Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008) + Dead Zone od Sidorovich Jr.


Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@cez137 ile razy jeszcze trzeba ci wklejać link do poradnika z przejścia moda? 20, 30, 50?

https://lost-alpha.fandom.com/wiki/Storyline

W tej wersji moda możliwe są jakieś małe zmiany w zadaniach ale trudno stwierdzić jakie, no i istnieje jeszcze takie coś jak you tube to możesz zerknąć jak to wygląda u innych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb ale Ty to masz myślenie zerojedynkowe, wyobraź sobie że właśnie oglądałem film tego gościa którego mi wrzuciłeś, tak się składa że on chyba inaczej pokierował grą/albo gra w jakąś inną wersję i nie ma wgl tego zadania tylko szuka jakiegoś karabinu, druga sprawa to to, że nie ma poradnika po polsku, Sidoroicz JR coś tam gra ale to są raczej urywki graficzne przedstawiające moda w różnych wersjach graficznych, do tego nic nie mówi, i co? uważasz że mam sobie teraz wejść w słownik google i po kolei tłumaczyć kilkadziesiąt tytułów filmów na youtube? Trzecia sprawa to poradnik ni w ząb nie mówi gdzie jest Duszman, mówi tylko gdzie należy wejść, tak, byłem wszędzie, wszystkich wybiłem, Duszmana nie znalazłem, myślisz że zanim coś tu napiszę to nie sprawdzę tego w necie? mylisz się, piszę tu dopiero jak nie mogę nic znaleźć albo jest za dużo filmów i nie wiem który włączyć bo są po rusku/ukraińsku, nie, nie znam tego języka, nie raz i nie pięć już tu o tym mówiłem, każda próba sprawdzenia czegokolwiek po rusku sprowadza się u mnie do słownika google i przetłumaczenia tytułu filmu żeby wgl mieć jakiś punkt zaczepienia, w tym przypadku "martwe miasto", jego film nr 38 to dalsza część MM, dlatego jak czegoś nie zmogę znaleźć/nie rozumiem to piszę tu bo wiem że tu są ludzie co w to grają i są na bieżąco i liczę na to że mi podpowiedzą, czy nie po to jest forum? czy nie po to tu piszemy i wszyscy sobie pomagamy? kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia do zagadnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 To, że z najemnikami zaczniesz się napierdzielać prawie od początku to normalne. W piwnicy budynku tam, gdzie jest Doktor, w jednej z innych cel jest trup a przy nim paczka dla naukowców. Karta chyba też była gdzieś w piwnicy. Już nie pamiętam. Pamiętaj, że aby otworzyć celę doktora, trzeba kliknąć przycisk. Taki sam jak w Dolinie Mroku.

A tak wgl to podeślij zapis. Już kasowałem trochę swoich, bo mi ścinało za każdym kliknięciem "wczytaj". I nie mam jak sprawdzić tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot to jest klucz do schowka w Prypeci, przecież wyraźnie pisze, a nie klucz do celi Duszmana, no to jak? nawet nie pomyślałem o tym żeby go sprawdzać, wiem że go miałem, ale klucz do schowka w prypeci to nie klucz do celi

aha, jeszcze jedno, dlaczego po emisji pojawia się taki komunikat? nie mogę zrobić quicksave, tylko twardy zapis wchodzi

ss_cez137_11-25-23_11-29-05_(la06_yantar)_w_cgim_stormy_no_sun_06_00_to_cgim_stormy_no_sun_07_00_gt_06-23.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot Już poprawiłem Kompas i tamte dwa 😛 Choć z tym flesh_chunk miałem zagwozdkę bo ruskie tłumaczenie mówi Ломоть плоти, więc nazwałem go "Płat mięsacza" bo плоть to mięsacz po rusku, a Ломоть tłumaczą mi translatory jako skrawek, płat, kawałek - szczerze to nie mam lepszego pomysłu jak go nazwać... no chyba, że "Ochłap mięsacza"? Kompasowi też poprawiłem opis choć z tego co widzę to większość rosyjskich opisów się różni od tego co jest w naszym spolszczeniu - więc raczej w 1.4008 zmienili opisy artefaktów względem tego co było w 1.4007.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 To radziłbym jeszcze rzucić okiem na nieśmiertelnik. Ma go posłaniec powinności, a w opisie coś o Wściekłym Psie. Kiedyś miał go właśnie Pies, jeśli dobrze pamiętam. (że w wcześniejszej wersji)

18 minut temu, cez137 napisał(a):

to jest klucz do schowka w Prypeci, przecież wyraźnie pisze, a nie klucz do celi Duszmana, no to jak?

Pewnie pozostałość po starym spolszczeniu.

