Skocz do zawartości

Lost Alpha Developer's Cut Extended (1.4008) + Dead Zone od Sidorovich Jr.


Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Ci dziękuje za powyższą informację - w życiu bym nie wpadł na to gdzie szukać tej ścieżki dostępu! Właśnie kupiłem HK g36 za prawie całą kasę i nawet bez ulepszeń ta broń wymiata…Ma nawet system auto - namierzania co już jest lekkim przegięciem. Da się to jakoś wyłączyć może?

Tak ogólnie moje wrażenia z tego builda to 9,5/10. Wyłączyłem opcje hardcore economy i wszechwidzacych mutantów jak polecano i były to dobre decyzje! Mutanty są i tak bardzo szybkie a chimery mają wszczepy z CP2077 chyba. Zona z Dead Zone wygląda obłędnie!!! Chociaż miałem drobne spadki FPS w Dead City, ale nic dramatycznego. Ekonomia, balans, broń i strzelanie naprawdę przyjemne i w końcu Zona w LA naprawdę żyje i nie jest pusto. Mi osobiście na plus jest wycięcie pojazdów bo skończyło się jeżdżenie z bagażnikiem pełnym wszystkiego. We wszystkich odwiedzonych już lokacjach są przewodnicy… Z większych zmian zauważyłem zmienioną misję z uwolnieniem Doktora w Dead City. Polecam naprawdę tego builda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w którąś Lost Alphę i ta w porównaniu do niej wydaje mi się trochę „wybrakowana”, ale w sumie są w większości raczej zmiany na plus.
Choć miałem kilka dziur w fabule, o których głównie wiem właśnie z mojego wcześniejszego kontaktu z modem Lost Alpha (choć niewiele już pamiętam).
Np. była wspomniana wizyta Grzechowca w Barze, która u mnie się nie wydarzyła. Ją też wycieli czy tylko u mnie jej nie było? A może to jakaś pozostałość po starym spolszczeniu?

Poza tym też gram z wyłączoną opcją hardcore economy (wyłączyłem dopiero po przejściu Kordonu i Wysypiska) i bardzo widać różnicę z nią i bez. Mutanty na razie sobie zostawiłem. Do MM dotarłem, więc raczej gorzej nie będzie.

54 minuty temu, Mayer99 napisał(a):

Właśnie kupiłem HK g36

Jestem już w Martwym Mieście a u mnie ciągle uniwersalny AK-74U i Mossberg. 🙃

A i mod chyba był tłumaczony z angielskiego?
Niby trunk to pień, ale i bagażnik. :d
 

Spoiler

p1.thumb.jpg.7d976949d98ca47950a5f718741df0fa.jpgp2.thumb.jpg.8171d428f988fa028aa4bfbe85d6e378.jpg

 

Edytowane przez LisKot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie tylko ja gram w ten build. Też w LA grałem lata temu, ale polatać po tych innych lokacjach zawsze jest fajnie ;P. Co do HK g36 to długo się zastanawiałem nad jego zakupem (83k rubli btw) i bardzo drogie naprawy, ale tryb 2-strzałowy miażdży system w pyte. Też na szczęście wykasowałem hardcore economy, a i tak z $ raczej krucho jest, bo ja nigdy w Stalker'ach nie oszczędzam i chyba teraz będę jednak musiał. Też u Ciebie handlarze skupują broń za totalne kopiejki?  W plecaku mam Mosberga, Hk g36, Dragunova i Sig P220. Hełm Sfera 12 i armor Stalker - 3... Nie stać mnie już kompletnie na żaden lepszy detektor niż Rzęch ani nawet na podstawowy detektor anomalii - coś za coś...

ss_user_11-12-23_23-18-05_(la01_escape)_w_cgim_etalon_2_12_00_to_cgim_partly_base_13_00_gt_12-14.jpg

