam pojęcia gdzie one są, z jedną mam problem a co dopiero cztery, chyba sobię daruję na razie to zadanie bo od dwóch dni nikt nie potrafi mi udzielić sensownej odpowiedzi, nikt z Was nie robił tego zadania? aż mi się wierzyć nie chce

 

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 A nie zauważyłeś, że dostałeś od Sacharowa przyrząd do pomiarów? I że trzeba go wrzucić w slot na detektor, wyjąć i wtedy zaczyna się odliczanie do końca pomiarów? Pominę już fakt, że Sacharow trąbił przynajmniej ze 2 razy w dialogu, że daje GG przyrząd i na sam koniec rozmowy pojawia się powiadomienie w oknie dialogowym, że "Otrzymano przedmiot:" czy coś w tym stylu.

Co do tego co pisał @tom3kb to poniekąd się też zgadza bo jest w tej sali pokoik na górze za mózgiem, jak wejdziesz po drabince na całe to rusztowanie wokół mózgu to będzie go widać, ale klucz do niego się dostaje później z tego co pamiętam i dopóki Sacharow nie skalibruje hełmu to mózg nie pozwoli Ci sie zblizyć. Teraz wiemy, że @tom3kb chodziło o X-16 i tamtejszy mózg, i wszystko się zgadza - są tam 4 przełączniki i pokoik na górze z dźwignią do wyłączenia instalacji, ale to zadanie będziesz miał dużo później.

@tom3kb W Lost Alpha X-16 i miejsce, w którym jest Cez to zupełnie inne miejsca, jemu chodzi o tunele pod Jantarem, na końcu, których jest mózg, który atakuje falami psi przy zbliżeniu się, a X-16 jest bardziej na północ w lokacji "Opuszczona fabryka" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Szczepan9205 napisał(a):

Sacharow trąbił przynajmniej ze 2 razy w dialogu, że daje GG przyrząd i na sam koniec rozmowy pojawia się powiadomienie w oknie dialogowym, że "Otrzymano przedmiot:" czy coś w tym stylu.

@Szczepan9205 Jak już o "otrzymywaniu" detektorów mowa. To jest błąd w grze czy spolszczeniu? Nie mam już jak tego sprawdzić.

Spoiler

e.thumb.jpg.c480000666e16ea63898117e5a69003e.jpg

 

@cez137 U mnie dźwignia była gdzieś tu. Z przodu lub z tyłu. Pod Przedmieściami Prypeci też wyłączamy (tym razem dla nagrody) taki mózg.

c2.thumb.jpg.d40b3d8b963759dedbc5a4b7862b78bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

39 minut temu, Szczepan9205 napisał(a):

A nie zauważyłeś, że dostałeś od Sacharowa przyrząd do pomiarów? I że trzeba go wrzucić w slot na detektor, wyjąć i wtedy zaczyna się odliczanie do końca pomiarów?

wiem, ale nie spodziewałem się że należy go tylko trzymać, myślałem że cos trzeba zrobić z jego pomocą i o to całe zamieszanie, ale już to ogarnąłem sam w miedzyczasie

41 minut temu, Szczepan9205 napisał(a):

jak wejdziesz po drabince na całe to rusztowanie wokół mózgu to będzie go widać, ale klucz do niego się dostaje później z tego co pamiętam

być może, nie zwróciłem wgl uwagi na pokoik, są na dole drzwi za mózgiem, ale na dole i zamknięte

@LisKot 

14 minut temu, LisKot napisał(a):

U mnie dźwignia była gdzieś tu. Z przodu lub z tyłu.

tak, ale Ty mówisz o dzwigni którą mamy wyłączyć już PO pomiarach a mi chodziło o same pomiary, jak zrobimy pomiary i je oddamy Sacharowowi to mamy wyłączyć mózg, właśnie dziwgnią o której mówisz i to się zgadza, już to zrobiłem, nie dogadaliśmy się po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.