Posiada ktoś aktualną listę dokumentów i opis jak je znaleźć? Gdzieś słyszałem, że są potrzebne do innego zakończenia.
Czy w tej wersji tego nie ma?

Edytowane przez LisKot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 hmmm brak możliwości zrobienia zapisu przed/w trakcie emisji to normalna rzecz w wielu modach, tu to dodatkowo może komunikat pozostałość z poprzedniej wersji gdzie były zapisy tylko w bezpiecznych miejscach/ przy ognisku.

Odczekaj chwilę i zrób normalnego twardego save-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKotNieśmiertelnik poprawiony, tak samo jak opis karty-klucza Doktora 😛 
@cez137 Ta wersja tak ma - czasem nie ma problemów z szybkimi zapisami, a czasami coś się bugnie i nie działa - nie pamiętam czy najlepiej pomaga na to zmiana lokacji czy twardy zapis i wczytanie go, ale pamiętam, że jak przechodziłem fabułę na Wsi i zginąłem po wyjściu z laboratorium to po wczytaniu zapisu z labu mogłem już normalnie robić i szybkie i twarde zapisy.

@tom3kbNo właśnie ta wersja - w sensie 1.4008 różni się od 1.4007 fabularnie - w Martwym Mieście najemnicy nie zamykają nas w więzieniu tylko wchodząc na lokację trafiamy na Wolność atakującą najemników, którzy przetrzymują Doktora, w Barze najemnicy nie atakują Powinności więc Woronin i spółka nie przenoszą się na Obrzeża Prypeci, a na Obrzeżach w barze barmanem jest Brodacz, a nie Barman, więc poradnik do 1.4007 w niektórych momentach nie pasuje do tej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot Poprawione choć opisu piwa nie ma nawet w ruskich plikach - najwyżej się coś wymyśli, albo weźmie z innego moda - widocznie ekipa, która stworzyła wersję 1.4008 musiała to pominąć, albo wcisnęli opis do jakiegoś pliku w ogóle nie związanego z przedmiotami - i takie kwiatki widziałem już w modach :D
@tom3kb I tak i nie bo przechodziłem tą wersję i tak do 80% fabuły pasuje poradnik od 1.4007, jedynie w momentach zmienionych pod tą wersję trzeba kombinować z tym, że fakt - Cez może mieć problemy przez to, że ja wstawiłem spolszczenie jako aktualizację, a nie jako pełnoprawne spolszczenie - gdybym od zera je tłumaczył to pewnie nie było by trzeba tyle poprawiać, a tak widzisz - karta-klucz od Doktora ma opis, który mówi, że jest do schowka w Prypeci, a po tym jak spojrzałem w pliki 1.4008 to się okazało, że zmienili jej opis i jest od celi także po części każdy by się mógł pogubić :D Ale chłopaki na bieżąco wstawiają coś co się nie pokrywa z tym co się widzi w grze, więc jak wrzucę łatkę do poprawionego spolszczenia to w przyszłości może nikt nie będzie mieć tylu problemów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Chyba coś spaprali. Tyle znalazłem w string_table_enc_equipment.xml

	<string id="enc_equipment_beer_chmielnitskoe">
		<text>Since 1907 this popular mark fills the stomachs of all citizens of the Ukraine alike. Grown on fields of Storosinavsky and Chmielnisky, these hops and barley are cleaned to the highest standard to grant you the most pleasure.</text>
	</string>

 

Po rusku nie ma.

I ostatnie.

Tego nie jestem pewien. Niby dobrze według rosyjskiej wersji, ale to nie jest ten Lis. PDA posiada stalker o losowej nazwie.

	<string id="item_pda_fox_name">
		<text>PDA Lisa</text>
	</string>
	<string id="item_pda_fox_name">
		<text>Red Fox's PDA</text>
	</string>

	<string id="item_pda_fox_name">
		<text>КПК Лиса</text>
	</string>
Spoiler

ace.thumb.jpg.bef7fc403b014642b772b703eb90797a.jpg

Pewnie miał go posiadać Lis(może nawet posiadał we wcześniejszych wersjach), ale ostatecznie zostało użyte innym miejscu.

Skąd w ogóle się wziął tak długi opis PDA?