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za możliwość pobrania z MEGA :)  odpaliłem , ale mam problem pierwszy komunikat tekstowy w grze był  po polsku ale następne już po angielsku jak i menu itp. W opcjach zmiana języka jest u mnie niemożliwa - angielski jest "wyszarzony" i nie ma dostępu do zmiany. Może jakaś podpowiedź :) . Polski na pewno wgrałem - są katalogi w gamedata i zmieniony localization.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 15:23, Szczepan9205 napisał(a):

2. Tworzymy na pulpicie skrót, z którego odpalamy moda - aby to zrobić wchodzimy do folderu bins i tworzymy skrót do pliku XR_3DA.exe, po czym wrzucamy go sobie na pulpit, następnie klikamy na niego PPM i wchodzimy we właściwości i z okienka "Rozpocznij w" kasujemy końcówkę "\bins" tak, aby zostało nam: "Litera dysku:\S.T.A.L.K.E.R\Lost Alpha". Moda nie włączamy przez Lost Alpha Configurator.

@najdrok
To robiłeś?
Ja normalnie mogłem zmienić język.
ja.thumb.jpg.8d9dd60ccb7a63136aedcc064bff93f6.jpg

Ja localization.txt  nie zmieniałem.

Edytowane przez LisKot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tak robiłem - ale teraz zauważyłem, że w plikach z mega są zaimplementowane zipy ze spolszczeniem ( z 30.06) w odpowiednich katalogach, ja wcześniej wgrałem spolszczenie i teraz jak te pliki wypakowałem ( nałożyłem jakby spolszczenie na spolszczenie) to chyba się coś gryzie i teraz nie odpala 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zainstalowałem tylko z ostatnim tłumaczeniem i teraz były opcje wyboru języka . Tak pro forma trzeba uprzedzić aby nie instalować zipów zaimplementowanych w plikach ściganych z MEGA. (jak  pozostaną w zip to nic nie namieszają.

I jeszcze zapewne przed przed ostatnie pytanie :)  tak łopatologicznie jak usunąć dodatek na "chorą" ekonomię?

Przepraszam nie doczytałem "Aby wyłączyć te mody wystarczy skasować z folderu mods znajdującego się w katalogu głównym z LA pliki mod_ultra_hardcore_economy.xdb5 i mod_monster_range.xdb0 lub jeden z nich jeżeli chcemy któryś zachować.".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na ModsFire.
Prosiłbym o podmienienie plików za te z MEGA i Google.
Part 1
Part 2
Part 3
Part 4
Part 5
Part 6
Part 7
Part 8

Tak jak wcześniej.
Trzeba pobrać wszystko z 8 linków i wrzucić do jednego folderu. Wypakowujemy z pierwszego pliku S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha DC Extended v2.86.part01.rar (Dopiero kiedy zgramy wszystkie pliki).

Edytowane przez LisKot
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2023 o 15:51, Mayer99 napisał(a):

Nie mogę robić zrzutów ekranu. Pokazuje mi na górze ekranu dziwną ścieżkę z dyskiem m:\La\bins etc…Jak mam to pozmieniać? Ja mam partycje c i d….

Teraz trochę się tym bawię i mogłeś też tutaj to zmienić.

tu.thumb.jpg.be94adaaf4c4bae8dc0587e65dc83b20.jpg

Fajne narzędzie tak ogółem.
 

Spoiler

c1.thumb.jpg.b5668f721aeecf63fe9e6d59958a7b3d.jpg
c2.thumb.jpg.e1f4addc224cc8f4748ee5772d8f0108.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem przy rozbiciu jakiejś metalowej skrzynki chyba… albo nagroda za jakiś sidequest, nie jestem pewny- ma +4 do bullet resistance. Oddałem Sacharowowi za ca 20k rubli. Z jakim gearem biegasz? Ja mam Stalker -4 suit, SR25 i HK G36. Powoli wyruszam na Radar…

Edytowane przez Mayer99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.