Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008) + Dead Zone od Sidorovich Jr.


Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kbTak jak pisał @Agrael - raczej nie ma alternatywnych linków bo to jest albo "kompilacja dodatków do LA" stworzona przez samego Sidorovicha Jr., albo przez kogoś ze wschodu, kto hobbystycznie sobie ją złożył, a nasz rodzimy Youtuber tylko zdobył gdzieś linki i się nimi podzielił. Ja ten mod pobierałem z linków w opisie filmu na YT i u mnie obie części sie bez problemu pobrały.

Tak więc jedyna alternatywa jaką widzę to to, żeby ktoś pobrał obie części i spróbował jeszcze bardziej je spakować- w sensie np. Part 1 podzielić na 2 lub 4 party i tak samo drugi i potem żeby podzielił się linkami. Inaczej chyba nie da rady.

Oczywiście jest jeszcze alternatywa, którą jest wstawka na stalkerportaal.ru gdzie jest bodajże torrent do 1.4008, ale to jest wersja bez Dead Zone i może mieć blokadę na zapisywanie tylko przy ogniskach - nie pobierałem jej, ani nie testowałem aczkolwiek spolszczenie powinno do niej pasować, ale nie umiem powiedzieć jakie dodatki w niej są, a jakich nie ma - jedynie braku DZ jestem pewien bo na zrzutach tej wstawki roślinność jest zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może te linki od Sidorovicha jr'a? Ja poszukam i mogę mieć gdzieś skitrane Dead Zone do róznych modów....

EDIT: Latałem po Discord Dead Zone i wydaje się, że autor znowu pokasował linki...Ja mam całość Dead Zone o nazwie DeadZoneforallmods.dbx - ale wydaje mi się, że nie będzie to hulało z LA.

EDIT2: link od Sid JR: https://www.youtube.com/watch?v=L2XcYbG0Y_4&list=PLt2bcP1VbQoBSR0_2ZiYiDD8nJBdQO-Qi&index=29

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Wiem że do MEGA jest taki program, ale raczej nie słyszałem o czymś podobnym do Google Drive, zawsze jakieś alternatywne źródła udawało mi się wyczaić.

A czy ten Sidorovich Jr jakieś inne zmiany wprowadził do swojej zlepki czy to po prostu zwykły 1.4008 z teksturami DZ? Bo jeżeli to tylko tekstury to ściągnę Lost Alpha z Moddba i sobię dalej poradzę.

Nawet tą głupią blokadę zapisywania wydłubię jak będzie trzeba.

Edytowane przez Robalziemny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robalziemny W opisie pod jego filmem jest podane, że ta wersja ma dodane Dead Zone, pogodę CGIM2, wyłączone te zapisy tylko przy ogniskach i ogólnie, że to bardzo hardkorowa wersja - zapewne przez dodatek na ultra hardkorową ekonomię.

Ale czy to jest sklejka Sidorovicha to nie da się stwierdzić - tak jak pisałem - mógł zdobyć od kogoś linki do tej sklejki i tylko podał je pod swoimi filmami, a stworzył to ktoś zupełnie inny.

Akurat zmieniona fabuła, nowe zadania itd. to są zmiany wprowadzone po prostu w zwykłym 1.4008, a ta się różni od zwykłego tymi dodatkami, które wymieniłem.

@Mayer99 No bo ogólnie trzeba brać pod uwagę to, że wersja 1.4008 to nie jest oficjalna wersja Lost Alphy tylko wersja stworzona przez modderów, a nie pierwotnych autorów czyli Dezowave dlatego na moddb nie ma linków do 1.4008, a tylko do 1.4007 + jakieś tam dodatki stworzoneprzez społeczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 A czy disabled savescum nie znaczy że własnie jest ta śmieszna blokada na zapisywanie? Bo savescumming to takie negatywne określenie zapisywania co 10 sekund by nie dostać szajby od czitującego AI...

Spróbuję pobawić się 'oryginalnym' 1.4008 wtedy, przeżyje nadmiar chlorofilu w otoczeniu. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robalziemny Kurde teraz już sobie nie dam ręki uciąć bo bawiłem się tym LA w wakacje i nie pamiętam już czy przed rozpoczęciem gry wywaliłem dodatek na te zapisy z folderu mods bo był tam domyślnie czy tylko wrzuciłem sobie ruski dubbing bo od angielskiego krwawią uszy - nie jestem w stanie sobie przypomnieć 😛

Z drugiej strony tak jak piszesz - savescum by bardziej pasowało właśnie do wrzucenia blokady szybkich zapisów i wtedy słowa o bardzo hardkorowym modzie by jeszcze bardziej pasowały - jak ktoś pobierze i postawi to najwyżej niech sprawdzi i napisze o tym to się zmieni lekko opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot jak podzielisz na mniejsze party to i z google drive z pobieraniem nie powinni ludzie już mieć takich problemów. 

Też mnie zawsze wkurza jak twórcy moda pakują go jako jedno wielkie archiwum, zamiast standardowego np "rozmiaru dvd". Nawet od GoGa by się mogli nauczyć 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wrzucałem plików na żadne strony więc się nie znam na tym co jest lepsze a co gorsze, MEGA zawsze działało spoko, no jest też DropBox, MediaFire, Yandex i inne takie tam, wiem tylko tyle że nie wywalają jak Google Drive...

EDIT: Problem tylko z tym że większość z tych stron ma limit 10GB za darmo więc wiadomo co.

Edytowane przez Robalziemny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak jestem ódupiony w domu, także zasysam pliki od Sidorovicha jr i spróbuję je porównać z tymi stąd. Wczoraj pobrałem cały Part 2 z 1 błędem pliku Deadzone.db2 także jest progres ;) Czy jest ktoś kto ma zainstalowanego i działającego tego moda może?

EDIT: Udało mi się bezproblemowo pobrać oba party od Sid'a jr, ale nie mogę uruchomić gry: przez konfigurator mam bugtrapa natomiast przez XR_3DA.exe brakuje pliku system.ltx.

Może ktoś mógłby mi pomóc z tym?

EDIT2: Przeinstalowałem i działa!!!! Tylko po uruchomieniu z konfiguratora, ale działa! Nakładam spolszczenie i zobaczymy co dalej. Które pliki odpowiadają za save anywhere? Mógłby je ktoś udostępnić plz?

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pomieszane, bo limit przesyłu się wdarł, ale jest.
MEGA 32
Google 2

Trzeba pobrać wszystko z 2 linków i wrzucić do jednego folderu. Wypakowujemy z pierwszego pliku(Dopiero kiedy zgramy wszystkie pliki).

Edytowane przez LisKot
Przeniesienie na ModsFire
  • Dodatnia 2
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.