U nas jest tak:

	<string id="enc_equipment_devic_device-PDA1">
		<text>PDA jest bezsprzecznie niezbędnym urządzeniem, które każdy stalker musi posiadać jeśli chce poradzić sobie w Zonie. Domyślnie wszyscy ludzie przebywający w Zonie są wyposażeni w takie urządzenia, począwszy od Wojskowych, poprzez Naukowców, na zwykłych Stalkerach kończąc. PDA oferuje stałą komunikacje z innymi Stalkerami, mogą oni przekazywać sobie informacje, ostrzeżenia lub prowadzić interesy. Ponadto, palmtop wyposażony jest w system, w którym zakodowane są wszystkie niezbędne informacje na temat Zony, takie jak informacje o mutantach, zwierzętach, frakcjach, ludziach, artefaktach oraz anomaliach. Urządzenie zawiera również personalny notes, dzięki któremu każdy Stalker może notować swoje uwagi, listę zleceń do wykonania lub ustawiać przypomnienia. Jedną z najważniejszych funkcji PDA jest mapa oraz wykrywanie innych urządzeń tego typu, dzięki czemu Stalkerzy wiedzą w którym miejscu się znajdują, oraz gdzie znajdują się inni ludzie. Do dyspozycji są także rankingi, w których ujęci są najskuteczniejsi Stalkerzy oraz frakcje. Oprócz tego poprzez PDA można nadawać ostrzeżenia przed emisjami lub ogłoszenia.</text>
	</string>

A po rusku/angielsku tak:

	<string id="enc_equipment_devic_device-PDA1">
		<text>Карманный персональный компьютер - незаменимое устройство в условиях Зоны.</text>
	</string>

	<string id="enc_equipment_devic_device-PDA1">
		<text>Personal Digital Assistant - indispensable in the Zone.</text>
	</string>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot Rzeczywiście - opis jest w angielskiej translacji, a w ruskiej go nie ma - ciekawe dlaczego... No, ale skoro jest w angielskiej to z niej wezmę opis i dodam.
Co do drugiego to jak tak patrzę na to co wrzuciłeś i szczerze zgłupiałem.... No bo w naszej i ruskiej translacji to jest Lis, a w ruskiej Czerwony Lis - o co chodzi? Nie mam pojęcia - tym bardziej, że string_id jest to samo dla wszystkich trzech, a tylko w angielskiej translacji jest Czerwony Lis :008:
Z tymi losowymi PDA to widzę, że ogólnie jest niezły burdel... Opisami to akurat bym się nie sugerował bo ok - ruski i angielski są krótkie, ale wydaje mi się, że nasz jest bardziej immersyjny i warto zostawić taki jaki jest tym bardziej, że się nie odnoszą do konkretnych PDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot Wyłączyłem ten emiter w Outskirts. Porobiłem trochę misji pobocznych i naciułałem na detektor Weles i planuje wyczyścić mapę ze schowków, a potem na Radar po machinatora dla Łukasza. W Pda nie mam kontynuacji zadań dla wątku głównego i wydaje mi się, że albo po misji dla Łukasza albo po 2 rozmowie z Przewodnikiem coś się wyjaśni…Póki co nie spieszy mnie siem

Edit :  https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/l96-reanimation

Czy ktoś kto ma pojęcie o moddingu, może się wypowiedzieć czy powyższy addon będzie kompatybilny z L96A1 z LA 1.4008? Używałbym tej snajperki, ale głośność jej animacji mnie dobija…

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 Jeżeli chodzi o same dźwięki to może zadziałać, ale musiałbyś spróbować podmiany tylko plików z folderu sounds (i pewnie musiałbyś każdy po kolei odsłuchać, żeby potem dostosować te, których dźwięk pokrywa się z tymi z LA nazwami) , ale raczej nic poza tym. A jeżeli to nie podziała no to musisz się przyzwyczaić bo pliki inne niż dźwiękowe (te w formacie .ogg) na 100% nie zadziałają z LA jeżeli chcesz je zapożyczyć z Anomaly :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Chyba wiem, dlaczego miałem problem z tym PDA_bandit czy jak to tam było.
Nie zbierałem ich wtedy przez dłuższy czas. Może, gdy ciała zniknęły, to zabrały ze sobą swoje nazwy.
Gdy je podnosiłem, ostatnie zebrane PDA podmieniało nazwę na nową. Więc nie było problemu. Trochę te ciała leżą przed zniknięciem.
Jak ostatnio przeszukiwałem bandytów, to nazwy pojawiały się poprawnie.

@Mayer99 Nie wiem, czy ta snajperka będzie ci taka potrzebna. Zbliżasz się do momentu, gdzie liczy się amunicja i szybkostrzelność.
Gauss też już za rogiem. Ja zdobyłem go w Prypeci. Lepiej szykuj ammo do wyprawy w jej podziemia.
Na samych zombiakach odzyskałem z około 180 pocisków. 💀 Wiesz, że z trupów jest mało pocisków.

Jakby co to w schowku za 40 tysiące, w Sarkofagu jest egzoszkielet.

Edytowane przez LisKot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.